Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

W teorii to każdy karabin snajperski byłby najmocniejszy :-P Zależy to oczywiście od tego ile wydasz pieniędzy na upgrade.No ten Barett jest dobry, ale naprzykład taki M24 CA nie jest gorszy lub SWD Dragunow lub M700.Wszystko zależy od FUNDUSZY jakimi dysponujesz 8-) części mozesz sobie załatwić nawet ze złota

:uśmiech:

P.S.: Wątpie by ten Barett miał 17000 J- nie wiem czy tyle ma ostra wersja.

Link to post
Share on other sites

No właśnie tyle ma (circa) ostra wersja ;)

 

A bardziej w temacie - karabin snajperski nie musi być najmocniejszy aby był skuteczny. Sprzęt to nawet nie jest połowa sukcesu. Zastanów się do czego Ci ta replika będzie potrzebna - uzyskany wynik przemyśleń określi co potrzebujesz. Odpowiesz sobie sam tym samym.

 

Poza tym opcja "Szukaj" zawiera mnóstwo odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem w ASG karabin snajperski musi być najmocniejszy(no może mocny-nie przesadzajmy :-P ) bo tutaj liczy się zasięg i celność. W ostrej broni jest inaczej bo i tak każda snajperka ma powyzej 1000J a czy z 400 czy 1800m i tak łeb rozwali :-F

Link to post
Share on other sites

Właśnie chodzi mi o ASG do celów kolekcjonerskich bądź do strzelania tarczowego. A co do funduszy to właśnie chciałem sie od was dowiedzieć ile by wyniósł tuning karabinu snajperskiego ASG do max fps. i ile to jest te max ?? I co to by była za broń

Link to post
Share on other sites

To by była broń: Nie ma takiego czegoś!! heheh a tak naprawde to nie wiem o co ci chodzi :-F Czyli według ciebie jaka jest najmocniejsza snajperka??Dla mnie najmocniejsza snajperka to jest wydatek(na sam tuning) ok.1000zł-ok.600Fps a może chcesz dać 30 000zł i mieć 1500fps???A po drugie kto bedzie chciał się z Tobą szczelać??Czy nie lepiej ci kupić wiatrówke za 599zł i mieć 17J??

Link to post
Share on other sites

RAM AR-11 czy tam SR-11 w kazdym razie RAM, niedawno było o nim sporo. Na stocku około 750 fps. Ale jeśli zaczynasz zabawę w asg odradzam. O dużo za mocne. Jeśli kolekcjonerstwo / tarczowanie powinien zdać swojąrolęcałkiem nieźle, tylko czy jest sens? Watirówk ize względu na gwintowane lufy i lepsze pociski lepiej się ku temu nadają.

Link to post
Share on other sites

co do AR 11 RAM. To może i ma moc. Ale zasięg skuteczny jak na tą ilość fps to tylko 90 metrów a całkowity 130 (podane przez producenta) Jeżeli chcesz coś więcej zapytaj Thora. On jest jego posiadaczem. Jak chcesz coś kolekcjonerskiego to szukaj Customów. Czyli "replik" bo tak naprawde nie mają palnego odpowiednika. Takie coś najlepiej zdaje taką rolę.

 

P.S nie ma czegoś takiego jak "najmocniejsza" bo ktoś zrobi o 1 fps więcej replike. I tak w sumie chyba można bez końca. A zatrzyma się to wtedy kiedy strzały pomiarowe będą pierwszym jak i ostatnim strzałem:-)

Edited by Stricker
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz mocną snajpę w dość niskiej cenie to dajmy na to APS-2 z Maruzena (1090zł) i zestaw cylindra Classic Army 300% (420zł). Czyli w przybliżeniu za 1500zł masz broń z 650fpsami. Na 100m spokojnie możesz strzelać :killer:

 

 

Jak to prosto brzmi.. prawda?

Jak strzelisz na 100metrow z czegos takiegodajmy w sylwetke czlowieka chocby 1/5 razy , o ile doleci kulka, i trafisz, to ci uwierze.

 

Dalej zostaje przy teori ze do tarczowania wiatrowki do asg asg.

 

I sami sa, ale to sa jakeis wiatrowki zasilane CO2 (o ile mozna jeszcze nazwac wiatrowka gaziaka - bo pojecia nie mam). Zwyklych pneumatek tez nie widzialem zeby walily semi.

Link to post
Share on other sites

Tak sobie przechodziłem obok i niechcący podsłuchałem to się wtrące...

 

AR-11 nie ma gwintowanej lufy. Ma najzwyklejsza preckę 6.03 bodaj a moze 6.04 nie mierzylem bo prawie od razu po kilku dniach ją wywaliłem. myślę że lufa TanioKoba (a nawet wiem z pewnego źródła) ta gwintowana spęłnia swoją rolę idealnie w tego typu sprzęcie. imo to z powodu, że aktualnie nie da się w Polszy kupić dłuższej lufy tego typu zdecydowałem sie na 650mm MadBulla.

 

Co do skutecznego zasięgu.. ciężko powiedziec oc jest skutecznym zasiegiem w tym wypadku. Zobaczymy z czasem po reszcie dłubania.

 

AR-11 ma około 750 fpsów, stockowo jest skuteczny do jakichś 60-70 metrów. Dlaczego tylko tyle? bo na tej odległości trafiasz w sylwetkę człowieka. Po wymianie lufy na znacznie dłuższą jest znacznie lepiej.

 

Czy da się to jeszcze stuningować... Jasne że się da... Tak samojak do malucha można wsadzić silnik od ferrari F1... pytanie PO CO??

 

Chcesz strzelac do tarczy? Kup wiatrówkę, możesz kupić wiatrówkę na CO2 typu Beretty CX która nawet bodaj strzela "ciągłym ogniem". jak nie zależy na automatycznym "strzelaniu" to kup sobie wiatrówkę która będzie miała 16,5J i lutuj do tarcz. Reliki ASG nie są stworzone do takiego strzelania i ni ma sensu ich na siłę "ukierunkowywać" na strzelanie do tarczy. A już na pewno nie na jakichś "chorych" zasięgach.

Link to post
Share on other sites

"semi" to oczywiście ogień pojedyńczy ale "półautomatyczny" czyli samopowtarzalny.

Karabinki sportowe ani tymbardziej wiatrówki nie są samopowtarzalne tylko... powtarzalne.

Musisz ręcznie repetować.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Tłumik będzie pasowął każdy jaki dopasujesz. Tak się składa że lufa jest zakończona "niczym" poza wewnetrznym gwintem ale nie wiem czy to M14. Tak więć każdy tłumik jaki sobie dopasujesz będzie ok. Jeżeli nie dopasujesz tłumika to możesz zawsze przegwintować końcówkę lufy tak, żeby pasowała do czegoś co Ci przypasuje z tłumików.

 

Oryginalna lufa wewnętrzna ma w moim ARze 49 cm. Znaczy juz nie ma bo ją wymieniłem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...