Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5 SD3 i A3 [TM, UHC, HFC]


Recommended Posts

  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ciezko zamontowac dobrze bez montazu pod chwytem :/ pozatym jest to niewygodne tak naprawdę (no chyba że ma jakimś cudem oryginalny chwyt na latarke [ktory nie pasuje :P] itp, albo se sam zrobi ;) ). Jak mu tak pasuje to byle spełniało rolę a jak pomaluje to moze nikt na to nie zwroci uwagi ;). Ps. przeciez duzo ludzi tez montuje do tłumika albo jak ja z boku (ale przy lufie), choćby taśmą ;). I tyle.

 

Edit: u mnie to wygląda tak : *syrunek poglądowy, nie mam aparatu) : http://img427.imageshack.us/my.php?image=m...latarka27ts.jpg .Oczywiście taśmy jest trochę więcej, żeby się lepiej trzymała. No i jak jeden z maniaków powiedział, że nie lubi mieć snopa światła na broni, tak w ten sposób przyklejenia latarki, takiego efektu nie mamy ;).

Link to post
Share on other sites

Spojrz w jaki sposob jest to rozwiazane w mojej mp5 :P masz chyba na wczesniejszej stronie :P moje tez nie jest jakims szczytem techniki ale jest wygodniejsze, mozesz wlaczac i wylaczac bardzo szybko, i w pelni wykorzystujesz latarke a nie pol swiatla puszczasz w bron :P pozdro !

Link to post
Share on other sites

Hmmm ciekawe. Pod lufa to ja mam długą (kończy sie tam gdzie tłumik) równoległą szynę a wlasciwie kontownik alu z otworami. Do niego bedzie granatnik domowej produkcji kiedys rozbiony. Albo latarka a cel laserowy tam gdzie teraz jest... Kombinujemy... Aha jeszcze pytanie: przerabiał ktoś magazynki do mp5 UHC? mozna im zwiekszyc pojemność :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam MP5 SD3 UHC i gorąco ją polecam...to jest po prostu pancernik.

 

Co do A3 się nie wypowiem bo nie miałem i nie mam :wink:

 

A co do magów to na 80% jestem pewien że się nie da :wink: Jak juz to by to sporo kosztowało :?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Teraz sie zstanawiam czy dac za MP5 a3 AFC 240zl czy moze dlozyc i kupic TM.

Do długich replik z HFC to nawet się do nich nie zbliżaj one się nie nadają do uzytkowania nawet po tuningu ze względu na słaby zasięg niska jakość wykonania i materiałów. Lepiej dozbieraj jeszcze trochę kasy i kup MP5 z TM lub ostatecznie jak nie uda się uzbierać to z UHC, która jest lepsza niż ta z HFC.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Chcialem sie dowiedziec czegos na temat MP5 A3 HFC Bo na http://snajperasg.pl/product_info.php/products_id/302 sa zupelnie inne dane niz na tajgun. ceny tez rozne? Teraz sie zstanawiam czy dac za MP5 a3 AFC 240zl czy moze dlozyc i kupic TM. Co sadzicie i za ile mozna kupic TM bo tego nei moge znalesc nigdzie

 

Aktualnie mam identyczny problem, jednak po lekturze

http://www.asg.pl/zbrojownia.php?bron=94&sid=

i

http://www.asg.pl/zbrojownia.php?bron=95&sid=

oraz po konsultacjach ze znajomymi przekonalem sie do TM.

IMHO lepiej doplacic pare zlotych, ale miec cos lepszego, niz gorszego (wiem, ze truizm, ale co poczac? :wink: ).

Link to post
Share on other sites

Witam.Miałem mp5sd3 z uhc z repliki bylem zadowolony przez jakiś miesiac poniewaz zacząłem bawic sie z magazynkiem i patrzec jak by tu zrobic drugą komore ;]tak jak w mp5a3 z tm,ale i tak nie doszedlem do tego, a zacząlem robic to wszystko tak po rozebraniu maga zlikwidowalem blokade z drugiej komory to znaczy ze wycialem takie ograniczniki przy samej górze maga, nastepnie to popychadlo rozciołem to na 2 czesci wlozylem 2 sprezyny skrecilem maga i pierwsza pruba wygladala tak moze wystrzelilem z 5 kulek i reszta sie blokowala i mialem tak ciagle probowalem wszystkiego zeby zrobic ta drugą komore ale nie dało rady :( .Pózniej stwierdzialem ze sie nie oplaca tego robic i zlozylem maga,w ten sposób stracilem jeden magazynek do mp5 :(.Ale trzeba sie na czymś uczyc :lol:A wracając do mp5a3 z TM to jest replika nie do zajechania moim zdaniem jest to najlepsza replika wyprodukowana przez TM ......

