Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń palna...


Recommended Posts

Witam.

Otóż posiadam swoisty dylemat, byłem na prezentacji szkół oficerskich, ale zapomniałem się spytać pewnej rzeczy żołnierza. W co są wyposażani nasi żołnierze na misjach zagranicznych? W samej ulotce reklamacyjnej szkół oficerskich widać było Polskiego żołnierza z karabinem L85A2. Na stronie internetowej MIWO Lubliniec w galerii

można zobaczyć wyraźnie Polaka z M4 CQB w dziale "zdjęcia nadesłane z dalekich krajów". A na przykład AKM jest oficjalnie na wyposażeniu, tylko jakoś nawet na ćwiczeniach poligonowych nie zobaczymy AK ( no chyba poborowych, albo zdjęcia z lat '90-tych). A dwa pierwsze owszem, i proszę: Polacy z M4 (nie był gościu z GROMu).

Wysłałem pytanie na ten temat do zarządu planowania operacyjnego wojska polskiego P-3 i nie odpowiadają (pół miesiąca!). Więc w co do jasnej anielki wyposażani są Polacy?

Często można także zobaczyć Polaka z Amerykańskim Interceptorem zamiast Lubawki czy OTV... Może takie rzeczy dzieją się także z bronią palną..???

Edited by Marius7
Link to post
Share on other sites

Może podaj cytat, bo nie każdy ma konto na waszym forum ;)

 

Poświęciłem się i dokonałem tak ciężkiej pracy jaką jest zarejestrowanie się na tym forum, oto cytat z niego:

 

Może jaśniej i bardziej jednoznacznie, przynajmniej o karabinkach

 

WP - w eksporcie to poza Berylem i Miniberylem nie znajdziecie nic w regularnych oddziałach, chyba że PKW Liban - tam do 2005 były Tantale, teraz są... AKMSy

 

GROM - obecnie część HK 416, część Bushmastery, nie wiem czy są jeszcze jakieś sprawne KACe, ale chyba są, do CPP mają P90. C o do "nieudaności" Bushmasterów - to opinie są różne, część nie ma problemów, część narzeka. Moim zdaniem sporo zależy od magazynków - obecnie przechodzą prawie wyłącznie na stalowe HK, ale może potestują Magpulowskie Pmagi i się przekonają z korzyścią dla siebie.

 

416 widziane na filmie KGP należały do ludzi z CBŚ. Czy Zarząd, WR i inne SPAPy mają szansę na C8 to się jeszcze okaże. BOR chcąc-niechcąc zostaje przy G36C, choć wielu wolałoby jakieś krótkie np. Diemaco. Formoza jak kupowała G36KV to nie miała 416 do wyboru, bo nie było jej na rynku na Europę. Teraz pewnie by wzieli 416, bo o tej broni panuje najlepsze opinia - jej jedynym minusem jest większa niż w przypadku klasycznych modeli AR masa. Sytuacja SG może się jeszcze rozwinąć i C8 wejdą tam szerzej. Pułk jest wkiepskiej sytuacji i póki co raczej nie ma co liczyć że dostaną coś innego niż Beryl, chyba że DWS zacznie znaczyć coś więcej.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Ja mam natomiast pytanie dotyczące historii RPK oraz RPK-74 w polskiej armii. Jeszcze do niedawna z informacji na stronie MON wynikało że wyżej wymienione modele są lub były używane w WP. Nigdy natomiast nie spotkałem się ze zdjęciem polskiego wojaka z RPK lub RPK-74. Ma ktoś jakieś informacje?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...