Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Inokatsu M4 M.T.W


Recommended Posts

  • Replies 282
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sobol, nie wierze, porostu nie mogę uwierzyć w to co czytam. Moje serce płacze.

 

Ostatnio "przeczytałem" porównanie WA, WE i Inokastsu ( http://www.intrudershop.com/showreport.asp?report_id=53 ) i się naprawdę napaliłem. Skłonny bylem przeboleć te kilka niedociągnięć, ba, nawet cenę 1000$.

 

Utwierdziła mnie w tym jeszcze ta opinia ( http://www.socalairsoft.com/modules.php?na...&highlight= ) i ta oto prezentacja video (

). Wydawało mi się że jestem zdecydowany.

 

Lecz po tym co napisałeś, jestem zdruzgotany. Naprawdę nie wiem co myśleć. Po prostu brak mi słów. :cry:

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

Noah,

 

Być może trafił mi się po prostu trefny egzemplarz, aczkolwiek facet z Redwolfa wspominał, że mieli spore problemy z dostawami tej konkretnej repliki (stąd m.in. pojawiła się dopiska enhanced version, wcześniejsza wersja podobno mieliła kulki w bebechach, tak mi przynajmniej powiedziano).

Podejrzewam, że tam w Redwolfie sami tak do końca nie wiedzą co się dzieje z tym modelem. Na ich stronie wyraźnie jest napiane że SOPMOD ma regulowany hop-up, a wersja CQB np. już nie, moim zdaniem to trochę nielogiczne.

No cóż, napisałem, wyartykułowałem, czekam na odpowiedź, mam nadzieję, że żółci panowie nie zostawią mnie samego z tym problemem i coś poradzą.

Będę informował na bieżąco, jeżeli uda mi się dowiedzieć istotnych szczegółów umieszczę je w tym poście.

Póki co, naprawdę radzę zaczekać.

 

Pozdro,

Marcin

Link to post
Share on other sites

Normalnie bym nie uwierzył, gdyż na różnych forach pozytywnie się wypowiadają o tej replice.

Może trafiła się tobie replika którą sklep testował i ktoś przez omyłkę ją zapakował i wysłał.Mam nadzieje że sklep poważnie podejdzie do temat i wymieni ci replikę na swój koszt.

Link to post
Share on other sites

Sry modki ale nie mogę edytować.

 

Znalazłem w kilku sklepach inokatsu i wszędzie w opisie było napisane że hopek jest regulowany.

Nie orientójecie się może czy jak zamawiasz replikę z strony Ra-tech już zmodyfikowaną to stockowe części też przysyłają, czy nie.

Link to post
Share on other sites

Tak, sklep odpisał. Uprzejmie proszę o odesłanie repliki zwykłą pocztą lotniczą na swój koszt... Koszt zostanie zwrócony.

Jak wyślę to zwykłą pocztą lotniczą (oczywiście po samodzielnym uprzednim ocleniu eksportowym) to w najlepszym przypadku dojdzie za kilka ładnych tygodni, a w najgorszym nie dojdzie w ogóle.

Firmy kurierskie życzą sobie od 1500 zł wzwyż za przesyłkę. Ponadto Urząd Celny poinformował mnie, że mimo iż jest to postępowanie reklamacyjne to w wypadku niemożności identyfikacji towaru jako dokładnie tego samego, którego od nich otrzymałem, będę musiał powtórnie zapłacić cło i VAT.

O braku komory Hop-Up sklep milczy jak grób.

Próbowałem puścić przesyłkę przez firmę, w której pracuję, niestety przy cle eksportowym konieczne jest wówczas wystawienie faktury pro forma, a moja firma w swoim profilu działalności niestety nie uwzględniła obrotu replikami.

Tak więc jestem w kropce.

Link to post
Share on other sites

Inokatsu poleciało dziś do Redwolf. Mam nadzieję że Pocztex nie zgubi paczki gdzieś po drodze, bo słyszałem że czasami im się to zdarza. Byli najtansi, w Redwolfie powiedzieli mi, że zwrócą tylko i wyłącznie za tzw. "regular airmail" a nie za przesyłkę kurierską z prawdziwego zdarzenia.

Dogadałem się z Urzędem Celnym i dostałem papiery, że jak replika wróci z powrotem to nie będę musiał płacić powtórnie cła ani VAT. Dla wszystkich zainteresowanych lub mających podobne problemy w przyszłości, formularz nazywa się INF3 i jest dostępny w każdej agencji celnej. Co prawda do Polski musi wrócić TA SAMA KONKRETNA replika, ale sądząc po panach celnikach i robionych przez nich zdjęciach, nie odróżnią tej repliki od nowej tego samego typu.

