Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co jest, a co nie jest fajną fotką


Recommended Posts

Króliku, pamiętam. Oczekujesz, że pójdę w kąt i zamknę się w sobie po tym, jak się wymienialiśmy zdaniami? ;)

Powtarzam ponownie, od nikogo nie oczekuję pochwał, bo i nie mam się czym chwalić. Po prostu wklejam zdjęcia w celu pokazania SPRZĘTU na publicznym forum (dalej nie mylić tego z chwaleniem - mógłbym się pochwalić, gdybym miał cały sprzęt BHI albo Eagle'a), a nie mieszkania. Żaden ze mnie narcyz. No i jakbym się miał Ci teraz tłumaczyć, dlaczego przed kuchnią zrobiłem to zdjęcie, a nie na strzelaniu to... no, kilka powodów i przyczyn jest :P

 

Hajdi, piszesz, że

"Ludzie chyba zbyt emocjonalnie podchodzą do tego że niektórzy nie lubią oglądać czyichś mieszkań"

 

Taki typ człowieka ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Udało mi się poznać Królika osobiście (może nie jakoś dobrze ale zawsze),

 

Marrine - może lepiej zamknąć się w sobie jednak ? [no offense] ;) To na prawdę zarobiony człowiek jest bo na jebanki warriorowe rzadko daje radę dotrzeć a fora ogarnia... Robi to od lat. Podporządkujmy się?

 

 

Ja przepraszam za zababranie tematu o zdjęciach - zagapiłem się :P

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites

Nie mam siły już na żadne sprzeczki słowne. Nie chce mi się już po prostu pisać :P.

Rafał, wiem, że Królik to 'zaprawiony w boju' facet z kilkuletnim stażem na Polskich forach airsoftowych. Znam też jego poziom wiedzy na temat sprzętu i jakości sprzętu używanego przez Niego.

Zbyt nerwowy wczoraj byłem, to dlatego tak podszedłem do sprawy.

Edytka: Przepraszam za burdel pozostawiony w tym temacie ;)

Edited by MarineSlupsk
Link to post
Share on other sites

A ja tak dla niekumatych wytłumaczę. Naprawdę zrobienie w miarę klimatycznego zdjęcia nie wymaga ciężkiej pracy fizycznej ani nawet większego wysiłku psychicznego. Czy takim wielkim problemem jest zejście chociażby do piwnicy albo już nawet wyjście na klatkę schodową i złożenie się do strzału czy przyjęcie innej ciekawej pozy przed obiektywem? Na strzelance także można poświęcić ta minutę i poprosić kumpla i pstryknięcie fotki "prawie jak z akcji" w ciekawym miejscu. Ja akurat mam to szczęście, że brat siedzi w fotografii i nawet w najtańszym szpeju będę wychodził zajebiście :mrgreen:, ale nie o to chodzi.

Odrobina wyobraźni nie zaszkodzi. Żeby zrobić klimatową fotkę nie trzeba mieć na sobie sprzętu wartego 10 średnich pensji. Wystarczy troszeczkę ruszyć mózgownicą i WYJŚĆ Z KUCHNI! :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

No i temat już jakiś czas wisi. Były wielkie nadzieje.. i na nadziejach niestety się chyba skończyło bo zdecydowana większość fotek ambitna nie jest w żaden sposób. Chyba ponad połowa to najzwyklejsze zdjęcia zrobione na odp...ol z widocznymi śladami prób obróbki. Niestety prób nieudanych. Coś na styl słodkich 15tek na fotka.pl. Tu zwiększę kontrast, to kliknę taki dziwny przycisk, tu przyciemnię i ot może coś wyjdzie. I wychodzi g..o. Może i zaraz odezwą się autorzy tych zdjęć i mnie będą niszczyć :mrgreen: , ale niestety większość z wklejonych tam fotek to gnioty...

Link to post
Share on other sites

Słuchaj każdy ma prawo do własnej oceny. Decyzję o pozostawieniu lub nie fotki podejmują moderatorzy tej strony. Oni kierują się własnymi wytycznymi czy własnym poczuciem estetyki. Ktokolwiek by to nie był w tej komisji to i tak by nie zadowolił wszystkich. Wszelkie dyskusje mówiące, że ta fotka jest ok a tamta BE nie mają sensu bo nic nie wnoszą do tematu. Zaczyna się tylko dyskusja o gustach osób oglądających tamten wątek. Przykładowo jeśli ty byś dobierał fotki do tamtego tematu, to pewnie prędzej czy później by ktoś wyskoczył z takim samym tekstem co ty teraz. Zapewne dlatego, że mieli byście odmienne gusta od siebie.

