Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kulki TAJGUN - KANT???


Recommended Posts

witam

 

z racji przystosowywania mojego g36 do zadan strzelectwa wyborowego zakupilem przy okazji ostatniej wizyty w goscinnym gdansku kulki TAJGUN 0,33 - jako, ze o dziwo nie zacinaja mi sie ani w precyzyjnej lufie, ani w magach, postanowilem im sie przyjrzec dokladniej-- tzn. przeliczyc .... wyszlo 412 kuleczek.... czyli o 1/5 mniej niz zapewniano... a koszt takiej paczuszki to 18zl !!! czyli za 2000 trzeba zaplacic 72zl! jak za TOKYO!

 

czy sprzedawca odsypal, czy TAJGUN oszukuje?

 

ma ktos jakies doswiadczenia?

Link to post
Share on other sites

z tego co wiem to opakowanie jest kompletowane wagowo , czyli "X" x gramatura kulki= waga kulek odpowiadająca ilości kulek , pytanie jest czy przy pakowaniu biorą pod uwage wage opakowania , może zapominaja , a może waga jest nie wyzerowana...ect

może ktoś wzioł pare kulek do sprawdzenia ich jakości ?....

Link to post
Share on other sites

nie robi. normalna torebka ktora mozna otworzyc i zamknac. Jedynie zszyta u gory jedna zszywka ale to nie przeszkadza w ew. odsypywaniu.

 

PS a moze ktos kupi w military kuleczki ICS (paczka 3500) i przeliczy wszyskie? ;) tylko nie wagowo! przeliczy! :D

Link to post
Share on other sites

Niestety w/w użądzenia nie posiadam :D Jakbym miał to pewnie bym się doliczył :] Rureczke kupie... jak będe miał AEG'a (czyli za HOHOHO i ciul to wie :D) Hmm ale nadal mnie korci przeliczyć te kulki bo coś mi się wydaje, że pudełko było otwierane :?

Link to post
Share on other sites

To weź obojętne jaką rurkę o średnicy około 6 mm(ja użyłem rurki termokurczliwej o średnicy ok. 7mm za 1 zł) wsyp kulki i sprawdź ile się ich mieści. Możesz nawet ją sobie uciąć i liczyć pełnymi 20, 30 czy 50(zależy jak długą masz rurkę).

Co do kompozytów: FILER ma racje te kulki są pakowane z dokładnością do 5% czyli nie powinno ich być mniej niż 475. Ja przeliczyłem kiedyś 4 paczki kulek żółtych(również importer TAJGUN czyli tak jak kompozyty) i w wszystkich miałem poniżej 500 ale nie mniej niż 479.

Link to post
Share on other sites
szegol -- kupuje paczke nominalna 500 kulek i place 18zl - czyli 72zl za 2000 - a dostaje mniej o ok. 350 - czyli ok 12zl... mysle, ze tylko glupiec nie szanuje pieniedzy, ktore ciezko zarobil

 

poza tym nie lubie jak ktos robi takie kanty

 

... 0.20g?- u mnie (w rz-owie) są po 12zł (i może się zgościem dogadam bo sympatyczny, i kupię taniej o zeta, czy mniej, hurtem)

Link to post
Share on other sites

Ja zawsze kupowałem 0,2 które ważą jednak około 0,23 i nigdy nie brakowało, nie liczyłem ;) ale dwa woreczki zapełniają całkowicie słoiczek 1000 BB z STTI. Jest inna możliwość że jak ważyli kulki najpierw puścili właśnie te 0,23 (500X0,23 =115g.) a potem 0,33 (500X0,33 =165g.) czyli mamy różnicę 165-115=50g. Więc 50g/0,33g= -+150 sztuk ciężkich kulek(pewnie z błędem 5%), z opakowaniem może wyjdzie inaczej, jest . Błąd lub niedokładność ważącego lub nieprzestawiona maszyne, lokalne sklepy tego nie chyba nie dzielą na miejscu, nie wiem czy Tajgun dzieli je u sbiebie czy importuje już opakowane po "500". Ale ja bym reklamował i tyle.

To tylko moje dywagacje, więc mnie i sprzedawców nie linczujecie ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...