Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szukam, szukam kulek, i nie wiem co wybrać.

Potrzebuję jakichś widocznych w luniecie na przestrzelanie repliki, bo słabo regulować lunetę i regulować fpsy na ślepo :/

0,43 niestety widze dostępne tylko czarne.

Strzelał ktoś kiedykolwiek z jakichkolwiek King Armsów, bo chyba skuszę się na te złote 0,40g. Tylko 2000szt to sporo jak mają być potem zbyt lekkie i leżeć w kącie.

 

A jak już mowa o 0,40g to lepiej te King Armsy, Guardery, czy Blastery Devile? :D

Link to post
Share on other sites

A z 0,43 to obecnie co jest najlepszym wyborem? Kałasze? Bo dla mnie też chyba te King Armsy będą za lekkie :icon_confused3:

Za lekkie do czego?

Obecnie dostępne kalashe w zasadzie zostały wycofane, bo to bubel jak DumDum i P&J w tej wadze.

 

KingArmsy zawsze były najgorsze w porównaniu do MB i guardera. Może coś się zmieniło, ale nie miałem okazji ostatnio z nich strzelać.

 

Panowie, poza tym, że jak co roku przed IWA jest posucha na wiele części i akcesoriów na sklepach, to NIE MA na rynku godnych polecenia kul 0,43g. Wśród 0,40g też faworyta nie ma niestety. Bieda.

 

Jakby ktoś gdzieś wyszperał żółte guardery z niebieską etykietą ( od biedy będą i z żółta kartką), takie:

G-BB-40_mark1.jpg

to by było coś. Latają bardzo uczciwie, przy 570-630fps (na 0,20g).

 

Niby TUTAJ są.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Posiedziałem chwilę z mikrometrem i kulkami przy stole i oto co wyszło. Pomiar losowo 20 sztuk.

 

Rockets 0, 43 pierwsza seria (srebrna naklejka z wagą kupione na początku listopada)

13 sztuk średnicy 5,94

3 sztuki średnicy 5, 93

4 sztuki średnicy 5, 92

Kulki dość łatwo wyslizgują sie spomiędzy palców

 

Rockets 0, 43 druga seria (biała naklejka z wagą kupione na początku grudnia ale otwarte przed chwilą)

1 sztuka o średnicy 6, 01

9 sztuk o średnicy 5, 98

9 sztuk o średnicy 5, 97

1 sztuka o średnicy 5, 96

Kulki dużo ciężej wyślizgują sie spomiędzy palców

 

DD 0, 4 kupione zaraz po opublikowaniu testu Mendiego

2 sztuki o średnicy 6, 06

2 sztuki o średnicy 6, 05

14 sztuk o średnicy 6, 04

2 sztuki o średnicy 6, 02

 

Dodatkowo zmierzyłem:

10 szarych Guarderów i wszystkie miały 5, 95

Kilka DD 0, 43 średnica od 6, 11 do 6, 18

 

Witam

 

Po ponad miesiącu wylegiwania się w szklance rocketsów pierwszej i drugiej serii nadszedł czas na pomiary. Pomiar losowych nie przebieranych kulek w ilości około 15 sztuk.

 

Rockets 0, 43 pierwsza seria (srebrna naklejka z wagą kupione na początku listopada)

- kulki nie zmieniły swojej średnicy i mierzyły od 5,92 do 5,94 z przewagą tych 5,94.

 

Rockets 0, 43 druga seria (biała naklejka z wagą kupione na początku grudnia).

- kulki urosły na tyle że nie polecam do dobrych luf precyzyjnych z wyłączeniem Miracle. Mikrometr pokazywał od 6,02 do 6,05 ale trafiły się dwie 5,98. tu zmierzyłem około 20 sztuk.

 

Pomiarowi poddane zostały kulki DD 0,4 które na początku bardzo dobrze pracowały w moim MB05 z promykiem i po miesiącu zaczęły coś świrować, a po pierwszych pomiarach miały tymczasowy zakaz zbliżania się do ELki jednak dopuszczone były do SWD-a ze stockową lufą.

- kulki urosły "jak na drożdżach" średnica od 6,12 do 6,15 a pudełka popuchły jak na zdjęciu zamieszczonym przez Roosa. Kulki mają kategoryczny zakaz zbliżania się do którejkolwiek z moich replik.

