Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ok. Nie wytrzymałem, straciłem gwarancję, ale GB otworzyłem, złożyłem i śmiga. Podstawowe części: tłok, głowica, zębatki są standard v2. Obudowa GB , styki i dźwigienki od "bursta" to nowe wynalazki. Jakość zębatek jest ok, łożyska- plastik, styki i dźwigienki- chińskie wykonanie (nadlewki itp). To było przyczyną zacinania się spustu poniżej 0 stopni. Rozebranie i złożenie repliki i GB zajmuje max godzinkę. Jak tylko dojdą do mnie mag i gumka hop siupa napiszę o tym również.

 

Ps. Uważam, że typa 89 mogą kupić wyłącznie ludzie lubiący grzebać się w replikach...

Edited by ziomal791
Link to post
Share on other sites
  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Panowie...

 

1. Jakiego zawieszenia używacie do tej repliki? Jakie najlepiej pasuje i nie przeszkadza w operowaniu repliką?

 

2. Czy stockowa batka nadaje się do użytku czy lepiej ją na starcie wymienić?

 

3. Jakiego typu jest komora hop up ? Czy łatwo wymienić gumkę i lufę?

 

4. Jakiej długości jest lufa wewnętrzna i jaką można wsadzić najdłuższą aby nie wystawała z tłumika płomienia?

 

5. Arend: modyfikowałeś replikę czy masz stockowe te ponad 400 fps? Gdzie ją kupiłeś jeśli można wiedzieć?

 

6. Czy stockowe części wewnętrzne długo wytrzymają? Na gunnerze sprzedają tą replikę z mocą 480 fps po modyfikacjach :strach:

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...roducts_id=1286

 

 

Pozdrawiam

graber89

Link to post
Share on other sites

Ściągałem z HK i nie modyfikowałem nic.

Natomiast podejrzewam że powodem tych osiągów jest bardzo rzetelne zasmarowanie wszelkich złącz jakąś gumopodobną substancją dokonaną przez sklep lub wytwórcę. Mam też powody sądzić że mogła być w jakiś sposób rasowana jeszcze w HK bo w pudle nie było żadnych papierów a i mag i replika nosiła ślady rozkręcania. do geara nie zaglądałem bo się na tym nie znam a znając moje zdolnościzaraz bym coś spieprzył :twisted:

W stoku dostałem baterię 1100mAh firefoxa i jestem z niej zadowolony (stosuję zamiennie z 1500mAh dokupioną do mp5k TM)

 

I słówko w temacie montowania montażu 11mm.

Odradzę niestety.

Uderzenie boczne w lunetę spowodowało zerwanie tego przewężenia w montażu repliki. Myślałem że jest to jakiś solidniejszy element natomiast okazał się wytłoczką o mizernej wytrzymałości

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

- Zawieszenia nie używam, więc nie doradzę.

 

- Stockowa bateria .. działa. Jeśli nie upgradeujesz, strzela na niej akceptowalnie.

 

- Komora hopup jest nietypowa. Trochę przypomina mi taką z g36. Nie ma problemu z wymianą gumki, nie powinno też być kłopotów z lufą.

 

- Standardowa lufa ma 42,5cm. Do 44cm nie będzie widoczna w tłumiku płomienia, ze standardowych wymiarów lufa 46,9cm nie będzie wystawała przez tłumik płomienia (nawet więcej wejdzie). Ja wybrałem lufę systemy 45,5cm - zauważyłem, że parę razy zachaczyłem lufą o ziemię czy inną przeszkodę, więc nie chcę, aby łatwo wpadła mi np. ziemia do precki. Trochę krótsza będzie bezpieczniejsza.

 

- z opisów wynika, że na gunnerairsoft zmieniają tylko sprężynę i silnik.

Części wewnętrzne są bardzo solidne i bardzo szczelne (test strzykawkowy).

 

Co do moich doświadczeń z tuningiem:

Nie ma jak bez kombinowania i lutowania ogniw włożyć typowej baterii > 8.4V.

Ja wsadziłem stick'a 11.1V Li-Po. Musiałem w tym celu wykręcić plastikowe trzymadło baterii (3 śrubki i po problemie).

Na w/w Li-Po, na sprężynie ~M100 wystrzelałem ze 2000 kulek na jednej strzelance. Rate-Of-Fire był poprostu masakrycznie przeogromny.

