Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5 SD3 i A3 [TM, UHC, HFC]


Recommended Posts

hi

mam MP5 SD3

co do kulek: wywaliłem z 5000 kulek z CG i nigdy nie miałem problemu żądnego. Przez jakieś 20-25m kulka idzie prosto potem troszku podchodzi do góry(oczywiście 0,2g)

 

co do lasera/latarki itp: ja zrobiłem sobie szyne montażową z pleksi i podkęciłem do tłumika (tak żeby nie było widać śruby oczywiście) wygląda całkeim fajnie a na dodatek ładnie działa

 

małe ostrzeżenie dla tych którzy myślą o zabawach z tłumikiem:

tłumik jest cały klejony wiec rozkładanie go nie należy do przyjemności.

Trzeba to zrobić "na chama" ale jednocześnie delikatnie zęby śladów nie narobić. Ja do zdjęcia przedniej częsci urzywałem śrubokręta płaskiego ale troszke porobiłem śladów

 

dotakiej szynki dorobiłem "pierścień" również z pleksi a potem cały montaż pomalowałem na czarny matowy kolor(przedz malowaniem trzeba troche zmatowić powierzchnię bo farba nie bedzie trzymać)

 

co do maga do MP5SD3: jest zbudowany tak że niby ma 2 komory ale jedna może służyć tylko do przechowywania kulek. Otwiera sie ją przez odpowiednie przekręcenie takeij małej niby śrubki na dole maga ale nie radze chować tam kulek. Ja zgubiłęm moją nibyśrubke...

 

co do magów od SD3 i A3: zdaje się że od sd3 pasuje do a3 ale nie odwrotnie :x . I wielka szkoda bo budowa maga do SD3 wylkucza możliwośc posiadania dodatkowych magów :cry: (bo by sie kulki wysypały). W prawdie i z tym można sie bawić i próbować upgradować troche maga ale to już jest troche roboty

 

PS jak robisz sobie latarke/lase/inną zabawke to świetnym rozwiązaniem jest zrobienie sobie tzw plemnika czyli po prostu fajnie jest sobie pociągnąc wlącznik do rączki w włączać latarke/lase/inną zabawke przy pomocy kciuka (plemnik do po prostu kawałem kabla i mickoswitch(ok40gr w elektronicznym) na końcu)

 

no i to by chyba było na tyle :D

jak masz jakieś pytanko a propos MP5SD3 lub mojego MP5SD3 to wal na forum lub jeśli sie boisz wyśmiania przez innych albo coś to na maila: fruwajaca@wp.pl

Link to post
Share on other sites
  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do magazynkow A3 z HFC i TM, pasuja (w kazdym razie magazynek z HFC pasuje do TM). Jedyny bol polega na tym, ze magazynek z HFC nie ma blokady i kulki sie wysypuja (ale moze tak bylo w egzemplarzu z ktorym ja mialem do czynienia - po przejsciach obecnie wykorzystywany tylko jako atrapa broni przy survivall - combat). W kazdym razie do mojej A3 z TM ten magazynek pasuje...

Link to post
Share on other sites
Co do magazynkow A3 z HFC i TM, pasuja (w kazdym razie magazynek z HFC pasuje do TM). Jedyny bol polega na tym, ze magazynek z HFC nie ma blokady i kulki sie wysypuja (ale moze tak bylo w egzemplarzu z ktorym ja mialem do czynienia - po przejsciach obecnie wykorzystywany tylko jako atrapa broni przy survivall - combat). W kazdym razie do mojej A3 z TM ten magazynek pasuje...

coś mi sie zdaje że coś o podobnym bardzo sensie napisałem wyżej...

Link to post
Share on other sites
co do magów od SD3 i A3: zdaje się że od sd3 pasuje do a3 ale nie odwrotnie
Co do magazynkow A3 z HFC i TM, pasuja (w kazdym razie magazynek z HFC pasuje do TM)

Podobne, ale nie to samo 8)

Chociaż faktem jest, że oba magazynki (tj. od MP5SD3 (UHC) i MP5A3 (HFC)) nie posiadają blokady i kulki się mogą wysypywać.

