Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Niestabilność osiągów M'ek jako karabinów wyborowych.


Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jedno jest pewne co do ICSów do przełomu roku 2005-6 nie były to dobre repliki. Była z nimi masa problemów. Od momentu wejścia "nowych" w chwili kiedy zaczęli bić na body oznaczenia Colt'a zdecydowanie skoczyli w kwestii jakości. Dziś nie ma co im zarzucić

 

Prawda jest taka jak Jack zauważył jak nie strzelamy przez chrono to różnice jakie występują w powtarzalności strzałów rzędu 10-50 fpsów w żaden sposób nie przeszkadzają w zabawie. Oczywiście jeżeli chodzi o karabinki "zwykłe" a nie snajperki. Przy replikach mających te 400-450 fpsów (czy tych które powinny tyle mieć) w czasie zabawy nie poczujecie różnicy straty tych kilkudziesięciu fpsów. Zasięg zmienia się w tym zakresie może o 1-2 metry.

 

Problemem robi się to w snajperkach. Większość replik M4/16 na dzień dzisiejszy po zmianie lufy na precyzyjną, wymianie gumy HU spokojnie zadowoli każdego strzelca.

Link to post
Share on other sites

W snajperze jest ważne, żeby była jak najbardziej standardowa. Bo w każydm momencie może się popsuć. Łątwiej też diagnozowac usterki jesli mamy na podorędziu kilka sztuk takich samych replik i możemy np. wymieniac pomiędzy nimi podzespoły. A na rynku jest duży wybór części zamiennych.

 

Dodatkowo - każdy producent ma cos tam za uszami. Jakieś dziesiąte milimetra różnicy gdzies tam, albo gwinty inne, albo nieco grubsze kołeczki na głowicę cylindra w GB. Stąd wszelka ekrawagancja jest ryzykowna.

Link to post
Share on other sites

Witajcie,

Właśnie, w przyszłości chciałbym wymienić tą nieszczęsną komorę HU na stałą. Pytania: Mogę taką kupić? Jaka będzie najlepsza? Zamierzałbym kiedyś stać się jednostką wsparcia, chciałbym w M16A3 G&P wstawić:

Bore-Up Systemy

SP130 Guarder

W gunie będzie precka systemy i gumka Guardera (WGC innych nie miało)

Używałbym przy tym baterii SANYO 9,6v 2400mAh NiCd.

Czy ten zestaw pociągnie, nie będzie problemów z zębatkami, silnikiem, czy bateria pociągnie? Biorąc pod uwagę twardość sprężyn Guardera, czy wyciągnę na tym wszystkim te 460fps? (mowa o wsparciu). Czy moja przewaga nad szturmowcami będzie znacząca? (w moim teamie ludzie mają po 360fps)

Link to post
Share on other sites

Czy ktos ma szanse sprawdzic chronometrem powtarzalnosc predkosci wylotowej

Systemy M16A3 MAX?

Maja pojawic sie ulepszone lufy do PTW, ktore ponoc zmniejszaja rozrzut na duzych odleglosciach dwukrotnie (zrodlo Bazyl).

To moze byc najlepsza opcje na m-snajperke (tez i najdrozsza :???: ).

 

 

Stosuj polskie znaki. [P]

Link to post
Share on other sites

Powiem wam że mam obydwie komory HU ( Prometheusa i KA ) na KA odejmowało mi około 10fps...Teraz mam zamontowaną Prometheusa i wszystko działa dobrze:)

Mam tylko problem z sprężyną dociskającą komorę HU do Gearboxa można gdzieś taką dokupić?? niestety mam dorabianą bo oryginalna zagineła...

Link to post
Share on other sites

A więc to o to chodzi, a dziwiłem się, gdzie się podziały te fpsy różnicy między starym G36 a nowym URXem o prawie identycznych bebechach.

 

Jeżeli natomiast chodzi o komorę King Arms to zamontowaniu jej i oteflonowaniu gumki HU (Systema) prędkość kulki wzrosła z 370 +/- 10 do równych 400 (+/-3) fps (stockowy URX G&P z normalnym GB v2, z przedłużoną dyszą). Inną miłą niespodzianką był fakt, że magazynek lata w gnieździe o wiele mniej.

 

I na koniec pytanie: co rozumiecie przez sprężynkę dociskającą ? To coś, wielkości długopisowej, montowane nad "lufową" częścią komory, na takiej wypustce ?

