Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 gas blowback WA


Recommended Posts

Ja doszczelniłem nakładając taśmę silikonową POD uszczelkę. Oczywiście wiele warstw.

Można też użyć silikonu do uszczelniania głowić w silnikach, to powinno już dać 100% szczelności.

A jeśli cieknie zawór trzeba poruszać dzyndzlem w górę i dół + na boki i powinno przestać :) a smar silikonowy mile widziany na zaworki

 

Zamówiłem kilka magazynków od GHK, powinny być u mnie za tydzień. Dam znać jak się sprawują, czy ciekną i jak są wykonane :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 762
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czemu nie nadają się do strzelania?

 

Magi GHK do gazowego AK w porównaniu do magów WA do M'ek to przeskok technologiczny o jakieś 50 lat...

 

Ogólnie sprawa wygląda tak, że w WA każdy strzał jest równy, gaz jest równo dozowany, seria ma stałą prędkość (ROF), ew. spada. W GHK często gaz potrafi uciekać bokiem, bo go za dużo dozuje, jak strzelasz serią, to raz szybciej strzela, raz wolniej (ROF potrafi przyśpieszyć), poza tym sam mag bardzo szybko się wychładza, zamarza zawór, uszczelka, ogólnie syfonuje o wiele bardziej niż WA (któremu zdarza się to bardzo rzadko).

 

Nie wiem jak z magami GHK, ja tam czekam na pro-wina.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj testowałem na szybko 2 magazynki GHK w WOC w pomieszczeniu.

Działa BDB i nie ma się do czego przyczepić oprócz tego, że trza użyć siły, aby wbić magazynek a jeszcze więcej, aby go wyjąć :)

 

Konstrukcja o wiele lepsza niż stokowe magazynki.

Link to post
Share on other sites

Nie sądzę żeby istniała jedna obiektywna odpowiedź na twoje pytanie.

Kumpel z teamu, Bartkie posiada oryginalne magi WA i ciekną, zaznaczam, że nie były katowane.

Tydzień temu pisałem do Ratech w sprawie magów GHK, odpisali że nie polecają, bo są problemy z podawaniem kulek, etc. etc. i jest 50 na 50 procent szans że mag będzie dobrze działał.

Odnośnie magów Bomber czytałem, że występują podobne problemy jak z magami GHK.

Jak na razie na papierze najlepiej prezentują się magi ProWin, ale jak będzie w rzeczywistości czas pokaże.

Podsumowując, nia ma złotego środka, jeżeli będziesz swoje magi regularnie czyścił, smarował i uszczelniał to będą działać poprawnie przez JAKIŚ czas.

Pozostało tylko czekać na magi CO2 do Magny, do WE już testują, jestem szalenie ciekawy co z tego wyniknie. Pisałem do Inokatsu z pytaniem kiedy będą magi, cisza jak makiem zasiał, podejrzewam że jest to kwestia kilku miesięcy.

Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio zrobiłem test działania w niskich temperaturach.

Po nabiciu gazem włożyłem magazynek na jakieś 40 minut do zamrażalnika.

Po wyjęciu załadowałęm kulki i zacząłem strzelać.

Tryb ognia pojedyńczy i o dziwo automatyka repliki działała normalnie, magazynek nie syfonował, kulki podawał ale jako że mam problem z lufa wewnętrzną (wygląda jakby była niecentralnie osadzona w lufie wewnętrznej) więc niektóre kulki wylatywały w postaci pyłu z lufy.

Te, którym się udało wylecieć normalnie osiągały taki sam zasięg jak kulki wystrzelone z normalnego ciepłego magazynka.

Co prawda nie mierzyłem temperatury magazynka ale jak na moje wymagania i warunki polskich zim to wystarcza mi taka informacja, że replika będzie raczej działała w zimie.

Link to post
Share on other sites

Co najczęściej może ulec uszkodzeniu?

W elektrykach, to wiadomo, że korpus GB, wykonany z gównolitu ale w replikah gazowych, ruchomym elementem jest tylko suwadło, które jest raczej z jakiegoś lepszego stopu ew. z aluminium.

