Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bawil sie ktos coś z muszka? Moja jest lekko skręcona w lewo przez co nie da się celować. Muszka jest tylko przytwierdzona pinami czy polaczona czyms jeszcze, tak ze nie będzie mozna zmienić jej pozycji o te parę stopni?

Edited by Erkiii
Link to post
Share on other sites

Możliwości masz trzy:

a) bawić się w szlifowanie gniazd pod piny w lufie

b) przekręcić w prawo lufę

c) wymienić lufę i muszkę

 

Muszka jest tylko wbita na piny i muszki innych producentów nie będą pasować bez przeróbek.

Link to post
Share on other sites

A gdzie są dokładnie miejsca łączace muszke z jakąś częścią tak, ze nie da sie jej skręcić? Bo piny chyba utwierdzenia nie mają, jedyne co widze to chyba rura gazowa i ją by sie dalo jakos ruszyc

 

/Edit. Czemu miałbym zmieniać muszkę i lufę, nie wystarczy sama muszka? ;)

Edited by Erkiii
Link to post
Share on other sites

A gdzie są dokładnie miejsca łączace muszke z jakąś częścią tak, ze nie da sie jej skręcić?

Właśnie te piny blokują na sztywno lufę z muszką i ustalają jej położenie we wszystkich osiach.

 

Bo piny chyba utwierdzenia nie mają,

Mają, zrozumiesz to jak zdemontujesz muszkę. Jak wszytkie połacząnia kołkowe utwierdzja się ciernie. Zdenontuj tłumik płomienia, wybij piny delikatnie, przesuń muszkę do przodu i zobaczysz na czym to polega :)

 

jedyne co widze to chyba rura gazowa i ją by sie dalo jakos ruszyc

Lepiej zostawa w spokoju mocowanie rury gazowej, bo potem bedziesz dłuuuuuuugo to skladał, co do prób kręcenia nią, krzywienia - nie ma to wpływu na ustaienie zespołu muszki :(

 

/Edit. Czemu miałbym zmieniać muszkę i lufę, nie wystarczy sama muszka? :icon_wink:

 

Nie wystarczy, rzaczezj szybciej lufa pójdzie do wymiany niż muszka!

 

Generalnie Twój problem leży w tym, że (prawdopodobnie) kanałki pod kołki ustalajace muszkę w lufie zewnętrznej nie są idealnie równoległe do płetw ustalajacych lufe w górnej połowie korpusu repliki (lub też otwory w muszce nie sąrównoległe do jej podstawy, prostopadłe do pionowej osi muszki). Więc nie masz innej możliwości jak sprawdzić obie ewentualności doświadczalnie :(

 

Erkiii, jak się nie czyjesz na siłach samemu to zrobić- napisz do mnie PW, "pochylę się nad problemem" Twojej eMki.

Link to post
Share on other sites

Ciekawostka.

 

Wymieniłem wczoraj sprężynę w mojej SR10. Stockowa dawała ok 410 fps. Włożyłem na próbę sprężynę z SA-B02 (klasyczna chińska m120) i jakież było moje zdziwienie gdy na chrono wyszło >470 fps. W Specnie ta sprężyna dała 400 fps. Faktem jest że ma ona jedynie 2 miesiące i jeszcze się nie ułożyła, ale widać z tego, że szczelność układu w KWA jest imponująca. Docelowo chcę założyć Guardera SP110 albo SP120, chciałbym docelowo mieć mocne 450 fps.

 

Lepiej zostawa w spokoju mocowanie rury gazowej, bo potem bedziesz dłuuuuuuugo to skladał, co do prób kręcenia nią, krzywienia - nie ma to wpływu na ustaienie zespołu muszki :(

 

Zdecydowanie odradzam zdejmowanie gas tube :icon_smile: problem polaga na tym, że przy zakładaniu trzeba piny wbić idealnie równolegle inaczej rura będzie krzywa a co za tym idzie element ją trzymający będzie przekręcony względem muszki co wygląda idiotycznie. Lekarstwem na to jest specjana podstawa do wbijania pinów która wycięciami pasuje do kształtu elementu mocującego gas tube i lufy.

Edited by KonradMK
Link to post
Share on other sites

A jak tam wytrzymałośč.Na upuszczenia ,otarcia, itp.

 

Spadnie w biegu z powodu urwanego pasu (chińskiego) duża szansa na straty pęknieta górna część body .

Kolega miał sobie doczepione latarkę do frontu i przy oberwaniu uległa zniszczeniu latarka i kawałek frontu

Link to post
Share on other sites

Normalnie są produkowane te repliki, na WGC i w innych cywilizowanych sklepach restocki są non stop, to tylko do grajdołka nad Wisłą jakoś sklepy sprowadzają niewiele i niezbyt często.

Niestety "do d" jest szwajcarski dystrybutor na Europę. Nic z tym nie zrobisz, a KWa ma to w poważaniu. Odkąd pożarli się z ASG, jest "do do".

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...