Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ 25


Recommended Posts

  • Replies 538
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

(...) Po za tym zastanawia mnie po ką cholerę jest uszczelka na komorze gdzie wchodzi dysza? Toż ta uszczelka nic nie daje? to tyle że sobie jest

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2081

Chodzi mi o tą uszczelkę przy kołach zębatych xD do czego ona tam jest? bo wg mnie chyba tylko dla wyglądu xD(...)

 

Dlaczego jest tam ta uszczelka ? Proste, aby dodatkowo doszczelnić połączenie z gearboxem. Przy standardowej komorze tj. takiej, która nie posiada w tym miejscu ww. uszczelki po prostu wsuwasz część hopka w gb przy czym pozostaje niewielka przestrzeń pomiędzy ściankami odpowiednio gb oraz wspomnianego już hopka. W komorze KA uszczelka ta ma za zadanie 'wypełnić' to miejsce tak, aby nie uciekało tamtędy powietrze ;-)

Link to post
Share on other sites

Dlaczego jest tam ta uszczelka ? Proste, aby dodatkowo doszczelnić połączenie z gearboxem. Przy standardowej komorze tj. takiej, która nie posiada w tym miejscu ww. uszczelki po prostu wsuwasz część hopka w gb przy czym pozostaje niewielka przestrzeń pomiędzy ściankami odpowiednio gb oraz wspomnianego już hopka. W komorze KA uszczelka ta ma za zadanie 'wypełnić' to miejsce tak, aby nie uciekało tamtędy powietrze

 

I gówno to daje, wszyscy się chwalą czymś do czego naprawdę to nie służy. Feder tak jak powiedziałeś, pies co się dzieje jeśli dysza wchodzi w kołnierz gumki. Jedyna zaleta tego rozwiązania to według mnie stabilizowanie połączenia między GB - komora, magazynek - komora. Zawsze układa się pod tym samym kątem.

P.S.

Gdzie jest temat odnośnie wymiany materiału w tym tłumiku dźwięku?

Bo szukam i nie mogę znaleźć ;|

Bo takiego jeszcze nie ma. Wystarczy odkręcić cały zespół zatrzasku jak zwykłą nakrętkę. Wypada bolec i sprężyna oraz materiał tłumiący kiepskiej jakości i powodujący sporo problemów. Wstawiasz nowy i cacy.

 

Jak to owinąłeś komorę?! sciana.gif Co tam można owijać?

 

Teflon fix normalny, uszczelniłem połączenie lufy z komorą i docisnąłem pierścieniem.

Link to post
Share on other sites

A! W ten sposób...

Co do tematu ktoś gdzieś mi pisał że jest gdzieś jakiś taki temat odnośnie tłumików...

BTW. Komora HU nie wchodzi w GB! Człowieku jeśli nie widziałeś nigdy mechanizmu to się nie wypowiadaj ;) Bo komora po prostu jest "przyciśnięta" do Gb ale nie jest w nim.

Tak więc nie jest możliwe aby ta komora była jakoś specjalnie doszczelniona. Wg. mnie wystarczy doszczelnić zespół cylindra by było to szczelne ;| Komora wg. mnie to jeden wielki pic na wodę... Już te chińskie/japońskie/inne kitajskie XD móżdżki wiedzą co robić :) (kto słyszał żeby za mały kawałek metalu płacić powiedzmy 200pln!!)

Cóż co do tej komory HU obie te uszczelki są zbędne... i wydajemy pieniądze na coś czego tak naprawdę nie dostajemy. To że widzimy "świetną" komorę która ma na widoku 2 uszczelki to nie znaczy że coś to daje :wink:

Po ką cholerę uszczelka przy magazynku skoro dysza wchodzi głębiej i wypuszcza powietrze wprost do gumki hu a powietrze się raczej nie cofa do magazynka a nawet jeśli to po kiego ta uszczelka skoro i tak powietrze ucieknie? I jaki to ma sens? :lol:

 

Wracając do tematu: Proponuję kupić zwykłą komorę hu bo jak by nie patrzyć te chińskie raczej lubią się rozregulowywać. Więc kupić jakąś powiedzmy wzmocnioną czy coś tego typu:) Do tego idzie jak najdłuższa precka do 650mm i ew. tuning gb. i mamy i celność i zasięg.