Link to post
Share on other sites

Suwadło w WA pada bardzo często (średnio ludziom po pół roku jakoś). Mi padło wcześniej, na szczęście ASGshop przyjął mi je na gwarancje :). Poza uszkodzenia komory HU, a w zimie waśnie, pęknięcia cocking handle podczas przeładowania.

Link to post
Share on other sites

Ja powiem kilka słów na temat mojej WOC M4A1 + zestaw RAS od G&P.

 

Jedyny mankament techniczny to klapka od wyrzutnika łusek. Musiałem podpiłować zarówno pin w klapce jak i lekko body, po tym zabiegu wszystko jest jak należy. Generalnie nic wielkiego.

 

Druga sprawa to żeby założyć szyny ras musiałem przesunąć muszke do przodu i założyć je "od góry" na odkręconej muszce i potem ponownie ją założyć, inaczej niestety się nie dało.

 

Poza tym, nic nie lata, body się nie chwieje, kolba także sztywno siedzi. Generalnie jestem bardzo zadowolony. Kupowałem na WGC Shop, przesyłka UPS Express (70 USD), paczke miałem w domu po 3 dniach od zamówienia, zamawiałem we Wtorek, w ten sam dzień wysłali i miałem w Piątek już po odprawie celnej.

 

Całość z szynami, przesyłką, podatkami itd. wyszła mnie 2 600zł. Także myślę że tanio. Porównując że za tyle na ASG Shop mam bez szyn RAS a dodatkowo trzeba czekać bo od ręki niestety nie mają.

Link to post
Share on other sites

Dziś pokrótce przetestowałem maga GHK w temperaturze pokojowej.

Kulki podaje bez problemu, nie wystąpiły objawy opisywane na www.gasguns.com. Gaz dozowany jest w miarę takich samych dawkach, mag nie syfonował ani razu, powtarzalność strzałów również utrzymana, niestety nie posiadam chrono więc cieżko mi poprzeć ten fakt solidnymi dowodami.

Jeżeli chodzi o wrażenia estetyczne to mag wygląda jak złożony z kilku emelentów blachy przez czterolatka, masa ostrych krawędzi, można się pokaleczyć. Swoim wyglądem jest bardziej zbliżony do ostrego odpowiednika, mag od WA wygląda bardziej komiksowo.

Pozostaje czekać na to co się będzie z nim działo po kilku strzelaniach.

Na dzień dzisiejszy jestem skłonny zamówić jeszcze ze dwa.

Link to post
Share on other sites

Wiadomość od ProWin w sprawie magazynków do M4:

 

Dear Dawid,

 

Thank you for your email about our new product, our magazine will

available at the end of June, retail price about US $60.

 

 

Regards,

Support of ProWin-Technical.com

 

Teraz niech ktoś napisze coś na ich temat, jakieś plotki, itd... (co to za firma, jaka jakosc) bo magazynki będą już niedługo, cena też bardzo przyzwoita.

Link to post
Share on other sites

Więc dotarł do mnie jeden magazynek od GHK z ASGShopu ;-)

 

Pierwsze wrażenie to... cholera cos licha ta blaszka, ale to tylko jego faktura :wink:

Estetycznie wygląda super, po włożeniu do emki wygląda jak od ostrej, można zainstalować Magpul Ranger, tu dolna blaszka jest normalnie przymocowana, a nie kombinowana jak w standardowych magazynkach od WA.

 

Technicznie nie mam zastrzerzeń, kulki podaje bez zarzutu, nie mam problemów z niedochodzeniem kulek na szczyt podajnika. Serie są równe, takie jak w standardowych magazynkach, za to nic nie cieknie. Zawór jest innej konstrukcji, czy lepszej - to się okaże. Ogólnie sprawia wrarzenie trwalszego.

 

Jedyny krok wstecz względem magów od WA to brak zabezpieczenia przeciw syfonom, tzn jak strzelisz z magazynkiem do góry nogami to pszzzzz :roll:

 

Acha no i ciasno siedzą w body od G&P, ja wypolerowałem swoje wewnątrz i jest ok. Ogólnie rzecz biorąc jestem cholernie zadowolony, głównie z powodu 100% szczelności, a o magach od WA nie można było tego powiedzieć :cry:

 

p1010629.th.jpgp1010631.th.jpgp1010634.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...