Link to post
Share on other sites

Witam. Niedawnodostałem mp5a3 TM'a i mam pewien problem z magazynkiem. Prawdopodobnie sprezyna jest za slaba, wiec rozebralem magazynek, naoliwilem i zrobilem male podkladki. Mimo to sprezyna zaczepiala sie i nie podawala kulek. Niestetye przez to zdeformowala sie i nie ma juz tego rownego gladkiego ksztaltu jaki posiadala na poczatku.

 

Czy wie ktos z was gdzie mozna nabyc taka sprężynę ?

Link to post
Share on other sites

ja dorabialem do przodu to zrobilem z takich uchwytow krawieckich wlozylem w przedni chwyt zamiast sroby calkiem z przadu a stylu to na rzepie zamocowalem

a czemu producent nie dal metalowej szczerbinki????

gun bylby wtedy drozszy a wtedy mniej ludu by to kupilo i koszty by sie tak szybko nie zwrocily

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zacząłem robić montaż do zawieszenia taktycznego. Okazało się, że po zdjęciu kolby (uwaga na sprężynkę) z tyłu korpusu są dwa wpusty pod tylny montaż. Wystarczy z pręta o średnicy 3 mm (użyłem gwóźdź) wygiąć klamrę o szerokości 30 mm i długości udcinków prostych 20 mm. Następnie zagiąć końcówki pod kątek 90 st. na długość 5mm. Przewiercić mocowanie kolby i już jest. Nie radzę malować na czarno. Wystarczy rozgrzać nad palnikiem gazowym. Mam już zrobiony rysunek do środkowego zaczepu, czy czegoś tam (nie wiem jak to się nazywa). Takie coś z blachy koło magazynka. Jak ktoś chce, mogę mu wysłać rysunek na maila, chwilowo nie przewiduję produkcji seryjnej. Przedniego montażu jeszcze nie robiłem, chyba kupię gdzieś.

Godz. 14:22

Zrobiłem to coś koło magazynka. Wyszło dobrze. Przy okazji dociążyłem magazynek - oczywiście moje rygle okienne z czasów Adolfa - waży 210g. Więcej się nie zmieści. Za pół godziny będę tę blachę montował. Czy ktoś sam dorabiał przedni montaż zawieszenia? Jak kogoś interesują te dwa elementy dorobione przeze mnie - niech pisze na maila.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam ... mam problrm otóż potrzebny mi jest tłok do Mp5 A3 Tm-u ... jeżeli ktoś ma tłok , albo tłok ze spręzyną , badź cały komplet z cylindrem .... chętnie go od niego odkupię

 

Wiadomośc zostawiać na PM bądź

 

mail:koszkin@poczta.fm

 

Bo tunongowałem swoją giwerkę .. męczyłem się z oddzieleniem spręzyny od tłoka (gorącą srubą) i nic ... teraz przy naciąganbiu jest pewien zgrzyt (sprawa sprężyny bądź nadtopionych krawędzi wewnątrz tłoka ) dlatego szukam nowego tłoka

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W skrócie:

 

Magazynek:

Gdy wystrzelasz wszystkie kulki z pierwszej komory naciskasz przycisk na spodzie i „włączasz” drugą komorę – teraz to z niej są podawane kulki. Przycisk należy wcisnąć dopiero po zużyciu pierwszej komory, w przeciwnym razie kulki mogą się blokować

 

Konserwacja:

Od czasu do czasu piknąć olejkiem silikonowym do cylindra przez gniazdo magazynka i do lufy(potem przetrzeć ja wyciorem uważajać na gumkę hop-up)

 

Mnóstwo interesujących cię informacji znajdziesz na forum – użyj wyszukiwarki. Jest też poradnik na temat konserwacji replik sprężynowych i czyszczenia lufy.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...