Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle dla okularników.


Recommended Posts

  • 11 months later...

znowu temat odgrzewam ale mam problem jak w temacie - muszę sobie jakieś gogle wybrać, ale nie mogę znaleźć żadnego polskiego sklepu oferującego x500, czy x800 - czy wie ktoś gdzie mogę sobie takie sprawić? I w jakich granicach mieści się ich cena?

Dzięki

Link to post
Share on other sites

We Wrocku jest giełda z antykami i militariami na ulicy Poznańskiej. W ostatni piątek i sobotę miesiąca. Kupując tam gogle zapłacilismy po negocjacji 65 zł za parę(bralismy dwie pary). Nie wiem jak jest teraz bo ostatnimi czasy nie bywalem tam, ale jesli ktoś ma blisko sądze, że warto sie przejechac.

 

Robie kolejny edit tego posta... uff

Wiec wprowadze małe sprostowanie. Przegladajac strone BHPinfo i dystrbutorów reklamujacych swoje produkty stwierdzam, że gogle które my zakupilismy nazywaja sie dokladnie Bolle Kommando, róznia sie one troche od X500. Nie wiem jak to fachowo sie nazywa, ale Kommando maja wyższe wcięcie na nosie. Mysle, że zrozumiecie o co mi chodzi :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Witam

 

Dziś kupiłem gogle Bolle Blast (BLFAPSI)

nie wyglądają oszałamiająco, na pewno nie są dla fanów full kontrakt stuff ale ... mieszczą się pod nimi raczej wszystkie okulary korekcyjne ( ja mam bardzo szerokie oprawki z plastikowymi zausznikami ) i są wytrzymałe - na razie wytrzymały 430fps - więcej nie miałem pod ręką. Do tego są tanie i łatwo dostępne także drodzy okularnicy, jeśli nie traktujecie gogli jako lans bądź nie są wam do niczego potrzebne kontraktowe gogle za 300zł śmiało można kupić te za jedyne......85 :)

 

mam nadzieję że komuś pomogłem :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam Bolle X500, ale ostatnio przydarzył mi się nieszczęśliwy wypadek w wyniku którego szybka gogli nadaje się tylko do wymiany. Zastanawiam się czy to nie czas wymienić ochronę oczu na nową. Pierwszy pomysł to okulary GC-3 Guardera, fajnie wyglądają, słyszałem bardzo pozytywne opinie na ich temat jednak jakoś nie do końca przekonują mnie okulary(ryzyko wpadnięcia kulki pod nie itp). ESS ICE przymierzałem i niezbyt pasowały mi do twarzy, gogle z serii ESS szczególnie NVG fajnie wyglądają, można dokupić wkładkę, ale czy szkła korekcyjne nie będą pod nimi parować? W x500 szkła parowały masakrycznie dlatego teraz chciałbym kupić coś z czym tego problemu nie będzie. Przy okazji fajnie gdyby nie kosztowały kosmicznych pieniędzy 300zł gogle+100zł wkładka+100zł szkła to trochę za dużo jak na moje. Macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje?

Link to post
Share on other sites
ale czy szkła korekcyjne nie będą pod nimi parować? W x500 szkła parowały masakrycznie dlatego teraz chciałbym kupić coś z czym tego problemu nie będzie.
Tak to tylko w Erze. Praw fizyki nie ominiesz. Dobry antifog jest jedynym rozwiązaniem (a o tym jest oddzielny temat).
Link to post
Share on other sites

Gogle nie mają większego znaczenia bo parują zwykłe szkła optyczne wewnątrz. Chcesz mieć pewność, że nie zaparuje kup ESS NVG TurboFan. Tylko nie wyskakuj tu, że "za drogie". Możesz mieć albo tanio albo dobrze.

 

I wysil się i poczytaj już pisano na forum co jak paruje i jak sobie z tym radzić.

Link to post
Share on other sites

Gogle nie mają większego znaczenia bo parują zwykłe szkła optyczne wewnątrz.

 

A dlaczego szkła parują? Bo nie ma wentylacji wewnątrz gogli czyli mają one spore znaczenie.

 

I wysil się i poczytaj już pisano na forum co jak paruje i jak sobie z tym radzić.

 

Zapewniam, że czytałem już chyba wszystko na ten temat i nie znalazłem rozwiązania. Ale to może przez to że za dużo bym chciał na raz :roll: . W każdym razie cały czas szukam.

Link to post
Share on other sites

Mylisz się, parują szkła korekcyjne nawet w okularach, testowano, smarowano kombinowano, nic nie pomaga. Mam wkładki w Peltorach, biegałem w dwóch parach okularów. musisz kupić naprawdę dobre i drogie szkła z atyfogiem, żeby w większej części pozbyć się parowania i też nie dla każdej wady wzroku takie dostaniesz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...