Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

maxavelli wydaje mi sie że Miszy raczej chodzi o to że jest do du** bo nie ma ( tanich w ofercie taiwanguna) granatników na lufe :P .... ja osobiscie podzielam jego skromne zdanie :P a odnośnie samych granatników to fajnie że wyszły tanie wersje :) dobrze by było jakby ktoś kupił i miał możliwość porównania np na strzelaniu ze sprzętem CA , GP itp ... działać bedą napewno podobnie :P więc bardziej bym się skupił na materiałach użytych w tanim granatniku, czekam na recke

Link to post
Share on other sites

Siemka.

 

No cóż, tak się składa że posiadam granatnik o którym jest mowa.

Więc postaram się go jak najlepiej opisać.

 

 

-Oznaczenia.

Na granatniki winieje logo COLT'a wraz z napisem:

COLTS'S

INC HARFORD

CONN,USA

 

następnie jest napis

LAUNCHER, GRENADE

40MM : M203

S/N 101389

U.S.A

 

-Wykonanie

 

Granatnik jest wykonany tak jak reszta granatników czyli to co ma być z metalu to jest z metalu, a co tworzywo to jest tworzywem.

Wykonanie jest średnie niestety. Chwyt czyli element z tworzywa jest strasznie tandetnie zrobiony, świeci się jak psu jajca, widać chamską linię łączenia na dole.

Jeżeli komuś zależy na wyglądzie to niestety ten granatnik już odpada.

Niestety kolejna wada to to że część która się wysuwa aby wsadzić granat, lekko sie telepie na boki. Mnie to akurat nie przeszkadza zbytnio w granatniku za takie pieniadze.

 

Tutaj go możecie zobaczyć na mojej giwerze

http://img120.imageshack.us/my.php?image=pict6687wi5.jpg

 

-Funkcjonalność

 

Tak jak każdy granatnik, działa bez problemu. Wysuwa się bez oporów, granat również łatwo wsadzić i wyjąć lecz początkującym może to sprawić troche problemów. Ja już wprawe nabrałem i z zamkniętymi oczami moge granaty wymieniać

 

 

 

-Podsumowanie

 

+ Cena

+ Działa ? :P nie ma się tu raczej co popsuć

 

 

- lekko telepiąca się na boki część która się wysuwa

- tandetne kolory że aż się prosi aby go pomalować

- plastik który mimo swej badziewnej kolorystyki wygląda na łatwy do pęknięcia

 

Mam nadzieje że ta recka pomoże niektórym dokonać wyboru. Moim skromnym zdaniem granatnik ten opłaca się kupić jeśli ktoś nie jest zbyt dużo przy gotówce, w innym wypadku raczej radze komuś dozbierać na granatnik CA który wygląda o wiele lepiej oraz nic się w nim podobno nie telepie. Sam pewnie w przyszłości jak dozbieram kase to wymienie ten granatnik, lecz do tego jeszcze długa droga. Jak na razie ważne że granatnik dobrze słuzy i spełnia swoją rolę

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za recke, na pewno wielu osobom pomoże ;)

Co do działania, porównywałes go moze z granatnikami G&P i CA? Chodzi mi o działanie, wytrzymałosc itp..

 

Co do błyszczącego chwytu, idź do sklepu z farbami i popros o matowy, akrylowy, lakier. Nie wiem czy akryl dobrze zadziała z tym plastikiem, ale on jest dużo trwalszy.. Koszt to kilkanaście zł

Link to post
Share on other sites

Co do wytrzymalości to wszystko wygląda na solidnie prócz tego plastikowatego chwytu. Ten plastik budzi we mnie obawy że jak mocno w coś (...) to pęknie. Oby się tak nie stało.

Działać to działa bez problemu raczej, ale używałem go dopiero na 1 strzelance. Przy temperaturze 0* raz mi nie odpalił po naciśnięciu spustu, zaś gdy go testowałem z balkonu to na 6 strzałow wystrzelił 6.

 

 

Wiem jak sobie poradzić z wyglądem gdyż będę całą giwere malował w maskowanie więc ten problem znieknie, ale opisałem to dla innych aby wiedzieli o tym

 

 

PS. Jeżeli ktoś chciałby wymacać i obejrzeć ten granatnik to może mieć na to okazje na strzelance w Konewce 5 kwietnia

Link to post
Share on other sites

odnośnie granatników innych firm :) mam g&p i tez widac łączenie plastiku na osłonie lufy :P a sama lufa też sie raczej telepie - ma dziad luzy poprostu :) a z tego co mi sie wydaje lufa ma luzy też w CA (z tych m203 co obmacałem na strzelaniach) więc nie ma co płakac

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Patent z cyną się nie sprawdził, po jednym strzale cyna odpada. Pewnie dlatego że powierzchnia "kurka" jest zbyt równa.

Ja pokombinowałem i wyciąłem z filcowej podkładki pod meble(samoprzylepnej) kółeczko odpowiadające wielkością "kurka" przykleiłem i działa jak ta lala. No i granat się nie porysuje:P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...