Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Swoją drogą nadal zastanawiam się czy nie wziąć jednak precki SRC 6.03 .

Ale nie jestem pewien , ponieważ część ludzi pisze , że sprawują się nadzwyczaj dobrze a część , że są po prostu koszmarne ...

Miał ktoś z was do czynienia z tą lufą ?

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,130

 

Jest o 30 zł tańsza od systemy i z tego co obserwuję sprzedaje się dosyć dobrze , ponieważ dosyć często jej brakuje ...

 

Oczywiście wiem że co systema to systema , ale te 0.01 mm robi różnicę ..

Link to post
Share on other sites

Dobra to teraz z odrobinę innej beczki .

Co myślicie o tym ??

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,921

 

Chciałbym , żeby broń miała fajny dźwięk wystrzału , ale zastanawiam się ,czy aluminiowa głowica nie zniszczy mi szybko cylindra [ w końcu normalnie to guma uderza a tutaj samo aluminium ... ] .

 

PS : W poniedziałek oddaję broń do wymiany tych części :P

Link to post
Share on other sites

What?? Głowica zniszczy cylinder? Paliłeś coś, też to chcę?! :D

 

Co najwyżej będą większe naprężenia na GB i szybciej Ci sypnie.

 

Jakiego masz springa? Przy M130 będzie większe prawdopodobieństwo, że szybciej Ci pęknie GB, chociaż to loteria.

 

Będzie głośniejszy dźwięk wystrzału, taki hmm bardziej metaliczny.

Link to post
Share on other sites

Nie ma co wstawiać preclify, bo przy tej długości nie bedzie robiła dużej różnicy. Ja postawiłem na rof na stockowym GB - batka w orinale sie "nadaje" na rezerwe, więc mały firefox i naprawde widać różnice. Tylko że nie można używać dłuższych, tzn zmieści sie dłużcza (9.6), ale nie można składac kolby.

Link to post
Share on other sites

Znaczy się masz elektrykę podpiętą oryginalnie pod front czy przepinałeś do kolby ?

 

W sumie to " przy tej długości lufy " znaczy się lufa jest tu nieco krótsza od tej w kałachu [chyba o 2 cm ] .

 

Zdaje mi się jednak , że preclufa daje i to sporo , chodzi tutaj bardziej o mniejszy rozrzut a nie większą moc :P

Link to post
Share on other sites

Ja mam preckę 455mm, dochodzi gdzieś do połowy tłumika płomienia. Okleiłem jej koniec czarną taśmą, aby nie rzucała się w oczy.

 

Co do baterii używam Stick'a Li-po 1600mAh 11,1V.

Ogólnie używanie NiMh do AEG'ów uważam za niepoważne. NiCd już są nieporównywalnie lepsze, ale coraz trudniej dostępne.

Link to post
Share on other sites

No dobra dzisiaj oddałem moją 89 do taiwangunu [ nie pytajcie dla czego nie zrobiłem tego w poniedziałek jak mówiłem ... ] .

 

Do wymiany polazły :

 

Preclufa Systemy 6.04 455mm

Gumka Systemy czarna

Dystansery HU

Sprężyna 120% Mad Onion

 

Następnie dogadałem się z serwisantem , żeby sprawdził czy podejdzie mi tam łożyskowana prowadnica sprężyny od v2 , jak nie podejdzie to zamiast tego wymieni mi głowicę tłoka :]

Link to post
Share on other sites

Trudno powiedzieć. Wymienisz prowadnicę, to i tak nie zauważysz różnicy w działaniu repliki. Tylko teoretycznie "wydłużysz żywotność" itp. Ja bym olał, skoro już głowica tłoka łożyskuje.

Jak wcześniej napisałem, pękł mi pierwszy ząb tłoka.

Może ci się to samo przytrafić. Może nie. Może warto tłok lepszy wstawić.

Głowicę tłoka też możesz lepszą kupić. I także w tym przypadku masz dużą szansę nigdy się nie dowiedzieć, czy wydatek tych kilkudziesięciu złotych miał jakikolwiek sens.

Link to post
Share on other sites

To od zawsze było wiadomo .

Czasami złościmy się że kupiliśmy coś i to cuś nic nie robi , ale tak na prawdę gdyby nie to małe coś , to całość polazła by się grzać :P

 

Chciałbym tam wstawić tą łożyskowaną prowadnicę , bo sprężynę wymieniłem na 120% .

