Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 gas blowback WA


Recommended Posts

  • Replies 762
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No, ja także na 0.25 (Guarder).

300 fps to jest na słabszym gazie HCF134a. Ja testowałem na greengas'ie od "UltraAir". :)

 

edit 1...

Czy zmiana kulek na cięższe, typu 0,3 lub jeszcze cięższe może wyeliminować problem podkręcania czy lepiej jednak zainwestować w lufę i komorę HU?

Testowałem:

0.2

0.23

0.25

0.28

0.3 :D

i...

Każda leci w kosmos, jednak pracuje nadal nad tym ;)

Jedynie komora od ProWina, której nie polecam ze względu na marną wytrzymałość i jakość gumki radziła sobie idealnie, dopóki gumka po 300 strzałach nie pękła i nie zaczeła znosić w lewo... :wink:

 

edit 2...

Tak przy okazji.

Czy jest ktoś zainteresowany magazynkami w cenie 230zł/sztuka? Oczywiście standardowe od WA.

Prosiłbym pisać w tej sprawie na PW, żeby OT nie było.

Edited by sebin
Link to post
Share on other sites

Oprócz tego ze jest wytrzymalszy niż stockowy (aluminium) to można regulować przepustowość gazu tzn można zmniejszać i zwiększać moc karabinku. Co myśle jest fajna sprawą, ale więcej będę mógł napisać po przetestowaniu tego "ustrojstwa" od kolegi. Być może ma jeszcze jakieś zalety, ale niestety moja wiedza na tym się kończy.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy opłaca się robić grupowe zamówienie z ratech,ponieważ na starej stronie pisało że zamówienia powyżej 200$ są gratis wysyłane,z tego co się od nich dowiedziałem to to że zaniżają wartość na fakturze.Jak zamówisz kilka luf kilka komór i kilka zestawów NPAS to na celnym to nie przejdzie jako gift poniżej 144euro.

Link to post
Share on other sites

Przy zmianie komory HU na tą z RATECHa też trzeba zmienić suwadło?

Bo z takimi informacjami się spotkałem.

Czy ktoś z Was zakładał albo posiada komorę ProWina, do której pasują lufy z elektryków?

Albo choć link do tej komory bo jakoś nie mogę jej wygooglować.

Link to post
Share on other sites

Przed chwilą testowałem giwerę z kulkami 0.30 Blastera - o dziwo HU zaczął działać.

Co ciekawe - przy kulkach 0,25 przy każdym ustawieniu HU kulki podkręcał do góry.

Więc przed testami na 0.30 HU ustawiłem na "0", kulii przy takim ustawieniu praktycznie wytaczały się z lufy, dopiero minimalne ustawienie Hu spowodowało że zaczęły latać w miarę dobrze.

Co prawda za dużo nie postrzelałem bo już gazu nie miałem ale jakieś 20 kulek poszło.

Niestety we znaki daje się bardzo krótka lufa, czasami kulki wylatywały z lufy roztrzaskane.

Ciągle nie mogę poradzić nić na chwiejne szyny RIS :(

Czy lufa 370 mm zmieści się do tej repliki czy raczej brać tą 300 mm?

Link to post
Share on other sites

Wally,

 

Odpowiadając na twoje pytanie, w swoim INO wymieniłem zarówno komorę HU jak i kompletny zespół bolta z suwadłem. Komora HU Ratech nie współpracuje zbyt dobrze ze stockowym.

Idąc dalej, mam system N.P.A.S., Ratech dopasowuje komorę HU pod ten system, także nie miałem większego wyboru, wymieniłem wszystko.

Poprosiłem fakturę na USD 50, bez problemu, koszty transportu USD 15.

Replika na nowych częściach kopie mocniej niż na stocku, wyraźna poprawa działania całego systemu, Co do jakości części brak zastrzeżeń, fanty warte swojej horrendalnej ceny.

Link to post
Share on other sites

A ja mam inny problem który zaczyna mnie już delikatnie ........ :???:

 

Cały czas mimo dokładnego czyszczenia magazynków gaz się ulatnia (delikatne syczenie), czy to z zaworu czy góra przez otwór. Stosowałem już taśmę do instalacji gazowych, smar silikonowy firmy "no name" do połączeń metal - guma przy sprężonym ciśnieniu i dalej objaw jest ten sam. Uszczelki nie są popękane, ani zniszczone a gaz ucieka.Zrobiłem mały testo napełniłem maga do końca i po godzinie nie było w magu gazu :wink: Nie wiem czy jest to wina magów ( w co wątpię bo mam 3 i w każdym jest podobnie), albo wina użytkownika :P Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...