Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posiedziałem dzisiaj trochę nad Mką, wcześniej działała dobrze na niskich fpsach, ale wsadzanie mocniejszej sprężyny mało dawało.

Chciałem zrobić replikę do lasu i wyszło mi coś takiego:

 

SP130 Guardera - półtora-roczna, trochę ubita - około 480 fps

SP140 Guardera - Kupiłem niedawno używaną, jako "bardzo mało używana" - około 505 fps

 

W środku:

Lufa 450mm - chinol, z precką pewnie było by więcej fps, trzeba przy-inwestować.

Gumka przezroczysty Guarder, jednak się polubiła z komorą.

Hop-up - Plastik ICS

Bore-up Set Guarder z cylindrem typu 0

Dysza Guardera, ale trochę modyfikowana, skrócona do 21,1 mm, 20,9mm okazała się jednak za krótka, jest też zwężana.

Tłok SHS - 14 stalowych zębów

Prowadnica sprężyny plastikowa, łożyskowana, zobaczymy ile wytrzyma ;)

Zębatki 100:200 SHS

Niestety GB ma miejsca na 6mm łożyska, najpierw wsadziłem kulkowe SHS, ale nie wytrzymały na SP140 i się dwa rozleciały. Teraz są ślizgowe SHS.

Silnik Tornado F1, replikę kupiłem z jakimś high speedem który nie dawał rady z mocniejszymi sprężynami.

Do tego kable modelarskie i mosfet Gate NanoSSR.

 

Zobaczymy jak podziała w polu i co się pierwsze wyłoży.

 

Jest tylko jeden problem z silnikiem Tornado F1, silnik jest bardzo mocny. Tak mocny że jak wkładam sprężynę 90 czy 100 to zwalnianie anti-reversala nie działa, silnik trzyma sprężynę napiętą. Na SP130 czy 140 zazwyczaj działa dobrze, ale czasem potrafi tak zwolnić sprężynę że jeszcze jest trochę napięta na 2-3 zębach. Widać, trzeba też przy-inwestować w mosfet z AB.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Czy macie pomysł gdzie można kupić (prawie) od reki ICSa? Wojskowe.eu od kilku miesięcy czekają na dostawę, która tak naprawdę nie wiadomo kiedy będzie. Z polskich sklepów to już raczej jakieś stare, losowe modele mają (interesują mnie najnowsze, typu. Mk3 lub Transform4). A może jakiś sklep zagraniczny? Pytanie tylko który? Azja czy Europa? Czy naprawdę jest takie małe zainteresowanie tą marką, że jest trudno dostępna?

Link to post
Share on other sites

Sam napaliłem się na ICSa i z niecierpliwością czekam na dostawę do wojskowe.eu

 

A takie pytanie. Jest jakaś znacząca różnica pomiędzy tym co DariuszT znajdowałeś w polskich sklepach jako "resztki" a pomiędzy najnowszymi generacjami? Są jakieś istotne technologiczne różnice?

 

Muszę przyznać, że MK3 PAR kusi.

Link to post
Share on other sites

Hej

 

Ja czekałem (i byłem w kontakcie) z wojskowymi dobre 2 miesiące i ciągle było oczekiwanie, aż w końcu zakupiłem przez (link podany parę postów wyżej) Fire Support w UK właśnie tego PAR Mk3 (ics-290) i jak zamówiłem 1 maja, tak wczoraj odebrałem paczkę :) Przy zakupie repliki + dwa midy icsa "z zestawu" wyszło mnie 2060zł przez paypala. Drogo czy nie - jak porównywałem to to samo wychodzi przy ściąganiu od Azjatów, a tu przynajmniej szybciej i bez pierdzielenia na granicy (wewnątrz UE nie płacimy cła i VATu nowego, bo ten - 20% naliczyli już w uk) i uważam, że warto. Co do konstrukcji z tego co mi wiadomo niewiele się różni od starych modeli, ale te najnowsze mają m.in. metalową komorę hopka - w starszych była plastikowa. Jedynie co mnie intryguje, to replika przeszłą test (co potwierdzać ma naklejka sklepu) i jest napisane 298 FPS/TM/EX i teraz pytanie czy ona ma 298fpsów, czy to jakaś brytyjska skala? Chociaż u nich w prawie chyba są jakieś ograniczenia, no ale przecież na export szło... Sam nie wiem, jak tylko przerobię wtyki i będę mógł podpiąć lipo (idealnie pasuje chyba tylko Redox 11,1V 1200mah scalony) to udam się chyba do redberetów aby zmierzyli na chrono i jak coś kupię wszystko co potrzeba do upgrade (z górnej części GB - dolnej na razie nie che ruszać, bo powinna oficjalnie m120 wytrzymać), bo docelowo chce mieć w okolicach 430-440fps.

 

Co do samej repliki: po przejściu ze specny to ICS wydaje się dwu krotnie cięższy. Tak samo jakość wykonania jest perfekcyjna; ris jest idealnie spasowany, że nawet nie można wyczuć czy zauważyć miejsca łączenia ich na body. kolba również mimo iż plastikowa robi wrażenie solidnie wykonanej. Wkurza tylko klapka od wyrzutni łusek, bo wiecznie się otwiera sama z siebie (tzn zamknięcie jest praktycznie niemożliwe), no ale replika ma blowblack, więc i tak wiecznie będzie otwarta.

