Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Szukał, szukałem i nie znalazłem. Mam zamiar kupić sobie G36. Znalazłem ładownice do magazynków do G36 i zonk... Bo teraz pojawia sie pytanie: do czego podczepić te ładownice?? Jakie kamizelki noszą w BW? Bo coś mi sie nie wydaje by używali tych paso-szelek.... :)

 

Szukałem również zdjęć w necie to wyszło że ich kontyngent w Afganistanie nosi jakiś system modularny w kolorze zielonym:

 

bundeswehr_400q.jpg

 

Do czego mogę podpiąć te ładownice??:

 

http://armyworld.pl/product-pol-27-Ladowni...n-oryginal.html

 

pozdrawiam Pasti

Link to post
Share on other sites
  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. http://www.awr.one.pl/viewpage.php?page_id=9

 

źle Ci się wydaje, że nie używają paso-szelek.

 

Na stronie masz też artykuły na temat alternatywnych systemów.

 

2. Kamizelka z fotografii to nie standard - trafiła do armii w pewnej ograniczonej partii, głównie do żandarmerii (wersja oliwkowa) i jednostek specjalnych (wersja we fleck). Jej producentem jest Tasmania Tiger:

 

http://www.tasmaniantiger.tatonka.com/

 

http://intranet.tatonka.com/infosys/infocg...tintt3.dll?7612

 

Kamizelka to hybryda - część ładownic naszyta jest na stałe, część jest doczepiana.

 

A tak nawiasem to słabo u Ciebie z szukaniem ;), tym bardziej, że nie znalazłeś "niemieckiego" podforum gdzie masz odpowiedź na właściwie wszystkie swoje pytania.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

I trzeci (+ew. czwarty spakietowany) w karabinie. Osobiście mam wrażenie, że oni za długo nie mieli do czynienia z realnymi warunkami, a na poligonie to im wystarczało - coś więcej to zbędny bagaż.

 

Trochę offtop, ale kolega mi ostatnio wyjaśnił, czemu w WP przez długi czas były 3 magi do AK jako norma. Ponoć - jak go w podchorążówce uczyli - taka ilość starcza na ok. kilometr natarcia przy średnim natężeniu ognia. Według normy / instrukcji naturalnie.

 

Znaczy BWP wysadza desant, i całość hej do przodu. Po kilometrze albo jest już po drużynie i jej BWP, albo zziajany desant dogania swoją pancerkę, włazi do środka i uzupełnia amunicję z zapasu w wozie.

 

Rzecz jasna nie wiem, jak to było naprawdę, więc za ile kupiłem, za tyle sprzedaję...

Link to post
Share on other sites

Szkoła jest taka - na pasie są cztery ładownice + jeden magazynek w broni. Ładownice dopina się z przodu pasa, więc lewa ręka ma dostęp do wszystkich czterech. Resztę magazynków nosi się w naddupniku. Zmieniony jest więc schemat brytyjski - ładownice na bokach, po lewej masz primary, a po prawej secondary, na schemat - magazynki primary z przodu na pasie, secondary w cargo (zazwyczaj przypiętym z lewej strony). Efekt jest taki, że lewa ręka ma dostęp do wszystkich magazynków (!), bo i te w ładownicach łatwo wyjąć, i te z cargo w krytycznej sytuacji (a nie tylko do tych po lewej stronie jak w schemacie brytyjskim).

 

Zmiana wynika prawdopodobnie z rozmiaru magazynków do G36 - są grubsze i w ładownicy sie ich tyle nie mieści (w schemacie brytyjskim w jednej ładownicy pod słabą ręka - do szybkiej wymiany, masz sześć magazynków i to na ilość magów primary starczy).

 

Obecnie, po wdrożeniu systemu IdZ schemat nieco zmodyfikowano i dodano dwie podwójne ładownice - dopina się je skrajnie po bokach, obok ładownic pojedynczych. W ten sposób ilość magazynków dostępnych dla lewej ręki to 6 - reszta dalej w torbie uniwersalnej.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, regulaminy i przepisy się zmieniają. Polemizować można długo. Dostępne są coraz to nowsze instrukcje oraz zdjęcia w internecie, ale moja wiedza opiera sie przede wszystkim na informacjach uzyskanych z pierwszej ręki, od znajomych którzy służyli, bądź są jeszcze w czynnej służbie, nie tylko na terenie niemieckich poligonów.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się - dużo zależy od jednostki - są takie gdzie żołnierze dostają dwie ładownice, są takie gdzie dostają cztery. Niezależnie od ilości regulamin mówi, żeby ładownice zaczepić blisko, po obu stronach klamry pasa.

 

A tu przykład konfiguracji, o której pisałem (cztery ładownice pojedyncze, i cargo przesunięte na lewą stronę):

 

fotxe7.th.jpg

 

ZDJĘCIE CAŁEGO PLUTONU

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

 

Trochę offtop, ale kolega mi ostatnio wyjaśnił, czemu w WP przez długi czas były 3 magi do AK jako norma. Ponoć - jak go w podchorążówce uczyli - taka ilość starcza na ok. kilometr natarcia przy średnim natężeniu ognia. Według normy / instrukcji naturalnie.

 

Znaczy BWP wysadza desant, i całość hej do przodu. Po kilometrze albo jest już po drużynie i jej BWP, albo zziajany desant dogania swoją pancerkę, włazi do środka i uzupełnia amunicję z zapasu w wozie.

 

Rzecz jasna nie wiem, jak to było naprawdę, więc za ile kupiłem, za tyle sprzedaję...

 

 

prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku

 

4 magazynki to masz na ćwiczeniach a jak jest W to zakładasz dwie ładownice i masz 7 magów

Link to post
Share on other sites

Nie - te podane przez Ciebie to podróba - syf jakich mało.

 

Podkłady na rangershopie masz tutaj:

 

http://rangershop.pl/product-pol-3600-Elem...-FLECKTARN.html

 

http://rangershop.pl/product-pol-3595-Elem...-FLECKTARN.html

 

Tyle, że nie ma pewności, że będzie to oryginalny KHS/Sierra :?.

 

Ronin

 

To pierwsze co dałeś to chyba jakaś "dopinka" do pasa :) . Ale tez miło wiedzieć.

 

pozdrawiam Pasti

Link to post
Share on other sites

Gdzieś mi się jeszcze obiło o uszy, że jeden zapasowy magazynek dodatkowo jest noszony w plecaku. Tak na wszelki wypadek.

 

PS

Gdzie znaleźć jakąś fajną, zgrabną "połówkę" żeby móc do niej spakować sześć magów od Gieni?

Edited by Kantek
Link to post
Share on other sites

prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku

 

4 magazynki to masz na ćwiczeniach a jak jest W to zakładasz dwie ładownice i masz 7 magów

 

Odpowiedź na pytanie ile magazynków powinna się znaleźć u producenta. Trzeba zapytać ile magazynków dostarcza wraz z karabinem. Dodatkowo można się posiłkować jednostką ognia dla G36, która powinna wynosić tyle ile pojemność magazynków (przynajmniej tak było w WP).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...