Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] L85 [ICS]


Recommended Posts

Nie trzeba wymieniać bezpiecznika bo silnik pobiera tyle prądu ile potrzebuje. 100A to jest pewnie maksymalny prąd ciągłego rozładowania pakietu z tego co się domyślam, albo chwilowego. Co i tak daję ogromny potencjał którego pewnie i tak żadna replika nie wykorzysta w 100%.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 620
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kakaroth - "dokręcenie sprężyny na stopce kolby. Ja dodatkowo podkleiłem jeszcze kawałkiem drutu tę blachę"?. Ele rozebrałem na czynniki pierwsze i serio nie wiem o czym mówisz, sorry. Ale dzięki za podpowiedź ze springiem.

 

raubritter - właśnie założyłem 135tke promyka na ustawieniach medium i ela bardzo przyzwoicie zaczęła strzelać. Co prawda jutro dopiero w boju to wszystko się okaże ale już widzę znaczą różnice w porównaniu do fabrycznej sprężyny. [obecnie przestrzeliwuje dno alu. puszki i wygina jej górna część].

 

Problemy z HU są już przeszłością!

 

THX

Link to post
Share on other sites

Miałem dzisiaj dostać z serwisu po reklamacji ale kurier się nie wyrobił ;-(

 

Wstępnie mam informację z serwisu po naprawie:

 

1. HU - ponoć gumka się zawinęła i to było powodem - była przy zakupie zakładana precka to może coś nie do końca poszło ;-)

2. selektor - ponoć jakiś problem z odgiętym elementem w GB i po usunięciu usterki OK

I tutaj mam podejrzenia że przy wymianie lufy się nie przyłożyli choć z reklamacją nie było problemu i szybko wezwali kuriera.

 

Jak odbiorę to napiszę czy problemy faktycznie zniknęły i jak teraz się spisuje bo na wstępie byłem rozczarowany. Mam nadzieję że teraz będzie super bo bardzo mi przypadła do gustu ta elka ;-)

Jak będzie ok to mimo wpadki na wstępie muszę przyznać że zgrabnie podeszli do sprawy w MadOnion ale poczekamy zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

Wróciłem z urlopu i muszę przyznać że nie mogłem się doczekać aby zobaczyć jak spisuje się odesłana z serwisu elka he he

 

 

Muszę przyznać że mimo początkowej wpadki i sporego rozczarowania teraz wszystko jest super i dzisiaj zrobiłem sobie teścik który był dla mnie super.

 

Wymienili chłopaki wadliwy selektor ognia co zostało umieszczone w gwarancji i wymienili gumkę hopa na guardera bezpłatnie co mnie bardzo miło zaskoczyło.

 

Teścik który dzisiaj wykonałem:

 

1. na 25 kroków do małej butelki po kubusiu ;-) bez problemowo i to prawie cała seria 3 na 5 kulek ;-)

 

2. na 70 kroków ( duże kroki faceta 190 cm ) do postaci dorosłego człowieka bez problemów.

 

Generalnie dla mnie rewelacja i teraz żałuję że od początku nie byłem posiadaczem elki ;-)

 

Zobaczymy jak będzie po dłuższym okresie użytkowania ale też napiszę za jakiś czas jak się spisuje.

Link to post
Share on other sites
1. na 25 kroków do małej butelki po kubusiu icon_wink3.gif bez problemowo i to prawie cała seria 3 na 5 kulek icon_wink3.gif

 

2. na 70 kroków ( duże kroki faceta 190 cm ) do postaci dorosłego człowieka bez problemów.

Popisz coś więcej; jakie kulki, lufa, sprężyna główna, gumka, dystanser, itp. Bo wynik ciekawy ale jakim kosztem?
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem kolejne testy...

 

Zasilanie: LiPo 2200mAh 3S 11.1v

Tryb auto: 12A

Tryb semi/pierwszy strzał auto: ok 26A chwilowe.

Napięcia pakietu w trakcie testu: 11V (mocno zależne od wydajności prądowej zastosowanych ogniw)

Sprężyna na High. (zgodnie z zaleceniami Madonion)

FPS: 435 (kulki Excel 0.20)

BPS: 18 (istna kosiarka)

 

Na semi eLka ciekawie strzela. Jeden strzał pełnego naciągu sprężyny, drugi naciąga z połowy i tak na zmianę :) Co ma też skutek w FPSach bo czasami spadają do 410.