 

Wiem, że pisze trochę chaotycznie o niej, ale powiem tak - mam ją od wczoraj i jeszcze się jaram jak dziecko na gwiazdkę ;)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wyczerpujący post zwłaszcza, że kusi mnie ten PAR. A co do wojskowych to wiem jak się z nimi czasem działa. Ja mam to szczęście, że pracuję rzut beretem od nich więc zawsze mogę wpaść i ponarzekać jak się opieprzają ;)

Link to post
Share on other sites

No i niestety koniec z laniem miodu na ICSa. Udało mi się dzisiaj przelutować LiPo, abym mógł podpiąć do nowego Mk3 i niestety jest problem z trybem ognia. Na semi raz jest sami, czasami walnie serię a potem wraca albo jeszcze inne kombinacje. Ogólnie zębatki robią jakby nie jeden cykl tylko kilka(naście) i za każdym razem ustawiają się w innej pozycji. Tylko na auto wali z auto. Płakać mi się chce, bo nówka i już trzeba grzebać - bo wysyłanie tego do UK to trochę słaba akcja. Sam raczej nie ogarnę tematu (nie wiem nawet jak wyjąć dolną część GB z bodu :x) i pytanie komu to oddać aby naprawił? A może wystarczy coś odkręcić, co innego dokręcić i będzie gites? Przeglądałem temat parę stron wcześniej podobny problem był, ale to wg mnie już totalne kombinowanie z chińskimi płytkami, kostkami i ich docinanie przerabianie itp to trochę słaba akcja. Jakby jednak nie było innej opcji znacie kogoś (najlepiej z stolicy) kto potrafi to rzetelnie ogarnąć?

Link to post
Share on other sites

Kotka stykowa za mocno dogięte ma blaszki. Weź je odegnij aby środek kostki wchodził głębiej. Nic skomplikowanego. Co drugi aeg ma taki problem na tym świecie. Semi nie masz dlatego właśnie że lekko naciskasz spust i prąd płynie a przerywacz nie ma jak zahaczyć o kostkę. Lekko odegnij blaszki i zobacz jaki efekt. Ale z umiarem ;)

Link to post
Share on other sites

Hej,

 

poszedłem za poradą i kupiłem ICS Transform4 z FireSupport. Niestety, ale w UK mają ograniczenia i domyślnie replika śmiga na 335fps i ma wsadzoną sprężynę M100. Czy muszę coś wymienić w gearboxie przed wsadzeniem M120 od guardera?

 

Dodatkowo chciałbym zapytać jakie magazynki polecacie? Wątek o kompatybilności nie szaleje info na temat ICS.

Edited by Groszq
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak jest z tym transform - ale pono tłok tam jest już wzmocniony czyli nie ma potrzeby - jedynie byś musiał wymianic prowadnice springa , i pewnie gł. cylindra na metalową. tak poza tym to reszta wytrzymie.

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Mój ma identyczną sytuację z FPS ;) Ahh te UK.... Jeżeli wymienili tylko sprężynę - reszta została stockowa, to spokojnie SP120/130 powinien uciągnąć z tego co się orientuje. Sam właśnie będę wymieniać sprężynę na którąś z wymienionych.

Link to post
Share on other sites

@Pietia888 Dzięki za poradę!

 

@DariuszT Z tego co się orientuję to wersja M120 i M100 od ICS różni się tylko sprężyną. Po prostu już w fabryce wymieniają sprężyny i sprzędają słabsze repliki na rynek angielski oraz hiszpański. No nic. Na razie włożę M120 i z czasem będę wymieniał komponenty na mocniejsze. Więcej fps nie potrzebuje.

Link to post
Share on other sites

Ja bym napisał wprost do sklepu co oni tam zrobili.

 

Pracownik wojskowe.eu w marcu/kwietniu mówił mi, że miała być w maju większa dostawa ICSów do sklepu. Z drugiej strony w maju inny pracownik powiedział mi, że zamówione repliki potrafią szybko przychodzić więc wpłaciłem zaliczkę i czekam aż mi sprowadzą replikę. Zobaczymy co z tego wyjdzie i jakby co to dam znać jak to w sumie wyglądało.

Link to post
Share on other sites

Ja od marca byłem z nimi w kontakcie i miały najpierw być po świętach, potem przełom kwietnia i maja, a po majówce okazało się, że ponad miesiąc trzymają celniki dostawę i sprawdzają, czy aby na pewno to nie export na Ukrainę (autentycznie tak usłyszałem od wojskowych :P). W każdym razie ja potrzebowałem na konkretny termin dlatego kupiłem w UK i oprócz FPS (wymiana sprężyny żaden problem) jest spoko :) (problem z selektorem to podobno norma, ale już pisałem do ICS'a i harakiri sobie mieli robić :D)

Link to post
Share on other sites

W nowych sztukach podobno kwestia dognicia/odgnicia blaszki i złożenia wszystkiego jeszcze raz. JA tam nie będę majstrować i daję w dobre ręce w Warszawie dzisiaj i przy okazji podkładkowanie, smarowanie itp etc, bo dźwięk, jaki wydaje jest beznadziejny jak specna za 500zł, a nie zabawka za 2 koła ;)

Link to post
Share on other sites

Witam

Mam do was dwa pytanka

Pierwszym jest to, czemu w mojej replice zaczęły piszczeć zębatki, w sensie jak korpus jest rozłożony na 2 części to zębatki poruszają normalnie i luźno, natomiast gdy ją złożę, już nie jest tak fajnie i powstaje pisk który niszczy uszy :(

Stało się to podczas strzelanki ze znajomymi, do pewnego czasu, replika strzelała normalnie, aż zaczęła piszczeć, tak od razu. Dzień wcześniej przed ową strzelanką włożyłem mocniejszego springa, czyli M125, ale po tym pisku zmieniłem na stockowego springa generującego 330 FPS i jest to samo.

Drugie pytanie, gdzie mógłbym dostać podkładki pod takie zębatki ? U mnie w mojej mieścinie, będąc w sklepach, powiedzieli mi że nie ma takich podkładek

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...