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem... Według mnie większość problemów bierze się z niedokładnego dobrania komponentów. Fakt, niektóre do siebie mniej pasują inne bardziej ale można je dobrać, korzystając z wiedzy forumowej.

 

Na makabrycznie zuzytej (9 miesięcy) m130 G&G, która powinna dać (nowa) jakieś 426-430 fps bez borka, uzyskałem od 419-421 fps czyli bardzo mały rozrzut osiągów. A wcale nie użyłem jakiejś vcudownej komory, czy części. Zwykły zestaw głowic G&P z dyszą CA uszczelnianą na komorze i gumce Systemy. Jedyne co dobrałem "indywidualnie" to cylinder z (!!!) Cymy, bo ma średnicę taką, że uszczelnia się wtedy kiedy trzeba i jak trzeba z głowicą tłoka.

 

Zobaczymy co będzie z borkiem Guardera...

 

 

Tak to ta sprężynka.

 

 

Zamiast teflonowej używam zwykłej izolki według tego:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3cf0b2b6df20c5ce.html

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

emka G&P, lufa 509mm + komora KA + m130 guarder(rok na serii) + godziny walenia gumowym mlotkiem w maksymalnie obwinięta izolką komorę & lufe ( siedza prawie na stale w "obudowie" klamki ) = 470/480 fps (bez zadnego borka śmorka)

 

i popieram pana Pirata - nie ma lepszej konstrukcji ( nie widzialem ptw w srodku ) niż p90

Edited by Kubaforge
Link to post
Share on other sites

Matko Bosko Azbestowo! Jack! P90? To... to.. pudełko po kapciach zamiast emki? Jakieś złe moce Cię opętały? priest.gif

 

A poważnie. Nikt nie twierdzi, że emka to wdzięczne dziecię do tuningu. Powiem wręcz, że jest wyjątkowo wredna. Ale da się. Podstawowe aksjomaty to:

 

a) sam GB złożony porządnie z markowych elementów (dobrze jest użyć podzespołów jednej i tej samej firmy) jest szczelny i powtarzalny

 

b) piętą achillesową emki jest jej fatalna komora HU. Ideałem dla mnie są komory z AUGa czy M249. Przy nich ta z emki to klekoczące się ustrojstwo. Dlatego trzeba temu zaradzić.

 

- stabilizujemy komorę wraz z lufą wewnętrzną w lufie zewnętrznej. Większość konwersji (a w snajperce przeważnie używamy konwersji) ma w lufie zewnętrznej śrubki, którymi można stabilizować w miejscu komorę HU. Jak nie ma - to wiercimy dziurę najlepiej na wysokości komory HU i gwintujemy,

 

- trzeba całość uszczelnić. Ważny jest nie tylko teflon-fix na łączeniu gumki i lufy. Istotne bowiem jest też uszczelnienie w miejscu gdzie dopinany jest magazynek (komora KA się świetnie nadaje dzięki uszczelce gumowej) oraz (o czym mało kto pamięta) uszczelnienie w miejscu, gdzie komora wchodzi w szkielet GB. Po co to ostatnie? Otóż tak:

 

I) Kiedy tłok się cofa w początkowym stadium ruchu zasysa część powietrza jeszcze przez dyszę (zanim roszczelni się uszczelka na głowicy tłoka).

 

II) Kiedy połączenia szkielet GB/komora HU oraz magazynek/komora HU są szczelne to ta odrobina powietrza jest zasysana wprost z lufy.

 

III) A w lufie (dokładniej w komorze HU) mamy w tym momencie kulkę podaną z magazynka

 

IV) Kulka ta jest lekko "zasysana" do kołnierza gumki HU uszczelniając znacznie cały układ

 

Przy wykorzystaniu emki jako snajperki ważne jest też dobranie odpowiedniego magazynka. Po prostu jedne lepiej współgrają z komorą HU inne gorzej.

 

Tuning emki to droga eliminacji drobnych błędów. Ale końcowy sukces jest jak najbardziej realny. Przy porządnym złożeniu, na GB II i lufie 590 możemy mieć bezpieczne (dla GB) 600 fps na sprężynie 160. A co równie, cholernie, bardzo ważne: POWTARZALNE 600 fps.