Link to post
Share on other sites

Taka mała "profanacja" w temacie L85A2 ICS.

Ostatnio dostępny jest na specshop adapter RIS firmy ARES.

Ponieważ nie za bardzo przekonuje mnie SUSAT a widziałem już fotki ostrych L85 z celownikiem ACOG postanowiłem wykorzystać ten wynalazek do zamontowania tego celownika. Jak wygląda taka "profanacja" oceńcie sami.

img2205oga.th.jpgimg2204fij.th.jpg

img2206l.th.jpgimg2207p.th.jpg

Link to post
Share on other sites

O dziwo nie wygląda toto źle, choć oczywiście SUSAT ładniejszy. Mnie jednak ciekawi jedno: czy po zamontowaniu tej szyny będzie można bez problemu zamontować jakikolwiek kolimator nie obawiając się o wysokość montażu? Gdy zamontowałem tak dla sprawdzenia sensowności posiadania susata lunetę na średnim montażu, nie miałem jak się złożyć do strzału - luneta siedziała za nisko. Jak cała sprawa będzie wyglądać z kolimatorem i tą szyną?

Link to post
Share on other sites
Jak cała sprawa będzie wyglądać z kolimatorem i tą szyną?

Wszystko zależy od kolimatora. Na zdjęcia przedmówcy widać, że jego kolimator ma wysoki montaż... Oko teraz zapewne na wysokości wcześniejszego celownika z rączki transportowej ... ?
Link to post
Share on other sites

Żadna to profanacja, przecież chodzą słuchy ze brytole zamierzają wymienić Susaty na Acogi. To pieśni przyszłości i wygląda całkiem przyzwoicie. Ja na swojej nawierciłem uchwyt transportowy i zamocowałem zwykła szynę RIS, zakładam albo zamkniętą Delte albo taki mały otwarty kolimatorek i w sumie też wygląda ok.

Link to post
Share on other sites

Szyna nieznacznie tylko podnosi montaż, jeżeli chodzi o ASOG to pasuje idealne.

Inne kolimatory z niższym montażem będą za nisko.

Jeżeli chodzi o lunety to szyna jest bardzo mocno wysunięta do tyłu... nie za bardzo można poprawnie zamocować lunetę.

Szyna ma trzy możliwości zamocowania (3 otworki w szynie 19mm) niby można ja jeszcze o jeden przesunąć ale powstaje szczelina która nie wygląda zbyt estetycznie.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Czuję sie w obowiązku napisac, że Lka po wizycie (w czerwcu) w serwisie spisuje się świetnie. Co prawda problemy miałem głównie w niskich temperaturach, a teraz trudno o takie, to jeżeli tak dalej będzie działać, to zakup będe mógł okraślić jako bardzo udany. No ale poczekam jeszcze trochę z konkretnymi opiniami. Jeszcze zbyt mało sobie nim postrzelałem, jak na ilośc pieniędzy, którą w niego władowałem (przez 8 miesięcy byłem z nim na ok. dziesięciu strzelankach, z czego bezproblemowo działał na trzech i to ostatnich ; ).

Link to post
Share on other sites

Sorka w połowie się urwałem z tematem

 

Niedługo powinni być już roczni użytkownicy Elki od ICS

 

jakaś krótka recenzja po roku strzelania? Jakieś problemy, niedociągnięcia, awarie itp? ;>

Prawdopodobnie jak zakupisz porządną baterię (co najmniej 9,6V) i wymienisz tłok, to chyba powinna działać z grubsza bez zarzutu. Piszę z grubsza, bo ja bym wymienił także lufę, na stockowej miałem dziwne perypetie czasami, po wstawieniu systemki jest OK.

Link to post
Share on other sites

Ja swój już spłaciłem... Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, pomimo drobnych problemów replika spisuje się dobrze. Cały czas używana na stockowej sprężynie i ustawieniach medium. Wymieniałem tylko gumke HU bo firmowa ładnie podkręcała 0,20 a z 0,25 było już gorzej. Zasięg i celność lepsze niż w innych replikach o podobnych parametrach.

Jedyne problemy to dobra bateria (dopóki takiej nie złożyłem były problemy), stosowna pojemność i śmiga jak trzeba.

