Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5 SD3 i A3 [TM, UHC, HFC]


Recommended Posts

Ostatnio podczas strzelanki zdażyly mi sie male awarju podczas uzywanie mp5 TM, mianowicie przy pierwszej komorze, strzelam, kilka kulek leci a po chwili nic, kulki sa w 1sej komorze 2ga zablokowana i nie wiem co jest wyjmuje wkladam i dziala, dlugo kombinowalem w domu,

 

Przyczyna znaleziona magazynek nie byl docisniety do konca

(to co zwalnia kulki pewnie troche go odpychalo) wiec oblkleilem 1 warstwe tasmy i dalej nic przy 2giej warstwie już nie chcial wchodzic, dokleilem ja wyzej zeby zachodziła na 1szą i już gun jej nie zdziera, magazynek siedzi idealnie tyle ze jak wcisniemy zwalniacz to siedzi dalej i trzeba go wyciągać, pewnei komuś coś takiego się już zdażyło więc może rada się przyda.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanie :) Zakonserwowałem swą mp5tkę wd40 BŁĄD! żeby go naprawić rozebrałem ją i wyczyściłem HOP UP i resztę z WD ale teraz mam dylemat czym posmarować tłok?(może smar silikonowy? tylko jaki żeby osiągi nie spadły) Bo oryginalne mazidło niestety musiałem usunąć wraz z tym syfiastym WD40.

POMOCY!!!! :cry:

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz dobrze przesmarowac tłok to na początek wytrzyj dokładnie głowice tłoka a pozniej tylko na nia napsikaj troche oleju silikonowego. Cały tłok powinien sie wtedy dobrze nasmarowac i nie bedzie pluł olejem. Olej psiknij także na prowadnice i tam gdzie myslisz ze bedzie potrzebny ale bez przesady nie psikaj np wna gwinty :D

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie! Jak poskładać magazynek od mp5 a3 z tm?

Odkręciłem tą sprężynke i tan metalowy pierdolniczek do trzymania kulki i mi to wszystko wypadło a nie wiem jak to poskładać! To znaczy nie wiem jak tam ułożona była sprężyna(o co zaparta ta zagięta cześć a o co ta prosta)

Jeśli ktoś ma i rozbierał to niech da znać jak to wygląda złożone(poprawnie)

 

Dziękuje

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Takie pytanko... ktoś próbował wcisnąć do MP5SD3 uhc mag od MP5A3 TM? Wziąłem na chwile mag od qmpla i jakoś ciężko wchodził do gniazda ale odnosze wrażenie że jeżeli by go podpiłować o 0,3-0,5 mm z każdej strony to lezałby jak ulał... czy ktoś próbował już takiej operacji?

Link to post
Share on other sites

Wiem oco ci chodzi... jak zaglądałem do marui to o ile pamiętam tam też niebyło nic do zwalniania specjalnego... poprostu trzeba mocno maga dopchnąć i wtedy się zwolni... tak mi się zdaje... jak przypadkowo znajde 50 zł to kupie maga i sprawdze ;]]

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ktoś, gdzieś, kiedyś już opisywał tą sytuacje. Bebechy mu wytrzymały, niestety nie wiem, czy nadal mu trzymają, czy też po jakimś czasie nie dały rady ... Na razie spróbuj z podkładkami, co najwyżej o-ring w głowice tłoka. Może prec. lufa, albo mocniejszy HU + cięższe kulki? ;-)

Link to post
Share on other sites

co do problemów z tłumikiem to sie nei zgodze, miałęm sd3 przez niecały rok i żadnych problemów z tłumikiem nie miałem, mimo że niejednokrotnie go rozkłądałem , zmianiałem lufy, dorabiałem do tłumika montaż na latarke i wszystko było gites

Link to post
Share on other sites

widocznie trafił Ci się jakiś dobry ekzemplarz ... U mnie tłumik był bardzo "rozbujany" , a po jakimś czasie jego zaczepy całkowicie pękły . Sprawa jest o tyle trudniejsza , iż w sd3 tłumik jest przedłużeniem lufy , więc najmniejsze odchylenie tegoż tłumika powoduje zmiane toru lotu kulki . Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wiem ze juz bylo cos na ten temat na forum, nawet z kilkoma grafikami jednak albo nie umiem szukac, albo wyszukiwarka jest dupiasta.

 

Mam pytanie dotyczace podkladek pod sprezyne w SD3 UHC.

Nie wiem jaki jest limit wytrzymalosci, albo po prostu granica rozsadku, zebym nie strzelil bebchami :P

 

Ja wsadzilem do pod cylinder troszku waty, zeby nie robily specjlanego halasu 4 jedno groszkow ktore tez tam wsadzilem. Teraz sprezyna jest scisnieta na oko o pol centymetra. Ile tak mozna w tym kierunku jeszcze? Nastepna operacja jaka chce wykonac to "oring" i podkrecenie HU bo kulki nie leca wcale blisko, jednak strasznie szybko i ostro spadaja po pewnym zasiegu.

Link to post
Share on other sites

o podkładkach bylo, nawet chyba w tym temacie. Jesli mnei pamięc nei myli to moja MP5SD3 żyła sobie spokojnie z ponad centymeterm podkłądek(a dokłądnie to sobie poszukaj bo mi sie nie chce a to Ty jestes zainteresowany:P) Jesli chodzi o wytrzymałośc to sie nei martw- podkłądkami jej nie zabijesz(zbyt łatwo). Pociapkaj troche sylikonu na głowice(rozłożona siła uderzenia, przyjemniejszy dzwięk) :).

Link to post
Share on other sites

Odnośnie tuningu MP5 SD3 UHC. Od razu po zakupie wsadzilem 1 cm podkładkę. Po paru miesiącach było już 2 cm. A że mi było mało wsadziłem jeszcze małą (ok.3 cm) sprężynę, chyba od jakiegoś sporego sekatora. Złożyłem dwie połówki broni żeby jak zawsze oddać strzał próbny. I od razu po naciągnięciu, broń strzeliła sama...

 

Poszedł zawias trzymający na miejscu element systemu spustowego blokujący napięty tłok. Plastikowe wypustki zastąpiłem odpowiedniej grubości przyciętą śrubą wkręconą od zewnątrz w body. Widać ją co prawda na zewnątrz, ale mi to nie przeszkadza, a cały spust i jego części sięnie mają prawa zepsuć.

 

Sam tłok i cylinder są w porządku.

Link to post
Share on other sites
A ja dla odmiany mam pytanie :P

Do czego jest ta śrubka w spodniej części rączkiw A3 z TM? Bo za cholerę nie wiem :P :roll:

 

Odkręć i sprawdź 8)

 

Nigdy jej nie odkręcałem bo nie widziałem potrzeby, ale wydaje mi się że trzyma ten przesuwający się dzyndzel który służy do otwierania klapki na spodzie chwytu.Innej opcji nie widze :?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
A ja dla odmiany mam pytanie :P

Do czego jest ta śrubka w spodniej części rączkiw A3 z TM? Bo za cholerę nie wiem :P :roll:

 

Odkręć i sprawdź 8)

 

Nigdy jej nie odkręcałem bo nie widziałem potrzeby, ale wydaje mi się że trzyma ten przesuwający się dzyndzel który służy do otwierania klapki na spodzie chwytu.Innej opcji nie widze :?

 

Pozdrawiam

 

Bo tak wlasnie jest. Ja juz sprawdzalem 8) Generalnie tam sa jeszcze 2 niepotrzebne srubki. Ale to chyba poprostu japonczycy lubia srubki w fabrykach przykrecac :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...