Później rozkręciłem GB - zero śladów zużycia, ząbki na tłoku nadal śliczne.

Wsadziłem spżynę M130 King Arms - efekt: ładne, równe 422fps (-/+ 2fps). RoF baaaardzo wysoki. Chiński silniczek daje dzielnie radę (przy podobnych testach EG1000 poszedł się kochać).

Wystrzeliłem tak 1000-1500 kulek - wszystko gra jak należy.

W tym tygodniu montuję preclufę i może łożyskowaną prowadnicę sprężyny. Co ciekawe, stockowy tłok ma łożyskowaną głowicę.

Może też pomyślę kiedyś nad M140. To twardy, solidny karabin.

 

 

ps. przed rozpoczęciem eksperymentów z ogniwami Litowo-Polimerowymi założyłem metalowe panewki cierne zamiast stockowych plastików.

Link to post
Share on other sites

Istnieje ryzyko, ale jestem gotów je podjąć - karabin kupiłem w stanie praktycznie idealnym za 200pln na allegro, a wszystkie części, w które dla niego później zainwestowałem są do wykorzystania w innych replikach :>

 

Jestem jednak dobrej myśli,

szkielet sprawia wrażenie naprawdę solidnego, dodatkowo od góry trzyma go solidna, stalowa szyna (konstrukcja tego karabinu jest naprawdę niesamowita).

 

Gearbox v2 miałby duże szanse wejść, niestety nie mam żadnego do przymiarki.

Problemem jest jeszcze nietypowa głowica cylindra - prowadnica dyszy wychodzi z niej pojedyńcze milimetry niżej, niż standardowo (standardowo = jest centralnie).

 

Jak juź wspominałem, jeden sklep sprzedaje te karabinki z 480fps - napewno szkieletu nie wymieniają. A przypominam, że nie ma dostępnego bore-up'a, więc trzeba stosować mocniejsze sprężyny niż "normalnie".

Link to post
Share on other sites

Nie obrażaj chińskich szkieletów!

 

Mi w HK416 chodzi M140 tylko na single. i nic nie pęka.

 

Części stockowe to: szkielet GB, tłok, zębatki i silnik. Reszta Systema, Prometheus, Guarder.

 

Przez rok wystrzeliłem 2000 kulek.

 

 

Ale wątpie, aby ten wytrzymał nawet M130 przy takim ROFie jak wszyscy tutaj kuatują...

Link to post
Share on other sites

ja ze swojej 89 planuję zrobić karabinek półautomatyczny .

nie potrzebuję wysokiego ROF'a tylko sporo mocy i celności .

Od tygodnia mam dylemat :

Czy lepiej wymienić lufę na preckę [ jedyna sensowna porpozycja to systema za 130 zeta , bo tańsze to Element i SRC ... ]

Czy może wymienić sprężynę , gumę HU parę innych bebechów .

 

Wiem że najlepiej było by wymienić wszystko , ale mam ograniczone fundusze ;/

Link to post
Share on other sites

Dalej męczony głosami w mojej głowie postanowiłem zmierzyć średnicę wewnętrzną lufy aby przekonać się czy opłaci się ją wymienić bardziej niż inne części . Spodziewałem się wyniku w granicach 6.08 - 6.1 mm .

 

Ku mojemu zdumieniu okazało się , że średnica wewnętrzna lufy wynosi 6.06 mm !

 

Zmierzyłem jeszcze raz i wyszło dokładnie tyle samo .

[ poniżej zamieszczam parę zdjęć z "rozbiórki " na których widać między innymi wspomnianą przez Ratolla szynę zaraz nad GB ] .

 

Teraz jestem już praktycznie pewnien , że wymiana sprężyny , HU i paru innych części da mi lepsze osiągi niż precka .

Swoją drogą jestem odrobinę zawiedziony , bo gdyby się okazało że broń posiada te swoje 340 fps [ tyle jest u mnie ] na lufie 6.1 , to po dołożeniu precki i innych części można by osiągnąć przyzwoity wynik w granicach 400 fps , a teraz trza kombinować ;/

 

A właśnie i zdjęcia :

 

9f90a146e3b70b28m.jpg

16d578a705ac8623m.jpg

7d6e0aee5a9fb000m.jpg

19982de2dfb93d48m.jpg

c0f4553283cfdde2m.jpg

6a8b921cdf4a5b08m.jpg

87c42a2b1bd8d70fm.jpg

44ba84e7d79e9b0bm.jpg

Link to post
Share on other sites

Ta lufa to...

