Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki GFC


Recommended Posts

Ja je testowałem na swojej działce. Poniżej przedstawiamn spostrzeżenia, ale w takiej formie jak napisałem na forum swojej ekipy.

 

Witam, dzisiaj przy zakupach w GF dostałem próbki nowych kulek GFC. Są droższe od kulek Gunfire lecz przy porównaniu przez lupę i polizaniu, te nowe są bardziej gładkie i nie ma takiego dzyndzla jak w przypadku kulek GF.

 

Dzisiaj na działce po testuje i podzielę się z wami opinią.

 

Kulki te nie są produkowane w Chinach, lecz w Korei. Jak już wspomniałem są droższe.

 

Wdg informacji podanych na stronie średnica kulki to: 5,930 z tolerancją +/- 0.015mm

 

Ciekawe są kulki w kolorze czarnym gdyż praktycznie przy tak dużej prędkości z jaką wylatują z lufy ich nie widać.

 

 

 

A więc.

 

Broń wstawiona w imadło. Hop up nie ruszany. Kulki GunFire 0.25 lecą na odległość 52m w momencie dotknięcia z ziemią.

Kulki GFC 0.23 lecą na 53,4 m w momencie dotknięcia z ziemią.

Kulki GFC 0.25 lecą na 58,7 m w momencie dotknięcia z ziemią.

 

Z całą pewnością, mogę powiedzieć, że kulki GFC latają dalej i celniej niż Gunfire.

 

Wszystko się okaże co do jakości kulek po jakichś 4 miesiącach, gdyż pierwsze partie są zrobione jak najlepiej, aby wyrobić sobie renomę.

Link to post
Share on other sites

Testowałem akurat Gunfire, bo tylko je wziąłem z domu i na pewno mogę powiedzieć, że te nowe są lepsze. Jeżeli chodzi o excele, blastery Xtreme itp. to najwcześniej sprawdze po 8 sierpnia, gdyż w tą sobotę wyjeżdżam, a na działkę nie będę miał okazji pojechać.

 

Podejrzewam, że kulki GFC są także lepsze od blasterów, gdyż na jednej z parti blasterów miałem 3 zacinki na jednego hi capa. Cieszę się, że nic się nie stało z GB. Z GFC wystrzelałem 300 kulek w karton na full auto i nie było ani jednej zacinki. Także pod względem zacięć, GFC są lepsze od blasterów, pod innymi względami nie wiem...

 

Resztę podam po powrocie.

Edited by Blad
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja zakupiłem sobie jedną paczkę czarnych oraz białych 0,25 dla sprawdzenia. Ogólnie jakość kulek jest zadziwiająco dobra. Mam lufę precyzyjną SRC, a kumpel Systemy i na obu latają świetnie. Szczerze mogę polecić, zarówno białe jak i czarne.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Barol korciło mnie więc sprawdziłem...

 

22.07.08 napisałeś:

I obiecałem sobie ,że w Gunfire nie będę kupował. Co z tego ,że super zniżki i sklepy,jak takie coś się dzieje!

 

A dzień później piszesz... (co wynika z kontekstu) ze chcesz jednak coś kupić w Gunfire... Trochę mnie to śmieszy...

 

Ale żeby nie było OT to dołączam się do prośby o testy czarnych kulek GFC, szczególnie 0.25g.

Link to post
Share on other sites

Esco napisałem już, ze czarne są bardzo dobre. Nie wiem na czym mają polegać testy, ale kulki lecą ładnym torem i nie miałem ani jednej zacinki na 6.03. Nie ma widocznego szwu (nawet takiego jak na blasterach). Czarny kolor to fajny bajer, czasami na prawdę może pomóc w pozostaniu w ukryciu.

Link to post
Share on other sites

Opcja edycji zniknęła dlatego pisze drugiego posta pod rząd.

Zrobiłem dokładny test kulek polegający na porównaniu GFC czarnych i białych, z Xtreme precision oraz blasterami (wszystkie 0,25).

