Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gumka deep fire w wypustkami


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Założyłem Gumkę DF do nowiutkiej M15A2 car CA (gb stock - replika ma być m in i do cqb) - wraz z komorą HU i precką promyka.

 

Na początku nie byłem zadowolony z osiagów... ale kiedy gumka sie przetarła kulki lecą niesamowicie płaskim torem a zasieg jest naprawdę duży: większy niż stockowe CA, stockowa M14 TM a nawet moja druga eMka CA po tuningu z 420 fps... Celność tez jest bardzo dobra. Co ciekawe skupienie mam lepsze na kulkach 0,2 niż 0,28 - ale to pewnie kwestia zbyt małej mocy repliki do tak cieżkich kulek.

Link to post
Share on other sites

To fakt - gumka DF kiepsko podkręca cięższe kulki. Co nie zmienia faktu że lżejsze lecą naprawde świetnie.

Najlepiej na niej latają 0,2 G&G, blastery trochę gorzej. Natomiast kulek GFC wogóle nie chce podkręcać ( zarówno 0,2, 0,23, 025).

 

Generalnie wg asgshopu gumka i tak jest opracowana do 'replik poniżej 400 fps'. Więc cieższych kulek nie ma sensu stosować.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Z tym, że nie podkręca ciężkich kulek to bujda. Nie podkręcanie nie jest winą tej gumki (bo z nią wszystko ok). Pozostaje jeszcze komora (zakres regulacji - wbrew pozorom są różne!), rozmiar dystansera (zbyt mały za mało wybrzusza) i faktura kulki (śliskie, chropowate).

Link to post
Share on other sites

Zamontowałem ją kumplowi w G3 JG z bore-upem i m120 czyli coś koło 400fps jak na razie świetnie się sprawuje podkręca wszystkie kulki i gunfire 0,20 i exele 0,25.Kiedyś miałem ją w mp5 Ca 330fps i po przebiegu 25tys nadal podkręcała znakomicie. Polecam bardzo dobra.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Dziś zamontowałem w tuningowanym Marujcu (jakieś 370 fps) i strzela pięknie. W porównaniu do gumy Systemy zwiększyła się powtarzalność, kulki mają bardziej płaski tor lotu, nie znosi ich na wszystkie strony. Lufa to stockowa CA, natomiast kulki 0,25 PJ Premium. Wkrótce opiszę jak się spisuje na lufie Promyka i Biovalach.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Obecnie używam gumki DF w replice HK416 JG wraz ze stockowym dystanserem JG (typ H nie znmeści sie do stockowej komory. Replika ma obecnie 347 fps (+/-2). spisuje się\ę naprawdę świetnie.

 

W M15A2 car CA natomiast nie spisywała się tak dobrze (nie podkręcała ciężkich kulek)

 

 

Odkopuję temat.

 

Obecna konfiguracja to 500 fps, kulki Madbull 0,28. Gumka nie ma wielkiego przebiegu.

 

Podkręca nadal świetnie, ale kulki Madbulla strasznie się w niej zatrzymują. Winą jest kołnierz. Zmieniam na Sharka Madbulla...

 

W swojej 416 strzelałem z kulek MB o wadze 0,3g i nie było problemu..

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Pozwolę sobie odświerzyć temat.

Mam pytanie odnośnie stosowania w/w gumek z dystanserami typu H.

Czy przypadkiem zastosowanie takiego dystansera nie pogarsza właściwośći tej gumki? I czy w takim wypadku, nie lepszy okazuje się dystanser klasyczny?

 

Chodzi mi o to, czy nie ma takiej sytuacji jak na rysunku.

I czy jezeli takowa wystepuje, to czy jest to in minus.

 

4339e89f980a5f8cmed.jpg

Edited by Macias13_84
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...