Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 gas blowback WA


Recommended Posts

Tak jak Sebin napisał,ale z 3szt WOC z którymi ja miałem do czynienia wszystkie miały w stocku na lufie 269mmo średnicy 6.12mm ma około 380.

Ten Fighting Cat ma zapewne jeszcze krótszą lufę dlatego ma mniej fps.

WGC w żaden sposób nie ogranicza prędkości WOCów to polityka firmy G&P jest taka żeby produkować repliki które będzie można sprzedawać w krajach w których istnieją ograniczenia prawne,dlatego gaziaki tej firmy mają takie same prędkości w stocku jak i elektryki G&P.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 762
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Magazynki doszły, nawet tydzień na tą paczkę z HK nie czekałem.

 

Jeszcze ich nie napełniałem propanem, jedynie testowałem na sucho. Test w boju w sobotę/niedzielę.

 

Wykonane są ok, obudowa cała metalowa. Mimo tego wyglądają bardziej zabawkowo w porównaniu do magazynka GHK który przypomina dużo bardziej prawdziwy.

 

Mag 5KU jest też troszkę cięższy od magazynka GHK. Kartonowa paczka z 3 takimi ważyła 1.8 kg.

 

Do Inokatsu wchodzą bez problemu ( dużo lżej od magazynka GHK, tego muszę nie raz dobijać ), na sucho wszystko działa okej.

 

Na koniec kilka fotek, od lewej mag prawdziwy, w środku GHK, po prawej 5KU.

( sorki za jakoś, mam aparat jedynie w telefonie )

 

dsc02284l.th.jpg

 

dsc02286m.th.jpg

 

dsc02289k.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Mi już 2 poszły wiec wali mnie to, nie kupuje nowych. Naprawiłem swoją spinaczem :D No i mój tuning jest o dziwo bardzo wytrzymały.

 

Jak będę miał możliwość to wrzucę fotki żeby pokazać co i jak.

 

edit.

Zależy jeszcze gdzie Ci ta rączka pękła :)

Edited by sebin
Link to post
Share on other sites

Ok Panowie, na dniach planuje zakup M4 WOC,a dokladnie WOC12. M4 bede bral ze strony 'airsoftglobal'. Poczatkowo myslalem o INO ale $$$ zawarzyly na zakupach. Chcialbym zebyscie zweryfikowali czy dobrze dobralem czesci zewnetrzne, mam tu na mysli RASHandguard package:

http://airsoftglobal.com/product_info.php?...535cca7d92afde2

 

i czy ten Red dot sight bedzie dobry?

http://airsoftglobal.com/product_info.php?...535cca7d92afde2

 

Jedno jeszcze pytanie, czy zamawiajac M4 WOC ze strony WGC, bedzie ona miala ograniczone FPS jesli wysylka pojdzie prosto do Polski?

 

Dzieki za wszelkie odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Magi 5KU przetestowane.

 

Niestety, do Ino się nie nadają. Trzymają gaz, podają kulki bez problemu, niestety dawka gazu jest zbyt mała, przez co suwadło nie odskakuje prawidłowo do tyłu.

 

Zabawne było, gdy musiałem replikę przeładowywać po każdym strzale…

 

Pewnie wystarczy wymienić recoil spring, a zgaduje że w AGMie czy G&P będą działać bez problemów.

 

Zmierzyłem też Ino. Na stokowym suwadle, komorze, lufie i gumce RA ( hop ustawiony, nie chciało mi się odkręcać ) i kulkach 0.25 G&G ładne 420fps. ( chrono Guardera , mag GHK )

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Czy sprawdzał ktoś jak wygląda sytuacja z kompatybilnością WOC z szynami RIS/RAS innych producentów - konkretnie King Arms? Planuję zakup repliki szyny LaRue Stealth 12" ich produkcji, ale znajduję sprzeczne informacje co do rodzaju gwintu nakrętki lufy ('barrel nut'). Czy wersje 'ostra' i 'airsoftowa' faktycznie się różnią, a jeśli tak - którą zastosowano w korpusach G&P?

Link to post
Share on other sites

Ja mam ten sam problem z lufą komorą i gumką z RA-za całą Tajlandie nie chce podkręcać-nawet dorobiłem sprężynkę z długopisu żeby dociskała lepiej tą dźwigienkę i nic(testowane na kulkach od 0.20 do 0.36)Za to odkryłem lepszy motyw przy próbie wymiany gumki okazało się że ta co była w zestawie z komorą to zupełnie inna gumka niż ta którą zamówiłem z RA w zapasie.RA przycina lufy i stosuje do nich gumkę która ma wypustkę w kształcie "u" która trzyma lufę w pewnym dystansie.Zapas tego niema i przy próbie założenia zmienia nieco kształt.Testowałem też komorę z G&P z lufą i gumką z RA i to samo,kolega do komory z G&P wsadził lufę DF i stok gumkę i wszystko śmiga.Podejrzewam że to przycięcie lufy powoduje takie klocki-za niedługo zaopatrzę się w lufę z DF i z testuje.

Tak na marginesie to kupiłem cały komplet bolt z NPASem-i jestem nieco zawiedziony:

-połamałem już trzy plastikowe i jedną aluminiową dyszę(podejrzewam mag z GHK,po za tym jakość materiałów z jakich zostały zrobione to porażka-czekam aż dotrą zamienniki i dorobię z stali )

-tłok z NPASem nie pasuje do stokowej osłony dyszy(różnice w miejscu nawiercenia otworu pod bolec zabezpieczający)

Tak więc miesiąc użytkowania i Ra tech leży na półce i kurzem zalega.

