Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakiej firmy wybrać M249?


Recommended Posts

Witam!

 

Mam zamiar kupić M249, i zastanawiam się nad trzema firmami, mianowicie chodzi mi po głowie CA, G&P oraz PJ(O Specna Arms nawet nie chce myśleć bo miałem ją przez niecały tydzień i ją oddałem, M249 SA woła o pomstę do nieba). Myślałem czy nie wziąć PJ'tki i dowalić jej jakiś tuning mocowy, ale obawiam się o wytrzymałość. CA podobno też przy M249 się nie popisało. A o G&P w ogóle nie słyszałem opinii. Dlatego pytam się was.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

PJ wcale nie ma słabszego GB ;)

 

IMHO dla mnie na chwilę obecną P&J jest najlepszym wyborem (może chwale dlatego że takie posiadam, ale ok)

 

Powody dla których wybrałbym PJ'ta:

-Cena

-Bardzo fajne wykonanie - w moim egzemplarzu brak samo otwieranych pokryw, urywających się rączek transportowych czy wypadających luf, jak to bywa w CA

-Całkiem dobre bebechy PJta, u mnie siedzi tylko aluminiowa głowica tłoka i śmiga elegancko na M130 i 9,6V Sanyo RC

-Za zaoszczędzone pieniądze można kupić KOMPLETNY tuning na częściach Systemy, w tym precke, silnik Magnum i porządną baterię

-PJ jest lepszym odzwierciedleniem oryginału, no ale srebrna podstawa muszki razi i wymaga liftingu wizualnego

-PJ daje elektrycznego BOX'a, który i tak wymaga przeróbek, gdzie w CA dostajesz tylko zwykłego maga do M4/M16..., dodatkowa zaleta BOX'a- mieści się 12V Sanyo RC 3600mAh :)

 

Nie wiem co jeszcze mogę napisać, acha, nie wzioł bym GP, bo ma GB V2.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Powody dla których bym nie wziął PJ, a wziąłbym CA.

- srebrny "pierdolnik" w PJ

- marka CA, PJ to nadal chińczyk, gdzie jakoś wykonania i części nie jest taka jak powinna być

- lepsze bebechy na starcie w CA

- rączka transportowa też się urywa w PJ, więc nie ma tutaj różnicy

 

 

PJ jest lepszym odzwierciedleniem oryginału ? Niby w którym miejscu, skoro PJ to kopia CA?

 

Powodem dla którego lepszym rozwiązaniem jest PJ to tylko i wyłącznie cena.

 

Mam CA249 MK2 jako pierwszy w kraju, czyli od 2006 roku, oprócz tłoka jeszcze nic się nie rozwaliło. Drugi raz kupiłbym to samo.

Link to post
Share on other sites

Kolega men3L nieźle mnie ubawił... :wink:

Miałem to "cudo" - a w zasadzie jeszcze mam tyle, że obecnie zbiera kurz w garderobie... I jest to właściewe miejsce dla niego.

Matko, już o tym pisałem - to zwykła "kicha"!!!

 

No dobra, może nie kicha ale bardzo przeciętna replika, bardzo - zdecydowanie nie spełnia oczekiwań dla broni wsparcia. Przy swojej masie na tyle "rozdygotana" że strach z tym biegać...

O wyłamującej się lufie o byłe krzak też szkoda gadać.

Krótko: zbyt niedopracowany i z kiepskich materiałów poskładany by go używać bezstresowo i jednocześnie zbyt tandetni jak na replike kolekcjonerską - NIEPOLECAM!

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Jak się ma dwie lewe ręce, to i Inokatsu cię nie zadowoli.

 

Dziwne, z zewnątrz mi jeszcze nic nie odpadło, a z bebechów padł tylko silnik, no ale bagatela te 50tyś przemielił, jak na zwykłego chińczyka dobry wynik.

 

Co do srebrnego pierdolnika - zamalowałem, bo jest kiepski, ale CA jest cały czarny, i ma ZnAl'owe body. Piotrek&Jacek się postarał, i dał stalowe.

Więc raczej PJ nie jest taką idealną kopią CA :]

O tych bebechach na starcie w CA bym się kłócił.

A, no i czasem bipod sam sobie wyskoczy, jak konkretnie w coś zaryje.

 

PJ jest fajny, jak się lubi trochę pogrzebać, by się trzymał jak na karabin przystało, fakt, w stocku nie powala.

 

Joł. A i miło mi, zawsze staram się być chodź trochę zabawny ;)

Edited by men3L
Link to post
Share on other sites

A okładzina chwytu przedniego nie odpada, lufa nie przestawia/przekręca się - nie ma luzów, rączka transportowa nie "wylata", uchwyt mocujący okładziny chwytu przedniego nie wykruszył się jeszcze, lufa wewnętrza jest stabilnie mocowana, kolba i dwójnóg nie luzują się...itd.?

 

To nie złośliwość z mojej strony.

Ja też sporo w niego włożyłem i gdy w końcu urwałem lufe - a nie rzucam rkmem czy dwie lewe też nie mam - to się wkułem i kupiłem inny...

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites
A okładzina chwytu przedniego nie odpada, lufa nie przestawia/przekręca się - nie ma luzów, rączka transportowa nie "wylata", uchwyt mocujący okładziny chwytu przedniego nie wykruszył się jeszcze, lufa wewnętrza jest stabilnie mocowana, kolba i dwójnóg nie luzują się...itd.?

 

Dokładnie tak.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wybrałem i wybrał bym jeszcze raz CA. Mam, a raczej była to kiedyś MK II.

Lata to już ponad rok na M150 na zwykłym silniku i batce 9,6V, jeszcze nie miałem żadnej awarii.Niejeden raz wywaliłem glebę z tą repliką i nic nie odpadło,ani się nie ułamało, i o dziwo bolce od utrzymania dwójnogu w pozycji jeszcze spełniają swoją rolę czego niemożna powiedzieć o PJ.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Może odgrzebuję(nawet na pewno) temat, ale mam pytanie: jak na dzień dzisiejszy mają się m249(interesuje mnie "PARA") jeśli chodzi o wykonanie przez różne firmy? Jeżeli jest na ten temat coś aktualnego na forum - prosiłbym o link (sam nie znalazłem :icon_cry: ) Czy repliki są warte swojej ceny w porównaniu do innych(np. CA vs PJ)?

Edited by pszem
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

PJ ma pseudo bore-up (cylinder,wyciszone głowice),lepszy silnik (cymy),baterię FireFox 9,6v w zestawie.Powiem tak,jak masz zamiar tuningować to kup A&K jeśli nie PJ,bo ma nieco lepsze bebechy.

 

PS: Jak masz zamiar kupić nowe M249 to wstrzymaj się jakiś czas bo wychodzi teraz nowa nieco ulepszona wersja.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...