Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SCAR-L [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie, rozwiązałem problem z kolbą, nie wiem na jak długo, ale działa i nie jest to patent z paskiem.

 

Zaczynamy:

 

1. W wolnej dziurze na dole(tej obok kabla) powinna siedzieć czarna śruba. Wpadłem na pomysł, że nie musi, więc w kolbie wywierciłem pustą dziurkę na górze.

 

imgp3263.th.jpg

 

2. Następie znalazłem śrubę, która ma taki sam gwint ale jest dłuższa, metodą prób i błędów dobrałem odpowiednią. Kolbę złożyłem i śrubę wkręciłem przez dziurkę.

 

imgp3262e.th.jpg

 

3. Trzeba uważać, żeby nie przekręcić. Podejrzewam, że z względu, że jest to tylko plastik, może pęknąć znowu przy łbie śruby. Ale to wyjdzie w praniu. Jak na razie jest cudownie.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Takie pytanie, nie śmiejcie się.....

 

Może ktoś zrobić zdjęcie komory hop-up? U mnie jest metalowa, podobno od spr-a z g&p i ta "podobno" nie pasuje do SCARA a u mnie śmiga. Mam gumkę systemy, lufę JBU 6.03 i kulki madbule 0.28 i to śmiga nieźle, całkiem fajnie można rzec. Można słyszeć że komora jest do kitu, u mnie brat ma mkę, BOYI, ok 400fps, precka Madbula i gumka g&g, komora stock, zasięg porównywalny z przewagą dla mojej.... Sam nie wiem, jedyna komora to ta ok CA i tylko ta podejdzie?

Edited by TomcioASG_JRG
Link to post
Share on other sites

3. Trzeba uważać, żeby nie przekręcić. Podejrzewam, że z względu, że jest to tylko plastik, może pęknąć znowu przy łbie śruby. Ale to wyjdzie w praniu. Jak na razie jest cudownie.

 

użyj podkładki takiej żeby rozłożyła naprężenie na większej powierzchni wtedy masz pewność że nic ci nie pęknie a będziesz mógł użyć większej siły do przykręcenia...

 

i dziękuje panowie za link, prawdopodobnie pod koniec sezonu zrobię mały tuning SCARa w planach mam owy BoreUp, tłok, okablowanie i może silnik ale to zależy od funduszy bo jeszcze trzeba zrobić z niego jakiś mocny współczynnik do lansu, przynajmniej z +60 :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
użyj podkładki takiej żeby rozłożyła naprężenie na większej powierzchni wtedy masz pewność że nic ci nie pęknie a będziesz mógł użyć większej siły do przykręcenia...

 

 

Wiesz, o tym nie pomyślałem, wypróbuję :P

Link to post
Share on other sites

1. Komora HU jest ok.

2. Z dyszą może być różnie(to się nazywa chińska produkcja). U mnie jest szczelna.

3. Kultura pracy GB jest niska.

4. Pakiet jest do kitu sypnął mi się po 2-óch miesiącach.

5. Tłok nadaje się bardziej do cymy niż tej chińskiej sprężyny. Stracił zęby po dwóch miesiącach.

6. Obie głowice można zastąpić wyciszonym zestawem elementa. U mnie śmiga narazie zero uszkodzeń. Tak wiem to gówno.

7. Zębatki nie zazębiają się zbyt cicho mimo podkładkowania.

8. Kable lepiej wymienić.

9. Z zębatkami jest różnie u mnie narazie są całe i mają zero śladów zużycia.

10. Selektor ognia jest nietypowy.

Link to post
Share on other sites
Czy wasze repliki też co kilka strzałów wywalają 2 kulki na raz, na singlu?

Nie ja tego problemu nie mam. Miesiąc temu postanowiłem zrobić water testa. Co najciekawsze w moim chińczyku wszystko jest szczelne. A na chrono widzę 395.8 FPS. Ale to było na stockowych częściach. Teraz czekam na tuning systemy. Ciekawe czy krakman wyśle to w ten piątek czy muszę czekać do nast. tygodnia.

