Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Potrzebuję pomocy. Po wrzuceniu lipo 11.1V (redox 20C) zamiast 7.4V replika wypluwa po dwie kulki, nawet na singlu. Tylko pierwszy strzał jest ok, następne lipa. Sprężyna teraz 120 deepfire, tłok 15 met zębów, głowica tłoka alu wentylowana. Silnik stockowy, zainstalowane ascu. Wcześniej miałem 130 guardera, tłok 14 zębów i głowicę pomową i bylo ok. Niestety listwa z zębami się wysunęła i ukruszyła głowicę tłoka, więc zrobiłem lekki downgrade. Chciałbym trochę poprawić rof., ale jak napisałem wymiana baterii nie bardz zadziałała. Jakieś pomysły, co może być przyczyną ?

Link to post
Share on other sites

Opuźniacz standardowo jest na zębatce tłokowej kwa, znowu jak spiłuję jeden ząb tłoka, to chyba tylko przyspieszy pracę tłoka. Nie wydaje mi sie żeby na lipo 11.1 rof był aż tak olbrzymi, żeby to nie śmigało. Na chrono też nie bardzo można zmierzyć rof, przez te podwójne kulki. I tak wywalę 1 ząb tłoka, to może na 7,4 będzie różnica. Nie chcę sie bawić w inne aku jak lipo a tu niestety zakres napięć ograniczony. Najwyżej pozostanie załadowanie jakiegoś silnika, który zwiększy rof na 7,4. Jak ktoś ma inny pomysł (tańszy :-)) to by było fajnie.

Link to post
Share on other sites

Panowie jak uwas jest z zasięgiem

z kumplem wczoraj sprawdzałem sobie zasięg

on ma full stock (350fps) ja zaś po zmianie cylindra sprężyny tłoka i głowicy tłoka + hu up systema energy (~420-450fps)

obie emki w wersji krótszej mod 2

i zasięg się prezentuje

stock 30-35m

moja zaś 35-40m max ;P

 

 

zaś full stock kwa przegrało na zasięg z full stock cymą 0.28

Edited by Driver2503
Link to post
Share on other sites

Dawno, dawno temu razem z kumplem sprawdzaliśmy zasięg swoich replik (wtedy obie średnio po 500 fps) i wyszło nam, że na dystansie 60-70m w zasadzie bez trudu (na g&g 0.28) "zabijamy" przeciwników. W replikach mamy podobne wnętrzności z tą różnicą, że w mojej siedzi Systema M130, a w drugiej replice Guarder SP130.

 

@ Driver - przeszukaj temat. Podobne problemy były sygnalizowane już kilkukrotnie.

Edited by Malvin
Link to post
Share on other sites

Tłok SHS,Wentylowana głowica tłoka(nie pamiętam firmy),Głowica cylindra Guarder,m130 Guarder ,Gumka G&G zielona,Promyk 509 mm

 

Wyszło 485-490fps i zasięg ok 70m na kulkach 0,30 g&g. Chyba nie tak źle?

 

"średnio".

cqr mod 1

Cylinder typ "0" shs, sprężyna 130 guarder (nowa słabsza seria), lufa 509 mm KWA, gumka zielona KWA - 520 FPS.

Ten sam zestaw, jw. z lufa 41 cm KWA 490 FPS.

 

2gi zestaw:

Cqr mod 2 (krótki), Wszystko stock, oprócz sprężyny 120 shs - i tłok typ 1 SHS - 450 fpsów - równiutko :).

Link to post
Share on other sites

ravkill nie skumałeś pytania...

chodziło o zasięg przy jego wartościach fps a nie o same wyniki fps :icon_smile:

 

Z mocniejszej mki, ze sporą przewagą wysokości, trafiałem na około 100 m, z kulek 0.36. Niemniej jednak nie można nazwać tego zasięgiem skutecznym, tyle że "jakoś przypadkiem doleciało". Zasięg, z którego da się trafiać, to jakieś 60 m, reszta - loteria. Tak więc, Twoje 70 m zasiegu skutecznego, jest dobrym wynikiem, o ile to jest zasię "ściągniecia gościa", a nie 10 minutowej wymiany kompozytu..

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

Niestety to nie był wynik w walce,a testy na strzelnicy. Można też powiedzieć,że to był maksymalny zasięg przy którym jako tako dało się trafić,bo kulka zaczynała wariować. Więc zapewne tak jak piszesz będzie te 60 m skutecznego.

 

Teraz odwrócę kota ogonem. Otóż będę chciał zmniejszyć fpsy i przy okazji zmienić to i owo w wyglądzie by nie latać z miotłą (M16 z tłumikiem :])Z tego względu chciałbym się dowiedzieć czy ta konwersja- http://www.taiwangun...a-r-i-s-cqb-p-j będzie kompatybilna z korpusem kwa. Może to dla niektórych głupie pytanie lecz wiem,że zawsze coś nie pasuje.

Edited by BlackShaman
Link to post
Share on other sites

Astanawiam sie jaka glowice tloka zalozyc czy aluminiowa wentylowana i lozyckowana jaka plaska czy ultimate stozkowa wyciszona.

