Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

Drugi miech użytkowania dość intensywnego.

Burst bez zarzutu Mechanika bez zarzutu. Mierzone 410 fps, Najlepiej mi się strzela na .28 exela.

Bipod padł na pierwszej strzelance, poprostu się złamał eęzeł mocujący do lufy. po prawdzie sam nie wiem czemu ani nie uderzyłem ani nie wyginałem .karabinek stał oparty na bipodzie jak podniosłem wzieło i odpadło 8-)

 

Do białej gorączki doprowadza mnie to że muszę magi owijać grubo cti żeby się trzymały w gnieżdzie ,ale to i yak nie zpewnia podawania kulek więc czasami widać jak nerwowo dobijam maga :twisted:

 

Doszedłem do wniosku że na tą dzieną wypustkę na wierzchu body (podobno służącą do założenia montarzu) da się założyć nontaz na 11mm i się trzyma trzeba tylko wziąć jednoczęściowy i wysoki żeby optyka nie zawadzała o to dziwne coś szczerbinkopodobne.

 

 

Ogólnie jestem z typa 89 zadowolony dałbym mu uczciwe 4 ale nie dam za problemy z gniazdem magazynka.

A jako że nie mam jnnych przedstawicieli tego modelu w okolicy nie moę sprawdzić czy ten problem dotyczy wszystkich egzemplaży czy tylko mojego

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Za:

- Cholernie solidne wykonanie, górny receiver waży chyba z kilogram. W porównaniu z tym karabinem, "emki" to tanie puszki z sardynkami. Jak dla mnie klasa I, nie II.

 

- Wygodny, uniwersalny, ładny. Oczywiście to subiektywne stwierdzenia.

 

- Pasują magi od emek.

 

- Burst 3-strzały.

 

Przeciw:

- Egzotyczny gearbox v8, w środku nietypowe: zębatka tłokowa, mechanizm burst'ów, głowica cylindra (prowadnica dyszy wychodzi nie z samego środka). Praktycznie nie ma dostępu do części zamiennych. U mnie się ukruszył ząbek na zębatce tłokowej, strzela tylko na auto. Może będą mieli w serwisie, ale też nie wiadomo kiedy.

 

- Problem z dostaniem montażu RIS. W zagranicznych sklepach mają. Pewnie da się samemu coś wyrzeźbić.

Link to post
Share on other sites

W kwestii optyki na tej dziwnej szynie czy moze podstawie szyny da się zakręcić wysoki montaż na 11mm.

trzeba tylko posiadać niezbyt długą lunetę bo w założeniu jej sprawy nie ułatwia tez wysoka podstawa szczerbiny (czy raczej przeziernika)

Zauważyłem też że 11mm podstawy dają się zakręcać na podstawach szyn zblizonych go mp5 i serii G od HK(poprrzednio uzywałem g33 od be i tak założony montaż z lunetą używałem jako chwyt transportowy więc połączenie było dość obciążalne)

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Typa mam od 13.09.2008 .

Przez ten czas przemielił jakieś 5 tysięcy kulek

Poza standardową gumka hopa mechanicznie bez żadnych problemów.

Jedyną rzeczą która mnie w nim wściekła to to ze w ciągu pierwszego tygodnia złamał się bipod który jest wykonany z naprawdę niskiej jakości spieku proszkowego.

W stoku są też problemy z celnością za sprawą lufy o niskiej jakosci wykonania (wyniana na jakiegokolwiek markowego stoka radykalnie zwieksza powtażalność strzału)

Pozatym jestem zadowolony z wytrzymałości wykonania (poleciał na deskowy panel z pierwszego piętra i nic , dosłownie zero uszkodzeń)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No ostatnio coś mnie nie było ale sobie teraz mogę poodpisywać :P

 

U mnie karabinek jest od 27.05.2008r.

Przebieg jak na razie koło 15 tyś.

