Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to się pochwalę: (pozytywnie oczywiście) zostałem niedawno posiadaczem emki kwa i muszę powiedzieć że na pierwszy rzut oka zrobiła na mnie wrażenie, jeśli chodzi o elementy to na prawdę bardzo fajnie wykonana replika kolba stosunkowo jak to w większości emek trochę lata ale co tam na lipolku 7,4 reakcja na spust jest natychmiastowa:) Jeśli natomiast chodzi o osiągi to szczerzy myślałem, że będzie gorzej:) Po tym jak niektórzy mówili, że stockowa guma jest do wymiany to byłem nastawiony na zmianę jej od razu ale panowie z taktycznego mi odradzili tzn. powiedzieli, że nie jest konieczna wymiana i nie zalecają na razie bo stockowa jest niezła. Więc z podstawowym wariantem wróciłem do domu i testy wykazały że zasięg skuteczny jest spory tylko niestety (mimo zapewnień taktycznego pewnie w komorze jest jeszcze trochę smaru) powtarzalność strzałów na 40m no pozostawia nie wiele ale trochę do życzenia prawdopodobnie będę musiał przemielić trochę kulek zanim się okaże czy rzeczywiście wymiana gumki będzie potrzebna od zaraz:) Ale dzięki dość wysokiej szybkostrzelności na 40m trafienie w cel wielkości człowieka nie jest trudne:) Aczkolwiek strzelając pojedyńczym trybem ognia jest to trudne zadanie i wymaga wstrzelenia się w cel:)

Przepraszam może za nudzenie takie moje małe spostrzeżenia:)

Link to post
Share on other sites

Witam zamierzam zakupić swoją 2 replikę na oku mam KWA M16 tą z taktyczny.com za 1089 zł podobno jest tam w środku ten nowy gear box v2 2GX , szukam repliki w której przez najbliższy rok nie będzie trzeba wymieniać tzn na nic nie ma gwarancji po prostu chciałbym się zapytać czy warto .

Ewentualnie czy wsadzenie do stocku m130 popsuło by coś ?

Gdy czytam ten temat to podobno te wersje z taktycznego są gorszej jakości i częściej się psują niż te z coyote KWA/USA ,już się pogubiłem i czy mógłby ktoś napisać czy warto itp :)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Poza bardzo dobrym spasowaniem części (moim zdaniem wynikającej z konstrukcji tego AEGa) KWA nie grzeszy jakością materiałów zewnętrznych. Poczynając od zastosowanego stopu, poprzez wygląd plastików, na lakierze kończąc. A KWA dla Cyberguna, to już w ogóle jest paskudna, zwłaszcza przy mocnym świetle.

 

Ale kto kupuje tą replikę dla wyglądu...

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Opłaca się brać M16 LMT Defender 16 2GX ?

 

Zdecydowanie nie.

 

Lepiej zainwestować te pieniądze w dobrego korepetytora, który nauczy w jaki sposób przeczytać ze zrozumieniem poprzednie 45 stron tematu, traktującego dokładnie o tym, czego Twoje pytanie dotyczy.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam piszę tylko dla osób zainteresowanych moim problemem czyli złym podawaniem kulek przez magazynki inne niż hi-cap.

 

Przypomnę tylko że problem objawiał się tym, że do lufy wpadało kilka kulek i nie zatrzymywały się one na kołnierzu gumki HU.

 

Więc dzisiaj Pan z ASG shopu rozwiązał problem, którym była głowica cylindra. Mianowicie prawdopodobnie mi (w co wieżę z moim szczęściem do ASG) trafiła się lekko felerna i pod naporem kulek, które to najpierw napierały na dyszę wyginała się ku górze. Po wymianie na aluminiową problem znikną.

 

Duży plus dla asgshopu ponieważ wszelkie koszty z wysyłką jak i wymianą części wzięli na siebie. Zasadniczo znam sklepy, które by pewnie powiedziały, że na fabrycznym magu wszystko działa więc nie ma problemu.

Link to post
Share on other sites

Tak tylko jedni piszą tutaj że nie bo to i siamto a drudzy że ta więc od tego czytania a troszkę tego jest zrobił mi się kisiel ... wiec pytam

 

Czytanie forum czasami jest irytujące, bo faktycznie ilość postów potrafi przytłoczyć :icon_evil:

 

Zacznij od lektury dwóch artykułów. Z czego jeden przygotowany przez redakcję wmasg,pl: http://wmasg.pl/pl/armoury/show/86095 a drugi przez naszego kolegę AnR: http://ersoftkk.blog...zek-kaczka.html.

 

Nie jest to replika idealna. Plasticzane elementy są wręcz obrzydliwe. Dla przykładu kolba w M16 CQB aż razi swoją tandetnością, tak samo jak imitacja nakrętki kontrującej na prowadnicy kolby. Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby te elementy wymienić np. na prowadnicę kolby G&P i kolbę Victor, tak jak ja to uczyniłem. Tak samo tandetny jest chwyt pistoletowy, który złamał mi się przy pierwszym kontakcie repliki z ziemią. Oczywiście z mety wymieniony na porządniejszy. Koledze złamał się tłumik płomienia w podobnych okolicznościach. Powłoka lakiernicza jest do bólu nietrwała i potrafi zarysować się ot, tak dla sportu, bo lubi. Wystarczy jednak odrobina czarnej farby matowej w sprayu i po kłopocie. Replika odwdzięcza się wręcz legendarną niezawodnością i ogromną podatnością na tuning. I dlatego wybaczamy jej wszystkie "złe" uczynki i "czcimy" ją ze wszystkich sił.

 

Odpowiadając na twoje pytanie: "Opłaca się brać M16 LMT Defender 16 2GX ?"

 

Nie opłaca się ani trochę. Kup wersję LMT Defender Patrol R.I.S, która ma znacznie mniej tandetnego plastiku i składane przyrządy celownicze. Będziesz mógł sobie zamontować rączkę taktyczną, co przy tej długości repliki znacznie ułatwi celowanie. No i po zamontowaniu jakiegokolwiek kolimatora czy lunety nic nie będzie ci ograniczać pola widzenia. Pod względem mechanicznym repliki KWA dystrybuowane obecnie przez ASG niczym się od siebie nie różnią.

 

@ Afrati - nie poznaję kolegi, skąd u kolegi tyle agresji ? Aż boję się z kolegą spotkać w sobotę. :hahaha:

 

@ kasper20 - dzięki za info, jak widać warto było mnie nie posłuchać. :icon_cool:

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Założyłem dziś nową hopke, zieloną G&G. Wszystko weszło na miejsce działa ale, przy minimalnym ustawieniu kulki nie powinny być podkręcane a są i lecą lekko w górę, a przy maksymalnym ustawieniu kulki lecą w niebo :icon_mrgreen:

 

I tu pojawia się pytanie czym to może być spowodowane ?

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Założyłem dziś nową hopke, zieloną G&G. Wszystko weszło na miejsce działa ale, przy minimalnym ustawieniu kulki nie powinny być podkręcane a są i lecą lekko w górę, a przy maksymalnym ustawieniu kulki lecą w niebo :icon_mrgreen:

 

I tu pojawia się pytanie czym to może być spowodowane ?

 

 

Zmień dystanser na miększy lub mniejszy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...