 

Tłok metalowy kosztuje 39 zł [ niestety metalowe jedynie zęby ]

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzisiaj odebrałem replikę z krakmana [ po równych 2 tygodniach .. ]

Wymienione zostały tylko :

Gumka + Precka Systemy .

 

Dowiedziałem się , że GB jest za słabe , aby wymienić sprężynę na jakąkolwiek mocniejszą .

 

Teraz ma mierzone 344 fps

Co jeszcze by zrobić , żeby polepszyć osiągi ??

Link to post
Share on other sites

Polecam sprężynę M130.

Gearbox jest niesamowicie mocny jak na stockowy chiński. Ma do tego ściskającą go od góry stalową szynę.

Oczywiście, na M130 może ci pęknąć zarówno nigdy, jak i po 3 strzełach. I teraz może ci nawalić. Kto wie.

U mnie już poszło kilka tysięcy kulek w takiej konfiguracji.

 

Podejrzewam, że serwis poprostu lęka się zaryzykować tuning tego GB, ponieważ jeśli coś strzeli, to nie będą mieli części do naprawy, i będą musieli albo oddać kasę, albo poświęcić drugi taki sam karabin ..

Link to post
Share on other sites

Chmmm w takim razie myślę , że jak tam wstawię 120% Mad Oniona no to nie powinno mi się nic stać . Następnym razem jak będę w taiwangunie to kupie ją sobie i sam zamontuje [ nie chce mi się czekać 2 tygodni na robotę , którą można wykonać w 2 godziny ... ]

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Broń była już na 2 swojej strzelaninie więc teraz opiszę co i jak .

Wymienione zostały jedynie Precka i Guma przypominam .

 

Strzelanina 1 :

Broń ma lepszy zasięg, lepsze skupienie ale dystans nawet na podkręconym na maxa HU nie działa . Strzela dobrze , żadnych zacinek , zawsze trafia w ten sam punkt [ bez przesady ale na dystansie 10 metrów rozrzut wynosi około 5 cm ] .

 

Wróciłem do domu średnio zadowolony i rozłożyłem karabinek . Okazało się , że ludzie z krakmana przetrzymując mój karabinek przez 2 tygodnie nie potrafili nawet poprawnie założyć precki i gumki . Mieli mi dołożyć w "gratisie " lepszy dystanser , jednak po rozebraniu okazało się , że nie dość , że dystanser nie został zmieniony , to nawet go tam nie było [ za to pozytywnie zaskoczyli mnie , dodając metalowy pierścień uszczelniający ] . Dorobiłem dystanser ze starej izolacji od kabla . Całość zajęła mi 40 minut .

 

Strzelanina 2 :

Karabinek chodzi o niebo lepiej . Zasięg znacznie wzrósł [ co tu porównywać karabinek z hu a bez ... ] . Stracił odrobinę na celności , ale zasięg wynosi teraz ok 45m [ skuteczny ] . Wszystko dobrze działa , zero zacinek .

 

W planach :

Musze kupić sprężynę 120 i Dystanser porządny .

 

Pytanie na dzisiaj :

Opłaca się wymieniać stockowe łożyska GB na metalowe ??

Link to post
Share on other sites

Łożyska się opłaca jak najbardziej.

 

Zwiększy Ci się kultura pracy jak i wytrzymałość.

 

Do M120 najlepiej kulkowe potem ślizgi.

 

Chociaż ja przy M140 używam kulki :-F [HK w sygnaturze]

 

Weź kulkowe.

 

Dystanser H, rozumiem do kupienia? ;-)

 

A teflon fix zrobiłeś?

Link to post
Share on other sites

Kupiłem dzisiaj springa 120 systemy i dystanserki [ swoją drogą cusik małe się wydają :P ] .

 

Teraz siedzę nad moim type 89 i klnę , bo nie wiem jak wyjąć GB !

Rozłożone jest już praktycznie wszystko , został jedynie uchwyt pistoletowy , jakby przyklejony do GB !

Ktoś coś poradzi ??

Link to post
Share on other sites

Wczoraj uporałem się z tą sprężyną .

Jest ona sporo dłuższa od stockowej i przy wkładaniu gięła się niemiłosiernie ale opanowałem potwora . Wszystko już złożone i hula . Moje obserwacje :

Rof zmniejszył się widocznie

Moc duuuużo większa .

 

Rada na dzisiaj :

Zamiast wydawać 130 zł na preclufę , lepiej jest wydać je na części do GB :]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...