Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-74 (RK-06) [BOYI]


Recommended Posts

Witam,

 

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu tej repliczki, ale nurtuje mnie jedna rzecz, a mianowicie kwestia materiału z jakiego jest wykonana. Na stronie GunFire jest napisane, że części metalowe są wykonane ze stali, natomiast u krakmanów można przeczytać, że ze stali jest tylko korpus, pokrywa zamka i szyna boczna, natomiast pozostałe elementy metalowe (lufa zewnętrzna, przyrządy celownicze oraz tłumik płomienia) zostały wykonane ze ZnAl'u... Czy któryś z użytkowników forum jest może w posiadaniu tejże repliki, a jeśli tak to czy mógłby udzielić stosownych informacji ? Z góry dziękuję za pomoc :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 403
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Też się zastanawiam nad kupnem tej repliki RK-06W http://taiwangun.com/?str=product&prId=1249 479.00 PLN/366.00 PLN bardzo kusząca jest ta cena. Może posiada ktoś tą replikę? Może kupił ktoś z Was ją od Krakmana. Niech napisze jak prezentuje się zewnętrznie? Czy nic nie stuka/puka? Jak z pracą gearbox'a. Jak z celnością, skupieniem? Oprócz prec lufy i gumki hop-up coś jeścze polecacie zmienić. Jakie do niej najlepiej kulki dokupić?

Link to post
Share on other sites

Wczoraj doszła do mnie paczka z RK-06.

 

Pierwsze wrażenie

 

Patrząc na pudełko nigdy bym nie pomyślał, że w środku znajduje się replika, nic na to na pierwszy rzut oka nie wskazuje.

 

W pudełku standardowo replika, akumulator, wycior, pasek (nie mam pojecia jak go zamontowac jeszcze ale dość solidnie wygląda).

 

Replika:

Zaskoczyło mnie wykonanie - nic sie nie "klekoce" w moim egzemplarzu. Faktycznie mamy elementy stalowe jak i drewniane jak i z nie określonego dla mnie metalu - co do tych drugich, jeśli chodzi o chwyt to jest dość ok, za to kolba wygląda jakby była plastikowa. Plastikowy jest chwyt i magazynek, który na samym początku nie chciał mi "cyknąć" podczas podpinania, ale za ok. czwartym razem już nie wiem czemu robił "cyk" i całkiem ladnie siedzi, nie rusza się.

 

Osiągi:

Trudno mi się wypowiedzieć, jak narazie na szybko tak postrzelałem, ale nie umiałem się uporać z hop-up (mam nadzieje że nowa gumka hop-up to poprawi, bo nie wiem czemu ta stockowa raz podkreca ladnie a raz jakby wogóle) - jak się kulka ladnie pokreciła to leciała na około 45m (dokładnie zmierze gdy znajde troche wolnego czasu), gdy podkręciło "dziwnie" albo wogóle to maksymalnie na 30m i do tego celność wtedy makabryczna.

 

Zdziwiło mnie, gdy chciałem odkręcić "urządzenie wylotowe", gdyż w nim schowany jest jeszcze kawałek lufy, więc nie ma mowy by biegać bez niego.

 

Postaram się jeszcze napisać po wymianie gumki hop-up i możliwe lufy

Link to post
Share on other sites

Pasek zakładasz w następujący sposób:

 

Zaczep (hak) musisz przewlec przez metalową sprzączkę...wiem, że trudne, ale da rade bez niszczenia paska. Robisz to samo z skórzaną obręczą. Pamiętaj by obręczy nie zdejmować! Na jednym odcinku paska wciąż musi wisieć. Następnie hak, przewlekasz przez ucho tak by metalowa sprzączka "patrzyła" w twoją stronę. Powtarzasz całą operację w odwrotnej kolejności. Na koniec hak zapinasz o przednie ucho i gratulacje! Możesz stawiać piwo.

 

Jeśli się dopatrzysz, wygląda to tak:

ak74n_t2.jpg

 

Dodatkowo, bardzo podoba mi się montaż przedniego upper gripu wraz z rurą odprowadzającą gazy powrotne, tak jak w prawdziwku trzyma się na dźwigni obrotowej. Ponad to fascynujące jest to, że cała bateria stick jest w stanie się schować w upper gripie. Dam fotki, żebyście wiedzieli o co biega.

