Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń snajpera


Recommended Posts

1 skuteczność uderzeniowa = to co po uderzeniu pocisk robi w twoim ciele sprostuje totalna sieczkę na danym obszarze.

 

2i3 oj tu fakt dalem zly przyklad oba strzelaja 7.62 x51 nato (.308 win)

 

4 duzy ,szybsza rotacja, oznacza wieksza stabilnosc pocisku = celność

 

5 pływajaca lufa to "amortyzacja" lufy i bardzo zmiejsza odrzut

 

Pzdr :uśmiech:

Edited by klekot1092
Link to post
Share on other sites
  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

skuteczność uderzeniowa = to co po uderzeniu pocisk robi w twoim ciele sprostuje totalna sieczkę na danym obszarze.
A nie poszukałeś.

To się nazywa moc obalająca, a nie to coś co Ty wymyśliłeś. I nie ma to dużo wspólnego z chwilowym i trwałym kanałem, tylko jest to zdolność do przekazania energii celowi.

 

4 duzy ,szybsza rotacja, oznacza wieksza stabilnosc pocisku = celność
Nie pytałem co daje rotacja (i wcale nie jest im więcej tym lepiej) tylko co z rotacją ma długość lufy.

 

pływajaca lufa to "amortyzacja" lufy i bardzo zmiejsza odrzut
Bzdura.
Link to post
Share on other sites

Co do SWD, to rosjanie mówili za ZSRR: "nas mnogo", te dwa słowa wyznaczają ogólną strategię produkcji i konstrukcji wszelakiej broni od karabinów poprzez czołgi aż do tytanowych okrętów podwodnych :). Broń miał być prosta i łatwa dla opanowania dla np. myśliwego z środka Syberyjskiej tajgi, który potrafi być "niewidzialy", ale z kulturą techniczną raczej nie ma najlepszego kontaktu. Choć po doswiadczeniach Afgańskich wielu radzieckich snajperów przyznala, że w rosji brak dobrego "snajperskiego" karabinu. Zresztą po co snajper skoro można rzucić do ataku tak z 1000 czołgów na wybranym kierunku natarcia, co z tego, że nam NATO rozwali min 500? Drugie tyle i tak zostanie:) Tak też mysleli i rzucili te czołgi na Afganistan... I co z tego wyszło wszyscy wiemy:)

Edited by drache
Link to post
Share on other sites

Dobra coby zakońćzyc offaa.

 

Tak na szybko i dla "panw specjalistów" od luf pływajacych co to niwelują odrzut.

 

Lufa pływajaca w karabinach snajperskich czy wyborowych ma tylko jedno zadanie. Nie mieć kontaktu z łożem broni ani innymi jej elementami poza komorą zamkową. Dlaczego? Dlatego żeby pod wpływem zmian temperatur przy strzelaniu nie miały miejsca żadne "obce" odkształcenia. Lufa ma sobie sama pracować, giąć się, wyginać, skręcać, skakać i podskakiwać pod wpływem zmian temperatury, a żadne łoże czy inne częsci nie mają jej w tym przeszkadzać.

 

Ot cała skomplikowana i tajemnicza rola pływającej lufy.

Link to post
Share on other sites
Lufa pływajaca w karabinach snajperskich czy wyborowych ma tylko jedno zadanie.
Bzdura :mrgreen: To co napisałeś to środek do osiągniecia celu (zadania) - poprawienia skupienia. ;)

 

Nie mieć kontaktu z łożem broni ani innymi jej elementami poza komorą zamkową.
Mówiąc w skrócie - jednopunktowe mocowanie lufy.

 

Dlatego żeby pod wpływem zmian temperatur przy strzelaniu nie miały miejsca żadne "obce" odkształcenia. Lufa ma sobie sama pracować, giąć się, wyginać, skręcać, skakać i podskakiwać pod wpływem zmian temperatury, a żadne łoże czy inne częsci nie mają jej w tym przeszkadzać.
Raz temperatury, dwa drgania i odkształcenia w czasie przechodzenia przez lufę pocisku, ale ogólnie zgadza sie ;)
Link to post
Share on other sites

Ma za zadanie wyeliminować wpływ wszelkich części mogących zmienić jej właściwości. :P

 

Czy ja wiem czy skupienie... myślę że strzelając z "tradycyjnej" lufy z częstotliwością powiedzmy 1 strrzał na 2 minuty osiągniesz podobne skupienie ;)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lufa_p%C5%82ywaj%C4%85ca

Uff.. widze, ze w tym temacie kazdy ma racje. Jedni tylko maja racje hollywodzka, inni forumowa a jeszcze inni przekazywana z dziada na pradziada.

 

Mam taka propozycje, przy oswiecaniu nas jakas wiedza moglibyscie przytaczac skad te informacje macie? Ksiazka , forum onetu czy wlasne przypuszczenia snute na podstawie filmow.. Tak niewiele a wnosi tak duzo.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...