Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

gry snajperskie


Recommended Posts

Cziter :P

Ogólnie to do Warrocka to się na samym początki zraziłem, kiedy wszedłem pierwszy raz na jakiś serwer, a tu gość z jakimś "invisible mode" zaczął mnie naparzać z noża, bez sensu. Ale to tak, jakby nazwaćCouter Strike grą snajperską :/

Link to post
Share on other sites
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Flashpoint. Sorry wszystkie gry ale tam jest znoszenie pocisku po dystansie , wrażliwość pocisku na wiatr , zranienie , postawę strzelca , i co udowodniliśmy ostatnio skutecznie daną snajperka można strzelać na taki zasięg jaki ma w realu np m 24 1,000 m później loteria ;]

 

pozdr

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ok a co do AI_AW to z tego co oglądałem niedawno to raczej Accuracy International (bodajże L96?). W War Rock'u chciałem dodać, że strzał z barreta można oddać tylko na leżąco (kto by chciał strzelać z tego stojąc...) oraz można przestrzelić szybę w Humvee i zabić gościa w środku; jedyna snajperka co tak potrafi w grze. A z tego co jeszcze grałem to Sniper Elite bo tam wystarczy, że pokaże rękę to goście do mnie strzelają (ogólnie zabiłem tam chyba 5 osób xDD ale coś mi nie przypadła do gustu, no chyba, że strzelanie z PPSh)

Link to post
Share on other sites

Generalnie tym mnie WarRock zaskoczył. Niby taki klon Battlefielda dla beki a ze snajpy wcale nie tak łatwo trafić, szczególnie, że jedno trafienie oczywiście nie zabija ( syndrom bfa ). Opad pocisku, wiatr chyba nawet też ma wpływ...

 

Btw. jakby ktoś chciał stestować sobie Barretta w WR bez konieczności zbierania 666 pktów/poziomówi/whatever to na PM. ;)

Link to post
Share on other sites
Opad pocisku, wiatr chyba nawet też ma wpływ...
Ależ oczywiście że nie. w Tego klocka grałem swieżo po wyjściu wersji koreańskiej (ktora jest milion lat swietlnych przed wersją europejską/hamerykańską). "Snajperki" w WarRocku mają tylko parametr rozrzutu im dalej tym większy i wsio. Nic wiecej. Ale na rozluźnienie i zbluzganie "czemu mam caly czas 1szy lvl juz 20 godzin w to gram!" może być. W pewnym sensie nawet wciągające ;)
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Jak już ktoś napisał, misja w Czarnobylu - Call of Duty 4...Jak grałem pierwszy raz w tą misje, to musze przyznać, że są emocje..Trzeba zagrać, żeby zobaczyć jak to jest. Jeszcze grając w żadną gre, nie czułem takiego klimatu..

Polecam Wszystkim, starym i młodym;p

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Flashpoint. Sorry wszystkie gry ale tam jest znoszenie pocisku po dystansie , wrażliwość pocisku na wiatr , zranienie , postawę strzelca

W Sniper Elite na najwyższym poziomie trudności na celność wpływa opad kuli, wiatr, postawa i tętno (jak będziesz biegł, a potem się zatrzymasz i spróbujesz wycelować, to najlepszego - celownik kica ci jak głupi na wszystkie strony).

To ta gierka, w której się strzałem w korek od baku wysadzało ruskie czołgi?
O przepraszam, tylko jeden typ! :D Tygrysa i to drugie ruskie cholerstwo musiałeś już dynamitem!

BTW: misja z kurierami w Sniper Elite jest cudowna. Likwidujesz dwa patrole, kładziesz dwie miny, chowasz się gdzieś i czekasz kwadrans. Potem tylko kasujesz ostatniego a la "Stawka Większa Niż Życie" - wyskok zza winkla i seria z pepeszy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hmm co do CoD 4 misja w czarnobylu :D Jak by ktos tak sie ladnie poczołgał po tej trawie. Roślinność to jedyna rzecz chyba jaka tam pozostala i jest tak naprominiwana... Kazdy kto by zrobil cos takiego niedorzył by kolejnych 10 lat.

 

Sniper Elite Naprawde Ma kilmat szczegolnie na najwyrzszym poziomie trudności :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Hmmm kolejna ofiara mitu Czarnobylu...

 

Tutaj można polemizować. Informacje na temat Czarnobyla i Prypeci akurat bywają sprzeczne. Z jednej strony jest masa wypowiedzi naukowców z Zachodu (polskich też), to tym jak to tam już jest bezpiecznie i promieniowanie diametralnie spadło (jakiś polski profesorek kiedyś w Teleekspresie nawet mówił, że tam już nie ma reaktora itd). Z drugiej strony, są opinie naukowców zza wschodniej granicy, które mówią coś zupełnie innego (np to, że sarkofag może pęknąć, a rząd ukraiński nie ma pieniędzy, żeby coś z tym zrobić). Ciężko powiedzieć jak jest naprawdę. Przeciwnicy opinii, że Czarnobyl "bezpiecznieje" otwarcie mówią, że tego typu informacje mają na celu przekonanie ludzi, że energia atomowa jest zupełnie bezpieczna. Sama oficjalna strona Prypeci prezentuje dość ponury obraz "bezpieczeństwa" całej strefy, ale o dziwo wersja angielskojęzyczna jest nieco "łagodniejsza".

