Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Shotgun Long (Mossberg 590) AGM


Recommended Posts

Ostatnio po intensywnym użytkowaniu mojego springa po tym jak siadł akumulator w moim AEG'u, pojawił się pewien problem. Był nim niepowracający do pierwotnej pozycji spust. Postanowiłem usterkę naprawić, więc zabrałem się za rozkręcanie repliki. Poodkręcałem wszystkie widoczne śrubki, pozdejmowałem wszystkie możliwe części (tak że został sam korpus, lufa wewnętrzna i rura po której przesuwa się rączka od przeładowania), jednak w za cholerę nie mogłem całkowicie rozłączyć dwóch połówek obudowy. O ile częściowe rozłożenie się powiodło (na tyle że wszystkie luźne mechanizmy wysypały się na biurko), to w miejscu gdzie znajduje się przycisk wyciągania magazynka i z obudowy wychodzi ta metalowa rura - w tym miejscu nijak nie mogę rozdzielić dwóch połówek obudowy. (nic nie daje używanie - w granicach rozsądku - siły i podważanie nożem lub śrubokrętem) Czy ktoś może mi pomóc uporać się z tym problemem? Nie chcę tego plastikowego cholerstwa rozkładać na chama, bo mógłbym coś niechcący połamać...

 

PS: Można dokupić chwyt pistoletowy do tego shotguna w rozsądnej czytaj->niskiej, cenie? (albo jakkolwiek zdobyć, poza oczywiście kupnem krótszej wersji repliki) Bo wersja z kolbą jest niekiedy dla mnie niewygodna w użytkowaniu.

Edited by Tony Halik
Link to post
Share on other sites

No Tony... nie posiadam tego szotgana, ale jak większość tych szit plastików jest zbudowana na bazie Świni. Tak więc, czy "rura po której przesuwa się czółenko" (atrapa mag. rurowego na przyszłość) tj. nie da się jej odkręcić ? Jeśli nie to nie pomysłu... PZDR :-P

Link to post
Share on other sites

No Tony... nie posiadam tego szotgana, ale jak większość tych szit plastików jest zbudowana na bazie Świni. Tak więc, czy "rura po której przesuwa się czółenko" (atrapa mag. rurowego na przyszłość) tj. nie da się jej odkręcić ? Jeśli nie to nie pomysłu... PZDR :-P

Ot, jaki mądry... (a na wiadomość na Gadulca to nie chciało się odpowiedzieć? :P) Z tą "atrapą magazynka rurowego" mogłeś sobie darować - nie każdy musi to wiedzieć, a ja starałem się napisać tak, by każdy zrozumiał o co chodzi. Poza tym tego nie da się odkręcić z zewnątrz, a do wnętrza dostać się nie mogę... Zagwozdka, nie ma co.

 

EDIT: Musiałem wstawić tą kropkę na końcu... :P

Edited by Tony Halik
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj z okazji nadmiaru czasu postanowiłem dokładniej przyjrzeć się rozłożonej replice. Stwierdziłem, że jedynym możliwym sposobem na całkowite rozkręcenie repliki jest odkręcenie jakoś tej rury. Po użyciu silnych argumentów (imadło i kombinerki!) udało mi się odkręcić przeszkadzające ustrojstwo i wreszcie mogłem dostać się do bebechów repliki. Potem poszło już z górki, dzięki czemu shitgan jest znowu sprawny.

Link to post
Share on other sites

Problem miałem podobny, ale rurka dała się łatwo odkręcić ;] Za to za cholerę nie mogę wyjąć lufy z komory hu ;/

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=44931

Lufy z komory nie wyciągałem, ale radziłbym po prostu rozkręcić to cholerstwo na jak najdrobniejsze części. W mojej innej replice firmy AGM, też był problem z wyciągnięciem lufy - trzeba było w tym celu rozebrać komorę hu na części pierwsze.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja rozkręciłem swojego shotguna... odkręciłem tą śmieszną zatyczkę z przodu, przy dolnej lufie i wtedy już wszystko dało się rozkręcić...mam tylko pytanie...jak to złożyć z powrotem?

Szukałem trochę na forum ale nic konkretnego nie znalazłem.

Proszę o zdjęcia itp.

Link to post
Share on other sites

Ja właśnie rozkręciłem swój egzemplarz żeby wydostać grzechoczącą kulkę, i po wszystkim bebechy wyglądają tak (bo resztę to dosyć intuicyjnie można złożyć):

 

DSC00001.jpg

 

Sorry za jakość, ale miałem pod ręką tylko aparat w komórce.

Po lewej widać dwie dźwigienki (jedna w drugiej - popatrzysz na swoje części i będziesz wiedział o co chodzi), każda ze swoją sprężyną.

