Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mały problem odnośnie znajomości energii kinetycznej naszych aegów


Recommended Posts

ja dziś otrzymałem zawiadomienie z UC i wymagają ode mnie aby przedstawić dowody na to jaka jest energia kinetyczna wystrzelonego pocisku oraz rodzaj i przeznaczenie broni. Może mi ktoś podać linki do źródeł w których znajdę potrzebne informację bądź bezpośrednio napisać pod moim postem co im napisać ? :strach:

 

Z góry dziękuję

 

Swoją drogą mają napisane na fakturze, że to są zabawki ale nazywają to bronią ;]]]

Edited by gvd
Link to post
Share on other sites

Bla bla bla bla bla, tępe (nie przeklinaj) :poddanie: Skąd ci twoi celnicy się urwali? Toż mi nigdy nie czynili takich wstrętów, nie wiem, czy to fakt, że metropolia, czy urok agencji celnych obsługujących UPS i TNT, czy jaki inny cyrk, ale takie jazdy to skandal, absurd i polactwo... Na bodaj sześć przesyłek przeszły wszystkie, a tylko w jednej miałem kwitek, że to zabawki.

Edited by Yuri
Link to post
Share on other sites

Mnie 2 razy o to prosili. Za pierwszym razem chcieli "dowodu" ale zadowolili się długim wywodem na temat ASG i linkami do sklepów i wmasg. Za drugim razem poprosili tylko o pisemne OŚWIADCZENIE, tak więc napisałem 3 zdania i tyle. Zero problemów. Słyszałem teorię, zę jeśli sprzęt ma poniżej 1J to może być oclony jako zabawka. Jak powyżej, to wtedy jakieś inne kategorie z inną stawką celną.

Link to post
Share on other sites

Byłem dziś w Bytomiu w Urzędzie celnym załatwić wszystkie te badziewne i zbędne moim zdaniem formalności, gdyż takiej ilości naklejek na paczce o treści "Pastic Toys", "Not dangerous for human", "No firearm replica" itp itd. nie widziałem, ale wymóg to wymóg, tylko nie było to takie łatwe jak u Ciebie javelin:D Gościu z rozpiętą koszulą i siwymi włosami wyrastającymi z klaty na wierzchu, powiedział, że chce mieć konkretny dowód w postaci wydruku ze strony internetowej i nie dopuszczał do siebie informacji o fpsach. Facet, o dziwo uparty, chciał mieć moc podaną w Julach. Jak nam wszystkim wiadomo, przynajmniej ja nie widziałem, nigdzie na stronach zagranicznych nie ma podanej wartości w Julach. Zaproponował mi pójść do kafejki i zdobyć odpowiednie dowody, wydrukować je oraz mu je dostarczyć :)) szperając po necie napotkałem się na przelicznik fpsów na Jule, z mojej skromnej wiedzy fizycznej nie wiedziałem o co biegało w tych dziwnych wzorach ale widziałem ile było fps, a ile to jest July. Oto moja rada co w tym wypadku zrobić.

Wszyscy znamy przycisk PrtSc, otwieramy stronę ze specyfikacją techniczną danej repliki, robimy screena, oraz wlepiamy go do Painta (nie mogłem skorzystać w PSa dyć to kafejka internetowa była;p) następnie dopisujemy do fpsów w nawiasie moc w Julach bądź kopiujemy i wklejamy pojedynczo potrzebne nam znaki, jak ja to zrobiłem, aby otrzymać wymarzoną "energię kinetyczną wystrzelanych pocisków". Tak oto zmanipulowany wydruk zaniosłem i bynajmniej nie został odrzucony:) Po co to wszystko? A wystarczyło powiedzieć ile Juli ma... Ale to już problem Pana z UC:)))) pozdrawiam^^

Edited by gvd
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jezu, następny..

 

 

LUDZIE - APELUJĘ DO WAS!

 

ZROZUMCIE, ŻE WRAZ ZE WZROSTEM MASY KULKI MALEJE JEJ PRĘDKOŚĆ I ENERGIA ZOSTAJE TAKA SAMA. CZY TO JEST TAKIE TRUDNE DO POJĘCIA?

 

Kolego Ari, widać ze nawet nie zadałeś sobie trudu, żeby dokłądnie przeczytać tekst, który cytujesz. I takim ludziom trzeba 20x powtarzać, ze kiedy zwiększa się masę kulki, maleje wtedy jej prędkość. Ale chyba jednak to jest za trudne dla niektórych... :wink:

 

EDIT:

 

Mam dziś sporo sił, więc spróbuję wyjaśnić "łopatologicznie".