Jak na razie zero uszkodzeń , jedyne co to złamany bipod który rzeczywiście jest masakrycznie kiepsko wykonany [ złamał się przy otwieraniu ! ]

Cała reszta repliki natomiast świetnie wykonana . Nic nie mogę jej zarzucić poza 2 rzeczami :

 

Po 1 co około 1500 -2000 strzałów , trza smarować całą komorę + podajnik .

Po 2 , nie ma do tego nigdzie części zamiennych ! Jedyne dostępne magazynki do tego , to Hi capy [ Coś mi się zdaje , że jednak magi od emki nie pasują , widzieliście jakie mają gniazda ?? ] .

 

Co do gearboxa , czy na pewno jest V8 ? Np. Na taiwangun pisze , że jest to v2 zmodyfikowane [ Powiem inaczej , czy ktoś z was rozbierał już to cudo ??]

 

A teraz jeszcze jedno pytanie żeby nie było że wszystko wiem .

Jak myślicie czy ta preclufa :

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,1140

 

Podejdzie do Type89 ?? Niby jest dłuższa o 3 cm ale mi to nie przeszkadza ...

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co mnie napadło żeby obiecane zdjęcia z mocowania 11mm montażu wrzucić w temat o g33

Chyba za mało sypiam

Ale już się poprawiam

 

Fotki z mocowania na podstawie szyny

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb512e72a442cb47.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/607f13b5af9c110b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/34ab940b1d641d2f.html

 

zdjęcia samego montażu

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/02d09a28a43acd11.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6b723dcf00a9c354.html

 

i wygląd ogólny

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/989633944d31f9c2.html

 

Sory też za niską jakość zdjęć ale w tej chwili dysponuję tylko 2Mpix z komórki

Zauważyłem też że 11mm montaże można zaciskać na podstawach do szyn replik zgodnych z niemieckim standardem komory HK

W dość solidny sposób mocowałem tak koli do MP5K G33 MP5SD i A5 i naprawdę trzymały mocno. Wiem że zniesmaczy to miłośników realizmu ale myślę że może być to ekonomiczny sposób mocowania optyki w razie braku dedykowanych montaży

 

 

edit : mój osobisty

 

Jedyne dostępne magazynki do tego , to Hi capy [ Coś mi się zdaje , że jednak magi od emki nie pasują , widzieliście jakie mają gniazda ?? ] .

 

Przesadzasz chyba trochę.

W moim wpinałem lowy od jg p&j i stara i bezproblemowo podawały kulki (jedynie starowskiego trzeba było okleić cti żeby się w gnieżdzie trzymał.

W tej chwili używam krótkiego hicapa od gfc (i nie mam zastrzeżeń ) i reala zdjętego Thepowi z hk416 jg (chyba :twisted: ) i tez bez problemów

Co ciekawe największy problem z utrzymaniem się w gnieżdzie miał orginalny hicap dodawany do repliki :twisted:

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Arend, serdeczne dzięki za fotki.

 

Ja sobie poradziłem w inny sposób:

Odkręciłem z góry receivera tą "blaszkę" do mocowania montaży, wywierciłem dwa otwory z ZnAlu i przykręciłem krótkiego RIS'a 98mm (takiego jaki jest np. na frontach G36C). Trzyma się solidnie i wygląda świetnie.

 

Niestety, jak już być może wspominałem, ułamał mi się na zębatce tłokowj ząbek do burst'ów i mam tylko tryb auto.

 

Jako, że to długi karabin, myślałem o lekkim tuningu. Niestety, wszystko jest niestandardowe. Narazie leży porozkręcany na części w kartonowym pudle ..

 

[edit]

 

ps.:

Chińskie magi hi-cap od emek Boyi i AGM pasują

Edited by Ratoll
Link to post
Share on other sites

Witam, chciałbym go kupić i po przeczytaniu waszych recenzji mam lekkie wątpliwości-chyba tylko jeśli chodzi o jego "flaki" ;-) Mówicie że może być ciężko z dostaniem części, i ogółem z dostaniem się do środka-no to jak to jest? Jak ktoś rozkręcił to prosze żeby napisał które części "wewnętrzne" można ewentualnie wymienić w naszych sklepach, a z którymi może być DUŻY problem. ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...