Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gdzie znajdę wiele replik broni alianckich?


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

No właśnie to już znalazłem, ale jednak taka broń - w przeciwieństwie do mausera 98 którego powinno się zasilać łuskami z łódek - mogłaby być grywalna w ASG z racji magazynków. W najgorszym wypadku trzeba będzie w takim razie pobawić się w robienie z tego repliki przekładając wnętrze z czegoś innego. Ale wciąż czekam, może ktoś jednak widział?

Link to post
Share on other sites

Fabrycznej repliki l-e do airsoftu nigdy nie widdziałem. Widziałem za to sporo replik przerobionych ze snajperek spreżynowych, niektóre nawet bardzo ładne. Na jedendojednego jest facet który jest właśnie w trakcie takiego projektu. No a linki do zagranicznych forów może wieczorem wrzucę.

Link to post
Share on other sites
Na jedendojednego jest facet który jest właśnie w trakcie takiego projektu.

 

Nawet dwóch... i mam nadzieję że na tym się nie skończy :uśmiech:

http://www.jedendojednego.fora.pl/przerobi...z-mb03,545.html -tu link na jedendojednego

 

A co do magów: w ostrym Lee Enfieldzie pełniły funkcję stałego pudełka nabojowego, karabin był zasilany tak samo jak Mauser- z pięcionabojowych łódek, tyle że mieścił dwie, co daje 10 szt. amunicji. Karabin fasowano tylko z jednym magazynkiem bo regulaminy przewidywały jego odłączanie tylko do czyszczenia; nie za bardzo można też było zdobyc zapasowe. Nie wiem tylko czy było to podyktowane oderwaniem regulaminów od rzeczywistości, czy jakąś słabością mechanizmu.

W każdm razie używanie ich jak zwykłych magów byłoby wbrew prawdzie historycznej; byłoby też niepraktycznie, bo taki mag jest sporo większy od magazynka do VSR czy Warriora :-o

Link to post
Share on other sites

Dzięki za dużą pomoc. Sam tez jeszcze grzebałem i np. na stronie www.arnhem1944.civ.pl (stronie grupy rekonstruującej polskich spadochroniarzy z Market Garden) jest kilka fotek z enfieldami nie tylko Denixa. Oczywiście wersja no4 Mk I, bo takie był na stanie 1.SBS. Zakładam jednak, że to jakieś domowe customy. Wysłałem zapytanie do nich o te repliki i czekam na odpowiedź.

 

Co do magazynka - faktycznie, w miedzy czasie uzupełniłem już tę informacje. Też nie dotarłem do wytłumaczenia przyczyny ładowania broni nie z magów,a z łódek, ale wydaje mi się, że to może być albo kwestia ekonomiczna (np. w tamtych czasach produkcja magów mogła być stosunkowo droga a samo zwiększenie pojemności dwukrotnie względem standardu + przewaga szybkostrzelności mogły być wystarczające) lub zwyczajnie konstrukcyjna (wynikająca z budowy maga - np. po odłączeniu go amunicja nie blokowała się o karabin i zwyczajnie z maga wypadała). To jednak tylko moje hipotezy. Fakt faktem, jeśli by to miało być 100% reko, to trzeba by go zrobić na łuski. Ja jednak na coś takiego się nie porywam. O ile będę się podejmował "zrobienia" takiej repliki lub mój znajomy będzie, to pewnie i tak skończy się na stałym magazynku, zaś kulki będą ładowane z innych magazynków mniej więcej tak, jak w większości sprężynowych snajp bolt action, np. m6 black eagle.

 

Jedendojednego - idzie dobrze, będę śledził, powodzenia ;)

 

pozdrawiam,

Paps.

Link to post
Share on other sites

Obczajałem. Tam magazynek rozwiązano tak, jak ja bym go zrobił - ten oryginalny niech sobie będzie, a te z kulkami mimo niego.

 

Znalazłem "spadochroniarskiego" enfielda tu:

http://www.impactguns.com/store/RI017-GC.html

jeszcze do końca nie doczytałem, co to za sklep itd. ale cena nie miecie na ziemię, napisano natomiast, że jest pęknięty. Ale pełne zestawy drewna widywałem na e-bayu po niskich cenach (rzędu 50$).

 

Na tamtym forum nic się nie dzieje, jak by co - zero odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

To ja sobie zrobiłem długiego mausa z m6 DE i po całej zabawie mechanizm się rozleciał. Czasami taka zabawa nie jest warta świeczki. Trzeba by było kupić nowy mechanizm i wymienić. Dlatego przed przystąpieniem do prac polecam przewidzieć opcje wymiany mechanizmu.

Edited by wojt-as
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam na sprzedaż, mundur M42 Jump Suit- stan idealny (używany 3 razy)- sprzedam za 300, max 270zł, oraz Thompsona Cyber Gun'a (360 FPS) Kupiłem za 430, ale bez batki- z batką sprzedam za 450zł - Bateria jest D-Boy'a 8.4 (dałem za nią 80 zł). Replika również jest w idealnym stanie- przebieg to koło 10 magazynków... (low-cap na 48 kulek)... Jest na gwarancji, więc daje również i ją...

Kontakt na PW :)

 

Przepraszam, ze w tym temacie daje info, ale mało kto stąd pewnie zagląda do komisu wielkopolskiego ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...