Link to post
Share on other sites

Nadszedł czas poprawiania dobrego... założyłem zestaw MOSFET do L85A2.

Wymiana polegała na ... wywaleniu instalacji ICS (nadzwyczaj prosta sprawa) i założeniu instalacji mosfet. W zasadzie to tylko zarobiłem końcówki w mosfet, nie musiałem niczego przerabiać tak jak by specjalnie do eLki był zrobiony.

Podstawowy cel to wyeliminowanie zacięć spowodowanych lekkim przypaleniem styków. Pomimo że układ ICS zapobiega paleniu styków to mimo wszystko przenoszą one spory ładunek, naruszone zimą styki nie za bardzo zapewniały niezawodność. Po wymianie przenoszą znacznie mniej i nie ma już problemu z martwym spustem... który trzeba było co jakiś czas dłużej przytrzymać żeby styki się rozgrzały.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich-jestem nowy wiec jesli pytanie jest trywialne wybaczcie ale ja tego nie wiem.czym rozni sie L85A2 firmy ICS od tego modelu ale z aresa???bylem w sklepie w poznaniu i wiem tylko tyle ze odARES-a oni daja gwarancje 12 mcy a ICS 18.Czy roznia sie wykonaniem?,jakoscia?

Bardzo prosze o odpowiedz bo napalilem sie na ta replike a nie chce potem zalowac ze wzialem z ARESA a trzeba bylo z ICSA

prosze o odpowiedz

pozdrawiam skoczek

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie

odnosnie mojego wczesniejszego postu 246.Czy nikt ze specow od ASG nie jest w stanie mi odpowiedziec na moje pytane??

Bardzo prosze wlasciceli L85A2 na odpowiedz jak sprawuje im sie ten karabinek,czy warto go kupica przezde wszystkim z jakiej firmy-ICSA czy ARESA.

znalazlem dwie ciekawe opcje a mianowicie

1.z ICS-a juz w komlecie z fajnym cekownikiem za 1699 sklep specshop

2.ICS-a bez celownika za 1500zl-sklep zbrojownia

obydwa modele maja 12 mcy gwarancji

czekam na informacje -od wlascicieli.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zaraz, zaraz... Zacznijmy od tego, że w zbrojowni masz L85 A2 od ICS, a na specshopie masz L85 A2 AFV (replika innego modelu broni!)

To po pierwsze. Co do drugiego: wydawało mi się, że repliki ARES'a to głównie to samo co repliki firmy STAR (o tej replice masz już napisane co nieco na WMASG zdaje się), choć tego nie wiem na pewno i trzeba by spytać kogoś, kto widział wnętrze replik obu firm (ARES i STAR). W każdym razie ARES i ICS to nie "te same wnętrzności w innym opakowaniu". A której firmy replikę wybrać? Pojęcia nie mam. Małe też szanse na to, że właściciel ICS'a będzie w stanie coś powiedzieć więcej na temat repliki ARES'a - choć może warto zwrócić by się do jakiejś grupy rekonstruktorskiej brytoli z zapytaniem - jest wtedy większa szansa na porównanie dwóch modeli różnych firm.

Link to post
Share on other sites

Zaraz, zaraz... Zacznijmy od tego, że w zbrojowni masz L85 A2 od ICS, a na specshopie masz L85 A2 AFV (replika innego modelu broni!)

To po pierwsze. Co do drugiego: wydawało mi się, że repliki ARES'a to głównie to samo co repliki firmy STAR (o tej replice masz już napisane co nieco na WMASG zdaje się), choć tego nie wiem na pewno i trzeba by spytać kogoś, kto widział wnętrze replik obu firm (ARES i STAR). W każdym razie ARES i ICS to nie "te same wnętrzności w innym opakowaniu". A której firmy replikę wybrać? Pojęcia nie mam. Małe też szanse na to, że właściciel ICS'a będzie w stanie coś powiedzieć więcej na temat repliki ARES'a - choć może warto zwrócić by się do jakiejś grupy rekonstruktorskiej brytoli z zapytaniem - jest wtedy większa szansa na porównanie dwóch modeli różnych firm.

 

w specshopie to nie jest inna replika-to normalny L85-A2 taki sam jak ze zbrojowni.roznica tylko cenowa.nadal nie wiem czy z ICSa czy z aresa brac-zeby potem nie zalowac

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...