 

Ciężko powiedzieć, jak sprawa ma się w rzeczywistości, jeśli ktoś ma kasę, to Prypeć można sobie zwiedzić ma zorganizowanej wycieczce - ja tam chętny nie jestem :)

 

 

Co do samego CODa 4, to cokolwiek by nie mówić o realizmie, misja w Prypeci zrywa kask z głowy :)

 

W produkcji jest też mod do Half Life'a 2 o nazwie Sniper Division - zapowiada się naprawdę obiecująco.

Link to post
Share on other sites

Bf 2 i Bf 2142. Niestety z tym drugim już gorzej bo "mgiełka", ale na mapach się wymiata.

Przy Bf 2142 trzeba się oduczyć kampienia jako snajper tzn. kampic to można na Tytanie, wsparciem, snajper musi ciągle biegać, unikać zauważenia, zmieniać pozycję.

Trudno się też trafia, bo taki silnik. To nie CoD gdzie się rzuca granaty na ślepo i strzela przez podłogę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

To ode mnie: COD 4 misja snajperska, i na sieci, mapa Block i Overgrown (chociaż tej drugiej nieznosze ;)), Sniper Elite, i BF 2 :D

 

Ja z kolei Blocka cholernie nie znoszę, strasznie mi przypomina Pavlova. Na Overgrownie gra mi się tak samo jak na reszcie map, tj. Skorpion + Desert Eagle, przekomicznie się czyta te płacze "snajperów" jak oni nie trafiają z M82, za to Skorpion ich ściąga pierwszą serią z drugiego końca mapy. Strasznie niezbalansowana broń, gram na HC oczywiście.

Faktycznie snajperska mapa to IMHO jest Crossfire, tam to można dostać ******* próbując wyjść z respa, szczególnie na pubach gdzie ludzie o granacie dymnym nie słyszeli przeważnie. :)

Link to post
Share on other sites

Pudła w BF2 to nie wina silnika, tylko lagów i skaszanionych hitboxów. W 2 mgiełka też jest, dla mnie ogólnie to słaba gra by snajpić i tak wszyscy się pchają do heli albo czołgu.

 

Co do CODa to Overgrown jest spoko mapą do snajpienia, ale nieco za często się pojawia na serwach. Lepsze Downpour.

 

Crossfire... hmmm... tam jest masa miejsc dla snajpera, ale tak jak gram, to tylko nooby tam siedzą ze snajpami - ogólnie jest to bez sensu, bo cała gra zamienia się w pojedynek snajperów, a że każdy wie gdzie szukać przeciwnika, bo każdy już zna te pozycje... Problemy z wyjściem ze spawna? Przez snajperów? Pierwsze słyszę. Najlepszym setupem na tę mapkę jest g3 na HC i uniwersalny kałasz. Sam mam klase z SVD i G3 i ilekroć gram Crossfire, okazuje się, że skuteczniej wymiatam z G3 niż ze snajpą.

 

Na Blocku do kampienia najlepsze M14 z red dotem.

Link to post
Share on other sites

Lepsze Downpour.

 

Downpour jest jedną z moich ulubionych map, wprost raj dla ludzi lubiących takie black opsy na tyłach wroga, tak samo jak Wetwork. Natomiast miejsca dla snajpera to ja tam nie widzę - no bo gdzie, przy kmie? Widoczny z kilometra.

 

Crossfire... hmmm... tam jest masa miejsc dla snajpera, ale tak jak gram, to tylko nooby tam siedzą ze snajpami - ogólnie jest to bez sensu, bo cała gra zamienia się w pojedynek snajperów, a że każdy wie gdzie szukać przeciwnika, bo każdy już zna te pozycje... Problemy z wyjściem ze spawna? Przez snajperów? Pierwsze słyszę.

 

Nie tyle z samym wyjście co z dojściem na sensowną pozycję. Snajper ustawiony na końcu uliczki od strony zwyczajowego spawna arabów blokuje w całości dojście do amerykańskiego budynku snajperskiego ( bo ma oba wejścia na widoku i dobre 2 sek albo i więcej na trafienie we wroga próbującego tam wbiec ), co pozostawia amerykanom przejście tylko przez budynki z prawej = bez osłony z drugiej strony kończy się to zawsze rzezią. Tak samo od strony amerykańskiej arabski budynek snajperski jest zablokowany jak strzelec się już ustawi. Koszmarna mapa.

 

Najlepszym setupem na tę mapkę jest g3 na HC i uniwersalny kałasz. Sam mam klase z SVD i G3 i ilekroć gram Crossfire, okazuje się, że skuteczniej wymiatam z G3 niż ze snajpą.

 

Nie ma "najlepszego" setupu, zależy od gracza. Jak piszę, mi się świetnie zdejmuje "snajperów" choćby z deserta. Skorpion + tłumik, 3x frag, uav jammer, dead silence - przez rok grania do takiej kombinacji doszedłem i jej już chyba nie zmienię, nie ma po prostu lepszej alternatywy do "cichego zerga". Jedyny mankament to magazynek Skorpiona który przy jego rofie po prostu znika, pod tym względem P90 jest lepsze.

Edited by Lajon
Link to post
Share on other sites

Właśnie na Downpour najlpiej mi idzie kasowanie kaemiarzy z M21 - jest parę 100% miejscówek na to ;)

 

Natomiast jeśli idzie o Crossfire, to kompletnie nie łapię tego co piszesz. Mam dokładnie odwrotne doświadczenia z tą mapą niż ty :) Może kwestia tego z kim się gra i na jakim serwerze :uśmiech:

PS P90 = noobgun ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...