Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podróbki markowych części GB na GUNFIRE


Recommended Posts

W ofercie sklepu Gunfire.p znaleźć można części GB oznaczone jako Prometheus lub Systema w podejrzanie niskich cenach. Na zdjęciach widać różnice w detalach między produktami oferowanymi przez sklep, a oryginałami.

 

Różnią się kolory tworzyw, niektóre cechy (np. szlifowane czoła), pokrycia (np. jednokolorowe sprężyny "Prometheus" - orginały są barwione) itp.

 

Dotychczas znalazłem podróby sprężyn, łożysk, tłoków, głowic, prowadnic. Wiem, że na rynku znajdują się podróbki zębatek (i Systemy i Promyka) i luf (Prometheus).

 

Przykłady:

 

http://gunfire.pl/product-yid-1152190954-Sprezyna-M110.html

http://gunfire.pl/product-yid-1152190959-Sprezyna-M120.html

http://gunfire.pl/product-yid-1152190983-T...v2-oraz-v3.html

http://gunfire.pl/product-yid-1152190980-Z...ndra-do-v3.html

 

g1s.jpg

g2s.jpg

g3s.jpg

g4s.jpg

 

 

Szczytem jest sprężyna M110 Systemy - Systema nie produkuje sprężyny o tej mocy ...

 

Ja nie wiem, czy sklep z nas robi idiotów? Dwa tygodnie temu pisałem o podrobionych kulkach. I napomknałem o tym co będzie jak pojawią się podrobione cześci. Sklep wycofał kulki i zarzekał się, że to pomyłka. No mało kto w to uwierzył, ale teraz to już w ogóle nie wiem jaki jeleń da wiarę sklepowi.

 

Żeby było śmieszniej - widać pierwszy efekt - przeglądając ofertę sklepu Gunfire nie byłem w stanie stwierdzić, czy spręzyna Systema M120S jest oryginałem, czy nie? Bo cena nie jest aż tak niska. Co teraz? Dla bezpieczeństwa chyba jednak kupię gdzie indziej ...

 

Żeby była jasność - nie interesuje mnie czy te części są dobre, lepsze, czy jakiekolwiek. Nie są to części Systemy, ani Prometheusa i nie mają być jako takie opisane. Przykładem niech będą części Element, które też są podróbkami Systemy. O ich jakości można poczytac na forum ..

Link to post
Share on other sites

Na całe szczęście te cześci bardzo łatwo odróżnić. Na poziomie hurtu. Mianowicie po cenie. Oraz po tym, że się je kupuje nie od dystrybutora danej marki.

 

To znaczy, że części w porządnych sklepach (SpecShop, Capri, ASGShop) są bezpieczne.

 

Największy problem stanowi wtórny obieg. Jeśli odkupujemy od kogoś np. lufę na Allegro, to domowe przekonanie się o tym, czy to jest Prometheus, czy podróbka jest niemożliwe!!

 

Cała technika airsoftowa opiera się o zaufanie (statystyczne) do cześci!

Płacąc za lufę, czy zębatki Prometheusa płacimy za pewność, że one są tym, czym są. Mamy tę pewność, bo tysiące graczy przed nami tę lufe przetestowało i uzyskało wyniki. W koszcie np. karabinu snajperskiego, dołożenie tych 100, czy 200 zeta do zębatek z wyższej półki to grosze, które w dodatku zwrócą się szybko, bo tańsze zębatki pekaja dużo szybciej (a np. Prometheus w ogóle).

 

Jeśli Gunfire zacznie sprzedawać lufy jako oryginały, to to będzie nie do odróżnienia!!! A kto mu przeszkodzi, albo cokolwiek udowodni? Niby którędy? A skąd wiadomo, że już tego nie robi?

 

Ja nigdy w życiu nie kupię na Gunfire niczego co jest markowe. Bo jak pokazuje historia Chińczycy uczą sie szybko. Za pół roku te podróbki mogą być nie do odróżnienia.

 

A w to, że one są równie dobre to nie wierzę. Chociażby dlatego, że rzeczy równie dobre Chińczycy sprzedają po normalnych cenach. Choćby dlatego, że tłoki, zębatki, sprężyny, koła nie składają się z kształtu, tylko z technologii, projektu, kontroli jakości, testów.