 

Sprężyna ma określoną "siłę". I nie jest w stanie wypchnąć kulki o masie 0,5kg z taką samą prędkością, jak kulki 0,20g.

Odnosząc się do Twojego przykładu - 10-litrowym workiem kamieni nie będziesz w stanie pierdzielnąć mnie z taką sama prędkością jak workiem puchu. Bo Twoje mięśnie, tak jak sprężyna w replice, są w stanie wykonać określoną pracę i po prostu w tym wypadku nie dadzą rady.

 

Jasne?

Edited by javelin
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam!

Niedawno zamówiłem sobie SCARA WE z European Airsoft Shop'a, dzisiaj dostałem od Poczty Polskiej list a w środku znalazłem następujące pismo:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cc02903132b0613d.html

 

Co do dostarczenia dowodu przelewu nie ma problemu (chociaż płaciłem paypalem), jednak "Oświadczenie dotyczące ene

rgii kinetycznej pocisku (oryginał)" może być problemem. Macie jakieś pomysły? Dodam jeszcze że według informacji o przesyłce zdobytych z www.track-trace.com paczka przeszła już odprawę celną w Warszawie i została określona jako NONDIUTABLE. Dosłownie 3 tygodnie temu taki sam scar (tylko z WGC i wersja stockowa nie DX) doszła do mojego kolegi, który z celnikami nie miał problemu (szła przez ten sam urząd).

Link to post
Share on other sites

O żeś bracie narobił... Mnie szmergle z celnego tylko raz zrobiły takiego wstręta, więc ich odesłałem do "art. 8 Ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji ze zmianami wprowadzonymi ustawą z dnia 14 lutego 2003 r. o zmianie ustawy o broni i amunicji oraz o zmianie ustawy o Biurze Ochrony Rządu (Dz. U. z 2003 r. Nr 52, poz. 451)" i dali mi spokój.

Link to post
Share on other sites

No właśnie jeszcze raz to przemyślałem i nie chodzi raczej o podejrzenie przemycania broni palnej (inaczej by wtedy ze mną rozmawiali wtedy) tylko o to czy jest to karabinek pneumatyczny (czyli powyżej 17J i trzeba nałożyć 3,2 procent cła) czy zabawka (poniżej 17J i bez cła). Napisze w tej sprawie maila, niech sobie nałożą to cło, wolę zapłacić 50zł więcej niż wypruwać sobie żyły udowadniając że to nie wiatrówka.

Link to post
Share on other sites
tylko o to czy jest to karabinek pneumatyczny (czyli powyżej 17J i trzeba nałożyć 3,2 procent cła) czy zabawka (poniżej 17J i bez cła).

Coś Ci się chyba pomyliło.

 

1. jeśli jest powyżej 17J to możesz mieć problemy, ponieważ potrzebujesz pozwolenie (o ile dobrze pamiętam).

2. jeśli poświadczysz nieprawdę przed organem i ktoś się przyczepi, to też możesz mieć problemy.

 

EDIT:

Jeśli o mnie chodzi, to nic dziwnego, że pytają o specyfikację techniczną towaru. Czy ktoś z was próbował podać im wzór na Ek i podstawiając do wzoru Vwyl. ze strony przedstawić wyliczenie Ek??? Matematyka i fizyka to są dziedziny nauki znane organowi z urzędu. Przynajmniej teoretycznie.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

1. jeśli jest powyżej 17J to możesz mieć problemy, ponieważ potrzebujesz pozwolenie (o ile dobrze pamiętam).

Bzdury, wymaga rejestracji w KMP, ale nie wolno jej wtedy wysyłać pocztą/kurierem.

 

@Maciastek, najlepiej jakby producent lub sklep wysłał do ciebie pismo w którym podają prędkość i wagę kulki na jakiej ją zmierzono, wtedy z wzoru wyniknie energia.

Może odpowiedź na maila zaakceptują, nie wiem, musisz spróbować, a nóż wystarczy informacja na stronie producenta (takie coś raz przeszło).

Link to post
Share on other sites

Niejednokrotnie odbywałem rozmowę z celnikami i dla nich najważniejsze właśnie jest czy nie przekracza 17J. Prawie zawsze chcą jakichś dokumentów, ale jak powiedzieć "Panie, toż to przecież ma około 1J, nie więcej jak 2." Odtąd (przynajmniej mi) wystarcza osobiste pisemne oświadczenie iż:

"Energia kinetyczna pocisku opuszczającego lufę nie przekracza 2J.

parafka"

Link to post
Share on other sites

Ale czy przypadkiem celnicy nie będą wtedy domagali się wpierw zaświadczenia o zarejestrowaniu?

