Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gdzie brak szczelnosci?


Recommended Posts

Witam.Mam wielki problem ponieważ nie wiem gdzie moge tracic szczelnosc mojego ukladu w SPR.Zainstalowalem w nim takie czesci:

-bore-up m16 systema

-spring 150% pdi

-precka systema 590mm

-gumka hopa silikon systema

-komra stock teflon fix.

 

W czwartek bylem na chrono i pokazalo mi srednia 354FPS!!!!

Ja mysle ze powinienem miec ok 420-430fps.

 

Sprawdzalem strzelnosc komory+lufy meteoda zatkania obu wlotow komory i dmuchania w koniec lufy.I nigdzie cenne powietrze nie ucieka.

 

Czy ktos wie gdzie moge tracic szczelnosc???

A moze to dlatego ze mam tak dluga lufe wewnetrzna???

 

POMOZCIE MI JUTRO MAM WAZNY ZLOT!!!

 

Stosuj Polskie znaki /Antol

Link to post
Share on other sites
  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zmontuj cały układ komora,gumka,lufa z największą dbałością o szczegóły.

 

Z tego co słyszałem borki Systemy mają czasem problem ze szczelnością. Sprawdź czy masz efekt strzykawki w zespole cylindra- jak nie to nie wiem; nasmaruj albo o-ring rozciągnij.

Link to post
Share on other sites
-bore-up m16 systema
A moze to dlatego ze mam tak dluga lufe wewnetrzna???

Jeśli w BU jest cylinder typ 0 (bez dziurek w ściankach i nacięć, cały gładki) to ta przyczyna nie ma racji bytu.

 

Czy ktos wie gdzie moge tracic szczelnosc???

Generalnie na oringu lub głowicy tłoka (to się może ze sobą łączyć) i styku komory ze szkieletem. Oring może sobie nie radzić z takim ciśnieniem. Albo za dużo smaru w cylindrze, przez co pozatykały się dziurki w głowicy tłoka. Jeśli umiesz, to trzeba rozbierać i szukać.

 

Mając 354 fps też da się strzelać na zlocie. To jeszcze nie tragedia ;).

 

PS. Ile m/s powinna dawać 150% PDI???

 

EDIT: Jaką uszczelkę na gł. tłoka założyłeś? Bo do BU powinna być chyba szersza coś mi się zdaje. Od razu po tuningu tak strzelał? Czy wcześniej było ok?

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

150% PDI = m110. BU Systema do prawidłowego działania potrzebuje co najmniej m120. Ot, i rozwiązanie problemu.

 

Nie zgodzę się . Borek systemy wcale nie potrzebuje sprężyny m120 do prawidłowego działania .

 

W mojej emce na borku systemy do m15 i sprężyną m110 guardera mam 400 fps .

 

W tym wypadku stawiam na zbyt długą lufe , ponieważ kulka ma za mała moc i już w lufie zaczyna zwalniać .

 

Jeśli masz możliwość to sprawdz cały zestaw z krótszą lufą lub z mocniejszą spreżyną.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że powinieneś zapytać o to asgshop. Chyba nie muszę pisać ocb :) Jako poprawne działanie mam na myśli tą nadwyżkę mocy ponad standard dla sprężyny.

 

590 mm to nie jest zbyt długa lufa dla pełnego cylindra, ale można spróbować włożyć krótszą - np. stockową z spr'ki - bo pewnie masz.

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

150% PDI = m110. BU Systema do prawidłowego działania potrzebuje co najmniej m120. Ot, i rozwiązanie problemu.

 

 

O widzisz i tu moze byc ten problem.Ja myslalme ze 150% PDI to odpowiednik m120.Bo wyczytalem ze 150% tz o 50% wiecej od m80 czyli wiecej o 40 a to sie rowna m120.Czyli bede musial kupic najlepiej Sp120

 

o-ring jest standardowy z bore up Systema.Dziurki glowicy tloka sa nie zatkane.Sprawdzalem i jest efekt tak zwanej strzykawki.

 

Na jakich kulkach dokonywany był pomiar?

 

 

 

0.20g rzecz jasna.W Gunfire we wrocku.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: spr boyi.

 

Po drugie: nie za długa lufa.

 

Po trzecie: oringa nie rozciągać, bo się skurczy. Po prostu dopasować nowego... Ale skoro jest uszczelka systemy do borka oraz efekt strzykawki, to nie ma co kombinować.

 

Po czwarte: stawiam na komorę HU na styku ze szkieletem.

 

Po piąte:

0.20g rzecz jasna.W Gunfire we wrocku.

Jakie te kulki, znaczy, jaka waga - jest, jaka firma - nie ma. To, że pomiar dokonany został w GF nie ma znaczenia... Chyba że mają źle skalibrowane chrono...

