Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rekawiczki NOMEX P&J


Recommended Posts

Wiec tak, chcialbym tutaj opisac te "nowe" rekawiczki pejota;)

Kupilem je całkiem niedawno, ale juz zdazyłem przetestowac i wysnuc pewne spostrzezenia.

 

Rekawice dobrze leza na dłoni, bardzo dobrze sie trzyma bron, nie przeszkadzaja, tak ze nie trzeba ich sciagac np do załadowania kulek w magazynku.

 

I tu teraz ostrzezenie, bron boze unikac kontaktu z wilgocia... ale tego uniknac sie nie da, bo chocby nawet rece sie poca, farbuja i to strzasznie. po godzinie intensywnego strzelania itd, reka sie troche spociła, a kiedy sciagłem rekawiczke, reka była czarna... <zonk> Owa substancje ktora zostaje na rekach trudno jest domyc...

Po kilku hardcorowych akcjach zaczynaja sie troche łuszczyc czy cos, ale tak maja wszystkie...

 

Ogolnie tylkop ten jeden minus ze farbuja, bo sa niezłe.

 

Moze po kilku praniach problem farbowania zniknie, kto wie...

Link to post
Share on other sites

O tych Bundeswehry mówisz?

 

- Tak, dokładnie. 4 miesiące używam na każdej akcji, od czasu do czasu założę je by powalczyć z workiem bokserskim. Zero śladów uszkodzeń.

 

"Amerykańskich nie kupisz za 29..."

 

Fakt. Przeoczyłem to. Dzięki za poprawkę.

Link to post
Share on other sites

Aha, uwazajcie z goracymi rzeczami w tych rekawiczkach. Przyklad - znajomy odpalil granat dymny (taki jak mozna w sklepach kupic, z zawleczka, dym puszczany jest otworami po bokach granatu) i...rekawiczka przytopila mu sie do reki powodujac dosc dotkliwe poparzenia (czego nomex by nie spowodowal) Nie nalezy mylic tych rekawiczek z nomexem. Nie sa trudnopalne i jakikolwiek kontakt z ogniem powoduje topienie sie materialu a nie palenie na "sucho"

Link to post
Share on other sites

No wlasnie o to mi chodzilo - bo najwieksze poparzenia nie spowodowalo samo oparzenie od goracego granatu ale od stopionej tkaniny ktora przywarla do skory. A pisze to dlatego, ze zauwazylem dziwna tendencje do pisania roznych sprzecznych z faktami informacji na aukcjach czy nawet czasami w sklepach (w przypadku tych rekawiczek, ze sa z tkaniny niepalnej a na oporzadzeniu poliestrowym, ze sa zrobione z nylonu)

Edited by kthulhu
Link to post
Share on other sites

Z jaką prędkością zjeżdżasz? Bo mi się zdarzało "robić" pachołka w ok 2 sek, ale wtedy przez rękawice zjazdowe (4 warstwy skóry) + rękawice BHP było ciepło. Jak powiedziałem - powoli i krajoznawczo można zjechać na czymkolwiek.

Link to post
Share on other sites

No zachowawczo to ja nie jeźdzę. Fakt lepsze do zjazdów są zwykłe robocze rękawice za 0,49pln z castoramy/practikera ale chodzi o to żeby hamować dopiero na dole a nie przez całą wysokość :P

 

Co nie zmienia faktu że rękawiczki BW są całkiem na poziomie - a dodatkowo ta cena ;P

Link to post
Share on other sites

Zależy od grubość liny dużo. Ja używam teraz takich skórzanych, i tylko lekko grzeją:)Jeszcze jak ich nie miałem, uzywałem 4 BHP:D Wiesz co foka, nie zaryzykował bym bez rękawić nawet 10 m/s:P

Edited by krol12
Link to post
Share on other sites

Nie nadają się, są za cienkie. Poparzysz się i rękawicę się szybko przetrą. Mówię o "normalnych" zjazdach, a nie metr na 2 sek. Tak można zjeżdżać i bez rękawic.

Ja w sowich BW zjeżdżałem na linie 10mm na ósemce i jakoś nawet ciepła nie poczułem. I nie był to zjazd krajoznawczy, jakieś 8 metrów na jedno dobicie w 2 sekundy około. To czy się przygrzejesz zależy od techniki trzymania liny, ja dość szybko przepuszczać linę przez ręce potrafię nawet bez rękawic, tylko trzeba mieć wyrobioną technikę przepuszczania liny przez ręce. A co do rękawic - moje po kilku zjazdach są całe, jedynie skóra się lekko wygładziła.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Moje rękawice P&J farbują niemiłosiernie ^^ Natomiast co do wykonania to ten "materiał skóropodobny" nie był zbyt równo pocięty i trza było brzegi skrócic nożyczkami. Faktycznie - prują się. U mnie tylko trochę, ale zawsze.

 

Jeśli mam byc szczery to miałem wcześniej rękawice rowerowe, te na całe dłonie, i wrażenia trochę mieszane. Z jednej strony o wiele wygodniej jest w tych "nomeksach", ale nawet rękawiczki rowerowe lepiej chronią wewnętrzną stronę dłoni.

 

Ale jest ten lans, że "ma się nomexy" :-F

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

noo wypralem je po raz 20 ii juz nie farbuja w ogole, sprały sie troche i zniszczyły przez to:( noo i jak u wszystkich chyba pruja sie niemiłosiernie na szwach:( lepiej kupic te rowerowe chcoby nawet;p a tak nawiasem to polecam BW sa duuuuzo lepsze;p

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...