Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Marpat czy Multicamo


Recommended Posts

Witam ostatnio się zastanawiam nad kupnem nowego munduru i mam do wyboru Marpat Woodland lub Multicamo. Chciałbym się dowiedzieć od osób które go posiadają i używają (niestety nie miałem z nimi kontaktu =/) jak się w naszych terenach maskują i który bardziej opłaca się zakupić. Szperałem po forum i nic ciekawego na ten temat nie znalazłem. Dzięki wielkie za każdą radę.

Edited by brutus
Link to post
Share on other sites

Jako posiadacz i tester mapata w wersji woodland odpowiem, ze jest to bardzo dobry kamuflaż na nasze tereny. Do samego lasu lepszy, ale tylko w miesiącach maj-październik jest duński M84 lub kanadyjski CADPAT.

 

Multicama nigdy nie miałem okazji widzieć, więc nie mogę nic powiedzieć. Wiem tylko, ze w marpacie znajdziesz więcej oporządzenia i to tańszego niż w multicamie.

 

I żeby nie być gołosłowny

 

Na zdjęciu poniżej masz gostków ubranych od lewej w MARPATa, multicam i klasycznego woodlanda:

http://img395.imageshack.us/img395/2649/varcamo1ex2.jpg

 

a na tym porównanie CADPATa i MARPATa:

http://img395.imageshack.us/img395/6651/ds...73mod5ntqm8.jpg

 

Z odległości ponad 10/15 m M84 i CADPAT są prawie nie do odróżnienia.

Edited by Switek69
Link to post
Share on other sites

Sprawdź najpierw w jakim lesie zamierzasz się strzelać. Te na pomorzu to kompletnie inna bajka niż w mojej kochanej Małopolsce. Poza tym dochodzą pory roku, oświetlenie i kąt padania promieni słonecznych, kolor roślinności przy ziemi. Zawsze w którymś momencie będziesz się "świecił". Multicam będzie fajny na wyschniętą trawą w lecie i może w taki słomkowy kolor przy ziemi na jesieni - ale w nasyconych barwach zieleni gęstego lasu będziesz niczym biała kartka formatu A4 ;)

 

imo - temat rzeka.

 

edit - Marpat świetnie sprawdza się na wiosnę przy młodych pąkach liści na drzewach i dużej ilości brązowej kory na drzewach - wtedy po prostu znikasz ;)

Link to post
Share on other sites

Ja mieszkam w tatrach więc teren jest wymieszany a dokładniej las jest ciemno brązowy i gdzieniegdzie coś zielonego się przewinie a łąki bajeczno zielone ;) dlatego strasznie ciężko coś dobrać "uniwersalnego" z podanych zdjęć widząc różnice multicamo i Marpata z tych 10/15m dopiero uświadomiłem że w muliti będę się świecił w lesie :D tak więc najlepszy u mnie będzie Marpat. Dzięki wszystkim za pomoc a zwłaszcza Switekowi69 bo nigdzie nie znalazłem takiego zdjątka na jednym tle obydwa camo. ;)

Link to post
Share on other sites

Marpat świetnie sprawdza się na wiosnę przy młodych pąkach liści na drzewach i dużej ilości brązowej kory na drzewach - wtedy po prostu znikasz ;)

 

Zgadzam się z każdym słowem, chociaż wiosną i latem również świetnie maskuje. Sam biegam w marpacie, często gęsto inni po prostu przechodzą obok i nawet nie zauważają ukrytego czy to przy drzewie czy w krzakach. Podobnie maskuje flecktarn. Multicam tak jak pisali wyżej inni , zresztą jak coś jest do wszystkiego to jest do ... ;-)

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie marpat, w lesie lepiej maskuje niż multicam(o), kontraktowy komplet można dostać za ~300zł lub mniej i opłaca się kupować kontrakt.

Multicam ma wiele kopi proper, trupec chińskie itd, wszystkie mają materiał ze składu z przewagą sztucznego i jest w nich po prostu gorąco, oryginalny multicam(50/50) bardzo trudno dostępny i dodatkowo bardzo drogi.

 

Co do oporządzenia to do marpata pasuje zarówno oliwka jak i CB (w polskim lesie lepiej pasuje oliwka, oporządzenie w marpacie to najczęściej dziwne wariacje bo w oryginale jest niewiele sprzętu w marpacie (marines używają CB).