 

Tu nawet nie chodzi o tą średnicę a o chińską precyzję.

 

Wstaw preckę Systemy albo Guardra [o Prometheus i KM-Head nie wspomnę] i wtedy pogadamy o 6.06mm.

 

Jak masz rozbebeszanego to zrób od razu teflon fixa. Powinno dodać trochę fps.

Tak, gwarancji nie stracisz...

 

Ja bym wstawił Borka np. CA lub G bo na Systemkę to szkoda kasy wydawać jak większego tuningu nie robisz.

 

Wymień gumkę hop-up na Systemkę i do tego dystanser typu H. Bardzo pomaga.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście wiem że nie ma to jak porządna precka i nigdy stockowa lufa nie będzie tak dobra jak te 6,04 ....

 

Zastanawiałem się nad takim zestawem :

 

Lufa : [ niby są tańsze Elementa i SRC , ale po tym co przeczytałem o nich wolę dołożyć te 30 zeta do systemki .... ]

http://www.taiwangun.com/shop,show,886

 

Guma :

http://www.taiwangun.com/shop,show,84

 

Sprężynka :

http://www.taiwangun.com/shop,show,657

 

Prowadnica sprężyny :

http://www.taiwangun.com/shop,show,247

 

Jak myślicie , warto którąś z tych części zastąpić inną czy może któraś po prostu nie jest potrzebna a lepiej kupić cuś innego ...

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: Nie guma Guarder tylko SYSTEMA [Guarder jest kiepski - problem 2 kulek i inne, jest sporo]

http://www.taiwangun.com/shop,show,871

 

Prowadnica chyba lepsza taka: http://www.taiwangun.com/shop,show,1124

 

Reszta ok.

 

Aaa i te dystnsery można kupić za 10PLN:

http://www.taiwangun.com/shop,show,1118

 

Zasięgo Ci się zwiększy o kilka metrów nie mówiąc o celności. Ja mam co prawda firmy DF, ale to te same typu H.

 

Dodają kilka fps [około 5fps]. Sprawdzone w kilku replikach.

Link to post
Share on other sites

Chrzanisz, już na systemie takie problemy szybciej miałem, teraz z Promyka fioletowego się z powrotem na Guardera przesiadam, bo czarny jest z 10 razy lepszy od tego szitu ;-).

Ero fajnie, tylko pamiętaj, że wynik miałeś z pomiaru dokonanego na którymś tam końcu, a jak w środku lufa wygląda? ;-) Uwierz, że tam to one dużo więcej potrafią mieć ;-).

Link to post
Share on other sites

Nie wiem. Ja odradzam Guardera.

 

Miałem osobiście już w kupionym używanym G36E Guardera i 2 kulki były, zero reakci na regulacje. Badziewie.

 

Systemka dodała skrzydeł.

 

I Guarder się dużo szybciej psuje. Raz włożysz to już nie wyjmiesz...

 

Ale Systemki nie ma u kruków więc bież tego Guardera cholernego.

 

Napisz później review.

Link to post
Share on other sites

Są pewne problemy z preclufami - założyłem systemę 455mm + gumkę czarny silikon systemy i okazało się, że między lufą a komorą jest trochę za mało miejsca na gumkę. Gumka dziwnie rozciągała się przy zakładaniu, zawijała, nawet pomimo pomagania sobie silikonem w spray'u. Trochę pomogło odcięcie paska ~5mm z przodu gumki.

 

Podczas domowych testów pękł mi metalowy ząb na tłoku, w właściwie ta "płytka" z którą jest zespolony i która go trzyma. Element wydaje się wykonany z tego samego kruchego stopu co ząb popychacza mechanizmu spustowego na zębatce tłokowej, który mam pęknięty od dawna.

Kiepski metal, i tyle.

Założyłem na tłok ząb z innego, starego tłoka i jest ok.

Obeszło się bez dodatkowych szkód.

 

Z tym karabinem jest tak, jak z remontowaniem zabytkowego samochodu znalezionego w szopie dziadka - dużo kombinowania, nie ma części, a po zrobieniu nie można i tak na nim do końca polegać.

Ale za to jest oryginalny, nietypowy, wygodny i śliczny.