Link to post
Share on other sites

No i temat już jakiś czas wisi. Były wielkie nadzieje.. i na nadziejach niestety się chyba skończyło bo zdecydowana większość fotek ambitna nie jest w żaden sposób. Chyba ponad połowa to najzwyklejsze zdjęcia zrobione na odp...ol z widocznymi śladami prób obróbki. Niestety prób nieudanych. Coś na styl słodkich 15tek na fotka.pl. Tu zwiększę kontrast, to kliknę taki dziwny przycisk, tu przyciemnię i ot może coś wyjdzie. I wychodzi g..o. Może i zaraz odezwą się autorzy tych zdjęć i mnie będą niszczyć :mrgreen: , ale niestety większość z wklejonych tam fotek to gnioty...

 

Czekamy na Twoje foty och mistrzu! Chce mieć sobie przy czym zwalić! :F

;)

Oceniać ogół to każdy głupi potrafi, a jak już chcesz być takim krytykiem itp to potraktuj każde zdjęcie indywidualnie i wytykaj błędy.

BTW chyba Ci się nudzi i właśnie po to piszesz takie durne posty, żeby właśnie ludzie się odezwali.

 

Pozdro.

Edited by Majkel86
Link to post
Share on other sites

Czy twoje oburzenie nie wynika z tego że twoje fotki też tam są? :wink: A fakt faktem - wszystko zależy od gustu oglądającego, np. ja niektóre z tych fotek uznaję za "ambitne"a niektóre nie :P Więc najlepiej darować sobie takie podjazdy z obu stron, ewentualnie pogadajcie sobie na privie, albo gg :-F

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Hehe, wiedziałem, że dla niektórych krytyka równa się z naruszonym ego. Ciężko przełknąć prawda? Akurat Twoje zdjęcia Majkelu drogi w porównaniu do niektórych da się oglądać i nie wyrzucałbym ich na gwałt z tamtego topicu. I proszę nie bulwersuj się tak w reakcji na każde słowo krytyki, bo ja nie mam w zwyczaju lizać wszystkim zadów. Sorry. Jeżeli są zdjęcia-gnioty w topicu który w nazwie ma słowo "ambitne", zauważam to i pisze o tym właśnie tu. Temat jest w końcu poświęcony dyskusji co jest a co nie jest fajną fotką. Poprosiłeś mnie abym pojedynczo wytknął błędy. Niestety nie mam czasu na ocenę każdego zdjęcia, ale chociażby kilka przykładów.

 

1: http://img149.imageshack.us/my.php?image=dsc02361ut5.jpg

Czerń i biel nie zrobi ze zwyczajnej fotki ambitnego zdjęcia. Jak dla mnie typowa fotka do tematu "pozowane - common"

 

2: http://img523.imageshack.us/my.php?image=bagnetdi8.jpg ... Nie wiem co autor chciał osiągnąć ale ja tutaj widzę ślepą i losową zabawę różnymi cudnymi przyciskami w programie graficznym. Niestety lipa straszna.

 

Autorzy - bez urazy, ale NIC ambitnego w tych fotkach nie ma. A kolega Majkel niech się nauczy czym jest krytyka.

 

Żeby nie było, przykłady dobrych zdjęć:

 

1. http://img146.imageshack.us/my.php?image=i...69842397yq1.jpg

Jak widać wystarczy ruszyć trochę głową i wpaść na jakis oryginalny pomysl i już mamy zdjęcie wyglądające niczym kadr z filmu.

 

2. http://img221.imageshack.us/my.php?image=chrissrd7.jpg

j.w.

 

3. http://img155.imageshack.us/img155/6571/dsc3855sb8.jpg - j.w.

Edited by mig
Link to post
Share on other sites

Mig nie uraziłeś mojego ego bo jeśli chodzi o krytykę moich zdjęć to akurat jeśli wrzucam umieszczam je na deviantart.com to zawsze jej oczekuję od moich znajomych, którzy dłużej siedzą w temacie bo krytyka, ale konstruktywna pomaga stawać się lepszym w tym co się robi.

Krytyka dla samej krytyki, a tym bardziej krytyka ogółu do której tak na prawdę nie wiadomo jak i kto ma się dostosować nie jest dobra.

Może mnie się za bardzo uniosłem i odebrałeś to jako właśnie urażenie ego ale jak już napisałem na początku tak nie ma :)

Także sorki za ten ton ale chociaż zmusił Ciebie do dokładnej krytyki, która nawet może być konstruktywna ;)

 

BTW Foka wrzuć Wasze nowe foty co Wojtek Urbanek robił ;)

Edited by Majkel86
Link to post
Share on other sites

Wrzucił, wrzucił i dał tym samym naprawdę dobry przykład tego, jak wygląda klimatycznna fotografia, a nie pseudoklimatyczna fotka. Oby było więcej takich zdjęć, niż tych które w swoim ostatnim poście skrytykował mig.

 

Tak czy siak ambitność bądź "ambitność" oceniają moderatorzy i to jest ich broszka, my tu sobie najwyżej możemy powyrażać swoje zdanie, ale ewentualne zmiany i tak pozostają w ich gestii.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...