Link to post
Share on other sites

jak temat ogólny o Mp5 to ja mam pytanie. Co i w jaki sposób warto podczepić do Mp5 wiem, ze do każdego troche inaczej chodiz mi konkretnie o model TM. Zastanawiałem się nad latarką z boku lufy [albo pod]. Myślałem również nad laserem i kolimatorem [rzecz jasna nie nad wszytkimi trzema naraz]. Więc jak zrobić to skutecznie by było dobrze wykalibrowane i by miało to ręce i nogi.

 

A co do rociągania sprężyn to ile można naciągnąć bezpiecznie sprężyne by osiągi niezmniejszyły się po jakimś okresie czasu?? [jak nie ogólna odpowiedź to przynajmniej do tego modelu]

Link to post
Share on other sites

Davidoff - jakbyś znalazł chwilke mógłbyś odsyfić ten temat :?:

Mi forum chodzi tak niemiłosiernie wolno, że nie mam szans na taką wielce pouczającą zabawę... :P

 

Baku - ogólnie, ale ty mówisz o tuningu wizualnym i upgradzie - zapraszam na forum upgrade/tuning gdzie bardzo niedawno ktoś otworzył topic o mp5 tm spring

Link to post
Share on other sites

Strzelam teraz kulkami 0,2 TM i one lataja duzo lepiej niz te z tajguna biale i taniej wychodza od tych z tajguna. Kulka TM na odleglosci ok 30m podrywa do gory (takze zasieg calkowity to jakies 35-40m). Natomiast kulki polskie leca max na 30m przy czym trafic na ta odleglosc to cud.

 

Dodam rowniez ze pod HU podlozylem pasek bloku technicznego przez co HU jest bardziej wysuniety

 

pozdro all

Link to post
Share on other sites
bodajże w Niemczech czy gdzieś na "softair" guns są takie 'nakładki' coby policja mogła łatwo odróżnić atrape od real steel

Przede wszystkim w USA, ale chyba też w Holandii i gdzieś jeszcze w Europie.

I to nie są nakładki (jeśli dobrze pamiętam), tylko po prostu wyloty luf są tak pomalowane (albo całe lufy - w beretce 92F wygląda to wręcz koszmarnie :P )

edit. doczytałem - czemu "rzekomo jej nie ma" ?? tzn z tym czerwonym syfem nie ma, normalny jest :wink:

Zgadzam się - widziałem kilka MP5SD3 i wszystkie były czarno-czarne 8) , a nie czarno-czerwone :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak to taki mega temat o mp5 to jakie kulki polecicie do MP5A3 Tm'a

do wyboru takie: 0,2g z military gold fire 6000 za 80zl

czy guarder 0,25 2500 za 35zl

producent dal mi do pistoletu 0,25 ale na 40m odleglosciach troszke chyba juz je w dół z nosi a jak jest z lżejszymi?

 

i mial kto problemy z dwukomorowoscia magazynka? , czasami poprostu kulka nie chce wejsc do karabinu :D,

Link to post
Share on other sites

Witam

i mial kto problemy z dwukomorowoscia magazynka? , czasami poprostu kulka nie chce wejsc do karabinu :D,

Jeżeli zwolnisz sprężynę drugiej komory, a w pierwszej komorze znajdują się jeszcze kulki, to kulki będą się blokowały.

Jeśli nie to jest problemem to opisz dokładniej kiedy zacina się mag.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ktoś gdzieś już o to pytał. ktoś inny odpowiedział ze sie da czyli powinno

sie dac. NO bo w sumie to czemu miałoby sie nie dać

magi są chyba troche krótsze niż do elektryków ale pozostałe wymiary chyba mają takie same(jak na moje oko)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...