Jak jest z tymi dystanserami? brać zwykły czy ten cuda na kiju? (ten w kształcie "sztangi")

Z tego co pisałeś to masz dzięki temu dziwnemu idealnie prosty tor lotu kulki jednak ,że trochę kulka ma mniejszy zasięg. Duża jest ta różnica zasięgu? Bo jak by nie patrzyć czort z zasięgiem liczy się głównie celność oraz powtarzalność. (prawie odpowiedziałem sobie na to pytanie sam ale ciekawi mnie czy jest naprawdę duża rozbieżność toru pokonującej go kulki.)

Link to post
Share on other sites
BTW. Komora HU nie wchodzi w GB! Człowieku jeśli nie widziałeś nigdy mechanizmu to się nie wypowiadaj icon_wink.gif Bo komora po prostu jest "przyciśnięta" do Gb ale nie jest w nim.

 

Nie prowokuj stary, ja też używam takie stwierdzenia, że komora wchodzi w GB. Głowica cylindra jest tak zbudowana, że komora się w nią "chowa" powinieneś wiedzieć, że:

Człowieku jeśli nie widziałeś nigdy mechanizmu to się nie wypowiadaj

:)

te chińskie raczej lubią się rozregulowywać.

Oj nie przesadzaj, w komorze elementa nastawy muszę przekręcać kluczem od domu.

Jak jest z tymi dystanserami? brać zwykły czy ten cuda na kiju? (ten w kształcie "sztangi")

Z tego co pisałeś to masz dzięki temu dziwnemu idealnie prosty tor lotu kulki jednak ,że trochę kulka ma mniejszy zasięg. Duża jest ta różnica zasięgu? Bo jak by nie patrzyć czort z zasięgiem liczy się głównie celność oraz powtarzalność. (prawie odpowiedziałem sobie na to pytanie sam ale ciekawi mnie czy jest naprawdę duża rozbieżność toru pokonującej go kulki.)

Straciłem około 10m zasięgu, reszta tak jak napisałem, dla mnie to dobra wymiana za celność.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites
(...)Komora HU nie wchodzi w GB!(...)

Wskaż fragment mojej wypowiedzi w którym stwierdziłem, że coś takiego ma miejsce. Polecam czytać ze zrozumieniem, niedługo matura ;-)

Nie prowokuj stary, ja też używam takie stwierdzenia, że komora wchodzi w GB. Głowica cylindra jest tak zbudowana, że komora się w nią "chowa" powinieneś wiedzieć, że:

 

Człowieku jeśli nie widziałeś nigdy mechanizmu to się nie wypowiadaj

Otóż to ;-)

Link to post
Share on other sites

Aby nie zakładać nowego tematu, piszę tutaj: Zastanawiam sie nad kupnem PJ25 (wszystkie części i akcesoria innych producentów są w pełni kompatybilne z tym modelem) i CA25. Co o nich myślicie? Prosze doradźcie mi, ponieważ nie potrafię sie zdecydować. I jeszcze jedno czy w PJ25 do którego jest hiperłącze jest zastosowany GB v.2 long? Przepraszam, że nieco odbiegłem od tematu

 

Pozdro

Edited by lunar
Link to post
Share on other sites

Twoje pytanie jest chyba jak najbardziej na temat :). Są to dokładnie te same modele, aczkolwiek CA25 jest lepiej wykonany, jest cięższy. W przypadku jakiegokolwiek tuningu w CA jak i w PJ musisz wymieniać części. Osobiście polecam Ci PJ, za różnicę ceny z CA zrobisz już sobie porządny tuning (niekoniecznie mocowy). Tak, w PJ25 jest gb long, czytaj, było o tym!

Link to post
Share on other sites

CA25 ma lepiej wykonane części wewnętrzne, do zewnętrznych nie będę się czepiał bo PJ ma stosunkowo świetne wykonanie. Blaszko mówi święte słowa, różnicę w cenie możesz wpakować w przyjemny tuning. Choć zasada jest taka:

Jeśli w CA wpakujesz 800zł i w PJ 800zł to niestety CA będzie lepiej strzelał.

Link to post
Share on other sites
Jeśli w CA wpakujesz 800zł i w PJ 800zł to niestety CA będzie lepiej strzelał.