 

www.armedfish.za.pl/ak74/1.jpg

www.armedfish.za.pl/ak74/2.jpg

www.armedfish.za.pl/ak74/3.jpg

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

W VFC pierwszy raz to zobaczyłem na zlociku w Szelkowie, bardzo mi się to tam podobało :) Faktura metalu chropowata, nie odbija światła, sprawdzone większość to stal. Oczywiście chińska stal już zaczęła rdzewieć...Poza tym magazynek 5,45mm to jak ktoś powiedział "gay ammo", magazynek brąz z lekka przechodzący w pomarańcz...taki jak powinien być. Zaczep niestety w magazynku plastykowy, łatwo się wyrabia. Magazynki 7,62mm pasują, lecz wymagają przypiłowania tylnego zęba.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie Penio :D . Nie było to aż tak trudne jak myślałem. Troche dla mnie przykrótki ale da sie przeżyć.

 

Sprawdzałem celność na 30m - (po jakichś 500 kulkach) zaczął strzelać dość w miare (nie wiem może ten hop-up się sam zrobił) i na tym "dystansie" w butelke po coli 2l trafia się raz za razem - jak dla mnie miłe zaskoczenie bo się nie spodziewałem.

 

Może jutro zrobie testy na jakieś 40-45m to dam znać co i jak.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki, dziś założyłem, jutro lub pojutrze zrobie testy (no chyba że coś spieprzyłem przy składaniu, i gdzieś się pojawiła jakaś nieszczelność, której wcześniej nie było - męczy mnie trochę lufa bo w porównaniu do poprzedniego ułożenia teraz "wychodzi" 1mm bardziej. Tu kolejna ciekawostka, korzystając z tego że replika była już w częściach zmierzyłem długość lufy i wyszło 500mm (Krakmani piszą 490mm) więc taki jakby gratis;p

 

Za to nie wiem jak wyciągnąć lufę razem z komorą "do tyłu" - ponieważ lufa jest tak długa, że body nie starcza, a wyginać ją to chyba niezbyt dobry pomysl więc ja to robiłem w body.

 

Proszę się nie śmiać;p nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale się ucze;p

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ze względu na cenę jak i drewno oraz elementy stalowe - polecam BOYia. Ale mówią, że Cyma ma lepsze bebechy.

 

Bateria jak narazie jeszcze mi się nie rozładowała, a wystrzeliłem ok 2000 kulek.

 

Co do gumki hop-up systemy muszę przyznać że powtarzalność się zwiększyła i to w dość widocznym stopniu. Nawet widać, że nie włożyłem krzywo lufy;p

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wczoraj rozpakowałem swojego RK-06 Real wood full metal. Pierwsze wrażenie: Piękny, aczkolwiek pachnie sztucznością. Trzeba go troszkę przetarzać, żeby zyskał na autentyczności.

Faktycznie, jedynym elementem plastykowym jest grip. reszta, zimna stal i autentyczne drewno ;)

Polecam :)

Link to post
Share on other sites

Proponuję poczytać wątki o obydwu replikach i się zdecydować na którąś, lub po prostu wziąść tą która Ci się bardziej podoba :) Jak jesteś miłośnikiem Kałachów, to RK-06 jest oczywistym wyborem :-F

 

A ja proponuję RK-03 od Krakmana - taką desantową wersję Ak74,ze stalową składaną kolbą... Po złożeniu kolby mamy poręczny automat :-P

Co do parametrów: mój jest świeżo po testach, dziś wystrzelałem z niego 2k kulek i stockowa bateria ma jeszcze dużo pary; regulacja hop-up i karabin strzela bardzo celnie i daleko. Niezłe skupienie. Testowałem kulki o różnej wadze: od 0,2 do 0,25- efekt podobny ( dziś nie wiało :wink: ) Zasięg: myślę 50 metrów, chociaż nie pytałem zainteresowanych, z jaką siłą te kulki doleciały.

Trudno potwierdzić, że RK z Krakmana są podobno podciągnięte ,,by P&J", ale kilka osób tego RK ostrzelało i wszyscy twierdzą, że spisuje się nieźle.

 

Te ak47 od Cymy wyglądają skromnie w zestawieniu z RK.

Link to post
Share on other sites

Jak obiecałem zrobiłem testy po wymianie gumki hop-up na systeme. Regulacja stała się strasznie "czuła" - dosłownie każdy milimetr robił wielką różnice.

 

Odmierzyłem sobie na placu kolejno odległości 30m, 40m, 50m i 70m (Ogrodzenie).