 

Classic Army do dziś nie potrafi wyprodukować zębatek (czy całego GB) o kulturze pracy zębatek TM.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem poruszyć ten temat w dyskusji na temat kulek, bo te części są gunfire już od dłuższego czasu. Nie wiedziałem, czy rzeczywiście one mogą podrabiane - po prostu afera z kulkami i ta cena dawała do myślenia. Dobrze że ktoś kompetentny poruszył sprawę - tym bardziej teraz, kiedy Gunfire zachęca ludzi do kupna obniżkami i sporo osób na pewno zamawia części korzystając z "okazji".

 

Swoją drogą, bardzo się dziwię, iż sklep po aferze z kulkami nie wycofał profilaktycznie tych części ze sprzedaży. Czy osoby zarządzające liczyły na to, że sprawa nie wyjdzie? Bo o świadomości oryginalności tak tanich części już było wałkowane...

Link to post
Share on other sites

Jack: Wysuwasz dość poważne oskarżenia sugerując się samymi zdjęciami. Poniekąd przedstawiciel sklepu przyznał Ci rację, ale może przydałoby się jakieś bardziej bezpośrednie porównanie tych części.

 

EDIT:

Jako Redakcja WMasg.pl postaramy się podjąć odpowiednie kroki ... w celu wyeliminowania podobnych praktyk

 

Cappuccino Wiem, że to nie jest demokracja, a wy nie jesteście rządem, ale możesz wyjaśnić w jaki sposób zamierzacie realizować tenże bardzo szczytny cel?

 

Pozdrawiam.

Viamortis.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
Bo jak pokazuje historia Chińczycy uczą sie szybko. Za pół roku te podróbki mogą być nie do odróżnienia.

A ze względu na takie "afery" duży importer, który ma wpływ na produkcję, może podyktować kolejne wskazówki jak podrabiać. I w cale nie muszę tutaj mówić o Gunfire, bo są jeszcze więksi na tym rynku. Kopiowanie produktów powoli zaczyna być tak proste jak kopiowanie informacji.

 

btw bardzo mnie ciekawi jakie to kroki podejmie redakcja, miałbym tutaj kilka negatywnych słów do powiedzenia, ale nie dane jeszcze o czymkolwiek sądzić.

Link to post
Share on other sites

A to, że Systema nie produkuje sprężyny M110 to nie wystarczy? Że nie ma złotej sprężyny Prometheusa?

 

Zresztą tu nie jest sąd.

 

Jestem uczulony na "rzeczywistość formalną", "oficjalną" czy jak tam to nazwiesz. Wszyscy wiedzą, że to podróbki i tylko ew. do siebie mrugają.

 

Najintensywniej mruga do siebie, konkurencji i klientów sklep Gunfire pisząc o "wyjaśnieniu sprawy z dostawcą". No litości. Dostawcą sklepu Gunfire jest ... firma będąca właścicielem sklepu.

 

Ci co wiedzą to się nie nabiorą, Ci co akurat nie przeczytają - dadzą się zrobić w konia. To jest podejście skurwysyńskie, którego nie dzierżę. I nie muszę, bo to jest moje hobby.

 

I niech tylko sklep spróbuje napisać, że o niczym nie wiedział i że to pomyłka. Wyjdzie wtedy jeszcze gorzej, bo skoro sam sklep nie potrafi rozpoznać markowych części to jak można mu zaufac, że zrobi uczciwie tuning, naprawę? Że doradzi co włożyć, co kupić?

 

Ale gwoli wyjaśnienia - to jest sprawdzona informacja. M.in. u innych sklepów, dystrybutorów markowych części itp.

 

Kopiowanie produktów powoli zaczyna być tak proste jak kopiowanie informacji.

 

btw bardzo mnie ciekawi jakie to kroki podejmie redakcja, miałbym tutaj kilka negatywnych słów do powiedzenia, ale nie dane jeszcze o czymkolwiek sądzić.

 

Szkoda, że nie kopiują jakości ... tylko, że wtedy cenę tez musieliby skopiować ...

 

A co ja robię? Wtykam kij i mieszam aż zacznie śmierdzieć. Zaraz news będzie na stronie głównej, żeby ludzie wiedzieli i uważali. Co jeszcze mamy zrobić? Urządzić pikietę pod sklepem we Wrocku ;)?

 

Części do porównań juz konkretnych tez będę miał. I nie z Gunfire :)

Link to post
Share on other sites

Ja również nie mam specjalnych wątpliwości, mnie to przekonuje. I środki podjęte przez Jacka są jak najbardziej słuszne.

 

Proponuję rozsyłać informację po forach i znajomych, nie dajmy się nabijać w butelkę jak ostatnie jelenie...

