Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ 25


Recommended Posts

A sam grzebales w bebechach czy serwis?

czy u Ciebie jest problem z glosna praca czy pokombinowales troche i jak z batka w tej konfiguracji-dokupywales nowa czy stock?

W bebechach grzebałem z pomocą kumpla, obyło się więc bez serwisu.

 

SR pracuje głośno, nie robiłem nic w celu zmniejszenia tego hałasu.

 

Stockowa bateria wystarcza na wystrzelenie około 2000 kulek przy tej konfiguracji.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 538
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To wyjdzie kolo 2000 zl za giwerke i tuning (plus lufa itp) wiec zoonk wg mnie ale kazdy lubi to co lubi

Skoro wypinasz bebechy to i korpus moze byc od pj i taniej o 600 zl bedzie a jak poczytasz ten temat to zobaczysz ze i bez wydawania prawie 600 zl na nowy geeer uzyskasz podobne wyniki do zalozonych

Link to post
Share on other sites

Generalnie chodzi mi o to że przy sprężynie M160 M170 Gearbox wytrzymał... Korpus PJ, CA, GP dla mnie jeden **** byle by w tym PJ w razie czego pasował Gearbox CA albo G&P.

Znajdę chwilę czasu to przejrzę cały ten temat.

Link to post
Share on other sites

Przed weekendem wrócił mój sprzęt zprzegladu ( od kumpla ). Obecnie jest wypodkładkowany i nasmarowany , jak chodził gośno tak chodzi. Wcześniej pisałem że po złożeniu gera zrobiły się problemy - okazało się że nowy silnik guardera ma wadę i czasem blokuje się pod obciążeniem.

Obecnie jadę na sprężynie m120, komorze KA, precka 65cm/6,03 madbula. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić na chrono ale raczej coś około 400-410 fps będzie. Osiągi - całkowity zasięg około 80m

Celność - dystans 60 m - cel drzewo średnicy 40 cm i na nim karton wielkości a4. Oddałem 4X po 50 strzałów - wynik średni - 5 trafień w karton, 30 w drzewo , pozostałe mijału konar w odległości max 10-15cm

Test na kulkach G&G 0,28. Dla porównania jeden magazynekna 0,3 blastery wynik podobny,jedno trafienie więcej w karton. Strzelałem lekko pod wiatr więc może być lekkie przekłamanie w wyniku. Da się w jakiś sosób poprawić skupienie nie wzmacniając mocy?

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Z braku zajęcia postanowiłem skrócić magazynek od sr jak to tylko możliwe.Magazynek mieści 90kulek, dalej działa na zasadach hicupa.Po modzie nic nie lata w gnieździe,mag podaje wszystko w każdym trybie.

 

0d1ae54f9c98f978m.jpg

 

Jeśli zajdzie potrzeba wrzuce fotki całości.

Link to post
Share on other sites

Z tym całkowitym to pojechałeś :D

 

Ale taki wynik na 60 m to już coś muszę powiedzieć, zwłaszcza że obniżyłeś moc. Silnik niepotrzebnie wymieniałeś, już kilka osób pisało, że stockowy jest potężny i ja się tego będe trzymać.

Jestem zawiedziony, że wypodkładkowanie nic nie dało, że nadal ryczy. U mnie zmiana chwytu także nic nie dała, więc nie wiem co z tym bublem zrobić już :(

 

Ciekawa opcja z tym magazynkiem, mógłbyś wrzucić więcej fotek ze środka jak to zrobiłeś?

Edited by blaszko
Link to post
Share on other sites

W ten sposób sprawdza się dobre wypodkładkowanie, wyciągasz tłok i sprężynę, składasz do kupy GB, podłączasz baterie i oddajesz strzały. W ten sposób nie ma uderzenia tłoka tylko słyszysz sam ruch zębatek, w ten sposób można też dobrze ustawić silnik, choć to walka z wiatrakami w przypadku V.2

Link to post
Share on other sites

z tym całkowitym może i pojechałem ale nie jest określony na podstawie kroków ale faktycznie zmierzony. Specjalnie zabrałem długą miarę do lasu i tak wyszło. Oczywiście jest to całkowity zasięg i o trafieniu czegokolwiek na takim dystansie nie ma co marzyć. Max na jaki warto strzelac to w moim przypadku to 60-65 m . Czy zmiana lufy na bardziej markową może coś jeszcze poprawić w skupieniu ?

Silnik postanowiłem zmienić bo miałem nadzieję że w połączeniu z nową zębatką pomoże wyeliminować głośną prace gb.

Link to post
Share on other sites

Ja stosuje rozruch gera bez springa i tloka ale i bez silnika-latwiejszy i szybszy sposob.

Wkladasz zebatki w szkielet , skrecasz to wszystko i palcem poprzez luke w gerze popychasz zebatki-jesli sie tocza baz oporow jest ok ale jesli nie ruszaja lub z trudem sie obracaja jest zonk i trzba to poprawic podkladkujac inaczej (nie musisz wkrecac wszystkich srubek a wystarcza te woklo zebatek)

Link to post
Share on other sites

Ok!

Jako ,że obiecałem po kupnie gb od G&P (v.2 long od SR-25 rzecz jasna) powiedzieć co i jak tak więc:

Doszedł do mnie Silnik PJ oraz GB G&P.

Z podnieceniem zacząłem montować to wszystko.

Po założeniu niestety nie działa selektor ognia. nie mam opcji single. A jeżeli uda mi się wogóle odblokować spust (co zależy od farta) to mam opcję tylko i wyłącznie auto-tak właśnie na opcji single!

Wyobraźmy sobie że siedzi tam sprężyna m170/wyższa... i pociągamy za spust i nagle leci seria :poddanie: mimo jednych z najmocniejszych zębatek na rynku może coś się szybko posypać ;/ Będę pracował nad tym z kolegą i zobaczymy co da się zrobić.

Tym czasem stwierdzam ,że nie mieszajmy markowych części z chińszczyzną bo kończy się to dla nas wyrzuceniem pieniędzy w błoto albo dostosowywaniem części do danej repliki ;/

Link to post
Share on other sites

Ja co prawda nie mam zamiaru kupić SR-25, a M16 ale w tym temacie na początku ktoś pisał, że na stockowej SR-25(stara wersja- 430fps) po wymianie komory na Guardera osiągnął bodajże coś ok. 470-480 nie pamiętam dokładnie. Ktoś jeszcze ma takie doświadczenia i mógłby to potwierdzić?

 

Pozdrawiam,

 

TS

Link to post
Share on other sites
na początku ktoś pisał, że na stockowej SR-25(stara wersja- 430fps) po wymianie komory na Guardera osiągnął bodajże coś ok. 470-480 nie pamiętam dokładnie

Prawdopodobnie o mnie chodzi. Na Guardera to wymieniłem sprężynę. Komorę wymieniłem na KA i z 410 FPS podskoczyło do 480 FPS na 0.2 .

Link to post
Share on other sites

Dobrze, tak na serio: jak sprawdza się ta komora elementa?

Bo niby sobie chwalicie itd... ale może jednak ma jakieś wady czy coś?

Ponieważ nie chcę wywalać 55pln w błoto... rozumiem ,że karabin wyborowy wykreśla się z oszczędnie, ale jednak jest dużo możliwych sposobów na alternatywe.

Edited by feder91
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...