Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

4 śrubki pod silnikiem, śruba w kolbie, śruba trzymająca takie aluminiowe coś od tyłu gearbox'a, 3 śruby aby zdjąć szynę na górze GB.

 

Szynę nie wiem czy kupisz w .pl, ja wywierciłem dwa otwory w górnej części body i przykręciłem standardowego krótkiego RIS'a.

 

Jak kurier przyjdzie, to wstawiam M150. Opowiem jaki efekt.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

GB już dawno temu złożyłem :P

 

Co do M150 to ja bym się nie pchał bo na 100% strzeli ci GB , jest wytrzymały i dobrze zrobiony ale bez przesady :P

 

A co do szyny to trza zrobić tak :

Zamontowana w zestawie jest półokrągła szyna u góry , do której nic nie podchodzi . Należy rozebrać karabinek i ją odkręcić po czym wymienić sobie na risa albo samemu dorobić :P

Link to post
Share on other sites

~474fps @ G&G M150 @ 0.20g

 

Przy tych fps'ach może być już teoretycznie spadek przez zbyt lekką kulkę - jeszcze będę mierzył na cięższych.

 

GB może pęknąć. Wtedy pójdzie na części, a replika jako ozdoba nad łóżko.

Ten karabin traktuję jako ciekawostkę - z braku dostępu do części nie traktuję go do końca poważnie.

 

ps.

To kiepski wynik fps jak na tak długą preckę i tak mocną sprężynę.

Gdyby choćby dyszę dało się wymienić na uszczelnioną, napewno by to zrobiło ogroooomną różnicę.

 

ps2.

Dzięki Li-Po rate-of-fire jest nadal masakryczny. Ale już przynajmniej nadąża kulki wszystkie podawać :)

Edited by Ratoll
Link to post
Share on other sites

Ta długość lufy , to się znaczy lufa krótsza niż w Kałachach xD

Jakby to to miało lufę długości powiedzmy m16 albo m14 to można by się było cieszyć :P

 

Co do uszczelnionej dyszy , to nie wiem czy nie da się zamontować którejś od kałacha czy emki [ można się popytać zawsze ]

 

A Bateryjkę 9.6 V podpinałem i rzeczywiście masakrator :D

Link to post
Share on other sites

Zmierz długość stockowej, wyślij e-maila do sklepu z długością dyszy/zapytaj się na forum jaka dysza jest najbardziej podobna i kup takową dyszę.

 

Myli mi się ten temat z HK33 BE jak cholera.

 

Jaka to komora tu siedzi?

 

PS: Koszmarny wynik na M150 - 475fps. Chociaż na stocka jako tako to nawet dobrze.

 

Ja na M140 Systemy, ale przy pełnym tuningu typu Borek i lufa 590 promyka mam 520fps. Ale Borek pewnie te 40fps daje.

 

Może uszczelnij tą dyszę teflonem i już.

 

Podzrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Niestety, z racji nietypowych części (specjalna głowica cylindra) o kupnie porządnego zestawu pneumatyki mogę zapomnieć.

 

Będę kombinował z dyszą, najwyżej kupię minimalnie dłuższą i zeszlifuję/przytnę.

 

Tylko damn, jest jeszcze mały problem - prowadnica dyszy (ta rurka wystająca z głowicy cylindra) jest dziwnie szeroka - nie udało mi się nawet trochę założyć dyszy do G36 (pomijam to, że długości inne).

Stockowy bore-up ? ;)

 

ps. Jak uszczelnić dyszę teflonem ? uwinąć prowadnicę dyszy ? Przecież zaraz się pozawija i rozwali, dysza lata 17 razy na sekundę ... ale to moje filozofowanie, napisz, jakbyś to zrobił.

Link to post
Share on other sites

Na oko ta głowica od v6 ma "rurkę" zdecydowanie za bardzo acentrycznie :/ To niestety nie to ..

 

Przebieg na M150 .. 2 strzelanki, jakieś 2k - 2.5k kulek (dużo strzleałem testowo).

Na szkielecie GB nie widać absolutnie niczego niepokojącego.

 

Wczoraj otworzyłem GB .. wszystko w porządku, jedynie ząbki na tłoku widocznie pościerane.

 

Wymiana na mojego faworyta, Element/GFC za 20.99pln powinna wystarczyć.

 

Na allegro pojawiły się zębatki, które mogą pozwolić mi naprawić burst/semi.

Jeśli się nie powiedzie, myślę o tym, aby spróbować wstawić szkielet od normalnego GBv2 i ustawić na stałe na semi (selektory ognia nie będą napewno pasować, przyczepię dla ozdoby :) ).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Moja jak na razie chodzi całkiem nieźle . Co prawda miałem drobny problem z gumką , kulki się po prostu blokowały i karabinek nie działał , ale rozkręciłem go i teraz już wiem co z nim było nie tak , otóż kupiłem dystanser w kształcie litery H po czym zamontowałem go , niby dobrze kręcił , ale po pewnym czasie wytarła się jedna nóżka od tego H , dystanser przekrzywił się i blokował kulki . Musiałem go wywalić , teraz mam zamontowany dystanser zrobiony ze sznurka do prania [ tak samo ma izolację w na zewnątrz , w środku była gruba nylonowa nić ] teraz kręci lepiej niż na tamtym :]

 

Za niedługo znów będę musiał w nim pogrzebać i tym razem wymienić sobie łożyska na metalowe , bo te już długo nie pociągną .

