Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ 25


Recommended Posts

dzięki temu możesz użyć cięższych kulek raczej. Kolega zmierzył i jak dodał precke km heda i gume systemy to wzrost fps był w granicach 10/15 fps. Strach pomyśleć co bedzie jak sie właduje nową komore KA. A tak nawiasem to może ktoś nagrać albo opisać dokładnie z fotkami jak rozebrać go?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 538
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I co sądzisz o precce Guardera specjalnie do PSG-1?

 

Miałem ją w M15 CA , daje radę , w moim odczuciu wypada na równi z lufą systemy . A wracając do tematu PJ 25 , chyba nikt tu jeszcze nie zauważył że gumka jest niestandardowa , ma taki sam kołnierz jak w M249 chińskim , po założeniu zwykłej traci się trochę FPS .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wczoraj byłem na strzelance z SR'ka i miło mnie zaskoczyła ... Zasieg i celność jest dużo lepsza niz w M14 AGM ... kulka skręca trochę w lewo ale myśle że wymiana lufy i komory to zmieni ... Ogólnie broń robi wrażenie na każdym :D co do mocy nie będę jej zwiekszał gdyż kolega dostał z okolo 7m to mu krew z szyji leciała więc większa moc mija sie z celem ...

 

Teraz minus ;|

Przy wyciąganiu baterii trzeba naprawde uważać żeby nie wyrwać styki :/

Zjechał się gwint w mag catch'u (chyba tak to sie pisze) naszczęście pasuje ze zwykłej M4/M16

Link to post
Share on other sites

Ogólnie broń robi wrażenie na każdym :D co do mocy nie będę jej zwiekszał gdyż kolega dostał z okolo 7m to mu krew z szyji leciała więc większa moc mija sie z celem ...

 

 

Raczej głopota ludzka i kupowanie takiej repliki mija sie z celem. Miej te 600fps a byc mądry to wszystko bedzie OK i kazdy sie bedzie dobrze bawic. A jak masz zamiar bys kamperem i strzelac z odległosci godnej CQB to lepiej przezuc sie na zbieranie znaczków....

Link to post
Share on other sites

No dopiero co rozłożyłem SR i zauważyłem kilka ciekawych rzeczy :

 

1-sprężyna , ma długośc 16,5 cm , a taki na przykład guarder M120 do zwykłęgo GB ma 17,2 , więc jak to jest w końcu z tymi specjalnymi springami do replik z przedłużonym GB ? Jak na razie wywaliłem 3500-3600 BB więc wątpię że już się zbiła .

 

2-pomiędzy dwoma ostatnimi zębami tłoka była zaklinowana jakaś mała metalowa rzecz , po oględzinach okazało się że jest to powyginana podkładka :wink: nie mam pojęcia jak to mogło działac

 

3-Są 2 miejsca większych nieszczelności , pierwsze to dysza , drugie uszczelka na głowicy cylindra , oba wymieniłem , zasięg wzrósł o kilka metrów do tego poprawiła się powtarzalnośc strzału .

Link to post
Share on other sites

Plusy i minusy mojego PJ 25 nie każdy musi się z tym zgadzać

 

 

Plusy:

- B. dobre wykonanie (jak na chinczyka) repliki (odziwo nic nie lata) , ris ładnie zrobiony nie ma odlewów ogólnie wygląd broni robi wrażenie na ludziach

- Zasieg ... w stocku mozna sciagnac czlowieka z 45-50m (realnie mówiąc)

- Kompatybilność części do GB (prawie wszystkich)

- Moc ... nie za dużo ani nie za mało (zalecane kulki 0.25g)

- Ciężar (dla kogoś to może byc minus dla mnie to jak najbardziej plus)

 

Minusy:

- od kupna nie działający SAFE (samemu nie da sie zrobić trzeba dać na gwarancje)

- Zjechał się gwint w mag-catch'u (nic z nim nie robiłem ... naszczęście pasuje od zwykłego m4)

- Łatwo wyrwać styki od baterii

- Kulki (0.25g) po 20m skręcają w lewo (wiatru nie było bo było strzelane w zamkniętym budynku ... nie ma bata trzeba wstawić precke i wymienić komore HU to jest podstawa)

 

Neutralne:

- magazynek - na początku nie chciał podawać kulek(był podkręcony) , pózniej sam z siebie się "obudził" i działa normalnie :D

 

Ogólnie za taką cene jak najbardziej polecam tę replikę ... uważam że to były dobrze wydane pieniądze.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

-U mnie z 50 metrów 10/10 w antenę cyfry+ trafiam , lobem max 65 m , kulka trafia w drzwi kuchenne ,(celem jest mój dom :mrgreen: )

 

-Ja używam 0.30 blaster , śmigają pięknie lżejsze nosi jak chce

 

-U mnie nie wystąpił żaden z wymienionych minusów , za to :

A)Mam w tłumiku tylko 2 pierścienie wyciszające ( tak na oko powinno byc z 5-6)

b)Kolba strasznie plastikowo wygląda

 

 

A co do części , pomyliłem się wymieniłem uszczelkę na głowicy tłoka nie cylindra , a dysza sam nie wiem z czego mam , przez 3 lata grzebania w giwerach uzbierało mi się połowę pułki z częścmi , to coś dopasowałem .