Link to post
Share on other sites

Viamortis

"Jack: Wysuwasz dość poważne oskarżenia sugerując się samymi zdjęciami. Poniekąd przedstawiciel sklepu przyznał Ci rację, ale może przydałoby się jakieś bardziej bezpośrednie porównanie tych części."

 

 

Do porównania: Wczoraj byłem świadkiem jak nie jaki YARO wyciągnął tłok ze swojego SPR'a - urwana tylna cześć tłoka. No wcale by mnie to nie zdziwiło gdyby nie:

1. Chłopak ma stokową sprężynę.

2. Tłok był Made by "SYSTEMA" - zakupiony w GF.

 

Myślałem sobie zdarza się "Shit happens" ale po tym co dzisiaj czytam to już mam pewność że to była ewidentna LIPA.

 

CHińczyki to już wogule świętości nie znają.

 

Hekatomba

Edited by Hekatomba
Link to post
Share on other sites

A co ja robię? Wtykam kij i mieszam aż zacznie śmierdzieć. Zaraz news będzie na stronie głównej,

W takim razie negatywnych słów nie mam.

 

 

@Hekatomba - podsumowując kolega stracił trochę pieniędzy, chciał kupić określony produkt, dostał inny, czyli tak samo gdyby go w ogóle nie dostał a wydał pieniądze

Link to post
Share on other sites
podsumowując kolega stracił trochę pieniędzy, chciał kupić określony produkt, dostał inny, czyli tak samo gdyby go w ogóle nie dostał a wydał pieniądze

 

To może niech teraz Gunfire zrobi taką akcję jak z kulkami, tzn. ci co mieli paragony dostają zwrot kasy. Jeśli Panowie z Gunfire podjęli się oszustwa to niech teraz podejmą się jego naprawienia.

 

Ktoś wie jak takie zachowanie jest traktowane przez prawo?

Edited by konrad_es
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za ostrzeżenie. Właśnie miałem skorzystać z promocji i sobie sprawić nowego AEG.

Co do tematu: puszczę informacje po moim środowisku odnośnie tego tematu bo to jest nie do pomyślenia co oni wyprawiają. A już myślałem, że to dobry sklep...

Link to post
Share on other sites

Chińczykiem też można oszukać...ja dostałem osikany czarnym sprayem M14 Olive mimo, że zamawiałem Black. Z karabinem też były wiecznie problemy... nie wiem co oni z tym robili, ale gwarancji nie przyjmą, bo zaglądałem do gearboxa :/

Link to post
Share on other sites

A skąd wiesz że to nie chińczycy pomalowali go sprayem? Jak zaglądałeś do GB to możesz winić tylko siebie. To że sprzedawali podrobione produkty to nie znaczy że wszystko od nich to shit.

Edited by W.Zajcev
Link to post
Share on other sites

Ja tylko powiem, że do up-grade'u dostałem od znajomego karabin+ części zakupione na GF. I żadne ni wzbudzały podejrzeń, zapewne nawet zamontowałbym j nie zauważając niczego ale przy próbie nałożenia podkładki za zębatkę tłokową okazało się, że coś ją blokuje i nie siedzi równo względem osi. Zdjąłem podkładkę i własnym oczom uwierzyć nie mogłem. Zębatka posiadała dość znaczną nadlewkę formy, która wystawała poza pierścień, na którym podkładka powinna leżeć o dobre 0,5-0,7mm. Poleciłem wymienić zębatki znajomemu, ale uparł się, ze jak da sie zeszlifować, to on chce zeszlifować i już. Tak więc zrobiłem, złożyłem wszystko, jednak po paru strzałach okazało się, ze jest problem z zacinająca sie blokadą spustu. Po powtórnym rozłożeniu okazało się, ze rozpadło się (pękło) łożysko kulkowe właśnie na tej zębatce, z tej strony gdzie występowała ta nadlewka.

 

Tak więc to tylko taki mój przypadek drugi a autopsji, znajomy wkurzył sie niemiłosiernie, ja sie tylko podirytowałem.

 

Tyle

 

Procent

Link to post
Share on other sites

Szczecin, części też z GF:

[sro 15:37] K*****: wyjasnia to kilka baboli np: pęknięty tłok u barakudy , u crisa, rozje*ane zębatki i lufa pseudoprometheusa w moim slr-rze Ekhm...

A nie wiem czy to dopiero nie początek, bo ostatnio zdechło kilka AEGów w niedzielę, co to ostatnio były podobno tuningowane okazyjnie.

 

EDYTA: napisałem podobno, bo jeszcze nie mam 100% informacji, czy te części pochodziły na bank z GF. Co do cytatu pewność 100%.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...