Nie zgodzę się z tym. CA ma lepsze spasowanie komora/gumka/lufa, za to P&J nadrabia to fpsami. Łatwiej i taniej jest wmontować do P&J lufę, komorę i gumkę, niż podciągnąć CA do poziomu tych 480 fps.

 

W sumie to pozwolę sobie polecić:

http://www.wmasg.pl/zbrojownia/3/178

Jest akapit dotyczący porównania właśnie CA25 i PJ25.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Co do tego ciężaru to nie jest to dla mnie najzdrowsze rozwiązanie(pewne problemy z barkiem). To jasne ze CA będzie lepsze gdy w PJ i CA włozymy tyle samo kasy, ale chodzi mi o stock(która ogólnie lepsza). Wiecie może gdzie da się kupić podwyższenia pod optykę?

CA ma lepsze spasowanie komora/gumka/lufa

To znaczy ze jest szczelniejsza?

Edited by lunar
Link to post
Share on other sites
Wiecie może gdzie da się kupić podwyższenia pod optykę?

Kiedyś były na taiwanie ostatnio widziałem tylko na Capri.

 

To znaczy ze jest szczelniejsza?

Tak oraz jakby to powiedzieć.. hop-up CA działa po prostu lepiej niż hop-up P&J.

 

ale chodzi mi o stock(która ogólnie lepsza)

Trudno porównywać dwa stocki, z których jeden jest za 700, a drugi za 1600 złotych i w dodatku wymaga kupna baterii wraz z ładowarką. W stocku - CA będzie nieco lepsze pod względem wykonania (korpus sprawia wrażenie solidniejszego oraz ma oryginalne oznaczenia), pod względem osiągów natomiast Repliki stać będą na podobnym poziomie, jednak CA powinno nieznacznie przewyższać zasięgiem i celnością P&J.

 

Wg mnie jednak ta różnica jest na tyle niewielka, że nie warto dopłacać do CA 1000 zł.

Link to post
Share on other sites

Ja mam lunetę o średnicy 50 mm, no i ze względu na tę wielkość musiał być wysoki montaż, i myślę, że w masce nie było by problemu żeby się złożyć do strzału. Ale w przypadku lunety o średnicy 40 mm (mniejsze raczej nie bardzo do tej repliki ;)) montaż jest średni, więc już mogą być problemy, a wtedy potrzebne jest jak mówisz to podwyższenie :). Ale lepiej poprosić przy kupnie lunety o wysoki montaż i po sprawie.

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam tą lunetę , więc nie jestem zmuszony na podwyższenie(jednak czeka mnie zakup nowej, bo nie jest ona super :???: ). Dziękuję wam za cenne rady. "Kto pyta ten nie błądzi" to zawsze się sprawdza 8-). Mam jeszcze pytanie do penio: jakim cudem wsadziłeś precke 650mm?? Przecież aby lufa nie wystawała przez tłumik to max można 590mm

Edited by lunar
Link to post
Share on other sites

Pewnie przedłużenie lufy.

Ja będę robił u Secilli.

Ścinam część lufy zew. robię na niej gwint, zakładam przedłużenie i na przedłużenie tłumik na gwint. (przekonałem się jednak do tego przez to ,że tłumik QD się rusza...)

Tylko pytanie ile mm będzie potrzebnych do przedłużenia?

Bo skoro nie da się tego obliczyć to trzeba dokonać pomiarów...

Link to post
Share on other sites

Nie mam jak... Nie wiem gdzie te rysunki...

Potrzebuję tylko dowiedzieć się o te cholerne miary.

Chyba że mogę przyjąć że ta wystająca końcówka lufy ma ok. 20cm

Więc odejmuję ją od reszty lufy która teraz ma 490mm?

więc potrzebuję jakieś 120mm przedłużenia lufy(by było tam jakoś miejsca awaryjnego...)

Link to post
Share on other sites

Sorry feder, ale jestem przerażony albo Twoim lenistwem albo niewiedzą praktyczno-matematyczną...

 

Proszę: dł wyst. precki - 8 cm na rysunku: 51 pikseli

dł. wyst. lufy - x cm na rysunku : 97 pikseli

Jakby nie patrzeć długość, która Cię interesuje to 15,2 cm. Mogłem pomylić się co najwyżej o 2 piksele, czyli błąd pomiarowy to jakieś +- 1,5 mm.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...