 

 

Noah zmień sprężynę zbijaka na mocniejszą ja założyłem 120% to ledwo wystrzeliłem całego maga z WA a na 130% już nie cały-jak będzie podawać więcej gazu to może da rade

Edited by SARCO
Link to post
Share on other sites

Ja mam NPAS, plastikowy i stalowe suwadło ichże, śmiga z magami od GHK (musiałem "tuningować" każdy z zaworów w nich), śmiga we froncie z komorą od Pro-Wina, tą do luf od AEGa, i tak samo śmiga w 2 froncie z komorą G&P wraz z gumką od RA-Techa (przyciełem ją o te 2 mm) :)

Link to post
Share on other sites

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...6_srch_WA%20M4- przy samym gwincie.

Mój mag nie chciał pasować od samego początku-musiałem zedrzeć z niego całą farbę i trochę metalu a i tak go ciężko wsadzić w gniazdo,jak by tego mało było po wsadzeniu i zatrzaśnięciu trza go w dół ciągnąć bo podnosi bolt carier.

 

 

Takie małe sprostowanie(kolega mi zwrócił uwagę :-) ):

dla mnie pod pojęciem prawidłowo działającej komory HU kryje się to że podkręca gumkę do tego stopnia że szybują w niebo po kilkunastu metrach,natomiast komory z G&P i RA podkręcają (na full ustawieniu) kulki, na tyle skutecznie że potrafią one przelecieć po prostej jakieś 50-60 metrów i trafiać w singlu na tym dystansie w kartkę A4-potem opadają w dół.

Co do NPASa to to też jest fajny patent (poza tymi nieszczęsnymi dyszami), który pozwolił mi na obniżenie prędkości z 450fps w stocku do 350fps tak żebym mógł sobie poszaleć w budynku, do tego na tej prędkości przy stalowym suwadle odrzut spowodował, że większość osprzętu, który mam na QD zaczęła się otwierać, a w holo po kilku seriach baterie wypadły.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

 

Czy sprawdzał ktoś jak wygląda sytuacja z kompatybilnością WOC z szynami RIS/RAS innych producentów - konkretnie King Arms? Planuję zakup repliki szyny LaRue Stealth 12" ich produkcji, ale znajduję sprzeczne informacje co do rodzaju gwintu nakrętki lufy ('barrel nut'). Czy wersje 'ostra' i 'airsoftowa' faktycznie się różnią, a jeśli tak - którą zastosowano w korpusach G&P?

Odpowiadając na własne pytanie (a nuż się komuś przyda) - gwint mocowania lufy jest taki sam jak w elektrykach, pasują zestawy do Marui/G&P, w tym wspomniane szyny LaRue KA.

Link to post
Share on other sites

Ja mam NPAS, plastikowy i stalowe suwadło ichże, śmiga z magami od GHK (musiałem "tuningować" każdy z zaworów w nich), śmiga we froncie z komorą od Pro-Wina, tą do luf od AEGa, i tak samo śmiga w 2 froncie z komorą G&P wraz z gumką od RA-Techa (przyciełem ją o te 2 mm) :)

 

Witam,

czy ktoś oprócz kolegi Sebin-a użytkuje jeszcze komorą od Pro-Wina, tą do luf od AEGa?

Link to post
Share on other sites

Po tym jak nie mogłem zgrać magazynków 5KU z Ino zaciekawiła mnie inna rzecz.

 

Magazynki te faktycznie mogą podawać mniej gazu, pewnie były robione z myślą o JG/AGMie, by po 1 magu całkowicie ich nie rozwalić, ale nie o tym chciałem pisać.

 

Na końcu stock pipe znajduje się kawałek plastiku, adjustment speed buffer. Jak w praktyce jego zmiana na większy/mniejszy wpływa na działanie mechanizmu?

Co gdyby całkiem go wywalić?

 

Idąc dalej. Jedyny problem jaki mam jest z bolt stopem.

 

Inokatsu przygotowywane było z myślą o co2, suwadło jest masywne a recoil spring ma 150% „mocy”. ( rozumie że jest o tyle silniejsze od tego w zwykłym WA ).

 

I czy to wszystko nie powoduje tego, iż na zwykły green gasie, mimo że strzela prawidłowo, to suwadło nie idzie dostatecznie do tyłu, przez co przy pustym magazynku nie szans nie jako „załapać” się na bolt stop?

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

Jeśli przy ręcznym odciągnięciu suwadła do tyłu bolt catch działa bez problemu, to wiadomo, że problemem jest zbyt krótki czas między cofnięciem się, a powrotem suwadła. Skłąda sie na to zapewne to, ze jeśli magi podają mniej gazu, to suwadło jest słabiej odrzucane i rzeczywiście może nie dochodzić do końca, a po drugie sprężyna jest na tyle mocna, że zbyt szybko ono wraca. Ja bym ci polecał wymianę sprężyny powrotnej na słabszą (mam standardową WA i tą z INO i różnica jest ogromna wręcz). Powinieneś uzyskać dobry efekt jeśli chodzi o recoil a poza tym sam cykl strzału powinien trwać krócej, zwiększy się też zapewne ROF.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj dotarły do mnie 3 szt magów 5ku-2 z nich ciekły na starcie,żaden nie chce ryrać z WOCiem,na stockowym suwadle i dyszy ledwo co naciągał hamer spring przed następnym cyklem.Po zmianie na zestaw z NPASem i ustawieniu na maksa podawaniu gazu na BB,było trochę lepiej ale i tak nie ruszyło suwadła na tyle żeby boltstop zadziałał

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...