 

A no i kupiłem sobie batkę 9,6V podpiąłem ją do front gripa [ zdjęcia wstawię później ]

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Witam

 

Szukam budżetowej repliki z trybem Burst i zaczynam rozważać zakup T89. Docelowo replika ma mieć 420-440 fps i śmigać na li-po. Co Waszym zdaniem należało by wymienić w stokowej replice aby dostosować ją do sprężyny m130?

Z góry dzięki za sugestie.

Link to post
Share on other sites

No tak , przez 9 miesięcy nie zaglądane do tematu a tu nagle niespodziewajka , coś się ruszyło :]

 

Więc postaram się odpowiedzieć na twoje pytanie w miarę wyczerpujący temat sposób :D

 

Po pierwsze batka . Rozumiem , że chciałbyś wstawić lipola , który zapewni ci dobry rof , ale osobiście bym tam go nie pchał [ na 9,6 firefoxa mam rofa wykręconego w kosmos na M120 :]].

Ale to jest już twoja decyzja , do batki w środku niczego nie musisz zmieniać [ tylko uważaj na rofa , bo przy M130 i 11.1V może ci szkielet strzelić :] ].

 

Więc co do części wewnętrznych , to aby wstawić tutaj M130 w zasadzie niczego nie musz robić . GB nie strzeli [ No chyba , że będziesz miał felerne , ale ja już mam gdzieś koło 150K na M120 i nic się mu nie dzieje] jest wytrzymałe .

 

Taki zestawik powinien trochę pochodzić , ale sugerował bym wymianę plastikowej prowadnicy sprężyny na metalową , bo prawdopodobnie ci się rozsypie :]

Cała reszta powinna spokojnie wytrzymać . Zębatki również są wytrzymałe , nowy tłok powinien trochę pociągnąć , ale pewnie po jakimś czasie będzie go trzeba zmienić na nowy bo zetrą się zęby , ale na pewno nie prędko .

 

Na razie właściwie tyle da się z nim zrobić , bo części do Type 89 są raczej nie do dostania [ jedyna dostępna do upgradu , to metalowa uszczelniona dysza za chyba 39 zł ] . Ale w najbliższym czasie JG będzie wypuszczało swoją wersję Typa więc pewnie wypuszczą też serię części do łupgrejdu .

 

PS: Uwierz mi , burst się nudzi bo chwili :]

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam!

Czytam tu sobie o mojej (a jakże) 89-ce i mam taki plan:

1. precka 510-590 prawdopodobnie systemy (mam tlumik jakis badziewny to wepchne ja na 3/4 do niego :-P )

2. znalazłem dyszę deep fire, z tym ze do TM... (ne wiem czy bedzie pasić..)

KLIK

3. gumeczka od guardera (czarna/przezroczysta?)

4. no i spring 120

5. jak w koncu zamontowac ris-ke pod lunete???

6. rozumiem, ze tlok jak do v.2?

7. widzialem booooski front gripi i kolbe EBR laylaxa tylko ze tak po ok. 130 USD od szt. :wink:

KLIK

Link to post
Share on other sites

No to po kolei poodpowiadam :]

 

1.Precka 455 ledwo się mieści [ dochodzi do końca tłumnika płomienia ] więc z dłuższą będzie wyglądało to jak krowa moim zdaniem [ już i tak sam w sobie type nie należy do najbradziej kompaktowych ] ale twój wybór :]

 

2. Dysza na 90% będzie pasować , wyglądowo jest taka sama więc wszystko powinno działać [ części między TM a BE są zamienne ]

 

3. Ja mam czarnego guardera wchodzi bez problemu i dobrze kręci , zauważyłem natomiast , że czarną systemę trzeba skracać bo jest za długa :]

 

4. Spring 120 , sam urzywam więc nic się nie stanie z GB chyba , że masz jakiś felerny

 

5. Co do Risa , to występują specjalne montarze do type 89 ew. Możesz dorwać jakąś szynę i zastąpić nią tą , którą masz stockowo :]

 

6. Tłoki wszystkie są takie same do Aeg [ no chyba że jakiś custom ale takiego nigdy nie widziałem ] więc podejdzie. Ogólnie jest to zmodyfikowany GB v2 więc jak coś to szukaj części od v2 takich jak prowadnica itp.

 

7. Płać i Płacz :]

Link to post
Share on other sites

Dzieki Ero, ale co do ris-ek to jedynie na polskim rynku to chyba na specshopie (niedostepna, jak polowa produktow), czy nie pasowalaby szyna od mp5? Bo to chyba podobne jest... jak nie, to wiercic w tej szynie wewnetrznej nad GB?

Rozumiem ze lozyska spokojnie da sie wymienic, ale co z zebatkami? Bardzo masz zuzyte po kilku tysiacach kulek?

Link to post
Share on other sites

Szyna RIS no niestety z tym jest ból . Trzeba by zdjąć tą " szynę" co jest stockowo i na jej miejsce przykręcić jakąś nową [ Mam szynę od MB03 , przymierzałem i pasuje idealnie ale nie chce mi się z tym narazie robić :] ].

 

A o zębatki nie masz się co martwić . Mój ma przebieg gdzieś ok. 300 tyś kulek i zębateczki narazie nie są w ogóle zryte [ ok 100k na M100 i 200k na M120 ] .

Łożyska wymienić się da ale do tego czasu stockowe dają radę i nic im się nie dzieje :]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...