Na lewo od spustu jest suwak blokady, to takie prostokątne. Na prawo od zdjęcia (:P) powinien być jeszcze przycisk zwolnienia magazynka, też dosyć prosty do złożenia (bloczek trzymający magazynek jest na sprężynce, pod nim sam przycisk).

Komory hop-upu nie rozkręcałem, bo i po co.

 

Skręciłem wszystko do kupy i działa (przynajmniej na razie).

Edited by Vee83
Link to post
Share on other sites
Lufy z komory nie wyciągałem, ale radziłbym po prostu rozkręcić to cholerstwo na jak najdrobniejsze części. W mojej innej replice firmy AGM, też był problem z wyciągnięciem lufy - trzeba było w tym celu rozebrać komorę hu na części pierwsze.
Problem w tym, że jej nie da się rozłożyć na części pierwsze. Obie połówki są ze sobą sklejone, śrubek brak.

 

Ja rozkręciłem swojego shotguna... odkręciłem tą śmieszną zatyczkę z przodu, przy dolnej lufie i wtedy już wszystko dało się rozkręcić...mam tylko pytanie...jak to złożyć z powrotem?

Szukałem trochę na forum ale nic konkretnego nie znalazłem.

Proszę o zdjęcia itp.

Stosowne zdjęcia zamieszczę niebawem.

 

Komory hop-upu nie rozkręcałem, bo i po co.
Np po to, by zastąpić lufę stockową obilufą bądź precyzyjną. Albo wymienić gumkę HU, czyż nie?
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam.Dzisiaj na strzelance zaczęło mnie coś niepokoić, a mianiowicie to, że spust nie odbijał do dawnej pozycji a gdy już go palcem odbiłem ręcznie to strasznie cięzko nacisnąć aby wystrzelił... Powiedzcie co mogę zrobić aby działał jak dawniej...

A i co muszę dokładnie rozkręcić aby się dostać tam gdzie jest usterka?

Edited by Kuki71
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

PUDEŁKO I ZAWARTOŚĆ

 

Więc pudełko jak pudełko ale w środku widzimy shotguna long,osobno kolbę,śrubki,śrubokręt,trzy magazynki,tarczę,kuleczki,szybkoładowarkę (strzykawkę)

 

SHOTGUN

 

Sam shotgun wydaje się mały lecz gdy przykręcimy kolbę ma jakiś metr i waży z 2kg jest naprawdę fajnie wyważony...żadnych oznaczeń firmy jest z plastiku ale wygląda świetnie osłonę nad lufą ma metalową, samą lufę i prowadnice od tego do ładowania zaś gumowy ma koniec kolby...niedaleko przed spustem ma magazynek wkładany do shotguna!! Nic nie wystaje. Ma też blokadę spustu....nad spustem :)

 

OSIĄGI

 

Co do osiągów to siłę strzału ma czuć te 300fps nie miałem okazji sprawdzić dokładnie bo mam kulki 0,2 a potrzeba cięższych (te po 30m idą w górę bez hu!)

 

 

 

A wy jakich kulek używacie chodzi o gramy bo na 0,2 mi idą po 30m w górę a HU mam normal

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

To część która po naciągnięciu dźwigni ładowania (przy wpychaniu kulki do komory) powoduje klasyczne "klik" :)

Nie martw się nic nie powinno się dziać :P

Pozdrawiam!

 

EDIT// Powinna być pod komorą w okrągłum otworze razem z malutką sprężynką którą też powinieneś mieć...

Edited by cezii
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam.

Dzisiaj na strzelance dałem nowemu pobawić sie moim shotgunem.

Oczywiście coś rozwalił.

I mam pytanko.

Gdy mam rozłożone połowę shotguna czyli został mi korpus i lufa wystaje z niego i ten dzynks do przeładowania.

Po lewej stronie są śrubki i siedzą one głęboko.

Jak mogę je wykręcić tzn jakim narzędziem ?

śrubokręt nie wchodzi.

Pilnik też nie.

Czym wy je odkręcaliście ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

ja mam z kolei taki problem że nie moge do końca dociągnąć rączki od przeładowywania...

Coś jak by blokowało. Ostatnim razem miałem to samo i podobno mi ząb na tłoku poszedł, ale to było od "dobijania" mojego szota.

Teraz go tak zostawilem jak jest, czy to mozliwe zebym mogl go sam jakos naprawić ? czy musze dać jednak do serwisu ?

Link to post
Share on other sites

Po 1: Na to nie ma gwarancji ;)

Po2: Kulka mogła zablokować się w komorze/po między cylindrem a komorą.

 

Rozkręć(budowa jest prosa jak "budowa cepa") i sprawdź co się stało. Jak będziesz ostrożny, to nic się nie stanie, a jak będziesz skręcał, to uważaj na gwinty, bo łatwo przekręcić. A na serwis tego nie warto nawet wysyłać...

Edited by cezii
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...