Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] L85 [ICS]


Recommended Posts

Tafi,czy byś mógł zrobic zdjęcie tego uszkodzenia.

 

Po odkręceniu mechanizmu spustowego mamy taki widok na kostkę z elektryką.

Widok od spodu, jak gdyby od strony spustu.

spustns7.th.jpg

Na czerwono zaznaczona stalowa spinka która zastępuje ułamany element widoczny obok kostki jako czarny kwadracik. Spinka włożona w wywiercone dziurki 1mm.

Sprężynka za spinką odpowiada za odbijanie spustu na semi.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 620
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziś zabrałem eLeczke na strzelankę, temperatura nawet jeszcze niższa niż podczas testów, magazynki real, batka naładowana 9,6v 3300 mAh G&P, leżała parę godzin w samochodzie więc morzona.

 

Działanie zarówno na auto jak i na semi bez zarzutu. Raz tylko wydała taki dziwny odgłos ale następne naciśnięcie spustu i było normalnie.

 

Potwierdza to tylko wyniki testu i wniosek o dobrze naładowanej baterii i stosownej pojemności.

dla porównania powiem że bateria 8,6v 1100mAh (stockowa z JG) w g36c (JG) wytrzymała całą strzelankę.

Ta sama bateria (model) w nowiuśkim SCAR (JG) padła po 2h strzelania i wystrzeleniu ok 100 kulek.

Czyli dużo zależy też od wyżyłowania repliki, G36C ma 360fps a SCAR ok 400fps. Scar na semi od samego początku mia kłopoty.

Link to post
Share on other sites

Ja na ostatniej strzelance zauważyłem, że kwestia tego, czy replika strzela czy nie, leży w przyciskaniu stopki kolby do ramienia, a nie tak jak początkowo myślałem celowania w dół/górę. Postanowiłem więc zaglądnąć na tylne kable. Na początku myślałem, że to kable przy batce i nawet nie próbowałem otwierać samego guna, głównie z tego względu że grzebać się nie lubię i uważam to za ostateczność (i tak, wiem już teraz że tą replikę łatwo się rozbiera; ).

 

Co się okazuje? Kabel (czarny) na wysokości pina od stopki kolby został w jakiś sposób zmiażdżony. Nie wiem jak, mogę tylko powiedzieć, że zarówno sam pin, jak i stopka wyszły za pierwszym razem z pewnym oporem, a teraz wychodzą jak posmarowane masłem. Kabel był spłaszczony i miał lekko rozdartą izolację. Sprawdziłem jak strzela nie zakładając stopki kolby i nawet w temperaturze pokojowej karabin miał problemy. Kabel wiec lekko ścisnąłem kombinerkami, mocno owinąłem izolką i efekt jest taki, że strzela wyśmienicie w temperaturach 2 wzwyż, natomiast poniżej 2stC nie strzela w ogóle.

 

Wnioski: Najwyraźniej moje problemy były spowodowane kablami, które jeszcze w sklepie zostały niefortunnie ułożone, tak ze stopka kolby je uszkodziła. Ból tylko taki, że raczej mi tego nie uznają na gwarancji, bo to uszkodzenie mechaniczne :(

 

Jeżeli znajdę czas i nerwy na to, żeby karabin wysłać do serwisu, to po powrocie dam znać czy pomogło.

Link to post
Share on other sites

Witam

Mam pytanie jakiej długości jest lufa wew i czy ktoś ją zmieniał na preckę.

Z tego co mi wiadomo to 509mm, a podobno celność jest tak doskonała, że zmiana na preckę nie ma aż takiego sensu, szczególnie, że to karabin szturmowy.

Edited by Crusher
Link to post
Share on other sites

Co do prądożerności: nie jest źle- eLka na ustawieniu medium wystrzelała 2,5 hi-capa na batce 8,4 Intellect (batka od nowości traktowana ładowarką mikroprocesorową), potem już nie chciała się naciągać sprężyna nawet na ustawieniu low (no, wprawdzie wystrzelałem jeszcze może z 50 kulek); a, tutaj radzę uważać przy przekładaniu prowadnicy w boju, zwłaszcza na mrozie: skostniałe z zimna palce mogą nie wytrzymać, i prowadnica nam pięknie i z gracją poleci w okoliczną zaspę. :lol: Szkoda tylko, że w środku kable są wycinane chyba co do centymetra- nie wyciągniemy gb nie odpinając kabli. Ale same kable na szczęście całe i zdrowe, nic nie przygniecione, sprasowane, przecięte.

Link to post
Share on other sites

Konstruktywna odpowiedź w której zawarte jest dokładnie to co chciał się dowiedzieć pytający. Daj tylko jakiś przelicznik do tej miary żeby mógł na metry przeliczyć.

 

Z tego co wiem ma ok 50+m zasięgu skutecznego.

 

No dokładnie... ok 50m na ustawieniach medium.

Muszę kiedyś przy bezwietrznej pogodzie zrobić pomiary.

