Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Miles, Paul: dokładnie tak! A z tym nawiertem chodzi o to aby rozłożyć siły działające na GB w tym miejscu. Niektóre GB CA i BOYI mają je zrobione fabrycznie (w zależności od modelu). Otwór nie powinien mieć większej średnicy jak 1,7mm. W przeciwnym wypadku konstrukcja GB zostanie osłabiona...

Link to post
Share on other sites

Miles, Paul: dokładnie tak! A z tym nawiertem chodzi o to aby rozłożyć siły działające na GB w tym miejscu. Niektóre GB CA i BOYI mają je zrobione fabrycznie (w zależności od modelu). Otwór nie powinien mieć większej średnicy jak 1,7mm. W przeciwnym wypadku konstrukcja GB zostanie osłabiona...

 

 

Konkrety, gdzie nawiercić?

Link to post
Share on other sites

Nawierty robi się w miejscu gdzie wskazał Miles_ACE - od wewnątrz.

 

P.S.

Jakby ktoś już się za to brał to podpowiem aby wymontować WSZYSTKIE elementy ze szkieletu a po zakończonej pracy 'wykąpać' obie połówki szkieletu w rozcieńczalniku do farb olejnych. No i pamiętajcie aby mieć rezerwę smarów...

Link to post
Share on other sites

Można sie bawić we wzmacnianie ale to kwesta czasu, że w końcu się rozleci do końca 8-) Jeżeli chcesz wzmacniać to dobrze koledzy radzą, ja osobiście kupiłbym szkielet gb z deepfire'a bo w kocu to "tylko" 130zł.

 

Rogi zaokrąglić to raczej jakimś pilnikiem :mrgreen: pozdro

Link to post
Share on other sites

A jak pęknie, bo każdy kiedyś pęka na silniejszych sprężynach, to dorobić wzmocnienie zewnętrzne. Ot, blachę 2mm łączącą dwie przednie śruby, gdzie najczęściej pęka. Do body Guardera, G&P lub JG wchodzi taki GB bez problemu. Do CA trzeba nieco wzmocnienie przyciąć - są tam takie "szyny", na których opiera się z przodu GB.

 

Taki wynalazek spokojnie daje sobie radę ze sprężyną M150 i 540 fps*

 

* spokojnie = w moim przypadku około 3 tysiące kulek na singlu bez dalszej destrukcji GB i żadnych innych problemów.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Sorry, że odgrzewam kotleta, ale znalazłem nowy, prosty i tani sposób na wzmocnienie szkieletu. W moim stockowym m16 JG zaczął pękać szkielet i na górnej części założyłem opaskę zaciskową taką jak tutaj , jedynie inne wymiary. Jedna opaska może być za krótka żeby okrążyć cały GB więc sczepiłem dwie. Przy pękniętym szkielecie mogę strzelać bez najmniejszego problemu i bez utraty fpsów. Nie zalecam w ten sposób na dłuższą metę wykorzystywać, ale w wielu sytuacjach to pomaga. Ja czekam na paczkę ze szkieletem i kiedy tylko dojdzie nowy to założę to wzmocnienie dla pewności ;) Jeśli ktoś chętny na zdjęcia to będą w przyszłym tygodniu.

Edited by chrzanu
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
Czy próbował ktoś zalać szkielet klejem do metalu w okolicach w których pęka? Moim zdaniem moze to dużo go wzmocnić.

Mogłoby go dużo wzmocnić, pod warunkiem, że zaschnięta masa kleju ma sprężystość najwyżej równą metalowi z którego wykonany jest GB. Jeśli ma większą, to po prostu nic nie usztywni/wzmocni.

 

Taki moje zdanie...

 

Poza tym jak to zrobisz, żeby nie przykleić cylindra do szkieletu? ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...