 

DD 0,43 nie chciało mi się ruszać.

 

Jak uda mi się zorganizować porzadne pochłaniacze wilgoci to wpakuje do torebki srtunowej DD i rocketsy z drugiej serii i zobaczę czy pomiejszą swoją średnicę.

 

Pozdrawiam

Edited by leon24_36
Link to post
Share on other sites

Jak się umyje z tego osadu i porządnie wytrze to nie ma tego problemu. Tzn ja jak narazie nie miałem z nimi żadnego. Mówię oczywiście o pierwszej serii roketsow tych co jeszcze wyszły na GF. Mam niby jeszcze też z cytadeli ta pierwsza serię ale jeszcze nie otwarte więc nie wiem czy to na pewno to samo.

Link to post
Share on other sites

Jak się umyje z tego osadu i porządnie wytrze to nie ma tego problemu. Tzn ja jak narazie nie miałem z nimi żadnego. Mówię oczywiście o pierwszej serii roketsow tych co jeszcze wyszły na GF. Mam niby jeszcze też z cytadeli ta pierwsza serię ale jeszcze nie otwarte więc nie wiem czy to na pewno to samo.

 

Mam 2 paczuszki, jedna w połowie poszła, druga nowa, z pierwszej serii kupione w cytadeli. Do tej pory nie miałem żadnych kłopotów. Kulek nie myłem, jedynie wycierałem każdą z nich w szmatkę. Po dużej ich ilości zostawiają lekki nalot ale nie przeszkadza to w niczym a na pewno nie powoduje zacinki. Jeśli ktoś nie będzie czyścił lufy przez 2-3 miesiące no to cóż - tutaj najlepsze kulki mogą nie pomóc :)

Link to post
Share on other sites

Pany, obadałem gruntownie MB 0,43g zielone.

Idę jeszcze na budowę zapalić w piecu, jak wrócę to wrzucę foty i naskrobie kilka słów.

 

3a0ceb68c80abd7bm.jpg f2e53909a73c5bd4m.jpg

 

W porównaniu do najbardziej zbliżonych we 0,43g, nowe madbulle są jaśniejsze i bardziej blade. Wypolerowane są dobrze, brak jasnych drobin w fakturze, za to są malutkie czarne. Nie bardzo chcą brudzić kartkę papieru. Waga nie mogła się zdecydować czy 10kulek wazy 4,2g czy 4,3g, choć częściej stawała na 4,2g. Podejrzewam, że ważą około 0,425g każda.

Są dosyć twarde i łupią się dosyć nieregularnie (2 kulka od góry nie rozłupała się przez środek). W środku zbite i regularne, pojawiają się drobinki z kulek piaskowych. 1 duży pęcherz umieszczony centralnie, albo wiele malutkich.

 

Fajnie widać je w dobrej lunecie, zarówno na tle jasnym (śnieg, niebo), ciemnym (pnie drzew) jak i na tle liści i krzaków. Do 75-80m lecą jak po sznurku, natomiast gdy zaczyna kręcić hop, to lubią losowo skręcić, ale bez tragedii. Wczoraj, na kilkugodzinnej strzelance, gdzie bywało zarówno słoneczko jak i zadymka śnieżna, wystrzeliłem 50 tych kulek. Ani 1 zacinki na pdi 6,01 !

Jestem z nich zadowolony (a mnie czasem ciężko zadowolić), latają lepiej niż we 0,43g, choć ciut gorzej niż kalashe czy rocketsy z 1 serii. Nabędę paczuszkę na gorsze czasy.

Link to post
Share on other sites

Źle zrozumiałeś - guardery 0,43g są obecnie (albo były) jedynymi ZNOŚNYMI kulkami w tej wadze - w sensie nie tną sie w 6,01, widać je i latają ok. Nie trzeba na nie chuchać, nosić w skarpetce itd.

Niemniej jednak są (lub były) lepsze kulki. Na cytadeli były przez kilka dni kalashe 0,43g, a mnie i Shamotha nurtuje pytanie czy były to:

- porządne kulki z premierowej serii?

- badziewie z 2 serii, które zwracaliśmy Taktycznym?

- coś całkiem innego, może 3 seria?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...