Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć. Mam podstawowe m4a1 KWA. Chce plastikowy przedni chwyt o długości 7" wymienić na MOE o dlugości 9".

Rozumiem, że będę musiał rozmontować muszkę i przesunąć ją razem z tym krążkiem do mocowania chwytu dalej.

Interesuje mnie w jaki sposób zamontowana jest muszka i czy w ogóle uda mi się osiągnąć mój cel?

Czy atrapa rury gazowej ma jakąś funkcję? czy bedę mógł ją po zdemontować na zawsze?

Edited by smasher
Link to post
Share on other sites

A jakiś patent na usztywnienie go "na amen"? Tak żeby był tak sztywny jakby był z jednego kawałka? Spawać? Lutować? Jak to złączyć?

 

Zrób spacerek do garażu/warsztatu,poszukaj najmniejszej podkładki(0.3-0.5mm),wepchnij ją pomiędzy szynę a body z przodu przy pinie.Mi to dożywotnio rozwiązało problem.Nic się nie gibało.

Link to post
Share on other sites

Cześć. Mam podstawowe m4a1 KWA. Chce plastikowy przedni chwyt o długości 7" wymienić na MOE o dlugości 9".

Rozumiem, że będę musiał rozmontować muszkę i przesunąć ją razem z tym krążkiem do mocowania chwytu dalej.

Interesuje mnie w jaki sposób zamontowana jest muszka i czy w ogóle uda mi się osiągnąć mój cel?

Czy atrapa rury gazowej ma jakąś funkcję? czy bedę mógł ją po zdemontować na zawsze?

 

Nie uda Ci się osiągnąć zamierzonego celu bez wymiany lufy zewnętrznej. Wynika to z faktu, że muszka jest mocowana na lufie za pomocą dwóch metalowych pinów. Na spodzie lufy znajdują się wyfrezowane dwa rowki przez które przechodzą te piny i blokują muszkę oraz ustalają jej pozycję pionową. Jeżeli ten krążek do mocowania chwytu ma owalny kształt, to trzeba go wymienić, ponieważ standardowe okładziny montowane są na okrągłym krążku. Dodatkowo krążek ten blokowany jest przez wycięcie w lufie aby nie przesuwał się w stronę korpusu.

Atrapa rury gazowej ma trzy funkcje:

a) udaje oryginał

b) utrzymuje krążek do mocowania chwytu we właściwej pozycji i uniemożliwia mu obracanie się

c) blokuje nakrętkę lufy tzw. delta ring przed samoistnym odkręcaniem się.

 

Moim zdaniem, patrząc od strony finansowej, gra nie warta świeczki. Tym bardziej, że koszt 7" chwytu made in china to niecałe 50 zł.

Edited by Malvin
Link to post
Share on other sites

Prawie wszystko na zdjęciach jest widoczne. Nowy blok gazowy, chyba z taiwangun'a i dłuższa atrapa rury gazowej (od m16-ki) ciut skracana piłką. Blok nie wymaga rowków na lufie zewn. bo jest przykręcany od dołu dwoma śrubami. Tyle. No i muszka już nie przeszkadza w celowaniu z lunety ;)

Link to post
Share on other sites

Prawie wszystko na zdjęciach jest widoczne. Nowy blok gazowy, chyba z taiwangun'a i dłuższa atrapa rury gazowej (od m16-ki) ciut skracana piłką. Blok nie wymaga rowków na lufie zewn. bo jest przykręcany od dołu dwoma śrubami. Tyle. No i muszka już nie przeszkadza w celowaniu z lunety :icon_wink:

 

Rozumiem. Skoro blok gazowy jest przykręcany śrubami, to musiałeś nawiercić jakieś otwory w lufie? czy tylko mocno wkręcileś śruby i to się jakoś trzyma? ^^

Link to post
Share on other sites

Dobra, mam pytanie, ale do posiadaczy lub ludzi którzy mieli naprawdę z tym styczność, a nie gdzieś słyszeli albo tak myślą:

 

Jakie RISy macie zamontowane na KWA (mam na myśli standardowe 7" KAC, nie żadne freefloaty ani inne konwersje, tylko te właśnie konkretne)? Jakie pasują i siedzą sztywno? Zapewne KWA, ale nie wiem jak u nich z jakością, a na moje BOYI już mnie szlag trafia, bo latają..

Edited by Foxtrot29
Link to post
Share on other sites

Dzięki wezmę wersje LMT

 

Nie weźmiesz, w polsce nie jest dostępna ta replika (może pojedyńcze sztuki w małych sklepach).

 

Na początku przyszłego roku, pojawią się repliki KWA z seri KM.. Do obejżenia na stronie www.kwausa.com <-- swoją drogą, najlepsza strona producenta jaką widziałem ;)

 

Trzeba czekać, z informacji jakie dostałem do asgshopu cena będzie oscylować w granicach 1300-1500zł (1300 za KM4A1 pewnie ;p)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...