 

AKSU z m110, precką SRC 250mm. Nie wiem ile fps, ale wszystko jest dość szczelne.

 

Kałaszka umieściłem w imadle, na odległości 40m ustawiłem tarczę w postaci pudełka po butach.

 

Wynik mnie torszkę zaskoczył:

- Blastery, których do niedawna używałem miały najgorsze skupienie- 8/10 kulek trafiło w pudełko.

- Xtreme trafiły wszystkie (wystrzeliłem sobie z 20 kulek).

- GFC również trafiły wszystkie, a rozrzut był identyczny jak w powyższych- kulki mieściły się w kole o promieniu około 20cm.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A jak myślicie? Czy te GFC będą lepsze od Gold Fire? Bo z pejotek zamierzam kupic dobre kulki poniżej grosz sztuka ;) i myślę o Gold Fire na Gunfire(zaskakująco tanio-nie wiem czy to nie podróbki), lub GFC na gunfire/innym sklepie.

 

P.S: mam AK 47 cyma stock elementy(lufa 45cm 6.1)

 

P.S2: czy można dostac GFC(jeśli okażą się lepsze) w większej pace niż 2k???

Link to post
Share on other sites

W G36C JG (gumka fioletowa promyka, precka JBU) i M4 Boyi ( guma guardera i precka elementa, gb z M110 ok 360 fps) i wielu replikach latają super.

 

Ale moje M15A2 car CA (gumka HU DF, komora KA i preca Promyka) jak i kumpla M15A2 car CA (pełen stock) - zbyt słabo je podkręca przez co zasieg jest kiepski.

 

Co ciekawe nie odnotowaliśmy żadnej zacinki na lufach precyzyjnych zarówno 6,04 (Element) jak i 6,03 ( Prometheus, JBU)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ja używałem gulek GFC 0,25g czarnych w G3SG1 JG przy lufce Systemy 6,04mm i gumce systemy. Przy ogólnych strzelaniach i zabawie hopupem bezproblemowo wystrzeliłem 1k i nie miałem problemów nawet przy maksymalnie wkręconym HU.

Edited by Darg
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

TM P90 stock - latają bardzo dobrze. Hop kręci bez problemu. Są trochę mniej gładkie o TM'ów (ciężej włażą do maga) Wystrzelone 3,5k. Zacięć zero. IMO najlepsze 0.25 dostępne w GunFire. Na razie pozostanę przy nich - sprawdze jeszcze w precce.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja też wpadłem na pomysł przetestowania kulek GFC - czarne 0,30 oraz - białe 0,20

 

Skusiła mnie cena (szczególne tych czarnych) i postanowiłem sprawdzić jak się to ma do jakości wykonania...

 

Po wystrzelaniu ok 1k - 0 zacięć ( SYSTEMA 6,04)

 

Trochę średnio przyjmowało je HU - w mojej ocenie słabiej wypadły od Goldenball.

 

I wszystko było by cacy gdyby nie fakt, że są strasznie słabe tzn. pare osób się skarżyło że dostają odłamkami odbitymi od ścian! Porównałem GFC do Goldenball i G&P

- metodą trochę łopatologiczną ale myślę, że miarodajną tzn. ww. kulki zgniotłem w kombinerkach (starając się zachować podobny nacisk) i okazało się, że kulki od GFC najzwyczajniej się kruszą na drobiny a pozostałe pękają na pół krusząc się przy tym w małym stopniu! W efekcie rozgrywki CQB robimy popłoch strzelając po ścianach co jest dość niebezpieczne (rozpryśnięte drobiny kulek lecące pod różnymi kątami mają większe szanse na dostania się np. pod okulary, otwory wentylacyjne w goglach a nawet w otwory siatki maski)

 

Zrezygnowałem z kulek od GFC właśnie z tego powodu i osobiście ich nie polecam a szczególnie w rozgrywkach CQB :-F !!

Edited by bobi_bb
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...