 

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

Witam! Pan kurier dostarczył paczkę .Pudło owinięte cieńkim zielonym kanapkowym papierem a w środku grzechotka.Po odpakowaniu ukazał się karabinek rzucony luzem do środka ,co prawda jest odwzorowanie obwodu zabawki,ale żadnych innych zabezpieczeń,aby żelastwo nie latało .Dodano jeszcze okładziny szyny taktycznej,której nie było zamontowanej na lufie .Po minucie bezsensownego potrząsania kartonem odnalazło się biedactwo.Pudełko z szyną zostało podklejone pod kartonową wkładkę ,w której ułożono M4.Karabin bez uszkodzeń zewnętrznych,ale cały w tekturowym pyle ,który przyczepił się do smaru konserwującego.Pierwsze oględziny i stwierdzenie,że nie działa prawidłowo selektor trybu ognia.Przełącznik obraca się tylko w pozycję semi i full a safe ni w ząb.Sądzę,że jest to do poprawienia we własnym zakresie,ale motyla noga nie za taką cenę .Grawerka jest dobra ,ale daleko jej do ideału.Ogólne odczucia mam pozytywne:dobry kolor ,waga,spasowanie części,metaliczny dżwięk przy przeładowaniu.Jak strzela to się okarze ,gdy dotrą magazynki z WGC shop-u?

Link to post
Share on other sites

Przyleciały magazynki i rozpoczęła się zabawa.Kupiłem tańszą wersję WA.w której zamek nie zostaje w tylnym położeniu po wystrzeleniu ostatniej 50-tej kulki.Korpus Inokatsu nie jest za bardzo przystosowany do tych magów,po prostu trzeba je bardzo mocno dobić ,aby chciały zaskoczyć.Tak sobie myślę ,że po tysiącu wymianach będzie ''gitara'' no i za 3600pln. to jest to .Ładowanie magazynka to też mały problem. Od 30-tej kulki wzwyż trzeba się nauczyć metodą prób i błędów,chodzi o odpowiedni kąt nachylenia ładownicy kulek i im wolniej tym lepiej.Przeładowanie i zwolnienie bolt catch-a jest super.Selektor ognia zgodnie z przepowiednią Kolegów zaczął działać po załadowaniu magazynka jak i cały karabin nabrał super sztywności.Pierwszy strzał i 483 fps-y oraz brzęk sprężyny .która jest osadzona w kolbie,mam nadzieję ,że do zneutralizowania.Kolejne strzały to spadek prędkości i ostatni strzał to 365fps, 5-cio sekundowe przerwy.Próba odbyła się przy 5 stopniach C a karabinek miał 25 C.Druga seria to ogrzanie magazynka z green gasem do 34 C i karabinka do 30C i strzelanko przy 2C i prędkości zapamiętane to 1 strzał 520 fps i ostatni 403fps.Przytrafił się i syfon ,ale to wtedy gdy karabinek i magazynki przebywały na świeżym powietrzu 0 C przez pół godziny i w trakcie były ładowane Jedno ładowanie green gasem wystarcza na jeden magazynek.Próby odbyły się na 10 metrowej osi dlatego nic nie napiszę o hop up-ie.To tyle bo czas nagli.Jak zrobię porządny test to na pewno zdam raport.

Edited by 1pafnucy
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

No cóż, jeżeli chodzi o moją reklamację.

 

Replika spędziła w Redwolfie sporo czasu. Nikt nie poinformował mnie co było robione, jak, etc etc.

 

Jak już w końcu do mnie wróciła nie nadawała się do jakiegokolwiek użytku. Tylko dzięki pomocy kolegów Amadema i Lisa replika zaczęła działać jak należy, trzeba było m.in. poprawić suwadło, zespół spustowy, bolt lock i jeszcze parę innych rzeczy.

Generalnie jestem zniesmaczony całą tą sytuacją z Redwolfem, kolesie po prostu całkowicie mnie olali, nie odpowiadali na maile, w rozmowach telefonicznych zarzucali mi, że żaden z moich maili do nich nie doszedł i o niczym nie wiedzą (a każdego wysyłałem z potwierdzeniem odbioru i przeczytania i wiem że oni je czytali).

 

Aktualnie wstawiłem nowe suwadło i bolt z systemem NPAS Ratech, komorę HU i preclufę, również Ratech i dopiero teraz wszystko działa jak należy, zero zacięć, zero masakrowania kulek, zero syfonów.

Laska z Ratech powiedziała mi, że fabryczne części Inokatsu mają sporo wad, w jednych egzemplarzach są one bardziej widoczne i znacznie wpływają na działanie samej repliki, w innych z kolei mniej. Ja miałem pecha :???:

 

Teraz pozostało jedynie czekać na magi z CO2, albo chociaż ProWin na początek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...