I można nim pozytywnie lansować - nie ilością kasy włożonej w markowe cząści do tuninku tylko ilością pracy i cierpliwości :)

 

grzechotnik:

a) Bore-Up nie wstawisz, bo nie ma do tego karabinu - nietypowa głowica cylindra (i pewnie dysza niestandardowej długości).

 

b) Zawsze patrzyłem na "specjalne" dystansery jak na naklejki na komórkę zwiąkszające zasięg, audiofilskie kuleczki polepszające basy czy papierowe elipsy z pisma "Fakty" leczące kręgosłup.

Kiedyś przez wiele miesięcy miałem dystanser zrobiony scyzorykiem w warunkach polowych z kawałka starego przewodu znalezionego na sajcie - nigdy wcześniej moje G36C TM nie strzelało tak ładnie jak na nim.

Ale nie chcę być totalnym ignorantem, przy jakiejś okazji kupię na próbę. Ale żeby zwiększało zauważalnie fps i zasięg ?

 

[EDIT]

ps. Miałem kilka gumek silikonowych Guarder'a - potwierdzam, że są kiepskie, tandetne i łatwo się rwą. Teraz używam czarnych silikonów systemy.

Jak widać marny kawałek gumki wart 5groszy a sprzedawany za 28pln też można spartolić.

Edited by Ratoll
Link to post
Share on other sites

I co Tuksiak? Wyszło na moje... :D

 

Mi te dystansery zasięg w G36E zwiększyły na oko o 5 metrów i chyba 10fps dodały.

 

Mam je w każdej replice [głównie precyzyjne - czarne] i tak samo.

 

Różnica w skupieniu jest duża, tym bardziej, że kosztują 25PLN [Deep Fire], a te krakmańskie 10PLN a na gunfrajer 5PLN.

 

Byłby ktoś tak miły i podał mi wymiary GB?

 

Pozdrawiam serdecznie, grzechotnik

Link to post
Share on other sites

Prowadnica musi być taka :

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,1125

 

bo ta którą mi podałeś jest do v2 a w 89 jest v3 [ przynajmniej częściowo ] .

 

Co do gumy systemy , to dzisiaj pojawiła się na tawiangunie , więc mogę wybierać spośród tych dwóch .

Do czarnego guardera dodają od razu dystanser

Zaś do systemki dodają pierścień dociskowy ...

 

Swoją drogą po rozłożeniu wczoraj lufy , zacząłem się śmiać , gdy zobaczyłem ten dystanser .

Jakością dorównywał rzemieślniczej robocie z użyciem alg morskich .

Spłaszczony na placek , myślę że lepiej go będzie wymienić na kawałek izolacji od kabelka ...

Link to post
Share on other sites

I co Tuksiak? Wyszło na moje... :D

Nie wyszło.

Pogadaj sobie z kolesiem nick Kocur666 i zapytaj się jakie ma zdanie na temat, Kris nie wiem czy jest zarejestrowany, też kupę serwisów robi itp. itd. Jak nie umie się guardera wyciągnąć to się go porwie, też porwałem z 3 w karierze i co? I nic, dalej mam dobre zdanie na ich temat. Ostatnio wydłubaliśmy takiego z repliki ~ 500 fps i wyglądał lepiej niż mój promyk wyjęty z 400, że nie wspomnę o szitowatej czarnej systemie którą wyjąłem z niekręconego galaxy i wstawiłem z powrotem stoka, bo 5X lepiej na nim strzela. I co? Łyso Ci?

Tak to się możemy przerzucać w topicu o gumkach, jest takowy, albo na PW.

A z mojej strony teraz w tym temacie EOT.

Link to post
Share on other sites

I co Tuksiak? Wyszło na moje... :D

 

Mi te dystansery zasięg w G36E zwiększyły na oko o 5 metrów i chyba 10fps dodały.

 

Mam je w każdej replice [głównie precyzyjne - czarne] i tak samo.

 

Różnica w skupieniu jest duża, tym bardziej, że kosztują 25PLN [Deep Fire], a te krakmańskie 10PLN a na gunfrajer 5PLN.

 

Byłby ktoś tak miły i podał mi wymiary GB?

 

Pozdrawiam serdecznie, grzechotnik

Na oko to sobie mozesz pisac nawet 20fpsów.

Sprawdź na chrono i wtedy napisz...

Skupienie mozliwe ze sie polepsza, ale warto takze sprawdzić. Np na 20m.

Eot

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...