 

PS. Foty wnętrza zrobię koło poniedziałku/wtorku jak będę montował M140

PS2. Wystrzeliłem kolejne 1500 BB czyli replika ma już 5000 przebiegu i wszystko OK

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

I kolejny news o replice , rączka jest wadliwie wykonana , przez co silnik ustawia się pod złym kontem do zębatek , wymiana na inną (w moim przypadku CA) znacznie wyciszyła pracę GB , wydaje mi się że dłuższe użytkowanie na stokowej może przyspieszyc zużycie zębatek .

 

PS.Jak się wstawia fotkę tak aby się wyświetlała w treści posta a nie tylko link do niej ?Chciałem wrzucic fotki wnętrza GB .

Link to post
Share on other sites

U mnie z repliką wszystko jest ok, poza jedną wadą - nie wiem jak u Was, ale u mnie kolba wydaje się ciut za mała aby pomieścić batkę. Za każdym razem muszę się sporo natropić aby wsadzić bezpiecznie, nie uszkadzając styków baterie. Przy wyjmowaniu jest jeszcze gorzej. Zwykle daje sobie spokój, odkręcam całą kolbe i wyjmuje batke.

A tak to nie narzekam, jestem po kilku strzelankach - w tym jednej dwudniowej, w której batka sprawowała się świetnie i wytrzymała do końca.

Link to post
Share on other sites

I kolejny news o replice , rączka jest wadliwie wykonana , przez co silnik ustawia się pod złym kontem do zębatek , wymiana na inną (w moim przypadku CA) znacznie wyciszyła pracę GB , wydaje mi się że dłuższe użytkowanie na stokowej może przyspieszyc zużycie zębatek .

 

PS.Jak się wstawia fotkę tak aby się wyświetlała w treści posta a nie tylko link do niej ?Chciałem wrzucic fotki wnętrza GB .

 

Potwierdzam informacje o rączce. Zdjęcia wnętrza GB znajdziecie tu: -> http://wmasg.pl/forum/index.php?s=&sho...st&p=761522 . Jeśli chcesz wrzucić swoje fotki załóż konto na imageshack i tam będziesz miał już przygotowane linki na forum.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

z baterią jest taki fajny myk... dowiedziałem się dopiero teraz, a PJ 25 mam 3 i pół miecha :)

baterię wsuwa się dawet zamknąć sie da. ;)

 

ja mam problem... (dodam iż jestem zielony jak sałata w tym temacie) 3 tygodnie temu zapiaszczyłem trochę replikę i poszła mi środkowa zębatka. (A&K) moja wina... kupiłem zębatkę guardera i dzisiaj na strzelance.. po wystrzeleniu około 2000 pocisków (od wymienienia zębatki) nowa zębatka zginęła śmiercią tragiczną... nie wiem co może być przyczyną i co robić. Kasy tyle nie mam żeby co tydzień nową zębatkę zamawiać. ;>

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

I kolejny news o replice , rączka jest wadliwie wykonana , przez co silnik ustawia się pod złym kontem do zębatek , wymiana na inną (w moim przypadku CA) znacznie wyciszyła pracę GB , wydaje mi się że dłuższe użytkowanie na stokowej może przyspieszyc zużycie zębatek .

 

 

Witam!

Jestem tu nowy i świeży w temacie, ale szczęśliwym posiadaczem PJ25. W związku z powyższym cytatem - czy problem dotyczy również i mojej (nic nie grzebałem, nie tuningowałem) repliki? Szczerze pisząc to z lekka mnie to przeraziło. Gdyby był ktoś chętny do pomocy czy porady (najlepiej z Poznania) będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja Ci powiem. Idź do różanego (albo różowego) pasażu na Św. Marcinie do sklepu o nazwie SpecShop i poproś o chwyt pistoletowy do M4. Potem odkręć kilka śrubek, zamień chwyty, załóż poprawnie silnik, znów zakręć kilka śrubek i wszystko. A potem w napięciu i nerwach oddaj strzał i wysłysz, czy wydanie 70 zł na nowy chwyt dało efekt :P Mówię Ci, nagraj się na kamerę, ja miałem z siebie polew :D

 

Studiuje w Poznaniu jakby co, więc służę pomocą.

Edited by blaszko
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...