Link to post
Share on other sites

Ja mam jedno pytanie: jak jest u Was z ROFem? (choć właściwie chodzi tutaj o reakcję na naciśnięcie spustu bardziej) Pytam, bo u mnie na batce 8,4 i ustawieniu "low" jest on bardzo przeciętny, zaś na ustawieniu "high" jest beznadziejny (strzelanie na semi wymaga zdecydowania, przy zbyt powolnym ściąganiu spustu blokuje się tłok). Wydaje się to dziwne, biorąc pod uwagę to, że w moim chińczyku batka sprawuje się znacznie lepiej... A, może to wina kiepskiej przejściówki? (wtyczka z mini na large)

Link to post
Share on other sites

Ja mam jedno pytanie: jak jest u Was z ROFem? (choć właściwie chodzi tutaj o reakcję na naciśnięcie spustu bardziej) Pytam, bo u mnie na batce 8,4 i ustawieniu "low" jest on bardzo przeciętny, zaś na ustawieniu "high" jest beznadziejny (strzelanie na semi wymaga zdecydowania, przy zbyt powolnym ściąganiu spustu blokuje się tłok). Wydaje się to dziwne, biorąc pod uwagę to, że w moim chińczyku batka sprawuje się znacznie lepiej... A, może to wina kiepskiej przejściówki? (wtyczka z mini na large)

 

Batka 8,4 to troszkie mało informacji.

Ja używam G&P 9,6 v 3300 mAh i jest ko na medium.

Link to post
Share on other sites

Batka 8,4 to troszkie mało informacji.

Ja używam G&P 9,6 v 3300 mAh i jest ko na medium.

To intellect 8,4V 1400 mAh (wiem, różne rzeczy co poniektórzy o tych aku wypisują, ale ta batka była od początku traktowana ładowarką mikroprocesorową), w moim chińczyku sprawowała się świetnie, a gdy miałem okazję podłączyć batkę do czyjejś repliki też było bardzo dobrze. Dlatego właśnie zastanowiła mnie reakcja na spust (może przez opóźniacz spustu) i bardzo przeciętny rof. Jak wspomniałem, nie wiem, czy to nie czasem wina przejściówki...

Link to post
Share on other sites

L 85 ma 2 "kontrolery" ognia.

- tuż koło chwytu przedniego, przesuwany z lewa na prawo - zabezpiecza i odbezpiecza spust - bezpiecznik.

- po lewej stronie, koło policzka - przełączenie między trybem ognia pojedyńczego i automatycznego.

Prosiłbym zwrócić uwagę, czy bezpiecznik jest przestawiony we właściwą pozycję i przesunięty do końca.

Link to post
Share on other sites

Ja sobie właśnie dziś sprawiłem tego L85. Wykonanie superowe, rozkładanie za pomocą praktycznie 2 pinow rewelacyjne. A schowek w rącze jak w orginale i tym podobne smaczki dodają uroku tej replice. Ja używam baterii li-pol które rewelacyjnie sobie radzą w niskich temperaturach. Na batce 11,4 rof jest za duży jak dla mnie wychodzi kosiarka, na 7 voltowej o pojemności 2500 jest ok rof nie za duży i nie za mały.

W sobotę sprawdzę jak sie strzela i jak z bateria będzie.

Link to post
Share on other sites

To intellect 8,4V 1400 mAh (wiem, różne rzeczy co poniektórzy o tych aku wypisują, ale ta batka była od początku traktowana ładowarką mikroprocesorową), w moim chińczyku sprawowała się świetnie, a gdy miałem okazję podłączyć batkę do czyjejś repliki też było bardzo dobrze. Dlatego właśnie zastanowiła mnie reakcja na spust (może przez opóźniacz spustu) i bardzo przeciętny rof. Jak wspomniałem, nie wiem, czy to nie czasem wina przejściówki...

 

Nie obraź się ale jak masz sprężynę 120 to możesz sobie tą batkę.... jeżeli chcesz mieć dobry rof to powinieneś pomyśleć o zakupie stosownej baterii.

Link to post
Share on other sites

Nie obraź się ale jak masz sprężynę 120 to możesz sobie tą batkę.... jeżeli chcesz mieć dobry rof to powinieneś pomyśleć o zakupie stosownej baterii.

Dobrze, rozumiem. Zdziwiłem się tylko, bo przecież batka dawała radę przy chińczyku (miałem okazję sprawdzić na innych, w tym na boyi z M120), dlaczego więc miałaby sprawiać kłopoty na markowej replice, w dodatku o niedużej w sumie mocy? (ustawienie low) Zawsze wydawało mi się, że mocniejsze batki wstawia się do markowych replik dlatego że można (w sensie "bebechy to wytrzymają"), a nie dlatego, że trzeba.

Poza tym u mnie dwie połówki body nie nachodzą na siebie tak dokładnie, jakbym chciał (robi się maleńka szczelina) a piny "never lost" coś za bardzo lubią wyskakiwać z obudowy... Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie serdecznie żałuję.

Link to post
Share on other sites

Co do baterii - ICS'y mają po prostu prądożercze przełożenie zębatek.

Co do łączenia połówek body - wystarczy coś podłożyć pod ten owal? w który wchodzi ten chromowany bolec z przodu tworząc coś na wzór zawiasu, lekko podniesie dolne body i będzie ok.

Co do pinów - wychodząc w teren kładę na główkę od spodu troszkę kleju elastycznego (mam taki przeźroczysty butapren) bo faktycznie lubią wyskakiwać, a do tego zgubiłem tą sprężynkę anti-lost.

Pamiętać trzeba, że nie ma replik idealnych.

Link to post
Share on other sites

Co do baterii to nie chodzi o większy woltaż ale o większą pojemność, tak powyżej 2000 mAh. Piny u mnie nie wyskakują, bo nie maja okazji. Mam zawieszenie trzypunktowe przerobione z M14 i pas na kolbie dokładnie owija pin.

Czy akurat ICS jest bardziej prądożerny od CA to bym nie powiedział.

Faktem jest że bateria powinna mieś swoją pojemność. Jest dostatecznie dużo miejsca żeby stosowny akumulator wsadzić. Styk też sugeruje większą pojemność.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...