Link to post
Share on other sites

Po piąte:

Jakie te kulki, znaczy, jaka waga - jest, jaka firma - nie ma. To, że pomiar dokonany został w GF nie ma znaczenia... Chyba że mają źle skalibrowane chrono...

 

Nie wiem jaka firma kulek oni daja zaladowanego maga 0.20 i nie wiem jakiej firmy nie pytalem.

 

Na komorze hopa mam nowa sprezynke co dociska komore do GB i jest fest silna bo jak wyjme przedni pin to sie body samo rozsuwa.Wiec to moze byc wina dyszy????

Link to post
Share on other sites

Po piąte:

Jakie te kulki, znaczy, jaka waga - jest, jaka firma - nie ma. To, że pomiar dokonany został w GF nie ma znaczenia... Chyba że mają źle skalibrowane chrono...

 

Witam. Z tego co mi wiadomo w gf używają excelli do pomiarów (0.2 oczywiście). Więcej nie jestem w stanie powiedzieć;)

Link to post
Share on other sites

Dawno dawno temu jak miałem u siebie sprężynę 130PDI to dawała ona na lufie ~300mm i standardowym zespole cylindra 375fps. 150 powinna dać minimum 400fps.

 

Przytkaj lekko palcem wylot lufy i sprawdź czy powietrze nie spieprza otworem, przez który pobierane są kulki z maga.

Link to post
Share on other sites

Ciężka sprawa.

 

Na komorze hopa mam nowa sprezynke co dociska komore do GB i jest fest silna bo jak wyjme przedni pin to sie body samo rozsuwa.

Raczej miałem na myśli możliwe złe spasowanie aniżeli docisk.

 

Ciężka sprawa.

 

Wiec to moze byc wina dyszy????

A robiłeś test strzykawki z dyszą?

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Odsiwerzę sobie temat. Co o tym sądzicie? Minimi, spring M150 Systema, boreup Systema, kulki 0.25g(innych na razie nie mam) Pomiar: okolo 405fps cały czas. Teraz tak, kierowałem się tym testem( http://airsoftcanada.com/showthread.php?t=...ghlight=stalker ) żeby zobaczyĆ jaki powinien byĆ pomiar. Fakt faktem, jest on prowadzony na M24 CA. Wychodzi na to że gubi mi się gdzieś jakieś 20-25fps. Jak to się ma do AEG'a?

 

No i, lecąc według tego kalkulatora( http://www.arniesairsoft.co.uk/?filnavn=/a...ts/fps_calc.htm ) Jeśli mam kulke 0.25 i 405fps, to tak jak bym miał w środku springa M120-125, albo jeszcze mniej bo Bore Up też coś swoje dokłada. Według was takie wyniki są zadowalające? Jak dla mnie ni w chu.a.

 

Czy powodem takiego spadku mocy może byĆ społowana dysza? Ta z zestawu Systemy nie pasowała do komory HU z minimi, nie podawała kulek. Trzeba ją było spiłowaĆ, co też zrobiłem, przymiarem była poprzednia dysza zamontowana w tym zestawie, skróciłem ją o mniej niż 1mm. Albo czy powodem tego, może byĆ zgrubienie na dyszy? Wcześniej, tzn. jakieś 9 miesięcy temu, gnat bez Bore Up'a, miał na pomiarach na M135-140 około 455-460fps. Trzeba teżdopowiedzieĆ, że kiedy wtedy założyłem tego samego Bore Up'a od kumpla, tak w ramach testów to moc też spadła. O co kaman? Sprężyna mogłą się aż tak ubiĆ(M150 Systema)? Kupowałem ją jakieś 3 miesiące temu. Wystrzeliła na oko 12000-15000 kulek.

 

EDIT:

 

No tak, uprzedzając pytania, Cylinder 0 Bore Up, lufa 509mm precka Systema 6.04, gumka HU silikon czarny - chyba G&G, HU był odkęcony przy pomiarze. kulki G&G 0.25 (te po 4000 w paczce)

Edited by Loner
Link to post
Share on other sites

No to o co kaman? Ja pierdziele, poddaję się, zaraz chyba założe stock springa i przestanęsię bawiĆ w tunningi. DawaĆ jakieś propozycje?

 

p.s. Jak można źle złożyĆ BU? Niech mi to ktoś wytłumaczy, proszę. Przecież tu nie ma co źle złożyĆ.

Link to post
Share on other sites

Dysza może być nie odpowiednia do komory Hop-up (za długa za krótka za szeroka za wąska).

Masz M249 od PJ czy CA, bo jeśli PJ to ludzie mówią, że trzeba wymienić komore na CA żeby używać BU (tak słyszałem, więc mogę się mylić).

Porównaj długości dysz suwmiarką stock i BU. To może okazać się wyjściem...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...