Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ 25


Recommended Posts

  • Replies 538
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Shadowman, nie oceniaj repliki tylko dlatego że ma markę PJ. Nie wszystko złoto, co się świeci i nie wszystko gówno co śmierdzi.

To na 100% A&K ze zmienionymi częściami - czy lepiej niż na Gunfrajerze, bo z dobrą już repliką dostajesz wzmocnione (mimo iż chińskie - always better) części. Taka prawda - lepiej być zapobiegliwym. A nawet jeśli, to serwis TG jest o wiele lepszy od GF.

 

Najlepiej jakby ktoś to kupił, rozebrał i dał znać co i jak.

Link to post
Share on other sites

A do czego Ty chcesz to porównać? Tylko G&P i CA robi repliki SR25. Wiadomo że są lepsze [nie ma siły, no po prostu nie ma żeby były gorsze], wypadają w testach bardzo dobrze.

 

Śmiem twierdzić że będzie tak jak ze wszystkimi chińczykami - zmień HU, wstaw precke, zmień batke, zmień to, wyrzuć tamto, dokręć to, przyklej tamto, tu przylutuj, tam przyklep młotkiem...

Link to post
Share on other sites

A do czego Ty chcesz to porównać? Tylko G&P i CA robi repliki SR25. Wiadomo że są lepsze [nie ma siły, no po prostu nie ma żeby były gorsze], wypadają w testach bardzo dobrze.

 

Śmiem twierdzić że będzie tak jak ze wszystkimi chińczykami - zmień HU, wstaw precke, zmień batke, zmień to, wyrzuć tamto, dokręć to, przyklej tamto, tu przylutuj, tam przyklep młotkiem...

 

No nie da sie ukryc. Ale sam przyznaj ze ostatnimi czas y chinczycy zaczeli robic niezłe repliki(nop: nowa seria kalchów cymowskich). Full metal, powzmacniane czesci itp. Wiadomo ze bez kilku poprawek sie nie obejdzie ale tak jak mówisz..wymienic batke i precke, a to nawet w CA trzeba zrobic ;-)

Ciekawi mnie poprostu jakosc i trwałosc tego sprzetu bo naprawde mnie zainteresował.

Link to post
Share on other sites

Mnie tylko ciekawi jak z wytrzymałościa GB (czy jest tak wytrzymały jak V2 long), bo środek i tak cały się wymienia przy tuningu.

 

to wydatki rzędu 1500-2000zł. Za tą kasę mamy ...

Żaden argumet, nie masz kasy - nie strzelasz się proste. Jak chcesz się stzrelać to odkłądasz kase lub dorabiasz sobie (wtedy jest satysfakcja).

Tak samo można w każdej innj dziedzinie wyliczać.

Link to post
Share on other sites

#madjong gdybyś poczytał to ten 'zmodyfikowany' GB od sr-25URX to jest GB Long zapraszam do lektury zanim coś napiszesz:

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=32334&st=0

 

http://asgshop.pl/produkt.php?id=1440

 

w sr-25 PJ też jest przedłużony GB jak ktoś rozłoży i porówna z GB G&P to się okaże co i jak...

byłem u krakmanów macałem szyny CNC (nie wiem czy takie same są w A&K) mówili to co zawsze: 'robione w chinach na nasze zamówienie tutaj rozkładamy, sprawdzamy i przestrzeliwujemy repliki'.

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

Nie robiąc offtopu wyjaśnię:

URX jako jedyny z SR'ów G&P ma zwykły gearbox od emki z dłuższą głowicą cylindra i dłuższą dyszą. Sam gearbox to znana skorupa z emek G&P.

(wcale nie jest lepsza od innych ver2)

Edited by pidżefjat
Link to post
Share on other sites

Mailowałem do Krakmanów, i dowiedziałem się iż body jest metalowe (nie stalowe jak podaje gunfire), gb jest przedłużony i według nich "nie wygląda żeby miał paść". Zasięg skuteczny to 50m, można bez problemu trafić w sylwetkę człowieka.