Link to post
Share on other sites

Może po prostu ten guarder jest lekko za ciasny i musi się dotrzeć. Jedna kulka czasami nie przejdzie i wtedy pyka dwoma. Dobrze myślę? Szczerze mówiąc moją następną repliką raczej chińską będzie kałach. Na scarze trochę się zawiodłem zwłaszcza na punkcie GB, który na stocku jest po prostu trupem. Gdyby ta nieszczęsna komora z którą raczej problemów nie ma i jeszcze ta długa dysza to scar bylby dobrym wyborem. Niestety tutaj przesądza brak części typu borek do niego tak dla przykładu.

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie - strzela strzał za strzałem, tylko czasem podaje po dwie kulki. Na początku używania też się to zdarzało - przestrzelanie rozwiązuje z reguły problem.

 

Muszę zamówić tą cholerną dyszę do GR-25 i kombinować, bo na sprowadzanie bore-upa nie mam kasy...

Link to post
Share on other sites

Niestety to się nazywa polska czyli brak produktów. Kajor a mam jeszcze do ciebie pytanie, w którą stronę odkręca się tłumik płomienia, chcę go ściągnąć, ponieważ planuję trochę dłuższą lufę. Ale po co ci nowa dysza, przecież ta od boya jest dobra, mojemu kumplowi śmiga na tej samej gumce co ty masz i jakoś nie ma dubli.

Link to post
Share on other sites
Czy ktoś wie czy można gdzieś kupić sam selektor ?

Nigdzie...

 

w którą stronę odkręca się tłumik płomienia,

W prawo. Tak jak kręcą się wskazówki na zegarku.

 

 

U mnie lecą po dwie-trzy kulki na singlu... Coraz bardziej mnie ten gumiacz denerwuje...

Link to post
Share on other sites

Tak sobie myślałem. A po co zmieniać komorę HU? Przecież ta jest b. wytrzymała i w dodatku prostrza w budowie.

 

Wytrzymała nie jest. Drugi egzemplarz u mnie z uszkodzonym "pierścieniem" który trzyma pokrętło regulacji HU na swoim miejscu. Przy czym w jednym nie wiem jakim cudem zgubiono pokrętło które tak po prostu wypadło od wibracji które generuje GB :strach: Nie wspominając o tym, że wszędzie musi być teflonfix.

 

Co ciekawe z komorą nic nie da się zrobić. Gdzieś czytałem, o człowieku który eksperymentował z dyszą i komorą CA oraz Dboys. Ich mieszanie powodowało dziwne anomalia i ogromne nieszczelności. Więc kicha ;-)

 

Pozdrawiam,

Pain

Link to post
Share on other sites

Mój czasem pyka po dwie kulki, ale dopiero od wczoraj, po zmianie gumki na silikonowego guardera (który nawiasem mówiąc jest zajedwabisty). Myslę, że po prostu musi się trochę wyrobić.

ale czorną czy białą bo ja też sobie wymienie...

 

a druga kwestia co do wymian to mam pytanko

bo mam zamiar kupić sobie za pare dni tłumik dźwięku o dł. 110mm i wymienić sobie lufę na Madbulla Black Pythona 363mm jak już to ustaliliśmy to z przedłużką wchodzi tam bez problemu i jeszcze zostaje troszke miejsca więc nawet jak będe przykręcał tłumik bez przedłużenia to powinno się schować.

 

Tyle że jak przykręciłem tłumik do przedłużki to mi kopara opadła bo pierwszy raz zobaczyłem w realu moją BLIZNE a la parasnajpa :strach: i wszelkie moje postanowienia noworoczne że nie zrobie parasnajperki ze SCARa wysłałem na wakacje :mrgreen: .

 

Jak już pewnie się domyślacie że jak już mam wolnej przestrzeni 270 po stocku + 100mm czy więcej (nie chce mi się sprawdzać) przedłużenia + 110mm tłumik to wyobraziłem sobie tam 455mm black pythona a nie 363mm ;-) i tu się pojawia pytanko czy te brakujące mm nie będą zakłucału dalszego lotu po za lufą a dalej w tłumiku?? I co najwazniejsze czy na tym zestawie cylindra to pociągnie (bo mam zamiar sprowadzić Bore-Up ale kiedy to będzie to tego najstarsi górale nie wiedzą)