Zarejestrować musisz w najbliższej KMP, więc musisz ją mieć.

Nie wiem jak wygląda do Polski (chyba podpada to już pod transport broni), ale w Polsce nie wolno wysyłać urządzenia pneumatycznego pow. 17J pocztą/kurierem.

Edited by GZ
Link to post
Share on other sites

W papierach przedstawionych przez Maciastka pisze "Oświadczenie", a takie napisać może każdy.

 

Z ciekawostek - kolega w obecności celników przeprowadzał testy w placówce.

Jak relacjonował - wyglądało to mega komicznie. Najpierw był problem ze znalezieniem 30m korytarza i kawałka blachy. Dźwięk nagrywali dyktafonem, potem obrabiali to w Windows Movie Maker, a na koniec liczyli jaką to ma prędkość i energię. Wyniki, mimo dość prymitywnych metod, wyszły zadziwiająco zbieżne do tych mierzonych później na chrono (już na jakiejś strzelance). Najlepsze zaś było jak się pan urzędnik zirytował, że to tylko półtora dżula miało. "Ku*&^, tyle roboty i tak mało wyszło?"

Tak więc są urzędnicy i urzędnicy. Ten akurat miał dość ludzkie podejście i trochę więcej czasu.

Link to post
Share on other sites

Heh, dobra opowieść.

 

Ja osobiście borykam się głównie z "miszczami" z UC w Bytomiu oddział w Rybniku albo na odwrót, i do tej pory jeżeli już był problem z "energią kin..." to wystarczało moje OŚWIADCZENIE takiego kształtu:

 

 

Na górze data i miejscowość

 

Ja niżej podpisany [imię i nazwisko] legitymujący się D.O. [seria i numer] Świadomy odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych

zeznań (art. 233 Kodeksu karnego) oświadczam, że [pisze co oświadczam]

 

na dole:

Z poważaniem

[czytelny podpis]

 

 

 

 

 

I nie ma(lub do tej pory nie było) urzędasa silnego, żeby to podważyć.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Temat przeczytałem raczej uważnie ale oczywiście jako Polak od przynajmniej 14 pokoleń zastrzegam sobie prawo do tego że mogłem czegoś nie zrozumieć.

W każdym razie chcę pomóc.

 

Jest taka stronka:

 

http://www.arniesairsoft.co.uk/?filnavn=/articles/fps_limits/fps_calc.htm

 

Tu jest wersja offline oraz kod źródłowy:

 

http://www.fileimport.com/vdbsil7o3fdf/My_Documents.zip.html

 

Jak nie mamy mobilnego netu to wrzucamy wersję offline razem ze screenem ze sklepu gdzie są podane fpsy na jakiegoś laptopa, liczymy przy Panu celniku wszystko a jak będzie miał wątpliwości to odpalamy plik z kodem źródłowym kalkulatorów i mówimy "Oto kod źródłowy kalkulatorów, proszę sprawdzić, są na 100% poprawnie napisane" Myślę że to powinno chyba wystarczyć. Ale jak mówię jestem Polakiem i mogę nie mieć racji a wręcz się mylić.

 

Znając życie mój wywód i starania i tak zostaną uznane za jeden wielki OT a temat przypomniał mi historię która z perspektywy czasu jest dość zabawna. Kiedyś tam dawno temu lecieliśmy we 3 samolotem do Hiszpanii z karabinami skałkowymi, zgłosiliśmy sprawę naszym celnikom ale jak to u nas nie pomyśleliśmy o tych w miejscu docelowym (karabiny były oczywiście w luku), przylatujemy a tu nas zgarniają faceci w kominiarkach z automatami i prowadzą do małego pomieszczenia gdzie kazali nam podpisać jakieś kwity w nieznanym nam języku. Jak się później okazało podpisaliśmy oświadczenia że wwozimy do ich kraju coś na co u nich trzeba pozwolenia a u nas nie i że jesteśmy odpowiedzialni przez 2 dni za wszelkie zbrodnie dokonane ołowianą kulą, takie bzibzi ale każdy znas, mając za sobą uzbrojonych facetów z lufami skierowanymi w nasze plecy był pewien że przepisuje swój majątek na rzecz facetów w kominiarkach - pamiętam że strasznie się wtedy spociłem - OT moja przygoda z celnikami :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...