 

P.S. Byłbym zapomniał o DYSTANSERZE. Dobrze dobrany to połowa sukcesu.

 

P.S.2. AEG i snajperka jednoznacznie kojarzy mi się z SR-25. Pamiętajmy, że tylko ten wynalazek wykorzystuje long gearbox, który daje nam na starcie z 15-20% więcej fps. W praktyce oznacza to nawet ponad 650 na M170.

 

P.S.3. A&K wypuścił właśnie Sr-25 (!), do którego pasuje long GB z G&P. Na gunnerze stoi za 160 USD (sic!). Niestety pewien polski sklep na "G" zastrzegł sobie, że A&K nie może wysyłać do Polski. Zatem u nas będzie pewnie kosztował 800 - 1000 zł. Całe szczęście można zamówić przez kolegę z Czech i wyjdzie 400 zł :).

 

P.S.4 Póki co PTW na snajperkę w ogóle się nie nadaje ze względu na fatalną powtarzalność strzałów i rozrzut. Z resztą wystarczy rozkręcić "komorę" HU w PTW żeby zobaczyć dlaczego :/

 

Resume: emka górą cheerleader.gifcheerleader.gifcheerleader.gif

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

jak ktoś chce dobrą komorę to polecam Elementa czerwoną. Ma te gumki dociskowe czy jak to tam się nazywa tak jak w KA. Jest naprawdę dobra mi dała jakieś z bore-upem elementa i sprężynką też tej firmy 420 fps. (mk12 boy'a)

To w takim razie wogóle się nie opłaca tuningować emek? Czy może jakiś tuning mniejszymi kosztami. Zastanawiam się nad 3 zestawami:

prometheus pod m190 , system full GB m170 czy zwykły chiński Element z m150. Bo w sumie jak na markowych częściach są duże spadki fps to po co przepłacać

Co wy byście wybrali? Aha chodzi o para-snajperkę. - I raczej wszystkie sprężynki w tych zestawach co podałem to były by m150.

Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa, ale w moim mk12 boyi owa sprężynka powodowała takie ustawienie komory, że ta nijak nie chciała dociskać sprężynkę zwalniającą kulki w magu. Efekt wiadomy.

 

Sprężynkę usunąłem, komorę owinąłem solidnie duck-tape'em i wcisnąłem "na cham" do lufy zewnętrznej. Działa, zasięg nie spadł, powtarzalność w normie. Ot, chińska myśl techniczna ;)

 

Ale co innego mnie interesuje obecnie: w jaki sposób skutecznie uszczelnić łączenia komora-gb i komora-mag? Próbowałem z teflonem, ale nawet mała warstwa taśmy powodowała problemy z podawaniem :( Prosiłbym o wyjaśnienie...

Link to post
Share on other sites

Co do tej kwestii "gubienia fps" przez eMki - kilka faktów:

 

W teamie mamy 3 repliki z włożonymi M110, różnych firm - G36c TM, M15A2 Carbine CA oraz G3 SG/1 TM. Tuningi były robione w Capri, w przypadku obu 36ki i Mki był to stary (sprzed podziału na części CA i Promyka - patrz strona Capri) tuning ekonomiczny, a w przypadku G3 - custom. Wszystkie trzy repliki osiągnęły na M110 wynik pomiędzy 380 a 390fps. Mka - tylko sprężyna, bez precki, bez bore-up, bez uszczelnionej dyszy - 383fps - pomiar tuż po tuningu. Pomiar po ok. 6 miesiącach użytkowania - dokładnie ten sam wynik, Mka nie straciła ni fps-a. Potem założona lufa KM-Heada - leciuteńki wzrost do 385fps, również stabilne. 36ka niestety nie mierzona ostatnio, przy tuningu wyszło 381 fps, żadnych uszczelnionych części/BU. Wreszcie G3 - tu też bez bore up, ale lufa Systemy 6,04 i dysza uszczelniona - 386fps, przy czym pan z Capri stwierdził, że może jeszcze dojść do doszczelnienia układu, albo coś takiego.

 

Ogólnie wyniki niezwykle zbliżone we wszystkich trzech przypadkach. Ani Mka nie odstaje, ani inny jakiś się nie wybija.

 

Kwestia odpowiedniego montażu części? o tylko to jest we wszystkich trzech przypadkach wspólne...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...