Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Bell to 100% kopia Tanaki - będą pasować.

Dają mniej więcej tyle, że masz 650fps po nabiciu gazem, 600 po 5 strzałach, 500 po 10 ;] Ktoś gdzieś wypisał swoje wyniki po zainstalowaniu tychże dodatków. Wg. mnie opłaca się je instalować tylko jeśli myślisz o zewnętrznym zasilaniu z butli.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dlugi mag

 

+

powtarzalonsc

wiecej gazu, mniej ladowania

wyglad

mozna powiedziec ze likwiduje potrzebe posiadania dwojnogu

-

slabo gaz trzyma

dla niektorych dlugi mag to klopot (?)

powtarzalnosc sie konczy po 11-12 kulce ( na 25)

 

tyle co wiem z neta na temat dlugich

 

teraz ode mnie na temat krotkiego

 

+

porecznosc ( nic ci nie wystaje)

trzyma lepiej gaz

w miare dobra powtarzalnosc (do 7-8 )

nie ma klopotow z syfonowaniem sie ( wyczytane z neta)

 

-

malo ammo (10-11 max)

co mniejwiecej 9 kulek ladowanie gazem

szybko caly mag zchodzi (najlepiej miec z 3 magi)

kiepski do tunningu ( chodzi o system sold shoot i podobne)

 

reasumujac:

ja mam krotkiego maga i mi narazie pasuje. teraz kupuje drogiego i zakupu nie zaluje.

 

tyle co do magow.

 

te bore upy nie sa mi potrzebne, wiekszosc z teamu ma repliki przystosowane do cqb wiec te 530 fps ( w realu kolo 510) mi starczaja zupelnie. ale sa kompatibilne z bellem.

 

( sry brak pl liter)

 

narazie tyle, jak by cos to postaram sie rozchwiac wiecej watkow :)

 

 

Pozdrawiam

 

Jarhead

Edited by tkn07
Link to post
Share on other sites

wczoraj dotarł do mnie magazynek (tanaka) i zestaw uszczelek (G&G). Mam problem:

co parę kulek jeden strzał jest słaby (max 20m) i mocno skręca/leci w lewo. Słaba podatność na działanie systemu hop up. Strzelam pestkami z capri o,35g, słaba powtarzalność (tak na oko xD) nie wiem czym jest to spowodowane, bardzo proszę o pomoc. Chyba jednak mam ten "gorszy egzemplarz"

Link to post
Share on other sites

przy wymianie wlasnorecnie gumek uwazaj na ta co osadzasz w lufie. i nie zapomnij jak byla gumka glowna HU osadzona, ja za pierwszym razem wsadzilem na odwrot xD pestek odradzam. ja uzywam z g&g. A i po umocowaniu lufy tak ze ta gumka na niej jest w miejscu gdzie masz pokretlo, nie krec lufa wew. poniewaz wtedy od nowa musisz ustawiac ja ;p sry brak pl liter ( na lapie siedze).

co parę kulek jeden strzał jest słaby (max 20m)
a jak z reszta. sprawdzales mniejwiecej zasieg? pytam w celach porownawczych.

 

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

max zasieg nawet nawet, ale nie mierzylem, 60m bedzie xD. jak tak dalej bedzie to będę sprzedawal maga i uszczelki a m700 na części :cry: jak by ktoś był zainteresowany to mozna pisac na pw lub na maila: pawel.kotas0412o2.pl. co do ceny to idzie sie potargowac ale za maga - prawie nowy to ze 220zł bym chciał, ale targować sie nie zaszkodzi

 

sory ze w tym dziale xD i sory za brak pl znakow

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

hmmm

ściągasz łoże> wyciągasz piny z komory> i przekręcasz/ ciągniesz> lufę zewnętrzną> ( teraz komora, piny już wyciągnięte)odkręcasz taki gwint ( nie przeoczysz go ;d) i wyciągasz komorę razem z lufą z karabinu. Niezapomnij odciągnąć zamka do tyłu zanim wyciągniesz komorę.

 

Pisałem z pamięci więc przepraszam za ewentualne błędy ;)

Link to post
Share on other sites

W moim magazynku jak się okazało po włożeniu do wody, gaz uciekał tyłem - po wciśnięciu zbijaka gaz zamiast uciekać przez "podajnik gazu" to uciekał w około tego "kowadełka". Metodą na tą bolączkę jaką ja zastosowałem jest wymiana wszystkich O-ringów w magazynku i solidnym nasmarowaniu gęstym smarem teflonowym. Uszczelki kupiłem odrobinę szersze dlatego w miarę to jakoś wszystko trzyma ten gaz.

 

 

Kolejnym problemem jest luz magazynka( nic dziwnego ze nie ma powtarzalności skoro magazynek chodzi jak chce) w tym celu okleiłem magazynek taśmą izolacyjną oraz zamontowałem mocniejszą sprężynkę w zatrzasku który uwalnia maga (dzięki temu mag jest dociskany do "końca " miejsca na niego przewidzianego, u mnie chodził wschód-zachód, północ- południe teraz jest w miarę ok)

 

Kolejną modyfikacją było spodkładkowanie oraz wymiana spręzynki na twardszą pod tym miedzianym podajnikiem gazu który łączy sie z gumką w "bolcie" - dzięki temu "dziubek" ten mocniej dociskany jest do gumki co wpływa na lepszą szczelność

 

W moim egzemplarzu który otrzymałem była rozerwana gumka Hu narazie czekam na wzmocniony zestaw G&G jak go zamontuje to napisze co sie poprawiło.