 

Jeśli chodzi o spasowanie części, to jak kolega napisał - jakby chinole tego nie złożyli, krakmani zawsze robią przegląd zerowy i poprawiają co trzeba.

 

Co do ceny - no cóż Panie, Ty wydasz 2000zł na G&P ja wydam 690zł na PJ, i Ty się będziesz dobrze bawił i ja się będę dobrze bawił. Tyle że ja z tej reszty kasy zrobię coś innego. Kapewu? Mam inne podejście do airsoftu poprostu.

Link to post
Share on other sites

Wypowiem się jako posiadacz tej repliki. Optycznie karabin bez zarzutu. Sztywność jakiej jeszce w emkach nie widziałem i bardzo ładnie wykonane elementy zewnętrzne. Uwierzcie, że gdyby nie brak oznaczeń (a jak wiemy dla niektórych to ważne a dla innych nie) szło by to pomylić z repliką firmową. Ba zaryzukuję, że konwersja SPR zdaje się g&p miała gorzej zrobione szyny niż moje A&K. Niestey gearbox nie posiada tej płynności pracy co firmowe repliki z najwyższej półki. Podładkowanie i porządne smary powinny wnieść więcej kultury.

Ludzie pomyślcie w ten sposób:

Pełny metal, metry szyn ris, 430 fps, baterią (9.6v), ładowarką i śrubokręt z magnetyczną końcówką za mniej niż 700zł. Gdyby ktoś wam tak napisał 3 lata temu nazwalibyście go fantastą.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Niech tylko ktoś powie że body w PJ25 jest tak samo dobre jak w CA25 cy SR25 G&P, to normalnie wykastruje. Body jest z inego stopu niż CA (które uchodzi za gorsze niż G&P) i robi wrażenie mniej trwałego.

Tak samo z RISami, magazynkiem i komorą hop-up (któa wygląda jak z 4 liter wyjęta). A o kolbie nie wspomne, widać chiński plastik.

Dobre wrażnie robi GB (oczywiście V2 long), jednak jego wykończenie jest gorsze niż w CA. Do środka GB się nie dobrałem bo właściciel nie pozwolił :mrgreen: .

 

Podsumowując, jak GB będzie wytrzymały jak jego dopowiednik z CA czy G&P to warto. Jeśli jednak nie, to nie warto bo otzrymujemy replike gorzej wykonaną, co widać i słychać.

 

Ps. ten mały opis nie ma na celu całkowitego pobrzebania Chińskiego SR25, starałem siębyć w miare obiektywny, a nie mogłem siędoczekać aż będe miał w łapach PJ25.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Parę informacji zanim przygotuje miłą reckę:

 

dsc00160xe3.th.jpg

 

Nie chciało mi się odkręcać przyrządów mechanicznych.

 

Spasowanie części dokładne, kolba to bubel... w Boyu i JG są lepsze, słaby stop AlZn (karabin poszedł na reklamację). Brak efektu chwiejącej się lufy, wykonanie nader przyjemne, szyny ostre bez oznaczeń i detali, tłumik trzyma się mocno, nic nie lata. Osiągi nie sprawdzane.

 

dsc00162fp5.th.jpg

 

 

@Edit:

Krzaczki

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Gear Box v2 long Classic Army-rozłożony(sorka za średnią jakość zdjęć, nie miałem dostępu do normalnego aparatu)

http://www.postimage.org/image.php?v=gx2u8HB9

http://www.postimage.org/image.php?v=gx2u8MAr

do posiadaczy CA25 na stocku- ile czasu wam pochodził bez zadnych modyfikacji?miałem 2 te repliki, obie padły po ok 2 tygodniach...w 1 ponoć były rozwalone zęby tłoka, w 2 tez zęby tłoka i 1 ząb zębatki silnikowej :|

Edited by Lolexus
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...