Sprezyna to m130 guarder a glowica tloka to ultimate

 

Astanawiam sie jaka glowice tloka zalozyc czy aluminiowa wentylowana i lozyckowana jaka plaska czy ultimate stozkowa wyciszona.

Sprezyna to m130 guarder a glowica tloka to ultimate

Link to post
Share on other sites

Tydzień temu testowałem oba przypadki. Dokładnie to głowicę wyciszoną ultimate i do tego głowicę cylindra też ultimate. Wszystko sprawdzałem na sprężynię deepfire 120 i guarderze 130 na cylindrze kwa. W drugim zestawie, przy którym zostałem na razie wrzuciłem płaską wentylowaną aluminiową głowicę tłoka deepfire i głowicę cylindra kwa. Na sprężynie 120 i zestawie ultimate miałem fatalny zasięg. Za parę dni będę miał dostęp do chrono, to zobaczę fpsy, bo generalnie jakoś dziwnie kulka wylatywała, jakby hopup jej nie kręcił (guma zielona g&g). NA guarderze 130 już nie było takiej różnicy, ale dźwięk strzału też nie był specjalnie cichszy na ultimate. Jako ze zostałem przy sprężynie 120 zostawiłem płaską głowicę tłoka. Wcześniej na głowicy deepfire płaskiej z guarderem 130 miałem 510-515fps, wiec w normie. Czekam na chrono i pobawię sie z zestawem ultimate, jak pisałem nie przez dźwięk ale mniejsze obciazenie szkieletu gearboxa.

Link to post
Share on other sites

Rozszczelniacie sobie tylko repliki przez te pseudo tuningi. Niestety, ale stock jest najszczelniejszy i taki pozostanie, sprawdzałem również kilkukrotnie. Ktoś gdzieś ostatnio dawał dobry patent - kupić głowicę cylindra o poszerzonej średnicy(nie Bore-Up, większą średnicę ma mieć tylko rurka) i u tokarza stoczyć stockową dyszę tak aby była szczelna tak jak na stockowej głowicy cylindra. Wtedy można się bawić w wymiany i kombinacje. Inaczej zamiast strzykawki i powyżej 500fps na M130 macie po 480...

 

P.S. Potwierdzam, "wyciszone" głowice w żaden sposób nie są cichsze.

Edited by piotrekltk
Link to post
Share on other sites

Wybaczcie ale muszę zadać pytanie. Targam się z repliką już trzeci dzień i dalej nic i nic i nic. Repliczka to M4 KWA. Dysza i komora nie zmieniane.

Problem jest następujący:

z obojętnie jakiego magazynka replika podaje tylko pierwszą kulkę. Obojętnie czy potem odwrócę ją do góry nogami, czy coś. NIC. Nie podaje kolejnych kulek. Kiedy przykładam samą komorę z lufą do gearboxa w odpowiedniej pozycji, podaje bez problemu, gearbox działa bez najmniejszego zarzutu, magazynki również podają cudownie. Dysza pracuje... Lufa jest czysta, hopka też wporządku. problem pojawia się w momencie kiedy lufę z komorą włożę do lufy zewnętrznej i połączę upper i lower body. Kompletne nic. Zastanawiałem się czy to może być spowodowane np. trudno włażącą do lufy zewn. lufą wewn. ale przesmarowałem ją zzewnątrz, i nie ma problemu, normalnie daje się ,,sprężynce" dystansującej komorę od body, dociskającej ją do gearboxa. WSZYSTKO jest tak jak powinno, ale replika kulek nie podaje.

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem właśnie po tym jak założyłem sprężynkę na lufę żeby mocniej dociskało komore. Ostatecznie ze względu na to że jest to 2 częściowa komora to u mnie nachodziło jedno na drugie za bardzo i kulki nie wchodziły w górną część tylko ta 1 do dolnej części komory. Także spróbuj u Siebie bez spręzynki dociskającej komore do gearboxa.

Link to post
Share on other sites

Witam . Czy spotkał się ktoś z takim lower receiverem w Polskim sklepie bądź ktoś może takie sprowadza ? Oto link http://www.airsoftat...ver-p/89995.htm

 

Mogę sprowadzić a ile sztuk byś chciał bo wiadomo mniejsze koszty wysyłki. Może ktoś tez jest chętny na dolne body? Mogę ściągnąć 4 low recivery wtedy za sztukę 270 brutto plus wysyłka z 7 zł. Mam nadzieje ze nie podchodzi to pod oferta czy coś bo pisze to informacyjnie.

Edited by virusotron
Link to post
Share on other sites

Śliwa

W sprawie nie podawania kulek jest prosty sposób żeby to sprawdzić, odwróć replikę i poświeć latarką w dolną część komory i zobacz czy przypadkiem górna część nie jest przesunięta za bardzo w stronę gb, rozpoznać to można po tym że będziesz widział w otworze krawędzie górnej części komory, jeśli tak jest to podklej z 2-4 kawałeczki izolki w miejscu gdzie komora opiera się o gb, dysz wysuwa się na tyle daleko ze nie stracisz przez to szczelności, u mnie nawet podskoczyły nieznacznie fpsy

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...