 

odrazu odpowiadam że NIE nie kupie innej lufy bo tylko mnie na taką stać a uważam że za te pieniądze to i tak jest niezły produkt

takie tam małe sprostowanie :-F

 

a co do tłumika to to ten :mrgreen:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=5013

jak to bywa w pro-armsach wew. jest coś na podobieństwo pianki tapicerskiej tudzież pianki przypominającej tą stosowanej w izolacjach rur cieplnych, ale moge się mylić

Edited by Damiano
Link to post
Share on other sites

Zapodaj zdjęciem z tłumikiem ;)

 

O tym bore up do SCAR dużo nie wiadomo, po za faktem, że istnieje. Czysto teoretyzując będzie tam cylinder typu "1"... Na pewno nie "0" (CA Bore Up SCAR L, a Classic'owski SCAR ma typ 1. Przy tej długości lufy potrzebny Ci cylinder typu 0. Inaczej będą dziać się dziwne rzeczy, i efekt modyfikacji może być odwrotny do oczekiwanego. ;)

 

Pozdrawiam,

Pain.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nadal będą dublety to po paru takich "splujkach" może Ci zrobić kaszę mannę z wypełnienia, po czym kulki w ogóle nie będą go opuszczać, a jedynie masakrując wypełnienie tłumika. Rozwiązanie - www.silesia-factory.pl ;)

Link to post
Share on other sites

Przy tej długości lufy potrzebny Ci cylinder typu 0. Inaczej będą dziać się dziwne rzeczy, i efekt modyfikacji może być odwrotny do oczekiwanego. ;)

 

 

A powiedz mi czy jak bym ( i czy to się da tak i czy pasuje jakiś) wymienił cylinder na typ 0 (będe naprawde wdzięczny jak ktoś by mógł mi podać jakiś link do takowego cylindra) to przy preclufie 455mm odczuje po za celnością to jakiś dodatkowy zasięg?

 

Bo teraz na moim SCARze przy stockowej lufie 270mm i z bebechami od KRAKMANA zasięg wynosi około 35m skutecznego do 50 jak się weźmie poprawke. Zakładam że jak wymienie na 363mm 6.03mm to precyzja i minimalnie zasięg się porpawi ale jak dało by się wstawić cylinder 0 i 455mm to czy będzie to jakaś powalająca różnica. Czy przy takim ustrojstwie będzie to 50 pare metrów skutecznego zasięgu czy mam o tym zapomnieć i pozostać przy 363mm czyli max jaki moge wstawić na typ 2 i cieszyć się z tego co mam?

Link to post
Share on other sites

A powiedz mi czy jak bym ( i czy to się da tak i czy pasuje jakiś) wymienił cylinder na typ 0 (będe naprawde wdzięczny jak ktoś by mógł mi podać jakiś link do takowego cylindra) to przy preclufie 455mm odczuje po za celnością to jakiś dodatkowy zasięg?

Jeżeli ten BU jest standardowy to zwykły cylinder o poszerzonej średnicy. Np taki <Link> Długość lufy a zasięg? Jedni mówią, że tak, inni że nie :roll: Ja tam różnicy dużej nigdy nie zauważyłem :roll:

 

 

Bo teraz na moim SCARze przy stockowej lufie 270mm i z bebechami od KRAKMANA zasięg wynosi około 35m skutecznego do 50 jak się weźmie poprawke. Zakładam że jak wymienie na 363mm 6.03mm to precyzja i minimalnie zasięg się porpawi ale jak dało by się wstawić cylinder 0 i 455mm to czy będzie to jakaś powalająca różnica. Czy przy takim ustrojstwie będzie to 50 pare metrów skutecznego zasięgu czy mam o tym zapomnieć i pozostać przy 363mm czyli max jaki moge wstawić na typ 2 i cieszyć się z tego co mam?

Powalająca różnica będzie już wtedy gdy zmieni się lufę Dboys, na np 6.08 czyli m.in. stock z CA ;-) Tutaj nikt nie wybierze za Ciebie. Ja bym proponował zobaczyć jak ten BU działa na tej lufie co jest i potem się zastanawiał czy warto inwestować dalej w cylinder i lufę ;-) Z chinolami różnie bywa i wcale nie jest powiedziane, że ten BU będzie działać :roll:

 

Pozdrawiam,

Pain

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...