Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czyli mówisz zeby dać przedów do maga 5 metrów a nie zwykłą mambę 1,5metra ?? :-P

 

 

Ja przy swoim karabinie zauważyłem różnicę, teoretycznie tak jest, chociaż nie mam możliwości sprawdzić tego dokładnie. Na razie niech każdy używa takiej długości jaką uważa za słuszną.

Może kiedyś zobaczymy jaki wpływ mają poszczególne elementy zewnętrznego zasilania.

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites

Sebciu dzięki za odpowiedz!

 

Ostatnie pytanie!:

 

Jakiego używasz tego przewodu?? mógbyś wrzucić jakieś linka? bo dalej zastanawiam sie nad kwestią długi przewód VS mamba.... nawet pogodziłem sie już z faktem noszenia tego zestawu w plecaku :???:

 

 

ja używam zwykłego sprężarkowego tylko, że pomarańczowego:

 

http://allegro.pl/item897018885_waz_spiralny_8x5_5_mb.html

 

ale mam zamiar kupić 6x4mm i niebieski: dokładnie ten

 

http://allegro.pl/item885519989_mar_przewo...y_6x4_5_pu.html

 

Najlepsze w takich przewodach jest to, że za ok 60zł można mieć całe podłączenie od reduktora do maga, jak tylko chcesz a nie musisz ponad 100zł wydawać na mambę.

 

I tak musisz w mambie modyfikować wejście i wyjście bo musisz to podłączyć do reduktora a nie do butli.

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites

Taaaak tylko te przewody są od Kompresorów jeśli się nie mylę bo sam mam takie... wierz mi wole dołożyć 40zł i kupić sobie mambe bardziej elastyczna cieńszą i lżejszą.

Wiesz może być jednak wolałbym kawałek poręczniejszej Mamby.

 

Czy to aby jest po polsku??? :wink: :lol:

Viper

Link to post
Share on other sites

Taaaak tylko te przewody są od Kompresorów jeśli się nie mylę bo sam mam takie... wierz mi wole dołożyć 40zł i kupić sobie mambe bardziej elastyczna cieńszą i lżejszą.

 

 

Nie wszystkie węże do sprężarek wykonywane są z tego najtwardszego materiału.

Są różne przewody pneumatyczne i wszystko zależy od rodzaju materiału z jakiego są wykonane polietylenowe, poliuretanowe, poliamidowe, polipropylenowe itp każdy ma różną twardość, wytrzymałość, giętkość.

 

Czy przewód z takiego samego materiału jak przewód w mambie i o takiej samej średnicy będzie mniej elastyczny?

 

W mambie pewnie jest zwykły poliuretanowy, 6x4mm

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites

Witaj Sebciu

 

Dzisiaj zrobiłem sobie małą wycieczkę po sklepach (co zaowocowało nowym regulatorem) i znalazlem kilka przewodów. Niestety na tych spiralnych fajnych niebieskich 5metrowych wszędzie było napisane ze max cisienie to 7bar.. no ale przecież oczekiwane to jakieś 10 wieć jakie jest ryzyko ze taki sklepowy wąż spiralny nam "wybuchnie"???

 

Sebciu jak uważasz, jakie masz na tym polu doświadczenia?

Pozdr!!

Link to post
Share on other sites

...

Sebciu jak uważasz, jakie masz na tym polu doświadczenia?

Pozdr!!

7bar to ciśnienie robocze, spokojnie można do ok 10-11bar ładować, rozrywające będzie około 14-15bar.

 

Ale jeżeli on ma 7bar to musiałeś widzieć bardzo gruby przewód podejrzewam, że może nawet 10x6,5mm. Jeżeli znajdziesz 6x4mm to on powinien mieć robocze 10bar a rozrywające 20bar.

 

Tu jest przykład zmiany ciśnienia roboczego w stosunku do średnicy:

http://air-com.com/przewod_polietylenowy.html

 

Także, to z jakiego materiału był zrobione ten wąż ma znaczenie.

 

Poliuretanowe chyba są twardsze do polipropylenowych, a co za tym idzie bardziej elastyczniejsze i mniej wytrzymalsze, ale polipropylenowy spokojnie powinien wytrzymać 10bar.

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Słuchajcie, mam pewien problem, po ostatniej strzelance (na której sprawowała się normalnie) 700tka leżała sobie w kącie, nic z nią nie robiłem, teraz jak zrobiło się ciepło uznałem, że sobie postrzelam. Zdziwiłem się jednak trochę, bo po nabiciu magazynka i załadowaniu kulkami, kulki spadają dosłownie po 10, 20 metrach. Co lepsze, przy strzale na sucho bez kulki, ciśnienie jest normalne (oceniam po odgłosie wystrzału, jest taki jak był zawsze) natomiast po załadowaniu kulki, strzał to właściwie tylko delikatne *plop*, jakby sobie lekko splunął gazem. Magazynek trzyma gaz. Spotkaliście się z takim czymś kiedyś? Bardzo chętnie wysłucham rad.

Link to post
Share on other sites

Na moje oko coś z boltem, lub tą "blaszką" przekazującą uderzenie na zawór.

Możliwe iż pozycja magazynka jest też nie odpowiednia ale lekkie dociśnięcie w pozycji poziomej powinno rozwiać wątpliwości tej kwestii!

 

 

Jak się cofnie magazynek do tyłu to podejrzewam, że jak w kjw bolt nie ma siły żeby wcisnąć zawór, spróbuj manipulując, z dopchnięciem w osi lufy, magazynka w dwie różne strony.

 

 

U mnie w KJW było tak, że jak magazynek pchnąłem do tyłu to się z kolei bolt blokował i cały gaz wylatywał.

 

Ewentualnie, w czasie wciśnięcia zaworu jest tak mało gazu uwalniane, i nie ma możliwości wystrzelić kulkę, a kulka stawia za duży opór(co może być spowodowane brudną lufą) lub po prostu jest coś nie szczelne, i gaz ucieka.

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...