 

W karabinie obecnie montuje system C02 (dzisiaj miały być pierwsze próby niestety poddał sie regulator i gaz wybił w nim dziurkę, musze sie zaopatrzyć w nowy) :cry:

 

W przyszłym miesiącu zamontuje w tanace lufę 6.01 650mm oraz zajmę sie modyfikacjami HU oraz napisze recenzję i jakie ogólnie wrażenie sprawia tak zmodyfikowany karabinek. Projekt jest projektem typu low-budżet więc jak narazie koszty jakie poniosłem to:

 

- 450zł - cena broni

- 10zł - wymiana wszystkich uszczelek na nowe

- 120zł - zestaw C02

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

kupiłem lufe EdGi przepraszam za wprowadzenie w błąd lufa ma 629mm a nie jak pisałem 65cm to w ramach ścisłości.

 

* w moim mniemaniu low-budżet to znaczy ze za cene 1000zł (czyli cene aega) będe miał powtarzalny , celny , łatwo "przeładowywujący sie" oraz "umownie szybkostrzelny" karabin snajperski. (wczesniej miałem Maruzena type 96 zmodzonego to 650fps ale z racji na ciężkość w naciąganiu mocnej sprężyny wybrałem gazówkę)

 

* co do zestawu co2 jutro kupie nowy regulator i zobaczymy co będzie, bo jak pisałem wczesniej kupiłem wadliwy..

 

A i co najważniejsze w tym "fachu" Tanasie udało mi sie wyciszyć prawie do ZERA a spring z 380% robił hałasu co niemiara...

 

Pozdrawiam :poddanie:

 

Po pierwsze:

Kolor czerwony (i zbliżone) jest dla modów! Proszę używać innych!

Po drugie:

istnieje funkcja raportowania postów do moda! To taki przywoływacz. Wątek o M700 Bell nie jest jedynym na tym forum i nie mam obowiązku go śledzić 24 na h

Po trzecie:

jak niby mam karać nabijaczy postów???

Linijką po łapach czy od razu bana :-F :wink:

Viper

Edited by viper-rt10
Link to post
Share on other sites

Teraz ja mam mały problem i zapytanie ; )

 

A mianowicie ze swojej m700 wystrzeliłem nie więcej jak 600 kulek, i tu awaria, mianowicie jak trzymam karabin prosto, albo w górę to nie ma mocy, jest tylko "bulllp" a kulka wypada z lufy przy następnym przeładowaniu. gdy karabin jest lufą skierowany w dół to strzał wydaje się być normalny, moc jest chyba dobra, zasięgu nie mam jak sprawdzić bo nie miałem wystarczającej górki pod ręką ;D Jak ktoś miał coś podobnego, albo domyśla się co to, prosiłbym o pomoc ; )

 

I teraz moje pytanie; co muszę wymienić, żeby karabin był dosyć niezawodny (nie psutliwy :D) a zasięg w spokojny, bezwietrzny, letni dzień wynosił ok 70m ; D

Link to post
Share on other sites

1 Wygląda to na nieszczelność, nabij maga gazem włóz do wody zobacz czy nie ucieka gaz

 

2 sprawdz wszystkie uszczelki czy nie są popękane, naderwana w magu i w bolcie

 

3 rozkręć maga i zobacz czy wszystkie części są na miejscu (u mnie spadła np zawleczka z kowadełka)

 

4zobacz czy uszczelka w bolcie jest ok

 

5 przeczyść lufe może jest zasyfiona

 

6 sprawdz komore hu i gumke czy czasem ona nie blokuje kulek

 

Aby był powtarzalny i celny to przeczytaj moje posty i zrób to samo i będzie GIT.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dalej ciekawi mnie napęd CO2 za 120 pln... < info proszę>

 

A tak btw. mały ott do któregoś tam posta przedtem: BELL ma na stocku 6.03 mm lufę :D Ale z tego taka prec jak ze mnie szturmowiec :uśmiech:

 

Pozdrawiam

 

:strach: Jarhead :strach:

Link to post
Share on other sites

rugby dzięki wielkie za pomoc, jutro przy nim pogrzebie, bo dzisiaj już późno i w końcu trzeba odespać stalkera ;DD

 

no to tak rozkręciłem dzisiaj mój karabin. Na początku z magazynka uciekał gaz, w bardzo małej ilości (malutki bąbelek raz na 5-10 sec) rozkręciłem go, skręciłem, i już nie uciekał. komora hop up i gumka jest cała, rozkręciłem bolta tam też jest wszystko na swoim miejscu z tym że napisałeś żebym sprawdził tam uszczelkę na którą się nie natchnąłem, w której części bolta są te uszczelki? ; >

Link to post
Share on other sites

no to tak rozkręciłem dzisiaj mój karabin. Na początku z magazynka uciekał gaz, w bardzo małej ilości (malutki bąbelek raz na 5-10 sec) rozkręciłem go, skręciłem, i już nie uciekał. komora hop up i gumka jest cała, rozkręciłem bolta tam też jest wszystko na swoim miejscu z tym że napisałeś żebym sprawdził tam uszczelkę na którą się nie natchnąłem, w której części bolta są te uszczelki? ; >

dociśnij magazynek do góry i do przodu

 

za jakieś dwa-trzy tygodnie napiszę jak zrobić zasilanie co2

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...