Do multicama pasuje jedynie CB lub oporządzenie w MC (zawsze droższe niż inne, np ta saam ładownica w oliwce 50zł, w MC 80zł)

 

Więc jeżeli dysponujesz kwotą mniejszą niż 1000zł (albo i więcej raczej) na mundur to wybierz marpat, a jeżeli stać cię na oryginalne mundury Crye Precision to bierz bez wahania bo to majstersztyk krawiectwa ;] .

Link to post
Share on other sites

U mnei w szafie wisi 8 kompletów różnych mundurów, ale i tak praktycznie używam 2 rodzajów - marpata i flecktarna. Marpaciatka mam dwa, kontrakta i teflona i używam ich zamiennie w zależności od pogody. Wg mnie sprawdza się całkiem przyzwoicie w "zielonych" miesiącach. Na jesień i zimę mam kombinezon we fleku i uważam że na ta porę roku to najlepsze rozwiązanie (ocziwiście w zimie na fleka idzie maskałat zimowy). A zalet kombinezonu gdy innym zawiewa pod bluzę wymieniał nie będę :)

 

 

[...]

Więc jeżeli dysponujesz kwotą mniejszą niż 1000zł (albo i więcej raczej) na mundur to wybierz marpat, a jeżeli stać cię na oryginalne mundury Crye Precision to bierz bez wahania bo to majstersztyk krawiectwa ;] .

 

Krawiec / szwaczka / dziergacz* to i się zna ;)

 

 

 

*-niepotrzebnego nie skreślać ;)

Edited by Lechu2K
Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze kopia helikona za niecałe 200zł. 2 znajomych ma i muszę powiedzieć, że z paru metrów praktycznie nie da się odróżnić od kontraktu. Kolory bardzo dobre, szycie bardzo dobre, nawet można znaleźć małe EGA wplątane w pixele (jak w oryginale) i materiał to nie żaden teflon ani nic podobnego tylko normalne 50/50 NYCO. Jeśli nie zależy Ci na kontraktowych ciuszkach to mogę z czystym sumieniem polecić.

 

Co do oporządzenia w wd. Mam marpat i praktycznie wszystko w woodlandzie i wg. mnie komponuje się bardziej niż dobrze. Ale to zależy też od gustu.

Edited by Maciek1
Link to post
Share on other sites

Ma pytanie do pośiadaczy marpata.Dobrze sie komponuje z oporządzeniem w woodlandzie?

 

Hm, zdjęcia użytkownika Samuraj Jack z wątku ze zdjęciami pozowanymi powinny to wyjasnić :

 

 

http://images26.fotosik.pl/110/3e0a4ef243fb2391.jpg

http://images32.fotosik.pl/40/daed4c22d332e9e3.jpg

 

 

Mogę za to pokazać na sobie jak CB się komponuje - ale takich fotografii w sieci krąży milion ;)

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze kopia helikona za niecałe 200zł. 2 znajomych ma i muszę powiedzieć, że z paru metrów praktycznie nie da się odróżnić od kontraktu. Kolory bardzo dobre, szycie bardzo dobre, nawet można znaleźć małe EGA wplątane w pixele (jak w oryginale) i materiał to nie żaden teflon ani nic podobnego tylko normalne 50/50 NYCO. Jeśli nie zależy Ci na kontraktowych ciuszkach to mogę z czystym sumieniem polecić.

 

Co do oporządzenia w wd. Mam marpat i praktycznie wszystko w woodlandzie i wg. mnie komponuje się bardziej niż dobrze. Ale to zależy też od gustu.

 

 

Oprócz ceny różnią się jeszcze jednym. Helikon "świeci" w nokto w nocy, a kontrakt - nie.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki zdecydowanie wybiorę Marpat i nawet kolega Maciek wyprzedził moje pytanie o Helikona bo kontraktowego niestety ciężko dostać =/

 

Wystarczy trochę chęci, ja swojego kontraktowego apparela kupiłem za 200zł z przesyłka, mundur praktycznie w stanie nieużywanym (pachniał nowością) Zapytasz gdzie ? komis wmasg :mrgreen:

Edited by tomekpl
Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem jak zachowuje się mapet kontrakt, propper i helikon. Tylko kontrakt jest IR kompatybilny :). Reszta z uwagi na użyte materiały jest widoczna, a po użyciu dopalacza wyglądają jak jarzeniówki .

Żeby nie było, nie mam nie wiadomo jak wypasionego nokto, a I gen Yukona.

 

W dzień różnicy nie ma czy kontrakt czy kopia, ale w nocy już się pojawia ...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...