 

Cel: Płyta styropianu (90cmx40cm) - myślę, że to taki cel wielkości kucniętego człowieka

 

30m - na tą odległość nie trzeba było jakoś specjalnie się starać trafić, ani regulować hop-up. Trafienia 10/10

 

40m - po ustawieniu hop-up tak by trajetkoria lecącej kulki była jak najbardziej płaska także trafienie nie sprawia żadnego problemu choć zdarza się czasami kulka, która leci kompletnie inaczej. Trafienia 9/10

 

50m - tu "już" trzeba hop-up troche bardziej podkrecić przez co kulka może przelecieć nad celem znajdującym się bliżej (więc możemy zapomnieć o trafieniu kogoś kto leży 40m od nas). Mimo, że kulka leci "smiesznie" w warunkach bez wietrznych można trafić taki cel bez jakichś większych kłopotów. Trafienia 7/10

 

70m - rozumie że to dość nie wiardygodna odległość dla większości użytkowników ale byłem równie zaskoczony. Podczas regulowania hop-up na te 50m wiele razy za bardzo go "podkręciłem" (za daleko przesunąłem) i podczas strzelania kulka wzbijała się dość wysoko i taką paraboła uderzała o ogrodzenie - wydając ładny dźwięk. Nie będe pisać o trafieniach bo to już nie ma szans na "pewne" trafienie. Ale mogę spokojnie powiedzieć że jest to taki zasięg maksymalny.

 

Jak dla mnie najlepiej jest ustawić hop-up na te 40m daje nam to jako taką celność na całej tej długości lotu kulki, a jeśli będziemy musieli trafić dalej np. 50m to wystarczy trochę wyżej wycelowac i też trafimy.

 

Wracając do mojego egzemplarza po 5tys. kulek jak narazie nic się nie zepsuło. Niestety raz zdarzyło mi się przy strzelaniu na semi, że nagle zaczeło mu iść cieżko aż prawie przestał strzelać - wtedy zrobiłem jak radzono wielokrotnie na forum - przełączyłem na auto, krótka seria i do dziś działa bez zarzutu. Strzelam głównie na semi, choć auto zaczyna się zdarzać coraz cześciej.

 

Kolba w środku jest pusta, i zmieściła by się tam jakaś bateria, ale nie mam pojęcia jakby poprowadzić kable.

 

Trochę się rozpisałem ale mam nadzieje, że będzie pomocne.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Chciałem kupić tą replikę i kupiłem ^^

 

Jest to moja pierwsza replika więc nie mam porównania co do jej strzelania... Ale myślę że będzie dobrze...

 

Wracając do repliki jestem bardzo zadowolony tylko nie wiem do końca po co w kolbie jest ten otwór.

 

Wykonanie ?? za tą cenę i na "Made In China" można powiedzieć że jest super. Zraziłem się trochę albo nawet trochę bardzo do zardzewiałych i to w sposób bardzo widoczny śrubek w replice. był jeszcze problem co zrobić z paskiem przecież na drugim końcu nie ma jak go zaczepić, posiedziałem popatrzyłem jakieś 10 minut i wymyśliłem ;)

 

Tak więc mam dwa pytania do tej repliki:

1. Do czego jest ten otwór w kolbie (domyślam się że tak samo było w oryginale)

2. Czy tą sprężynę od naciągu bocznego w oryginalnym jest widać czy to tylko w tej replice ? u kolegi w czarnym AK74 Cymy tego nie ma...

Edited by Lisekll
Link to post
Share on other sites
Wracając do repliki jestem bardzo zadowolony każdy szczegół jest odwzorowany wszystko do "czegoś jest" tylko nie wiem do końca po co w kolbie jest ten otwór.

Trzymałeś ostrego awtamata? Bo moim zdaniem nie...

nie wiem do końca po co w kolbie jest ten otwór.

 

Chinole spartolili robotę i dali stopkę od kolby składanej.

Link to post
Share on other sites

Lisekll - jaki zaś naciąg boczny... w oryginale w tym miejscu jest sprężyna powrotna. Jest tak troche jakby grubsza ;) W cymie tego nie widać, bo suwadło jest inaczej rozwiązane.

Otwór w kolbie jest po to by tam schować przybornik do czyszczenia broni.

W oryginalnej kolbie w środku jest sprężyna która wypycha ten przybornik po otwarciu klapki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...