Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To co obecnie można kupić z 0,43, żeby było dobre poza ciemnymi Guarederami?

Używałem narazie Rocketsów 0,36 i mam ochotę spróbować coś cięższego.

Swoją drogą ciekawa sprawa z tymi Rocketsami: w midach do SWD działają ok. Na próbę załadowałem do mida boyowskiego do MP5 i tną się jak xxxxxxx. Z G&G 0,2 nie ma żadnego problemu.

Link to post
Share on other sites

Od czasu testu minęło trochę czasu i gdzieś czytałem, że kalashnikovy obecnie dostępne są be, tak samo jak rocketsy 0,43.

 

Ciemne kulki mogą być jak masz celną i powtarzalną replikę. Nie weźmiesz tylko poprawki na wiatr, no i nie będziesz wiedział czy to ty nie trafiłeś, czy delikwent się nie przyznał.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Od testu minęło trochę więcej niż 3 miesiące. Nie wiedziałem, że aż tyle się może zmienić przez tak krótki okres czasu? A skąd wiadomo, że jakość kalashnikovów i rocketsów się pogorszyła? Może po prostu ktoś testował na lufie 6,08mm? :teethh:

Poza tym wyniki testów mogą też zależeć od np. partii produkcyjnej i innych losowych czynników.

 

Co do ciemnych kulek, to właśnie dlatego jestem do nich zniechęcony, że ich w lunecie nie widać. A lunety droższej od repliki to kupować nie zamierzam.

 

W takim razie jakie są obecnie najbardziej polecane kulki 0,43g?

Link to post
Share on other sites

Od testu minęło trochę więcej niż 3 miesiące. Nie wiedziałem, że aż tyle się może zmienić przez tak krótki okres czasu? A skąd wiadomo, że jakość kalashnikovów i rocketsów się pogorszyła? Może po prostu ktoś testował na lufie 6,08mm? :teethh:

Poza tym wyniki testów mogą też zależeć od np. partii produkcyjnej i innych losowych czynników.

 

Co do ciemnych kulek, to właśnie dlatego jestem do nich zniechęcony, że ich w lunecie nie widać. A lunety droższej od repliki to kupować nie zamierzam.

 

W takim razie jakie są obecnie najbardziej polecane kulki 0,43g?

Skoro wychodzisz z takich założeń, to przyklej rurkę z papieru toaletowego, tania jest i dobrze przez nią widać. Jeśli już się inwestuje tysiące w konkretną, celną replikę, to chyba głupotą jest zakładanie najpodlejszej optyki.

 

Test był robiony dlatego, że nagle premierę miało kilka różnych modeli białych ciężkich kul. Testowane było na konkretnych lufach, pierwsze partie śmigały tak jak opisałem. A kolejne serie to porażka niestety, buble - pisane było o tym dużo. Nie jest to żadna nowość, często tylko premierowa partia produktu jest ok, a później lipa.

 

NIE MA obecnie dostępnych w sprzedaży, porządnych i konkretnych kul 0,40 i 0,43g. Te zielone 0,43g podobne do we rokują jakieś nadzieje, ale z tymi pęcherzykami to szału raczej nie będzie.

 

 

@mikadorus & inni z doświadczeniem: poszukuję optyki, w której ciemne kulasy będą widoczne - pomóżcie proszę z odpowiedzią w odpowiednim poście. Dzięki.

http://forum.wmasg.p...a/page__st__500

 

Pomyliłeś topiki misiu... http://forum.wmasg.p...a-dla-snajpera/

Poczytaj najpierw, a później jeśli nie znajdziesz (wierzę w Ciebie) to sprecyzuj chociaż do jakiej repliki to ma być i w jakich piniondzach.

Link to post
Share on other sites

Pomyliłeś topiki misiu... http://forum.wmasg.p...a-dla-snajpera/

Poczytaj najpierw, a później jeśli nie znajdziesz (wierzę w Ciebie) to sprecyzuj chociaż do jakiej repliki to ma być i w jakich piniondzach.

Mendi - też Cię lubię. Ale widzę że ty mnie bardziej. I jest to miłość ślepa :).

