Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKMS by G&G


Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mocno różni sie od AKMa CYMY?
Czy mocno to nie wiem, ale się różnią.

Różnice:

- Kolba

- Brak szyny w G&G na celownik.

- Ładniejsze drewna w G&G, sklejkowe.

- Brak śrub pod podstawą szczerbinki w G&G. Co sugeruje, że AKMS rozkłada się jak prawdziwek (jak VFC i Boyi).

- Magazynek. Lepszy blaszany, niż brzydki cymowski pseudo-bakelit.

- Suwadło. W G&G wygląda na typowe dla AKM/AKMS. W Cymie jest zwykłe od AK tylko pomalowane.

 

Reszta wygląda podobnie, ale może być wykonana z innych materiałów (stal).

Link to post
Share on other sites
Brak śrub pod podstawą szczerbinki w G&G. Co sugeruje, że AKMS rozkłada się jak prawdziwek (jak VFC i Boyi
AKMS to zapewne, tak jak wcześniejszy AIMS, kopia Guardera/Inokatsu/RMW - oznacza to obecność śrubek w dużej ilości.

 

Ładnie to przedstawia poniższy obrazek:

inswt7zkhcq4.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Mocno różni sie od AKMa CYMY? :mrgreen:

 

Hihi, żartowałem, różnice jakościowo-estetyczne widać na pierwszy rzut oka...

Zresztą po za ABSem imitującym drewno w moim ak47 za wiele dobrego o wyglądzie kałaszy CYMY nie można powiedzieć...

 

Co w środku AKMSa to się pewnie okaże, jak ktoś to kupi i rozłoży...

Link to post
Share on other sites

Mogę powiedzieć, że karabin wygląda bardzo realnie. Słuszna waga, wkońcu wszysko z metalu ( oprócz plastikowego maga :-o , lekkie przegięcie z tym magiem ;/) Każdy kto kupi tą replikę będzie chciał mieć maga stalowego ( +100 zl) Realność Celująca. Co do strzelania nie mam jeszcze zdania bo nie mam batki, ale dam znać. :killer:

 

P.S nie rozkładam bo szkoda gwarki. Co jest w środku to sobie możesz poczytać w danych karabinu :D

Edited by MS Commando
Link to post
Share on other sites

Każdy kto kupi tą replikę będzie chciał mieć maga stalowego ( +100 zl) Realność Celująca.

Bez przesady magazynki do AK nie kosztują 100zł chyba, że Hi-cap'y z TM lub CA...

Jakbyś mógł to napisz nam czy komora HU jest zgodna ze standardem TM i jak dostaniesz baterie- jak strzela.

Edited by pidżefjat
Link to post
Share on other sites

Przestrzelany hi-cap na batce 8,4 1100. Otóż, strzela porównywalnie z RK 103/4. Rof podobny/taki sam, moc także. Tyle tylko, że strzela kapeczke głośniej od Rk ( trzeba oba karabiny dokładnie przestrzelać, żeby to stwierdzić). Mag do złudzenia przypomina tłoczoną blachę,a może to jest ta blacha sam nie wiem, jeśli ktoś wie na pewno to niech da znać na temat tego maga.. O awaryjności napiszę za 5-10 strzelanek lub po większym przebiegu. Pozdrawiam.

Edited by MS Commando
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zatrzask wygląda na dość pancerny, kolba solidna.

Dużo cięższy od ak74 vfc.

Drewienka ładniejsze niż w vfc.

Nie wiem skąd u kolegi wziął się plastikowy mag, polecam niezawodny test na wykrywanie metalu czubkiem języka.

Mag jest z blachy i jest to chyba najładniejszy mag do ak na rynku asg. Blacha ładnie się mieni, tak w "benzynkę".

Części są ciut gorzej spasowane niż w VFC, jest kilka dziwnych szpar i rzecz najweselsza - szczerbinka, przy zerowym ustawieniu, nie "leży" na podstawie szczerbinki, lecz "wisi" w powietrzu. Poza tym jest brzydka, tandetna jak w cymie i od razu do wymiany.

Zamek też jakiś niedorobiony, wygląda jak zamek od 47 lekko przytarty pilnikiem w miejscu w którym powinno być wyżłobienie.

 

Jeszcze nie miałem czasu postrzelać. Mimo niedoróbek jestem zachwycony. Kawał kałacha.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja mam pytanie. Czy dałoby radę, właśnie tego AKMS'a, przemienić w zwykłe AK ze stałą kolbą? Chodzi mi o dokupienie zestawu części drewnianych do zwykłego kałasza i zamontowanie ich w G&G. Wybaczcie moją niekompetencję i ewentualną niewiedzę. Nie wiem, czy z ostrą bronią można taki manewr zrobić, a tym bardziej z airsoftową.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Karabinek był na hrono gunfirowskim i wykazał średnią 310 fps zamiast tych 350-360. Przestrzelane 6k i zero defektów. Używam batki 8,4 na 9,6 przestrzelałem hi-capa, ale to za mało żeby stwierdzić, czy wytrzymałby gb. Czasami przy przeładowaniu zamkiem regulator hopa zeruje się :) Dołaczam fotki z akcji. Przy następnej okazji dam bardziej szczegółowe.

 

p.s na jednej fotce zapomniałem się z paluszkiem :)

 

 

http://images34.fotosik.pl/375/2a3c527bebd9a439med.jpg

 

http://images38.fotosik.pl/17/9556e3d84ba4dd69med.jpg

 

http://images39.fotosik.pl/17/5db490441e66715cmed.jpg

 

http://images23.fotosik.pl/281/2ab43f8b664d306fmed.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jak dla mnie jest to najlepsza replika kałacha jaka do tej pory wyszła

 

plusy

 

- wszystkie zewnętrzne elementy metalowe są stalowe (łącznie z lufą)

- większość z nich jest oksydowana a nie malowana

- magazynek jest metalowy

- metalowa jest również komora hop-up

- zatrzask kolby jest również stalowy i wykonany tak, że ciężko go będzie zniszczyć

- lufa precka 6.04

- łożyska metalowe z fosforobrązu

- solidny tłok i głowica tłoka

- drewna jak dotąd chyba najlepsze na rynku (ale i tak zamieniłem na ostre)

- można założyć rurę gazową bez żadnych przeróbek

 

minusy

 

- osłabiacz podrzutu jest zbyt gruby i nie wchodzi na niego bagnet (ale można założyć oryginalny)

- wycior jest do bani więc lepiej od razu wymienić na ostry (jest grubszy, dłuższy i nie lata luzem jak repliczany)

- szczerbinka jest od 47-ki ,a powinna być skalowana na 1000m a nie 800 (dlatego wisi w powietrzu)

 

to na razie tyle i parę zdjęć technicznych

 

http://picasaweb.google.pl/flachenty/AKMS#

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...