Świadomie napisałem tu, bo była okazja (mikadorus o 13:25 właśnie napisał, że nie widać w gorszej lunecie kulasów). Więc zwróciłem Państwa snajperów uwagę na moje stare zapytanie, które zostało bez uwagi (mimo tego, że było ostatnie).

Też dałem linka a ty go powtórzyłeś - po co?

Po PL to się nazywa ... predyspozycja?

Przy okazji - dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Mam nadzieje, że ciemne kulasy będą dla mnie za miesiąc - widoczne.

Link to post
Share on other sites

Coś pomajtałeś z tą predyspozycją... Nie popatrzyłem co linkowałeś, a pytanie nadal jest nie na temat. Idąc tym tokiem, to jakby mikadorus napisał tu, że strzelił komuś w buta, to od razu pytałbyś jakie buty najlepsze?

 

Używam optyki z wyższej półki, do broni palnej. Przy 500 fps na wylocie to kulkę zaczyna być widać gdzieś po 40m. Kulki białe, szare, zielone, czy piaskowe, widać ok. na najczęściej spotykanych tłach (krzaki, budynki, ziemia, niebo); ale z czarnymi kulami jest bieda - widać je tylko i wyłącznie na jasnych tłach i najlepsza nawet optyka tego nie zmieni.

 

CO do kulek - to z ciekawości jutro tyrknę do Taktycznych, zapytać co tam z aferą kałaszową.

Link to post
Share on other sites

witajcie

czy przy 575 fps kupowac 0,36 czy juz 0,4??

 

na poczatku recki o kulkach sa widełki wiec idac na latwizne podpytuje czy ktos ma jakies doswiaczenia:]

 

szary madbull lub guarder standardowo doby wybór??

 

dzieki za podpowiedzi :!!;]

Link to post
Share on other sites

witajcie

czy przy 575 fps kupowac 0,36 czy juz 0,4??

 

na poczatku recki o kulkach sa widełki wiec idac na latwizne podpytuje czy ktos ma jakies doswiaczenia:]

 

szary madbull lub guarder standardowo doby wybór??

 

dzieki za podpowiedzi :!!;]

 

Myślę, że wybór 0,36g będzie dobry.

Link to post
Share on other sites

Wybieraj te - lepszej jakości które znajdziesz.

I jaśniejsze (w miarę możliwości).

Skorzystaj z rankingu Mendiego.

I nie zostawiaj kulasy w wilgoci.

Ostatnio dla ustawienia HU przy ciemnych kulkach, skorzystałem z balonika (tradycyjnie :) ), którego umieściłem w jeziorze 1 m od brzegu. Do krótkiego patyka żyłką przywiązałem balon i wetknąłem patyka w dno tak, aby balon był minimalnie zanurzony w wodę (prawie leżał na niej). Obchodząc jezioro regulujemy odległość strzelania. Polecam.

Link to post
Share on other sites

witajcie

czy przy 575 fps kupowac 0,36 czy juz 0,4??

 

na poczatku recki o kulkach sa widełki wiec idac na latwizne podpytuje czy ktos ma jakies doswiaczenia:]

 

szary madbull lub guarder standardowo doby wybór??

 

dzieki za podpowiedzi :!!;]

Tu nie ma jasnej odpowiedzi. Ja bym preferował 0,40g, ale najlepiej pasuje wsadzić do maga 20 sztuk 0,36g i 0,40g, pobawić się hu i postrzelać - praktyka pokaże, które lepsze. Wysęp na większej strzelance po 20 tych kul i kombinuj. Teoretycznie na 0,36g będzie zasięg ciut większy, ale 0,40g powinny stabilniej trzymać tor lotu.

 

@indywidualista

Pomysł dobry, muszę tylko wykopać sobie jezioro na ogrodzie, bo nad zwykłym to można umoczyć biegając z karabinem po brzegu - zadzwoni wędkarz czy spacerowicz na policję, że ktoś uzbrojony bomby balonikowe w wodzie podkłada i niepotrzebny smród jest.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...